Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Tolkien-nap - januar 3. (MTT)

• Válasz írásához lépj be
18 hozzászólás érkezett eddig

Dinchamion

Dinchamion

TörpPapa

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.24, 22:33

ElekTron: minden karácsony imeghatottsággal a szívemben kérdeznélek, hogy ez minden, amit látsz az MTT működéséből, vagy minden tevékenységi kört részletesen ismerve ragadtattad erre magad?

(Milyen trilógia volt kincs a film előtt? :) Csak mert a Gyűrűk Ura minden, csak nem trilógia...)

ElekTron

ElekTron

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.23, 15:02

Ne haragudjatok, de nekem ti továbbra is csupán pár lelkes rajongó lesztek, mindegy hogyan nevezitek magatokat. Szerintem a Gyűrűk Ura és Tolkien egyéb művei hihetetlen jó franchise alapanyagnak bizonyultak, így részben kiforgatták őket önnön valójukból hogy megfeleljenek minél nagyobb tömegek izlésének, csakúgy mint tették ezt annó a m.e.r.p. című okossággal is. És számomra egy csapat lelkes rajongó sokkal szimpatikusabb, mint egy magát Társaságnak tituláló csoport akik egy mozifilm hatására tömeges boltlerohanásos, magát kifestős, hirtelen szervezkedős, majd az egészet a manóba elfelejtős csapat emberkéket gyűjtenek maguk köré. Szóval mindenkinek jár a 15 perec, meg némi hírnév. De arra még emlékszel milyen kincs volt a trilógia a könyvespolcon a filmek előtt?

"(nem mindennap hallja Wayne Chapmant az ember a Gyűrűk Uráról értekezni!)" :)
Még szerencse :)

krisko

krisko

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.23, 12:31

Ti is mind tündéül tanultok? :)

Tanaka

Tanaka

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 175 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.20, 11:48

Csak egy kérdés: jan. 3. nem hétfő? Én akkor már sajna dolgozom...
A tavalyi rendezvény viszont tetszett- különösen az előbb említett Chapman & Co-kerekasztalbeszélgetés a GYU és az RPG-k hasonlóságáról!

Gulandro

Gulandro

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 825 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.19, 23:21

Ahoy,

vágási hogy kissé visszaesett az érdeklődés, de szerintem ez akkoris hihetetlen hogy nem a Corvinban lesz és nem vetítenek filmet. Azt már nem is merem mondani hogy a beszélgetések is igen komolyan ott voltak legutóbb. (nem mindennap hallja Wayne Chapmant az ember a Gyűrűk Uráról értekezni!)
Dínchamion: ha nem is vagy reprezentáns ezeket igazán megküldhetnéd az "agyaknak" még akkoris ha tudják. Sokan várták azt a napot...

Dinchamion

Dinchamion

TörpPapa

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.17, 11:12

Monress_:

Ugyan semmiképpen nem vagyok itt (sem) MTT-reprezentáns, de a személyes véleményem az, hogy 1. a jóból is megárt a sok :); 2. ennek van bizonyos anyagi és technikai oldala is. A mostani LEP szerényebb lesz, bensőségesebb, mivel ugye a filmőrület végeztével a szponzorok sem érdeklődnek annyira a Tolkien-ügy iránt.

Ismétlem, mindez szvsz, nem hivatalos álláspont és/vagy nyilatkozat.

Dinchamion

Dinchamion

TörpPapa

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.17, 11:10

ElekTron:

Ha jól vettem le, a kérdésed arra irányult, hogy miért nem a filmek előtt alakult meg az MTT... A válasz egyszerű: mert nem volt rá lehetőség. Sokunk foglalkozott ilyen-olyan szinten Tolkiennel már a filmek előtt is, de reális lehetőség a társaság létrehozására, anyagi és tagsági szempontból csak a filmek okozta rajongáshullám meglovagolásával volt lehetséges. És ahogy a filmek lassan eltűnnek a mindennapi fókuszból, úgy fog a társaság is lecsökkenni - de most már van alap, anyagi háttér és ismertség ahhoz, hogy nem csak egy csapat rajongó legyen, hanem igenis Tolkien Társaság. Erre a filmek nélkül legfeljebb nagyon sokár lett volna esély, ha egyáltalán.

Monress_

Monress_

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 16 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.16, 21:21

Szerintem nagyon is jó, hogy van a MTT, csak így tovább!!!

Kár, hogy nem látom a programok között a Cross Borns koncertet, amely egyszer volt, és nekem nagyon tetszett.

Viszont a színpadi játékokra nagyon kíváncsi vagyok, rendkívül jó kezdeményezés!

ElekTron

ElekTron

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.15, 14:11

Egy kérdés, csak egy.....
Hol a manóban voltatok 3 évvel ezelőttig?

Augustine

Augustine

Szivárvány

• Fórumita
  • 96 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.15, 11:22

Gulandro: igen, ez azt jelenti.

Gulandro

Gulandro

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 825 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 23:27

Ahoy,

igen nagy megrökönyödést okozott hogy idén nem a Corvinban lesz megtartva. Ez azt jelenti hogy olyan nagy vetítés sem lesz mint idáig mindig?

Dinchamion

Dinchamion

TörpPapa

• Fórumita
  • 961 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 15:27

Orastes: ja, a fordíásra felkértek minket, nem volt egy élmény, legalábbis ennyi pénzt nem érte meg. :)

De személy szerint én/mi, mint fordítók kaptam/unk honoráriumot, nem az MTT. És a LEP már hagyomány, nem pénzszerzési céllal jött létre, és nem is azért van. ;-)

Myrddin

Myrddin

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 13:29

Naja, én is úgy hallottam, hogy az MTT a múltkori találkozóból vett a Rózsadombon székházat :)

A GyU filozófiája című cucc meg nem MTT-s biznisz - bár nekem is rémlik valami, mintha a fordításba besegítettek volna. Ha azért kaptak esetleg valami pénzmagot, nem hinném, hogy el kellene irigyelnünk tőlük...

gillz

gillz

zombidroid

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 11:51

Orastes: hm. valahogy eszembe se jutott, h a pénzért szervezünk programokat :). Azt hittem, azért, mert szeretjük azt amiért az MTT létrejött. :mittomen:

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 11:13

Orastes: Amit én láttam eddig, arra inkább az ingyenmunka kifejezés volt igaz. Gondolom pl. az rpg.hu talin se kapott honort, vagy nem sokat az előadó - nem mintha ez mentség lenne a rossz előadásra.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 11:03

Alyr
Az olynfajta kiadványokra gondolok itten, mint "A Gyűrűk Ura filozófiája" és hasonlókra (Dín aszonta volt hozzá köze az MTT-nek is) meg az olyan előadásokra, amit az rpg.hu-talin láttam, ahol az előadó félig az ajtó mögé bújva + háttal adott elő :)
Izéééé....

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 10:37

Orastes: Hát... Valóban, rengeteg lét szerezni ismeretterjesztő meg hasonló tevékenységekből. Ó, azok a bölcsész milliárdosok... :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 10:11

"együtt ünnepeljük J.R.R. Tolkien 113. születésnapját!"

*"Reméljük ő is ott lesz, további sikeres munkát és boldog családi életet meg Új Esztendőt kívánunk neki."*

Ez kb hányadik bőr ugyanarról a rókáról? :)
Mer kezdem néha úgy érezni hogy a T. prof nevében feltűnő társaságok egyre inkább csak a lére hajtanak.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6369 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.14, 10:11

Tolkien-nap - január 3. (MTT)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3919

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]