Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Eberron (Juhasz Viktor)

• Válasz írásához lépj be
24 hozzászólás érkezett eddig

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.17, 18:55

Ha lesz magyarul, KIRÁLY. Ha nem, nem mindegy?

Az ismertetés maga remek, kalapemel.

Monyok

Monyok

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 240 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.03, 00:57

"a mágiamérnökök művei lehetnének inkább titokzatosak és bonyolultak, ne minden a D&D alapvarázslatokra legyen visszavezetve..." (Lepus)

és

"(ezalatt azt értem, hogy pl.: u.a. fajok vannak benne, mint általában csak kicsit másképp, olyan mintha manapság fantasy világ már nem létezhetne pl orkok és félszerzetek nélkül)" (Gorbadock)

vö:

"2002-ben a Wizards of the Coast egy akkor még viszonylag újszerű pályázattal állt elő: felhívást intéztek a kreatív kedvű olvasókhoz és játékosokhoz, hogy vegyék saját kezükbe az irányítást, tervezzék meg a következő hivatalos D&D-világot." (a cikk)

Hol itt a probléma?

"az első érzésem az, hogy jó-jó (remek), csak nem ADD..."
Jóhogy.

"Lipi ezzel újfent belopta magát lokálpatrióta szívembe. Ha eleget lát az ember, belefásul még az amerizmusba is."
És ez hogy jön ide? És kit érdekel? És egyáltalán. (Amerizmus?!)

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.31, 19:26

...szkol,

"Mind valahonnan származik, mégis fenemód amerikainak tartja magát..."

Lipi ezzel újfent belopta magát lokálpatrióta szívembe. Ha eleget lát az ember, belefásul még az amerizmusba is.

Az ismertetó pedig klassz.

cels.

masvalaki

masvalaki

Pápai kalóz

• Archívum
  • 2539 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.29, 21:41

Warforged: cyberpszicho
Quori: tudathacker
Kész is a Ghost in the Shell fantasy...

_Marcika (NPC/NJK)

_Marcika (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2004.12.29, 14:03

Hello

Ahogy vegigfutottam, és olvasgattam az Eberront, nekem erősen manga érzésem volt. Leginkább úgy néz ki, mintha mindenki a kedvenc filmjét nyomta volna bele. Ez nem annyira fantasy, nem is szkifi, inkább amolyan semmilyen. Bocs akit megbántottam, a képek alapján főleg a Liga (LXG), és a Van Helsing ugrott be.

A leírás kiváló.

GODPOWER

GODPOWER

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.29, 12:36

Nos elsőre csak ennyi: VÉGRE VALAMI IGAZÁN SZEREPJÁTÉKOS CIKK.
Ne haragudjatok de ettől a sok novellától már a h...inger kerülgetett.
Ez persze az ÉN kockafejüségem,de számomra az ilyen ismertetők azok amik miatt eljárok az rpg.hu-ra.
(Nyilván azért a karácsonyi uborkaszezon is hozzájárul a gyenge terméshez.)
Ami a ciket illeti: SZUPER!
Nagyon alapos és terjedelmes.
Látszik benne a munka és az,hogy nem félinformációkból összerakott anyag.
Sok ilyet még!!!!!!!!!

Ami Ebberont illeti nekem lsőre a Final Fantasy és az Earthdawn jutott eszembe.
Mindkettő kiváló minőségü anyag,amit ha sikerül tényleg jól összegyúrni akkor nagyon jó dolgokat lehet összehozni.
Utoljára a Dark Sun-nál éreztem hasonlót.
Nagyon izgi.
Remélem lesz magyari változata is,ha már kalózosdiból lett.

Addig is kérem jelezzétek nekem,hogy hol lehet még információhoz jutni magyari nyelven.

Boldog Újévet!!

lestath

lestath

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 230 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.29, 01:35

Engem nagyon sok vonatkozásában az Earthdawn-ra emlékeztet, bár van benne rengeteg kölcsönzés a Planescape Sigill-jéből is, azt hiszem. A testeket elfoglaló izék meg mintha goaudok lennéneka a Stargate-ből. Mindegy, hí ezt sikerült mind összegyúrni, egész jónak ígérkezik, hisz az előző három külön-külön is elég jó volt. Csak kár azért a fránya d20 motorért..... :)
Egyébként a cikk nagyon kellemes volt
Üdv.

Aingus_Og

Aingus_Og

Énekmondó

• Fórumita
  • 636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.28, 23:30

Hm. Én kipróbálnám. Bár ezt a 200000 főt a felhőkarcos városban keveslem, de ez legyen az én bajom. De a hangulata nagyon ott lehet, a leírás alapján.

Aingus Og

Vanger

Vanger

Knuddelmonster

• Archívum
  • 1390 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.28, 22:46

Az Ynev és Eberron között az alapvető különbséget én abban látom, hogy míg Ynev görcsösen próbál mindent logikusan megmagyarázni, és önmagát komolyan venni, addig az Eberron ép nem veszi önmagát komolyan, és mindent ráfog három sárkányra és a mágiára. Sőt, tobzódik a 'pulp' elemekben.

Kormi

Kormi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 323 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.28, 18:27

Hali!

"Eberron engem sok elemében (hősök, a kalandozók szerepe; a mágia óriási jelentősége; a titkos társaságok és rendek jellege) Ynev világára emlékeztet"

Hát, az általad felsorolt elemek nekem inkább a 7th Sea-t juttatják az eszembe, de persze ahány ember / kiadvány, annyi Ynev. :)

A leírás pedig igen kellemes lett, de a világot elsőre meg kell mondjam, hogy kissé satnyának találtam. A legnagyobb város, Sharn, alig 200.000 lakosú? Hát mi ez, kérem? Hogy meri magát fantasynek hívni bármi, aminek a központi kalandozómetropoliszában kevesebben laknak 15 milliónál?! A szöveg nem említi, de ha kiderül, hogy a Sharn városfalai legalább 3 mérföld szélesek, akkor talán megenyhül a szívem valamelyest. :D

Körmi

Endrosz

Endrosz

Kicsicsillag

• Fórumita
  • 875 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.28, 17:48

"A háború végén felszabadították őket és nem is gyártanak újakat (hacsak az illegálisan működő kohókat nem számítjuk); azóta próbálnak beilleszkedni egy számukra teljesen idegen világba, harcedzett veteránokként, hadirokkantakként, rasszista támadások célpontjaiként vagy szokatlanul erős jellemű hősökként."

Ez kész :):D:D

...és igen, még a cyberpulp egyik kedvenc archetípusát, a háború után feleslegessé vált full borgot is sikerült bezsúfolni a klisék közé! (Legutoljára a GITS Stand Alone Complex 2nd GIG-ben találkoztam vele. Ja nem is, a Héthengeresben, az még frissebb.)

Ha ezeket a nagyon különböző stíluselemeket sikerült összegyúrniuk, akkor atomjó. De ezt, azt hiszem, pusztán olvasás útján úgyse eldönteni, ahhoz túl sok a bizonytalanság.

Illusztrációk: Igen, a fene egye meg, sok pénzük volt rá, azért ennyire jók. Bezzeg szegény indie-k...

Az ismertető nagyon kellemes, alapos, jól felépített, hasznosak a kitérők (pl. miben különbözik más, hasonló projektektől). Köszi az idődet!

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.28, 15:48

Tiszteletem!

Az ismertető nagyon jó! Sok infó, sok háttér. Tehát 5-ös.
A világot talán korai így megitélnem (az ismertető alapján), de az első érzésem az, hogy jó-jó (remek), csak nem ADD... persze az add-ben számos világ van, a-tól z-ig (némelyik klaszikus már műfajteremtő is lett azóta), de ez nekem az Eberronal kapcsolatban még vegyesek az érzéseim.

Maradok tisztelettel: Crz.

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.28, 15:41

nincs benne hullámvasút? :)

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.28, 15:22

Marvin> Synnibar-t én nem olvastam/láttam/hallottam, de lehet, hogy a párhuzamban más elemét emeltem ki a történelemnek, nem a tényleges események rendjét. Nem egészen értem amúgy, hogy akkor most jó-e szerinted a világ, vagy sem. Hogy mennyire színes, meg szagos, azt nem tudom, de gondolom adott hozzá az is, hogy tuti fekete-fehér darkpozőr horromesét adj elő benne daelkyr-ekkel és az álom síkjáról beszuttyogó hörgőmorgó borzalmakkal. :) Élőben meg persze, hogy a kezedbe adom. Disneyland fílingje egyáltalán nincs. Hullámvasút például nincs benne.

Gorbadock

Gorbadock

Dead Man

• Archívum
  • 429 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.28, 14:38

Az ismertetőt nagyon jó volt olvasni, tényleg felkeltette bennem az érdeklődést.

Ellenben a világgal kapcsolatban valami kettősséget érzek: egyrészt egy megújító szellemet ami nagyon érdekessé és újszerűvé teszi, másrészt viszont úgy érzem, hogy ez nem sikerült, mert nem tudott elszakadni az eddigi 'hagyományoktól' (ezalatt azt értem, hogy pl.: u.a. fajok vannak benne, mint általában csak kicsit másképp, olyan mintha manapság fantasy világ már nem létezhetne pl orkok és félszerzetek nélkül).
Viszont a kiadvány nem is tüzte ki célul, hogy majd akkor most kifordítja a sarkából az eddigi koncepciókat, sőt ugye le is van írva: 'pulp'.
Mindenesetre kíváncsivá tett, remélem, hogy a jövőben lehetőségem lesz majd kipróbálni.
A 'konstrukt' fordítás sztm nagyon találó, tetszik.

Azért szeretnék már egy _tényleg_ eredeti fantasy világgal találkozni, vagy csak elkerülte a figyelmem..??

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2620 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.28, 14:22

GP: "Már felvetettem a társaságban is, javítsatok ki, ha nem így van, de Eberron engem sok elemében (hősök, a kalandozók szerepe; a mágia óriási jelentősége; a titkos társaságok és rendek jellege) Ynev világára emlékeztet."

Hááát, a történelem engem meg helyenként a... Synnibarra, elnézést. A világ így az ismertető meg pár szórványos infó alapján nekem elég átlagosnak tűnik; kb. közepes szinten összerakott standard fantasy katyvasznak. Azaz nem, mert épp mintha a bombasztikus stíllel óhajtana szabadulni a középszerűségtől - szép, nagy, színes, szagos, nagyhangú, divatos, menő, Kalifornia + Disneyland-fíling orrvérzésig. Ily módon híven passzol korunk szelleméhez, és ha más nem, legalább ez értékelendő benne. Asszem.

No de persze mindez csak feltevés, élőben még sose láttam. Remélem, lesz alkalmam élesben ütköztetni az előítéleteimet a valóval. Ugye, GP?

Lipi: 300 év nem sok idő, de ennyi alatt talán már kialakulhattak olyan echte amerikai kultúrvonásnak mondható jelenségek, mint pl. a bölényvadászat ismétlőpuskával, a július negyedikei tűzijáték vagy az ufóhit. Bár ennek viszonylag kevés van az Eberron képeihez, úgyhogy be is fejezem.

Értékelés a cikknek szól.

asthring

asthring

baltásgyilkos

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.28, 14:05

"Véleményem szerint a technika sokkal jobb, ha egy kicsit misztikusra van véve egy efféle világon - a mágiamérnökök művei lehetnének inkább titokzatosak és bonyolultak, ne minden a D&D alapvarázslatokra legyen visszavezetve..."

elég misztikus is lehet a "technika", hisz a titokzatos sárkányszilánkok segítségével gyakorlatilag bármit megvalósíthat a mesélő, anélkül hogy megmagyarázná.
ami padíg a dnd varázslatokra van visszavezetve az azért hogy a PC-k is meg tudják csinálni..
az ismertető hibátlan :)

Lipi

Lipi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 418 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2004.12.28, 13:48

Hali!

A magyarnak tűnő grafikusokról

Kalman Andrasofszky kanadai és nem beszél magyarul. Utánanéztem a világhálón, olvastam az interjúit, meglátogattam a honlapját, és bár vélhetően van magyar vér a felmenői között sehol sem tesz erről említést, így aligha kezelhető magyar művészként.

Attila Adojasny valójában Attila Adorjany, a White Wolf, a Steve Jackson Games és többek közt a Fantasy Flight Games (illetve a Polyhedron és Dungeon magazin) grafikusa. Ő szintén kanadai, kanadában született, a felmenői között voltak romániai magyarok. Ha kultúrális (és egyéb) ráhatásokról kell beszélni, akkor az inkább ausztrálnak mondható, mert ott töltötte a tinédzser éveit. Szoval sajnos ő sem nevezhető magyarnak.

Sajna ennyit a nemzeti büszkeségünkről, én is felvillanyozódtam a nevek hallatán, de ugye az amerikai kontinensen felbukkanó nevek és emberek sokszor becsapósak. Akárcsak az amerikai "kultúra". Mind valahonnan származik, mégis fenemód amerikainak tartja magát...

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.28, 13:45

Elsőre szimpatikus, másodikra már kevésbé.
Az anakronisztikus, vad, fantasztikus világ kicsit a Final Fantasy sorozatot juttatja eszembe, szerintem az ilyen világ áll a mai ember fantáziájához a legközelebb.
Ami nem tetszett, az a dolgok túlmagyarázása. A mágia segítségével tömeggyártó magewrightok, az elementálok által tolt vonat és társaik valahogy nem jönnek be. Önkéntelenül is a Flintstones rajzfilm lábbal hajtott autója jut róluk eszembe.
Véleményem szerint a technika sokkal jobb, ha egy kicsit misztikusra van véve egy efféle világon - a mágiamérnökök művei lehetnének inkább titokzatosak és bonyolultak, ne minden a D&D alapvarázslatokra legyen visszavezetve...

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6521 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2004.12.28, 13:24

Huhh, hát ez télleg nem egy mindennapos világ. Nagyon jó a leírás is, már csak ez alapján is érdemes lenne kipróbálni. És mégis, mennyit kóstál ez a csoda?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]