Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Rozsak Ruhaja (deutschepunk)

• Válasz írásához lépj be
17 hozzászólás érkezett eddig

_Biga (NPC/NJK)

_Biga (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.19, 11:32

Hűűű... Rengeteg minden van benne (vagy csak én látom bele), de a kritikákban sok az igazság: ez ÍGY nem az igazi, talán újra kéne írni pár hónap/év múlva... nem tudom.

Engem nagyon megfogott, a történet maga, és a stílus is (amikor nem döcögött, vagy vágta tönkre valami éppen) Sok motívum nagyon tetszett benne - a szerelem, az ár, az elvek, egy fiatal lány hatalma, naívsága és nagyon is emberi mivolta...

Persze, lehet, hogy csak azért, mert ismertem egy ilyen lányt... (és kék szemem van nekem is... :( )

_Feleri (NPC/NJK)

_Feleri (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.18, 18:01

háát.. vegyes érzelmek..szép is de nagyon kusza....
nem mindenhol érthető, hogy mikor ki csinálja a leírtakat.. nem jöttem rá, hogy a különböző színű szemek újabb társat, házasságtörést vagy figyelmetlenségi hibát jelentenek... a 16 éves /a mikor meg így van említve, talán már idősebb/ lányra erősnek érzem a gyermek kifejezést egy ilyen szövegben...
nem derült ki számomra, hogy honnan szerzett tudomást a rózsák Mesteréről, de persze ezt még meg lehet magyarázni...
de részleteiben tetszik .. szerintem össze lehet ebből sokkal jobbat hozni, de kicsit több magyarázatot kérek, mert ez nekem nem túl érthető... -persze ez lehet hogy csak engem minősít..-
nem értékelek..

Üdvözlet
Feleri

_kudzsi-kiri (NPC/NJK)

_kudzsi-kiri (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.18, 17:41

Szerintem ez olyan, mintha egy filmet írnál,
annak szerintem jobb is lenne. Egy filmnek nem is lenne olyan elcsépelt talán, de írásnak -hát szerintem nem jó. Azt hiszem azért, mert ugyan van egy sztorid, ami már egy jó dolog, de csak leírod, közhelyeket használva, nincs benne egy mondat sem, amit jó érzés lenne újra és újra elolvasni, valami stílus, vagy előadásmód hiányzik belőle, lehet, hogy ezt kéne megtalálnod, a hangodat. Ez az én véleményem, lehet, hogy hülyeség persze.

_Sally (NPC/NJK)

_Sally (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.18, 16:08

Sorry, nem akarom értékelni, csak a színváltós szemekrol. Nekem elsore az jött le, hogy az már egy másik srác, az "álmodozó" meg talán már egy harmadik (talán a hangsúlyos tagolás is hozzájárult az érzésemhez). Mivel a szerelem csak ideig-óráig nyomta el az ürességet, jöhetett a következo, hm?

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.18, 15:51

Destiny, ez most egy "írj jobbat" lúzerfordulat akart lenni?
Igen, lehúztam. Nem azért, mert az itt megjelent többi íráshoz képest rossz, nem is azért, mert az én írásaimhoz képest rossz. Egész egyszerűen azért, mert sablonosnak, erőltetettnek és rossznak érzem. Ez a véleményem, hát leírtam. Ha nem veszi be a gyomrod, menj máshova.

_Syreen (NPC/NJK)

_Syreen (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.18, 15:42

fefceman: A lány rég tudta, hogy rózsát akar, csak nem mert elindul. Csak miutén az álmok, és azok követéséről volt szó.

A műről: Néhol teljesen kesze-kusza. Alig lehet érteni,h ki mit csinál. Vagyis, ki csinálja. Pl az előttem már említett "Az megsimogatta arcát, majd úgy döntött ..."
A fiú szeme hol barna, hol pedig kék. Ilyen szemeket én is szeretnék. Színváltós. :-P Vagy csak kontaklencse? :(

Nekem nagyon tetszett ez a tőmondatos, éses stílus, szerintem :) Valahogy Kispál fillinget éreztem néhol.

A vége picit talán döcögős, nagyon el akartál valamit érni, és nagyon belezavarodtál. Most, 15 perc emésztgetés után már kezdem megérteni a végét, de még így se jött le teljesen. Mindegy... Talán jól mondtad. "Senki sem értette meg, és soha senki sem fogja!"

_Narcyssa (NPC/NJK)

_Narcyssa (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.18, 13:37

hát, az hogy ki mond mit, az szerintem sem érthető mindenhol. a "lány" szó túl sok. pl: "És a lány ugrott." itt ez nem kell. mármint az "és a lány". egyébként nekem nagyon tetszik, a rózsa-érzelmek egyszavas mondatai is.

_Destiny (NPC/NJK)

_Destiny (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.18, 13:11

Lepus azért nem értem mért huztad le ennyire. Sokkal rosszabbakat is lehet olvasni itt is. Csak azért mert neked nem jön be... 2% khm akármilyen művedet szívesen elolvasnám ,mert ha ez 2% az meg 100 akkor irodalmi remekmű...deutschepunk további sikeres munkát (remélem a kisebb nagyobb logikai hibákat kijavítva is elolvashatom majd a műved:))

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.18, 11:34

A népieskedő kezdet kifejezetten erőltetett és giccses... Némelyik fogcsikorgatósan parasztromantikus mondat már-már mócsingként úgy lóg ki a szövegtestből.

"Drága atyja szeme fénye, édesanyja reménysége." (*brr!*)

A továbbiakban pedig úgy nézem, a személyes névmások okoznak neked jelentős problémát.

"- Mindent? - a gyermek szemei elkerekedtek a csodálkozástól." - Milyen gyermek?

"Az megsimogatta arcát, majd úgy döntött kicsit magára hagyja őt. Mikor kilépett az ajtón, a lány visszafordult az ablakhoz. Még hosszú perceken át némán meredt az esőáztatta tájra. Valójában meg sem hallotta a szavakat. Lelke már mérföldek messzeségében járt." - Most ki csinált mit?

Ami meg a történetet illeti, nem látom hogy mi akar ez lenni. Tanulságos fábula, hogy az asszonynak otthon a helye a férjével, nem pedig holmi álmok után kajtatva? Ördögös - lélekeladós? Szerinted?
Szerintem 2%.

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.18, 11:28

Upsz, nem olvastam a hozzászólásokat..
Eszerint egyre gondoltunk Orastes-szel.

Arsentis

Arsentis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 387 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.18, 11:26

Ez nagyon érdekes:
pontosan eddig a részig eszméletlenül jó:
"Az öregember extázisban ég, vére forr."
Ez után a mondat után viszont teljesen kusza, céltalan, érthetetlen. Vajon miért?
Mindenesetre gratula, látszik, hogy nagyon tudsz írni...
:(

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.18, 11:04

Szép, meg éthető a sztori, csak olyan, mintha nagyon hirtelen törne meg az eddig fölépített ív, és utána pedig erőst csökken az élvezhetősége, mert a stílus törik meg, nem a sztori. Nem roszz, csak vhogy kb az utolsó egyhharmada nem passzol az eddig leírtakhoz.

_Shadd (NPC/NJK)

_Shadd (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.18, 09:18

Voltak benne következetlenségek, pl. a legény szeme az egyik fejezetben barna, a másikban kék. Az alapötlet szerintem jó, de a vége kissé homályosra sikerült. Némi finomítás, átdolgozás után szvsz. egészen jó novella jöhetne ki ebből.

Loran

Loran

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 44 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.18, 07:28

Biztosan korán van még, de én nem vágom, mi van...

Raffy4

Raffy4

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.18, 04:02

Nem vagyok oda az ilyen haj-de-népmesei-meg-jelképes sztorikért. Zavar az archaizáló nyelv, ami talán nem szándékosan, de Benedek Elek stílusára gyúr, leszámítva a szórismétlések és tőmondatok tömkelegét, ami azért bármennyire is "népiesch" a téma, bevallom, zavarnak.
Az ilyen hatásvadász "Éjközép. A keresztútnál..." jellegű fordulatoktól meg egyenesen feláll a hátamon a szőr.

Amikor az ember a mondanivalót próbálja kiemelni egyírásban, hajlamos "lebutítani" a szöveget, hogy könnyebben emészthetővé tegye az olvasó számára - nos ez itt annyira jól sikerült, hogy a Vavyan Fable-ös "szépnyelveskedésen" kívül már nem is maradt hely a mondanivaló mellett másnak.
Azért nem rossz ez, csak nekem spec. nem tetszik.

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.18, 02:11

a lány honnan jött rá hogy rózsát akar?és arra hogy hol találja?szerintem van benne pár belső logikai baki.amugy jó-jó de engem nem fog meg.talán ha egy kicsit jobban kibontakoztatod hogy mi merre meddig...úgy nekem többet érne.

_Trevian (NPC/NJK)

_Trevian (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.18, 01:40

röviden és tömören: csodálatos:)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6638 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek