Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Visszater a Gyuruk Ura szerepjatek? (Attila)

• Válasz írásához lépj be
35 hozzászólás érkezett eddig

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.14, 19:21

MaXX: "világ életemben utáltam tolkient, mert nem volt jó író

a gyűrűk urát, mert nem jó regény"

Mikor olvashatjuk az akadémiai székfolglalóját, professzor úr? :(

Farkas

Farkas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.13, 14:48

MaXX:

Basszus, mazochista* egy alak lehetsz. Ha ennyire utálod Tolkient, miért olvastad el a Gyuruk urát, miért nézted meg a filmet és miért olvastad el a szerepjátékot?
Megáll az ész...

*vagy más, ebbe ne menjünk bele.

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.13, 06:07

MaXX:
Csak azt nem értem, miért fájna neked, ha más játszik, tetszik neki, olvassa a könyvet, nézi a filmet?

Herbie

Herbie

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.12, 23:36

MaXX: Még szerencse, hogy már kiadták a szerepjátékot magyarul is, így tovább kiabálhatsz a pusztába. Például ahelyett, hogy ide ömlesztenéd világfájdalmadat.

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.12, 23:02

JK (Eye):
- Némán figyelmeztetem a csapattársaimat, hogy egy bukózsinór húzódik keresztbe az ösvényen.

(háhhh. lol)

MaXX

MaXX

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 27 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.12, 22:46

Uhh...

világ életemben utáltam tolkient, mert nem volt jó író

a gyűrűk urát, mert nem jó regény

a belőle készült filmet, mert elb*tt hálivúdi szemét

a szerepjátékot, mert primitív és gyermeteg

és ezt az egész óvodás mesevilágot.

Ez van.

Remélem, nem adják ki.

Farkas

Farkas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.12, 18:28

Véleményem szerint a Gyuruk Ura szerepjáték legnagyobb erőssége, hogy nagyon nagy hangsúlyt helyez a tolkieni hangulat játékban való megjelenítésére, és ehhez hasznos ötletekkel járul hozzá. A szabályok terén a legjobb példa erre a mágiarendszer, ami szerintem nagyon jól sikerült. A szabályrendszer többi része nekem nem nyerte el maradéktalanul a tetszésemet, de azért alapvetően használható. Ja, és ha az alábbi hozzászólások alapján nem lenne nyilvánvaló, a játék a harmadkorra és negyedkor elejére írodott.
Tehát "Tolkienból" szvsz simán veri a Merp-et (bár én ez utóbbi játékot is kedvelem, a hibái ellenére is), a szabályrendszer meg ízlés kérdése.

_kudzsi-kiri (NPC/NJK)

_kudzsi-kiri (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.11, 20:49

hozzáteszem, hogy nem vettem meg a GyU szerepjátékkönyvet, tehát végülis lehet akár jó is és csak első ránézésre nem jött be (meg hogy hallom, hogy nincs negatív karakter). megvenni biztos nem fogom azért.

jenoe

jenoe

boardgamegeek

• Fórumita
  • 1424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.11, 20:02

Radivoj,

Köszi a linkeket! Nem mondhatni, hogy elijesztenek a közelebbi ismerkedéstől. :(

üdv,

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.11, 19:43

Á, tudom, honnan volt ismerős...
Én írtam a cikket... :hammer:

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.11, 19:36

Azt hiszem, volt már szó arról valahol, hogy a GyuSz szerepjáték támogatja a Maeglinhez hasonló egyre lejjebb csúszó hős megformálását, ahol épp az a lényeg, hogy a a lejtő _ellenére_ is megpróbál hős lenni, vagy rossz tulajdonságait megpróbálja leküzdeni, kompenzálni. Az, hogy ez sikerül neki, vagy elbukik, már más kérdés. Fordított úttal Tolkien sem foglalkozott.

_kudzsi-kiri (NPC/NJK)

_kudzsi-kiri (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.11, 18:45

nem azt mondtam hogy gonosz, hanem hogy rossz útra tévedt. Szarumánnal nem játszanál szívesen?

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6222 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.11, 18:33

kudzsi-kiri

*olyanokra gondolok, mint Feanor, Eol, Maeglin*

Feanor volt Morgoth egyik legnagyobb ellensege :( az mas kerdes, hogy indulatos volt.

Eol sem volt gonosz,csak visszahuzodo. :) A noldak ugy vegeztek ki, hogy tulajdonkeppen artatlan volt. Igaz, elrabolta Turgon (Gondolin ura) lanyat, de befogadtak volna, ha nem all ellen. Nos, akkor ki itt a gonosz (Turgon vagy Eol)

Maeglint pedig megzsaroltak. O se akart rosszat alapvetoen.
Orkot jaccani pedig ostobasag lenne (lasd amit Hanna mondott).

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.11, 17:05

Ett: Teljesen játszható, sőt, akadnak benne jó ötletek szép számmal. :(

_kudzsi-kiri (NPC/NJK)

_kudzsi-kiri (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.11, 16:45

Hát én annak a pártján vagyok,hogy igenis érdekes lenne a gonosz oldalt kipróbálni, rengeteg olyan szereplő van a szilmarilokban, amelyek a rossz útra tévednek és én valahogy mégis talán ezekkel a karakterekkel tudok igazán azonosulni, olyanokra gondolok, mint Feanor, Eol, Maeglin
a gyűrűk urában meg magára Szarumánra, igazi gonosz karakterre, meg sok gonosz emberre-
igazából ezeknek a szereplőknek az a hivatásuk, hogy kiemeljék a jóságot, mint Morgoth disszonanciája a nagy műben, mint a víz és a fagy találkozása a hópehely... Nem tudom, én szívesen kipróbálnám, lehet hogy nem lenne szép dolog, de nekem határozottan érdekes szerepjátékos élménynek tűnik, akár egy orkot egy gonosz délit vagy egy rossz útra tévedt tündét megformálni. hát aztán lehet, hogy csak én vagyok ezzel így.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.11, 16:12

Itt van néhány kritika, hogy valami tényekhez közelebb álló is legyen.

http://www.rpg.net/news+reviews/reviews/rev_7224.html
http://www.rpg.net/reviews/archive/9/9265.phtml
http://www.rpg.net/news+reviews/reviews/rev_7090.html

Ayrian

Ayrian

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 17 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.11, 15:54

Tény és való, hogy az új Gyűrűk Ura szerepjátok néhány igencsak komoly gyermekbetegségben szenved. A legnagyobb az, hogy nincs rendesen kidolgozva, annak ellenére, hogy a szerepjáték lényege a totális szabadság. A világleírás... hagyjuk. A M.A.G.U.S. szabályrendszere sem a legjobb de ha a játék hátterét nézzük szerintem fél kézzel lenyomja szerepjátékok nagy részét. Szóval szerintem igencsak gyengére sikeredett.

Ayrian

Ett

Ett

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 112 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.01.11, 13:27

Hi!

Ezt tényleg szerepjátéknak szánták?

Én 2002 karácsonyára kaptam meg, és azt hittem ez is csak a szokásos merch cucc a LOTR bögre-bili-cigisdoboz-dobverő-ingyombingyom-baba-póló-rpg alapkönyv kategóriába tartozik.

Játszott vele valaki?
Milyen?

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.11, 08:45

auer:
Hány Tolkien művet olvastál, amelynek nazgul/troll/ork a főhőse, vagy amelyik kifejezetten a sötét oldallal foglalkozik? Megkockáztatom a kijelentést, hogy Tolkien meglehetősen elnagyolta, üresen hagyta a gonoszok motivációit, és ha egy játék bevallottan az eredeti szellemiséghez kíván igazodni, talán nem árt, ha szintén inkább a hősökre épít.
Ha egyszerre akarnál hű lenni a tolkieni hagyományokhoz és a negatív szereplőhöz, kb. így zajlana a játék:
"Felkelsz este. Mit csinálsz? - Amit az uram parancsol."
:(

Nem is merek belegondolni egy esetleges vegyes partiba. Mondjuk félszerzet az orkok között, vagy árva trollt befogadó tündék csapata...

jclayton

jclayton

szótlan szemtanú

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.10, 21:41

OFF:
Orastes:

http://forum.rpg.hu/index.php?showtopic=3616

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]