Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Serenity szerepjatek (Attila)

• Válasz írásához lépj be
19 hozzászólás érkezett eddig

janos900

janos900

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 75 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.24, 13:36

Sziasztok!

Tegnap néztem meg a Serenity-t, mármint a filmet, a sorozatotról most hallok elősször, a film nekem tetszett. Bár csak dögös csajok vannak benne, ronda nőt nem is láttam a 120 perc alatt.. Szóval nem valami realista ábrázolása a távoli jövőnek, de tisztes iparosmunka, sok lopott klisével.

_Anarch (NPC/NJK)

_Anarch (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.03.10, 18:08

Mi az a Traveller? Amúgy a a cucc nagyon jó. Kedvet kaptam hozzá, csak úgy mint az RPG-hez...

jenoe

jenoe

boardgamegeek

• Fórumita
  • 1424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 14:08

Iron Person,

Gondolom van annyi pénz a világon, amiért eladnák a jogokat. Ebbõl a szempontból kifejezetten kapóra jön, hogy valaki egy mozifilmmel felveri az értékét. Legalábbis reméljük.

_Great Bounty (NPC/NJK)

_Great Bounty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.21, 19:08

Anno a Traveller levlistán azért voltak oda sokan a Firefly-ért, mert hogy lett végre egy sorozat, ami hozza a Traveller hangulatát, legalább részben. Most meg szerepjáték lesz a Fireflyból...

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 18:59

Anyagi sikert szerintem nem hozhat akkorát a Serenity, mint egy Star Wars 3, erre egyszerűen nincs esélye.

Kritikait viszont simán. Sőt. :) Oszt' egy jól összehozott trilógia vége akár már ringbe is szállhatna üzletileg is.

Én csak arra vagyok kíváncsi, hogyan érik el, hogy az rpg több legyen egy általános scifi játéknál.

_Iron Person (NPC/NJK)

_Iron Person (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.21, 17:41

edem: Engem nem hat meg különösebben a "sztárvársz aktuális epizódja", de tennék rá három sört. Kockában, üvegben vagy korsóban értetted? A kérdés teoretikus, elvből nem fogadok semmire. :)

jenoe

jenoe

boardgamegeek

• Fórumita
  • 1424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 16:54

Edem,

> Mernék három sört tenni rá, hogy nagyobb
> bevételt hoz majd, mint a sztárvársz
> aktuális epizódja

Szerintem te nem szereted a sört, vagy már megittad.

edem

edem

Ízirájder

• Fórumita
  • 1904 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 16:43

Nemtom. Az eddigi infóim alapján akihez eljutott a sorozat és megnéte, annak bejött. Ismerek olyat is, aki pl. nem szereti a sci-fiket, vagy a hasonló stílusú dolgokat, vagy a sorozatokat, és bejött nekik. Namost a film és a sorozat elkészítése közt ha jól értesültem, a különbség a játékidő és a költségvetés mérete, ergo a film remélhetőleg legalább olyan jó lesz, mint a sorozat. Mernék három sört tenni rá, hogy nagyobb bevételt hoz majd, mint a sztárvársz aktuális epizódja (pedig azéé az se lesz semmi... ha el is szúrják nagyon, a neve elviszi.)
A szerepjáték pedig... Attila, mesélsz majd? :)

_Iron Person (NPC/NJK)

_Iron Person (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.21, 15:28

jenoe: Remélem igazad lesz. Csak nehogy túlságosan is igazad legyen, mert akkor tényleg annyit kérnek majd a jogokért, hogy nem lesz aki megfizeti. :)

jenoe

jenoe

boardgamegeek

• Fórumita
  • 1424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 15:22

ha a nézettséget vesszük alapul, akkor a firefly egy rétegsorozat lett. mégpedig azt a réteget célozta meg, ami egy kaotikus idõpontban és sorrendben leadott sci-fi sorozatot hajlandó volt követni.

de ha mindenki azt gondolná, hogy ez egy rétegfilm, akkor nem csináltak volna belõle mozit. (talán a dvd eladások gyõztek meg sokakat az ellenkezõjérõl.)

_Iron Person (NPC/NJK)

_Iron Person (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.21, 14:58

OFF ON
jenoe: Tudom, hogy kár ilyeneken tarangálni, de miért ne tenném. :) Nekem úgy tűnik, hogy egy rétegsorozat nyomán készített film - bármennyire lesz jó - nem fog annyi bevételt hozni, hogy megvegyék a jogokat. Remélem tévedek.
OFF OFF

_Iron Person (NPC/NJK)

_Iron Person (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.21, 12:34

Szerintem sokan egy Firefly filmsorozattal is kiegyeznénk, bár fel nem foghatom, hogy miért jó a csatornának, ha ráül a jogokra. Ennyire jól megy nekik? Pfff.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 12:22

Iron Person:

Nem valószínű, hogy a sorozat újraéled, a jogok ugyanis a Fox tulajdonában vannak még jó 10 évig és nem úgy néz ki, hogy kezdeni akarnak vele valamit.

Sikeres mozifilm esetén azonban szerződés van asszem további két Firefly film elkészítésére is.

_Iron Person (NPC/NJK)

_Iron Person (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.01.21, 12:17

A fenti "imák" (sic!) részemről inkább a filmmel kapcsolatban aktuálisak, bár bizakodó vagyok ezügyben, egy ilyen sorozat után művészet lenne elcseszni. A Serenity film és RPG után újjáéled a Firefly is?

Samurai

Samurai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 12:16

Oké, utánanéztem. Most már sejtem. :)

Samurai

Samurai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 12:14

Bár tudnám mi a jóég az a Serenity...

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 10:16

Amúgy itt a thread az infókkal...

http://forum.rpg.net/showthread.php?t=167099

jenoe

jenoe

boardgamegeek

• Fórumita
  • 1424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 10:00

Nocsak, nocsak. Bár a sorozatnak a karakterek adják az erejét, a világa is megér egy játékot. A belső konzisztenciája filmszinten eléggé rendben van, de a realista játék szerelmeseinek így látatlanban sem tudom ajánlani. :)

Margit honlapján nem találtam a témában semmit. :béna: Lester Smith játékairól általában az a benyomásom, hogy irdatlan kreativitás van bennük, de a rendszer sosincs áramvonalasítva vagy kitesztelve. Mondjuk tapasztalataimat régrõl származtatom: Blood Wars CCG, Dragon Dice CDG

Azt lehet tudni, hogy a mozifilmet használják majd illusztrációnak, vagy inkább rajzolnak valamit?

A reményhal.

santito

santito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 09:58

Hát ha ez olyan minőségű lesz (legalább vizuálisan), mint a Buffy szerepjáték, nagy örömködés lesz belőle...
azért boldogabb lennék, ha valami kipróbált rendszerre ültetnék át...

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6452 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.01.21, 09:58

Serenity szerepjáték (Attila)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=3968

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]