Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Gabriel Mcload: A fekete lovag legendaja - kritika (Attila)

• Válasz írásához lépj be
50 hozzászólás érkezett eddig

Zodasz

Zodasz

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.07.04, 17:15

Nem vagy normális Attila!
Ez a könyv a legjobbak között van amit eddig olvastam!
Pedig világ életemben Fantasy rajongó voltam!
Látszik, hogy te is csak azon emberek közé tartozol akik csak mások munkáit tudják pocskondiázni, de saját magatok semmi értelmeset és jót nem tudtok felmutatni! Majd akkor mondj ilyet erre a könyvre ha te, majd jobbat írsz!

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

Uccso_Dave

Uccso_Dave

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 1 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.03.09, 15:48

Shadessal értek egyet 100%-ig. Én is elolvastam a könyvet. Nekem ez a könyv tetszett a legjobban azok közül, amiket eddig elolvastam. Akik azt mondják, hogy ez a könyv egy nagyrakás ... akkor az nem tudja mit beszél. Lehet, h vannak benne hibák, de én végig élveztem a könyvet. Regényt én is írok, és én is megerősíthetem, hogy nagyon nehéz. Számomra ez a leges legjobb fantasy könyv.

<small>Iróni-A-Méter: 1/5</small>

_Shades (NPC/NJK)

_Shades (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.07.16, 11:50

Kedves Attila!
Nekem volt szerencsém elolvasni ezt a könyvet és szerintem te kissé eltúlzod a dolgokat. Az, hogy nem tökéletesen lett megfoglamazva, vagy néhol kicsit elcseszi az időt még nem feltétlenül jelenti azt, hogy ez a regény egy rakás **** (direkt csillagoztam ki...). Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy tetszik-e a regény vagy sem, de szerintem te nagyon túlzásba viszed az ócsárlását. Próbáltál már meg valaha regényt írni? Mert én igen. És baromira nem egyszerű feladat. Lehet úgy kritikát írni, hogy közlöd a tényeket, hogy ez meg ez nem jó a regényben mert ez meg az értelmetlen, vagy nem odaillő. De az, hogy ilyenekbe köss bele, hogy az emberek milyen személyiségek ("hajderohadtrendesésnemeslelkű jócsávók, vagy pszichopata állatok"), az már télleg túlkapás. A fantasy könyvekben általában elég sok olyan szereplőt találsz akik a tulajdonságok szélsőséges vállfajait képviselik. Én ezt a könyvet magamon kívül még 4 emberrel olvastattam el, és mindegyiknek tetszett.
Mindegy, lényeg a lényeg, én erős túlzásnak tartom, hogy ilyenket írj, hogy bazmegeznének a szerkesztő haverjaid, meg hogy szutyok, és h gyökérség az egész.
Komolyan elgondolkodnék a helyedben...

StB

StB

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1232 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.04.03, 18:36

:némadejónagysikoly:
Nos, én is csak most találtam rá az ismertetőre, de gabkar hozzászólása jobban megrémített, mint a kritika. Mi a fészkes köze van a Metallica egyik legszebb számának ehhez a - mert erősen meggyőzve rézem magam - borzalmányhoz? Kérlek, ne keverd már a taknyot a kásával, mert f_á_j.

% Attilának.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.27, 17:02

Gabkar:

Majd ha előbb küldesz nekem általad írt kritikát, és az megüti a mércét, akkor, csimota.

Marha.

_gabkar (NPC/NJK)

_gabkar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.26, 16:25

Bocsesz az első szó, az a Lehet, néha elszoktam gépelni...

Bocsesz

_gabkar (NPC/NJK)

_gabkar (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.09.26, 16:24

Lwhwt, hogy hülyén néz ez így ki, hiszen több mint máséfl éve volt itt az utolsó hozzászólás, és én véletlen találtam erre a topicra.
Nem tudom, azok közül, akkik ide beírkáltak, hogy közülük ki olvasta könyvet, és ki sem, de érdekelne, hogy az aki olvasta, az hallotta e a Metallica eme bizonyos számát: The Unforgiven?
Mert szerintem ahhoz képest eléggé igazodott a könyv magához a zenéhez, nem tudom, lehet hogy én vagyok ilyen tanulatlan, tapló, de szerintem nincs olyan sok ehhez hasonló regény, aminek az alaptémája egy zenei darab lenne, amit véleményem szerint elég jól körülölelt. Mint magát a The Unforgiven szsámot meghallgatva, mint a klippjét megnézve szerintem elég jó könyv. Az hogy vannak benne hibák azt elismerem, de semmi sem tökéletes, és akinek nem tetszik, az mi a jó **** ért olvassa, azért hogy fikázza, ez azért így eléggé illogikus, de ez is csak egy vélemény. Mindenesetre senkit nem állt módonban megsérteni, de mint minden beírt vélemény, ez is csak egy vélemény.

Utolsó kérdésem: Attila(he egyszer olvsood ezt), aki írtad a kritikát, írtál már regényt esetleg novellát, ha igen akkor küld már emailbe(gtcharles@gmail.com), ha meg nem akkor sztem azután szólj be, miután megcsináltad magad is a saját művedet...
Köszönöm mindenkinek aki végig olvasta ezta véleményt is

Gaborják Károly

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.07, 19:27

A Shadoni krónikát Szántai Zsolt irta, ha jól emlékszem. A Rúnás szavazáson az kapta a Legrosszabb Magus regény, sőt a Legrosszabb fantasy regény dijat is.
Jellemző, hogy irodalmi főszerkesztőt csináltak belőle az Arkadiánál :aboci:

Birbin

Birbin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1787 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.07, 11:38

Emlékeztek arra a Shadoni M* történetre? Shadoni krónika volt, vagy valami ilyesmi?
Nem tudom ki írta, de az is maga volt a borzadály. Nem vettem meg a könyvet, hanem valaki OTTHAGYTA a koliszobánkban anno. Sokat kerestem a gazdáját, míg aztán az elolvasása után rájöttem miért nem volt rá többé szüksége... :-)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.04, 22:53

elGabor:

Árnyalatnyival talán jobb volt a mai önmagánál, de régebben talán nem volt ilyen erős a kontraszt az elérhető mezőny legjobbjai és közte... :aboci:

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4349 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.04, 22:00

Nemere régebben jó volt? :aboci:

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.04, 17:02

Daniel Duncan Parker alkotásairól már hallottam, de a hírek alapján komoly csemege lehet és későbbre tartogatom.

Nomeg nem lenne jó ötlet pusztán egy kiadót kipécézni... :)

Tényleg, a vonatszerencsétlenség-rovatban pl bőven elférne újabban Nemere is...

celsior

celsior

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 703 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.02.04, 16:18

...haho,

Van még új a nap alatt. Ha Attilát valóban vonzza az ilyen "extrémfantasy", kíváncsi lennék a reakcióra amint megismerkedik a több szempontból is "leg"-nek számító Daniel Duncan Parker (Paksi Dániel) életművével:

- A nyilatkozatoktól ("elolvastam pár könyvet és azt mondtam, én is tudok ilyet, sőt még jobbat is!")
- az évente-félévente érkező regényekig.
((...a lovagok) "...aztán megint összecsaptak és órákon át párbajoztak, de csak azt érték el, hogy teleaggatgatták egymást kék-zöld foltokkal...").

Ő az egyik legtermékenyebb szerző Nemere, Vavyan és Sheenard mellett.

sampai,

cels.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.03, 14:14

Jé, itt az előbb még volt két extra komment. Kár, hogy eltűntek a ködben, szép eresztések voltak egy rajongótól. :)

_Ghorfimbul (NPC/NJK)

_Ghorfimbul (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.02.02, 16:24

:) :)
Én betegre nevettem magam ezen a cikken! Attila fogadd elismerésem, és részvétem! Az írónak pedig sikerekben gazdag új esztendőt.

Szerintem azért ehhez is kell tudás! Elvégre nem mindenki tud ilyen "stílusú" könyvet kiadatni! :) :D
köszi még egyszer a cikket!

VIC

VIC

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.02, 14:39

Ja, hogy az írója magyar? Az egész más. A cikk végéig azon töprengtem, hogy mennyiben lehet felelős a végeredményért a rossz fordítás, dehát ez merőben új megvilágításba helyezi a dolgot. Le a kalappal ez előtt a nyelvi zsenialitás előtt! :)

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.02, 05:02

_Phobos_: Az én példányomat jelképes összegért megkapod. :) Mondjuk egy sörért. :)

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.02, 00:20

Idézet a másik könyvből: ""Hátranézve látta, hogy a tizedes minden testrészéből ömlik a vér.""
Yeah!!! Fél kiló kenyeret is adnak mellé tunkolni? :) Ezt mostmár akarom. Igérem el fogom olvasni és természetesen meg fogom venni. Komolyan.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1128 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.01, 22:05

Szerintem nem kéne tovább cikizni Wolverine-t. Szépen, kulturált stílusban jelezte, hogy nem ért egyet a kritikával, neki tetszett a könyv. Ízlések és pofonok, joga van hozzá. Biztos van benne valami, ami megragadta őt.
És a többséggel ellentétben ő olvasta a kérdéses könyvet.

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.01, 20:06

:)
Nem lehetséges még papírt szintetikusan előállítani? Valaki találja fel, please! Akkor nem fog zavarni a sok feleslegesen kiadott könyv...
:)

Attila: kezdelek sajnálni. Szoktál te jó könyveket is olvasni, vagy mindig csak ilyen izéket nyomnak a kezedbe?

A szerzőnek (ha esetleg itt van): Haver, ilyet megírni és kiadni, hát, ehhez pofa kell. >:) Javaslom, kezdetnek próbálj írni valami egyszerű kétoldalas novellát. Az írás nehéz, de valahol el kell kezdeni, ha tényleg érdekel...

:faradt:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]