Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Edes a halal a tengeren; (Ysabel)

• Válasz írásához lépj be
17 hozzászólás érkezett eddig

_Keyser Soze (NPC/NJK)

_Keyser Soze (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.02.24, 22:27

Azért valaminek nagyon örülök: te olvasol Jorge Amadot! Sőt, amint látom, tetszett is neked. Derék dolog!
A megfelelő embereknek üzenem, hogy a Santiago név nem csak Hemingway novelláiban fordul elő, talán a fent említett szerző sem tőle plagizált.
És még vmit a többieknek: olvassatok Amadot, jó.

Linn

Linn

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 65 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.02.20, 22:22

Nekem sajnos nagyon nem tetszett. Hangulata nincs, átlagos fordulatok, kissé fura szóhasználat. Az istennős részből még ki lehetett volna hozni valamit, de az meg túl rövid volt.Bocsi a negatív kritikáért.

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.17, 13:29

Tatjana és Miguel, vudu szappanopera, 675466764334. rész...
Ezzel asszuem elmondtam mindent.

Defekt

Defekt

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 386 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.02.15, 06:46

elGabor:
Gratulálok!

Ysabel:
Ez nem édes halál, nekem legalábbis elég keserves volt végigküzdenem magam ezen az íráson. A klisés szerszámokon túl ott van az üres tekintetű naivitás, a lapátolás és a többiek.
Nem kell elkenődni, csak olvasni, meg gyakorolni sokat. Remélem, lesz ez jobb is.

Üdv,

Defekt

Sparrow

Sparrow

Írófióka

• Fórumita
  • 706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.14, 23:01

Uhh... Ez se lesz pozitív kritika.
Már az elején, a címoldalon megakadtam három helyen: "Az asszony messzi északról érkezett a városba. Hogy honnan? Senki sem tudta. " - Hát a messzi északról, nem? :mittomen: Valahogy így kellett volna írni: "Hogy pontosan honnan?"
Azután jöttek a napbarnított feketék :aboci:, utánuk meg azt nem értettem, hogyan lehet üres tekintettel, de mégis büszkén sétálni. Jó, lehet, hogy csak én vagyok ilyen szőrözős.
Azért rákattintottam a folytatásra, de sajnos a novella többi része sem tetszett. Az öreg Santiago említése nekem is fájt, aztán ez az "álom, de mégsem álom" már unalmas. Tényleg klisés. Formailag pedig: a legtöbb sorkihagyás szükségtelen, mert jelenet közben történik, és csak megakasztja a lendületet. Ezenkívül a központozás sem tetszett.
Még fejlődni kell, sokat, de ne add fel.

Panzer

Panzer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 193 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.02.14, 22:58

Mindegy, ne haragudj, csak fáradt vagyok, ennyi az egész... Nem téged akartalak bántani. Sajnálom.

Írj többet, mert az olvasottságod már megvan. Sok sikert!

Üdv,
Panzer

Panzer

Panzer

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 193 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.02.14, 22:57

Szvsz nem olyan rossz ez - kezdetnek pedig főleg nem.
Csak a cím. Ysabel, a halál SEHOL sem édes. Volt szerencsém hozzá néhányszor, és nincs benne SEMMI szépség, hidd el... mocskos, véres, kegyetlen dolog... és hiába szerelmes valaki, az sem segít...

_Keyser Soze (NPC/NJK)

_Keyser Soze (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.02.14, 18:13

Előszöris felteszem, hogy próbáltál a regény hangulatához hű maradni.
Egy regényt nem lehet egy az egyben novellába sűríteni. Átvetted a szófordulatokat, megmaradt a környezet, de a hangulat valahogy mégsem hasonlít az eredetire. Nincsen benne ritmus, nem érzem természetesnek. Amado, amellett, hogy realista, átitatja regényét misztikával. Nálad ezt erőltettnek érzem, valami nem stimmel. Tatjana alakja sem passzol ehhez a misztikus környezetehez, idegen test.

P.S. Amadot nagyon szeretem, talán csak azért találok ennyi hibát. Z

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.14, 17:04

Santiago apó?

Ilyet nem szabadna csinálni... :aboci:

Szegény Hemingway... :)

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4350 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.14, 16:05

"Szenvelgő fos" írói iskola, #673.

Raffy4

Raffy4

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 402 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.02.14, 10:56

Kedves Ysabel!
Ha szereted a tengert, akkor mindent szeretsz. Ha érzékletesen le tudod írni, milyen érzés valakinek a tengert szeretni, akkor leírtál mindent.
Az olvasottság és az íráskészség nagyon nagy piros pont, a nyelvhelyesség (központozás!) egy pici fekete.
Írj többet. Írj jobban. Én mindig szívesen foglak olvasni. Ne tűnj el, és ne akasszon meg, ha másoknak nem tetszik, amit csinálsz.

_Eeneke (NPC/NJK)

_Eeneke (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.02.14, 09:46

Hááát...
Unalmas, klisés, kiszámítható. Már az indítás, az első három mondat után elgondolkodtam, hogy el kell-e olvasnom. Stilsztikailag nagyon gyenge. Történet 0. Egyetlen pozitívuma az idézet az elején.
Azért kibővítve egy Romantica füzetbe még elküldheted!

Loran

Loran

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 44 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.14, 07:43

Az elején Tatjana pont úgy viselkedik, mint Miguel a végén: egyfolytában a tengerparton mereng. Talán ezzel lehetne valamit kezdeni.
Így elég kevés...

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.14, 06:51

amit, természetesen

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.14, 06:28

Az ember egynél többször szerintem nem keresi azt a traumát, ami az érzékeny hajlatokba beférkőző homok dörzspapír-érzése okoz...
Szeretkezés a homokban? Ez is egyfajta mazochizmus lehetne, ha nem volna klisé.

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.02.14, 04:31

Dettó.kár érte.

Garouz

Garouz

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 714 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.14, 00:18

Hüpp...hüpp. Szóval a kezdeti Romana/Julia utánérzés akkor múlt csak el, amikor a drága törékeny hölgyemény a hajókat játékszerként dobáló viharban kiúszik. Persze egy élettelen test nem olyan nehéz, hogy ne lehessen vele ilyenkor úszni... Reménykedtem, hogy a vudu szertartásban majd lesz valami önmegalázás, bizonyítandó, hogy a szerelemért bármit, de semmi... Utána már szimplán csak untatott. Sorry, ha valaki megmondja mitől emelkedik ki ez a novella a tucatirományok közül, majd meaculpázok.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6468 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.14, 00:18

Édes a halál a tengeren… (Ysabel)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4009

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]