Ugrás tartalomhoz

Fotó

Shadowrun 3. kiadás

• Válasz írásához lépj be
381 hozzászólás érkezett eddig

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 7368 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 14:03

A negyedik kiadáshoz jött ki egy Shadowrun 2050 című kiadvány, ami kombinálja a SR4 szabályait az SR3 settingjével. Nem tudom, hogy pont a technikai kérdésekben mit képvisel, de ha valakit érdekel a dolog, akkor ásson utána!

Itt van egy review kezdésképp:
https://www.rpg.net/reviews/archive/15/15655.phtml

Szerk.: A matrix szóra rákeresve a cikkben:

Commlinks and hackers are out, replaced by deckers and their keyboard-sized simsense modules/minicomputers called cyberdecks

Akkor ezt elkönyvelem egy mellének. :)

Selmo

Selmo

Lochost kvesztor

• Fórumita
  • 1775 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.24, 13:12

Igen, mi is arra jutottunk, hogy érdekes elképzelés, de az árnyakban kvázi nincs helye. Egy nem létező árnyvadász fű alatt szerzett kiberverében az első módosítás lesz, hogy eltűnteti a gyári számot wifi csatlakozást, más sem hiányzik, mint, hogy meghekkeljék akció közben.

Amit átvettünk viszont, hogy minden digitális adatforgalom vezeték nélküli, tehát kizárólag PDA-k vannak, mint a mostani okostelefonok és kidobtunk minden telefont, telekomot, meg egyéb számítógépes cuccot, csak PDA és kiberdekk kapható. Nincsenek programméretek és szorzók, egyszerűen a szint alapján lettek beárazva. Ha előfordulna, hogy valami irdatlan adathalmot kell letölteni, akkor az egyéni elbírálás alapján megy majd kiegészítő chipekre - ala SD kártya.

Meg azt is hozzá kell tennem, hogy maga a dekázás is baromira le lett egyszerűsítve a mostani Shadowrun játékok alapján, simán ellendobás meghatározott sikerig. Nincs semmiféle kukutyim rendszerművelet, a kiberdekk annyiban különbözik a PDA-tól, hogy külön chipekről futtatja azt a 4 db dekázáshoz szükséges programot, amire a PDA képtelen, magasabb szintű programokat tud futtatni, na meg a reakciónövelés. :)

• Thirlen kedvelte ezt

guba

guba

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 15 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2017.05.23, 19:33

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy a 3-as kiadáshoz nem csinált valaki valamilyen konvertált kiegészítőt a későbbi kiadványokban szereplő wifi, és com-linkekhez? A csapatunk mindenképp a 3-as kiadást részesíti előnyben, de jó lenne használni a későbbi technikai újításokat, viszont a 4/5-ös kiadvány is bár megvan, de sajnos ehhez kevés már az angolunk, hogy át is konvertáljuk az újdonságokat.

Előre is köszi a válaszokat.

Dettó 3. kiadás dettó az angol miatt. Én elkezdtem kidolgozni a wifis megoldást, aztán arra jutottam, hogy nem fogom kivenni a gépzsiros kábel fejbe dugdosásnak a hangulatát a játékból, ezért nincs wifi, egyszerűen nem találták fel, ahogy sok más korszerűbb fegyver sincsen benne, ami azóta van.

Nem vett el semmit a játékból, de tényleg, semmit.

psyonist

psyonist

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.11.24, 21:15

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy a 3-as kiadáshoz nem csinált valaki valamilyen konvertált kiegészítőt a későbbi kiadványokban szereplő wifi, és com-linkekhez? A csapatunk mindenképp a 3-as kiadást részesíti előnyben, de jó lenne használni a későbbi technikai újításokat, viszont a 4/5-ös kiadvány is bár megvan, de sajnos ehhez kevés már az angolunk, hogy át is konvertáljuk az újdonságokat.

Előre is köszi a válaszokat.

Fulgore

Fulgore

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 408 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2016.08.03, 17:42

Sziasztok!

Mondjuk kezdeményezel 24-et. Indtítasz erőfókusszal, miután ez összetett cselekedet, ahogy az ütés is, így 14-nél kapod meg az erőfókusz bónuszt, az ellenfél meg a pofont.

Sautia Fulgore

pzsolt

pzsolt

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2016.07.31, 07:02

Sziasztok!

Kérdésem lenne a harcművészetekkel kapcsolatban!

A manőverek akcióba kerülnek vagy csak azok,ahol erre utalás van?

Pl.Zónázás:Ha a próba sikeres nem sebez a tevékenység viszont a következő akcióra (Támadás vagy védekezés) az előnyösebb pozícióra érvényes módosítókat kell alkalmazni.Erre akkor fel kell használni egy akciót?

Köszi!

hyperman25

hyperman25

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.12, 19:17

A magyar 3. kiadáshoz keresek valami erratát? Van ilyen? Előre is köszi!

Hivatalos errata a magyar kiadótól: http://beholder.hu/?m=bolt&cikk=4827

Köszönöm!

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 770 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.12, 18:42

Hivatalos errata a magyar kiadótól: http://beholder.hu/?m=bolt&cikk=4827

hyperman25

hyperman25

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 301 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2015.07.12, 18:02

aquer

aquer

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.20, 07:27

Ha akad itt olyan jótét lélek, akinek megvan az Árnyékmagyarország PDF-ben és hajlandó azt mással is megosztani, lenne szíves írni egy PM-et ? ;)

Előre is köszönöm ! :)

aquer

aquer

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.17, 22:57

Köszönöm, esélyes hogy a mozgáshuzalozás lesz az, most már tudom hogy hol és milyen néven keressem. :)

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.17, 20:10

Sziasztok.

Hallottam valami huzalozott test kiberverről, ez melyik kiegben található meg ?

Egyáltalán, mi ez, mit tud és hogy működik ?

Szia!

Ilyen néven úgy tudom, nincs kiberver. 2 huzalozott dolog van elvileg: a huzalozott reflexek (ez az alapkönyvben van) és a mozgáshuzalozás (ez pedig az Ember és Gép-ben).

A mozgáshuzalozás a huzalozott reflexek fejlesztett változata, csak épp túl erős a metahumán test számára, és nagyon súlyos idegi rendellenességeket okoz mellékhatásként. A használói általában záros határidőn belül meghalnak vagy jobb esetben is egy növény értelmi szintjére kerülnek.

Technikailag nem csak a Reakciót és a kezdeményezéskockák számát növeli, mint a huzalozott reflex, de, a Gyorsaságot és az Atlétika vagy a Lopakodás próbák kockáinak számát is.

(Ha esetleg mégis létezik valami magyarul meg nem jelent kiegben az általad említett cucc, akkor sorry, és remélem, vki majd kijavít engem! :) )

aquer

aquer

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.04.17, 07:36

Sziasztok.

Hallottam valami huzalozott test kiberverről, ez melyik kiegben található meg ?

Egyáltalán, mi ez, mit tud és hogy működik ?

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.26, 22:56

Köszi! Közben ráakadtam. nem tudom miért nem voltak képesek teljes mértékben átemelni a 2. kiadásból amikor részben megtették. meg ennek alapkönyvben a helye. A lényeg jól emlékeztem, hogy van 3-ban is.

Üdv!

3. kiadásban létezik még a csapat karma fogalma? A szabálykönyvben nem találom leírva a karma résznél. Vagy ha nincs is leírva egyszerűen át van emelve azért nem említették? Bár nem hiszem.

Szia!

Igen, létezik, csak nem az alapkönyvben van, hanem az Árnyvadász kézikönyvben (77. oldal).

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.26, 18:29

Üdv!

3. kiadásban létezik még a csapat karma fogalma? A szabálykönyvben nem találom leírva a karma résznél. Vagy ha nincs is leírva egyszerűen át van emelve azért nem említették? Bár nem hiszem.

Szia!

Igen, létezik, csak nem az alapkönyvben van, hanem az Árnyvadász kézikönyvben (77. oldal).

Major

Major

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 415 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.26, 17:48

Üdv!

zsolln08

zsolln08

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 212 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.24, 19:52

Sziasztok! 

Aki esetleg megválna SR 3. kiadású szabálykönyvétől az jelezze nekem privátban. Köszönöm

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.23, 11:16

Üdv Mindenki!
Pillanatnyi kérdésem van.
Lehet, hogy rossz helyre írom, ezért már most kérem az illetékesek elnézését.
A segítségeteket szertném kérni.
Valami bővebb Seattle leírásra van szükségem.
(Az angol sem gond, de elsősorban magyar kellene.)
Ja, és legnikább SR2-SR3-hoz kellene, 4-5 is persze, de a lényeg egy két régi anyag.
Linket priviben, megköszönném :)
Üdv.:

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.26, 23:11

Hát nem tudom. Az alapkönyvben azért csak elég nagy vonalakban van vázolva a dolog. A regényekből is inkább a másik 3 faj megítélése derül ki. Amúgy én is kb oda lőttem volna be a törpéket mint ti!

HalfDemon

HalfDemon

Gonosz Házimacska

• Fórumita
  • 602 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.26, 17:05

Persze a szabályok. De elvileg modellezniük kellene a világot minél hitelesebben.

Ooo.. Nem. Ez nem az a jatek. Ez egy hosies magikus modern akciojatek. Nagyon nem arra valo, hogy modelezze a valosagot. Valamit modellez, de az nagyon messze van attol, amit "a valosag"-nak hivunk.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]