Ugrás tartalomhoz

Fotó

Shadowrun 3. kiadás

• Válasz írásához lépj be
384 hozzászólás érkezett eddig

lombardi

lombardi

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 556 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.30, 16:40

"A végén még rámaggatják a tápolós jelzőt!!! "

"érdemes utólag utcán megvenni. 150Y-e csak marad mindenkinek"

:cool:

kispalos

kispalos

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.30, 13:37

lombardi: nekem a forgótáras pisztolyok tetszenek, a CC-ben van a Cavalier Deputy, az nagyon bejön, és érdemes utólag utcán megvenni. 150Y-e csak marad mindenkinek.

Varshi

Varshi

Árnyfalkatag

• Moderátor
  • 1592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.30, 01:49

Meg kéne kérdezni BePét, mi a helyzet az rpg.hu ftp-jével, amit régebben SR-cuccok tárolására használtunk...

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.29, 14:11

kispalos:Nem vagy nyomi, vagy mindketten azok vagyunk! Hetek óta keresem a Rigger 2.3-at, de csak megvenni tudnám dollárér! Nem tom hol lehet az ojjektum!

Varshi

Varshi

Árnyfalkatag

• Moderátor
  • 1592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.29, 14:08

Int.= (magyarra fordítva) "integrált" = "beépített", aminek értelmében:
1) nem kerül
a) pénzbe
b) elrejthetőségbe
2) de nem is lehet leszerelni!!

-
A "Machine Pistol" kategória a "Light Pistol"-ok közé sorolandó lőtáv tekintetében.

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.29, 12:50

kispalos:

Az Int azt jelenti, hogy a SmartGun bele van már építve a fegyverbe gyárilag, így az az árban is benne van, és nem kell külön megvenni, a fegyvert átalakítani, vagy rászerelni egy külső fegyvercsatolót....

Ja, a SmartGun az a fegyvercsatoló a magyar fordításban, aminek van már kettes szintű változata is kiberverben, és gondolom ezzel kompatibilis a fegyverbe épített kütyü :D

kispalos

kispalos

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.29, 11:25

Kérdés:
Mit jelent a pisztolyoknál az, hogy:
1.Int Smartgun
2.Int.Smartgun II
3.BF=Complex Action

Feltételezésem szerint a 3. azt jelenti, hogy rövidsorozatot lőni vele összetett tevékenység. A másik kettő?

kispalos

kispalos

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.29, 10:59

Varshi:
1. Igaz, a Browning kétszer olyan nehéz.
2. Ez a különbség azoknak számít, akik E-re rakják a zsét.
A végén még rámaggatják a tápolós jelzőt!!!
3. Lehet, hogy nem annyira pöccennek be annyira a zsaruk egy kp-ra, mint egy np-ra, de spec. a szabályok szerint ugyanolyan könnyű engedélyt szerezni mind2-re.
Bár igazad van, akár még reálisan is gondolkodhatnánk, ha már a szerzők nem tették.
4. Azért pont az elrejthetőséget írtam példának, mert rejtett fegyvertokkal mind2-nek 8-as, ezt azér nem veszik észre az utcán szembejövők...
Ha viszont odaadom a securitysnak, hisz úgyis megtalálja, ha megmotozik, akkor télleg csúnyán néz rám.

-

Tetszik az ötlet, vagyis éleshelyzetben nemmmindig fog!

Most lenne egy újabb bölcs kérdésem: a pisztolyokon belül a géppisztolyok, gondolok itt az Ares Crusaderre és a Ceska Black Scorpionra, milyen hatótávot használnak? Ha a géppisztolyokét, az elég táp lenne.

Ui.: köszi azt a 4 mailt! Végül sikerült használnom.

lombardi

lombardi

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 556 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.29, 06:27

Varshi:

Talán baj van a karaktereimmel? :flame:

He? :flame:

:D

Varshi

Varshi

Árnyfalkatag

• Moderátor
  • 1592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.29, 00:28

Lombardi:

Egy újabb komoly karater, ugye? :D

Amúgy:
Mijaz, hogy szerepJÁTÉKOS? Én folyamatosan mesélek, amióta az eszemet tudom. :)

Viszont télleg, van némi igazság a témafelvetésben. Nézzük, hogy mi a helyzet.

Official:
1.
_Általában_ egy könnyű pisztoly kisebb. Ha ez nem is jelentkezik az Elrejthetőségben (mondjuk mindkettő 6-os), akkor is van tömegük, kiterjedésük, ami mondjuk nem mindegy, ha pl. postán csomagként adjuk fel. :D
Most komolyan, ennyi. :P Eccerűen ezek el lettek kicsit ba*va. ;)

2. Ár
A picit magasabb ár jelentheti azt is, hogy teszem azt nem tart belőle a kereskedő, mert nem éri meg neki, ha mindenki inkább az olcsó árut viszi. Amúgy meg nézd csak meg, az utcai indexük is ezt mutatja.

Az, hogy rendszertechnikailag meg az esetleges játékstílus miatt Neked nevetségesnek tűnik egy KP egy tápos NP mellett, az nem jelenti azt, hogy a reális életben (mikor többnyire nem rohangálnak páncélban az emberek, sokszor még a bandatagok se) is ekkora a különbség. Mindkettőtől meghalsz adott esetben.

Egyébiránt pedig marha egyszerű a kérdés: ha kevesled valaminek az árát, akkor EMELD MEG! Mert tény, hogy az alapkönyv hajlamos hülyeségeket írni nem egyszer.

3.
Legalitás.
Talán itt fognám meg a leginkább a dolgot, ahogy Lombardi is említette. Egy "enyhébb" legalitási kódú fegyver miatt kevésbé rágnak be a rendőrök, esetleg egy kis kenőpénzért hajlandók csak elkobozni a csúnya fegyvert, vagy épp utadra engedni, ha más vaj nincs a füled mögött.

Amúgy valamelyik regény is említett egyszer ilyesmit, és én általában a fegyverviselési engedélyeket terén itt meg szoktam húzni egy határt: egy könnyű pisztolyra szinte biztosan megadom, nehéz pisztolyra csak előélettől függően.

4.
Aztán van egy "pszichológia tényező" is. Több kiegészítő és írás is pedzegette már, hogy miért is nem szabad "túlöltözni", azaz fegyverek terén túllőni a célon. Irritáló és kötekedő egy rohamágyúval sétálni pl. a Pusztulatban, egyenesen "felhívás keringőre".
Ugyan így: egy békés kártyaparty alatt esetleg megszokott egy kis gyöngyházmarkolatú Walther a szíj mögött, de nem egy ormótlan kéziágyú, ami elhúzza a fél válladat. Mert felvetődhet a kérdés bárkiben: ugyan, hova is fegyverkezel ennyire? Bizalmatlanságot szül. Az meg sokszor nem jó.

Azon felül pl. biz. helyekre abszolút jobb a könnyű pisztoly: mikor minden egyes eltévedt golyó problémát okozhat, ha átviszi mondjuk a közfalat is.

-
Unofficial:

Ha kicsit elkezdünk házi szabályokat bevezetni, pl. lőszer típusától függő visszarúgás (ahogy nemrég tán Mosómedve pedzegette a fele visszarúgás-módosító kapcsán), már megint több értelme van különbséget tenni.

Én kapásból veszem azt, hogy könnyű pisztoly felett már az első lövésnek is van visszarúgás-módosítója. Könnyű és önvédelmi esetében nincs.

És így tovább...

Varshi

lombardi

lombardi

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 556 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 22:41

Volt olyan karakterem is, amelyik lőni nem tudott, és egy hatásalanított Predatort cipelt, mert olyan komoly kinézete van, és lyól oda lehet nyomni a másik orra alá... :D

lombardi

lombardi

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 556 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 22:37

Hát, nem tudom, eddig főleg az én karaktereim sörözgettek... talán mert volt eszük elkerülni a harcot :D

Meg aztán nem mindegy, hogy a zsaruk egy könnyű önvédelmit találnak meg nálad, amire esetleg még engedélyt is szerezhettél, vagy egy Browning-féle miniágyút...

Például EZ a különbség a kettő között...egyebek közt :D

De ebbe majd Varshi jobban belemászik, ha van kedve, ő a szerepjátékos, vagy miaszösz. Én csak ugatom itt a témát ;)

kispalos

kispalos

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 19:53

lombardi:
van stílusod, de mi van ha harcba keveredsz?
azután iszom az emlékedre egy :D -t.

Varshi

Varshi

Árnyfalkatag

• Moderátor
  • 1592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 17:58

kispalos:

> Ui: töröljetek ha nagyon idegesítő vagyok!

Jajj, ne csináld már! :)

lombardi

lombardi

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 556 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 17:44

kispalos:

"Ha ez igaz, mindenki az utóbbit veszi, mert csak egy százassak drágább, de kissé ütősebb. "

Ez valóban ilyen lényeges szempont? :)
Pironkodva vallom be, én midig azt választom, amelyiknek jobban tetszik a neve... :)

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 16:53

Haliho!

Erratak:
http://www.shadowrunrpg.com/book/

R.

kispalos

kispalos

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 16:45

Varshi:
Nem vagyok ennyire hülye, csak hülyén fogalmaztam.
Nekem az nem szimpi pl, hogy a karcsú, jól elrejthető Colt America L36-nak és a Browning Max Powernek is 6-os az elrejthetősége. Ha ez igaz, mindenki az utóbbit veszi, mert csak egy százassak drágább, de kissé ütősebb. Meg hogy mind3 pajzs ugyanannyiba kerül, és válogathatsz, hogy a szar, közepes vagy a jó kell?
"A neten van ezer, keress rá. "
Nagyon nyomi lehetek, de nem találtam.

Mosomedve: köszi, télleg hosszú a lista, a non leírás nem probléma.

Ui: töröljetek ha nagyon idegesítő vagyok! :)

Varshi

Varshi

Árnyfalkatag

• Moderátor
  • 1592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 12:54

kispalos:

> Tud vki a 3.kiadáshoz ERretát?

A neten van ezer, keress rá.

> Bár kicsit ismerem a második kiadást is, de csak 3. kiadású
> alapkönyvem van, ami elég gyanús adatokat tartalmaz.
> A második kiadású könyvben is kb. 4féle autó és 2féle

...hogy jön ide az Errata? :) Gondolod, kimaradt? :)

> A második kiadású könyvben is kb. 4féle autó és 2féle
> helikopter volt? T'om, hogy vannak kiegészítők, de tudtommal
> a legtöbb 2. kiadású angol, és már egyik sem kapható.

Már szinte az összes 3. kiadású anyag fent van neten. Neked a Rigger3 adna választ, abban vannak plusz járművek.

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2003.01.28, 09:50

kispalos:ha több jármű kell, töltsd le az nsrcg karakter generáló programot az rpg.hu-ról, lesz annyi járműved hogy győzd használni!(a sub-orbitális repcsitől a tankig, minden!)

kispalos

kispalos

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 134 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2003.01.27, 18:16

Tud vki a 3.kiadáshoz ERretát?
Bár kicsit ismerem a második kiadást is, de csak 3. kiadású alapkönyvem van, ami elég gyanús adatokat tartalmaz. A második kiadású könyvben is kb. 4féle autó és 2féle helikopter volt? T'om, hogy vannak kiegészítők, de tudtommal a legtöbb 2. kiadású angol, és már egyik sem kapható. :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]