Ugrás tartalomhoz

Fotó

Shadowrun 3. kiadás

• Válasz írásához lépj be
384 hozzászólás érkezett eddig

Ratface

Ratface

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.09.23, 11:16

Üdv Mindenki!
Pillanatnyi kérdésem van.
Lehet, hogy rossz helyre írom, ezért már most kérem az illetékesek elnézését.
A segítségeteket szertném kérni.
Valami bővebb Seattle leírásra van szükségem.
(Az angol sem gond, de elsősorban magyar kellene.)
Ja, és legnikább SR2-SR3-hoz kellene, 4-5 is persze, de a lényeg egy két régi anyag.
Linket priviben, megköszönném :)
Üdv.:

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.26, 23:11

Hát nem tudom. Az alapkönyvben azért csak elég nagy vonalakban van vázolva a dolog. A regényekből is inkább a másik 3 faj megítélése derül ki. Amúgy én is kb oda lőttem volna be a törpéket mint ti!

HalfDemon

HalfDemon

Gonosz Házimacska

• Fórumita
  • 603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.26, 17:05

Persze a szabályok. De elvileg modellezniük kellene a világot minél hitelesebben.

Ooo.. Nem. Ez nem az a jatek. Ez egy hosies magikus modern akciojatek. Nagyon nem arra valo, hogy modelezze a valosagot. Valamit modellez, de az nagyon messze van attol, amit "a valosag"-nak hivunk.

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.26, 15:40

Persze a szabályok. De elvileg modellezniük kellene a világot minél hitelesebben.

Cukiság faktor? ;)
Az idézetben amihez kapcsolódóan írtam a társadalmi megítélés szerepelt!

Hehe, értettem én a kérdést, ami az idézetben volt, de arra pont megfelel az alapkönyv is, igaz ott talán ki van egészítve azzal is, hogy kiben milyen látható kiberver van.
Azért kérdeztem csak, hogy azon felül milyen cukisági faktornak kell megfelelnie, illetve a nagy általánosítást lehet részletezni, mint írtam.

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.26, 14:49

Cukiság faktor? ;)
Az idézetben amihez kapcsolódóan írtam a társadalmi megítélés szerepelt!

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.26, 09:09

Másrészről akkor egy arany boxerrel kapott pofontól se kéne olyan súlyos tüneteket elszenvedned...

De igen. Enyhén túl ez valószínűleg már nem annyira immunológiai reakció, inkább misztikus. Ugyanaz a helyzet, mint a vérfarkasoknál az ezüsttel.
A tünde karakteremnek pl. (kicsit a mitológia felé kacsintgatva) vasra és keresztény templomokra (+harangzúgás) van nem túl magas szintű allergiája. A színvas megégeti, utóbbit inkább afféle fóbiaként kezeljük.

HalfDemon

HalfDemon

Gonosz Házimacska

• Fórumita
  • 603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.25, 16:41

Hm, tarsadalmi megiteles, es cukisag faktor...
Ahogy a tulmuvelt (marmint onmagahoz kepest) alakvaltom mondta mindig:
"Nem, engem nem fognak leloni, mint egy kutyat, csak titeket. Engem csak eladnak egy laboratoriumnak, vagy allatkertnek..."
Ugyhogy igenis megvan a metavariansoknak az a elonye hogy: "nem csak egy ujabb koszos troll".
Persze, van ahol ez elojon, es van ahol nem. Ahol (akiknel) ez lenyegtelen dolog, ott tenyleg folosleges dragitas a metavarians.
Ez persze szigoruan csak sajat velemeny.

"Másrészről akkor egy arany boxerrel kapott pofontól se kéne olyan súlyos tüneteket elszenvedned..."
Sajnos, a szabalyok mast mondanak. Nekem is lenne par erdekes szabalymodositasi javaslatom, de...
(Pl: miert nem projektalhatnak az alakvaltok allati alakban? Sokkal viccebb lenne. ^_^)

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.25, 14:12

Viszont felmerül a kérdés -ha már szóba hoztad- a törpék társadalmi megítéléséről. Ti hova sorolnátok be őket? Értelemszerűen a tündék állnak a csúcson. Utánuk egy gigantikus hasadékkal következnek a trollok, orkok. Valahol a tabella legalján versengenek egymással az alakváltók, temetőlidércek... (Persze most mondjuk Ucas, Észak-Amerika, Európa vonalon gondolkodva)

Ezt a kérdést kicsit nehezen tudom értelmezni.
MIlyen szempontból? Cukiság faktor alapján?

Szerintem a társadalmi elfogadottság alapján a tündék után jönnek a törpök lőbbi kicsivel több pozitív felhanggal (A magas Karizma miatt) mint az utóbbi.

Az orkok és a trollok meg eléggé negatív megítélés alá esnek szerintem, már csak azért is mert nagyok és erősek és félelmetesek, valamint hamarabb érik el az ivarérettséget, hamarabb serdülnek. Plusz alacsonyabb is az átlagéletkoruk és a várható élettartamuk, ezáltal mindent hamarabb, gyorsabban akarnak "megélni", és gondolom a fizikai erőfölényüket felhasználva könnyebben elérik ezt, ezáltal megintcsak negatívan gondolnak rájuk.

A többi metavariáns, alakváltó elvileg annyira ritka, hogy nincs róluk egységes nézet, vagy csak az ismeretlentől való félelem vezeti az embereket. (feltéve, hogy sikeresen "rejtőzködnek" a tömegben)

A temetőlidércek meg sokszor társadalmon kívüliek, érvényes vadaászati szezon van rájuk sok országban :)

Persze ez csak egy erős sztereotípia, amit árnyalnak a különbségek, egy tünde is lehet csöves, egy troll is lehet művelt varázsló, és a törpök sem mind autószerelők.

Ugyanakkor kérdés, hogy melyik országban, melyik földrészen vagyunk, illetve metroplexum, vagy "vidék", AAA körzet vagy pusztulat...
Csak UCAS-Amerika és Európa vonalon is vannak óriási eltérések, gondoljunk csak a két tünde államra, az indián területekre (ahol mindenki kívülálló, ha nem indián)
Gondolom egy minotaurusz vagy faun metavariáns nem túl ritka pl Görögországban, de pl UCAS-ban már "freak" jelzővel illetnék. stb

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.25, 13:25

Szerintem az arany nemesfém.
Ugyanakkor simán lehet, hogy egy-egy allergiás tünet csak később jön elő, nem is tudod, hogy a tested allergiás valamire, csak amikor már annyira telítődsz, hogy egy idő már nem tudja a tested kompenzálni.
Ugyanakkor pubertárs, más anyagokkal való együtt hatás, egyfajta katalizátor cuccok, szóval ha nagyon kell, akkor meg lehet magyarázni, iért nem tudtál róla eddig.

Ugyanakkor azt kell észrevenni, hogy a hátrány nem azért van csak, hogy színesebbé tegye a karakteredet és ne egyen szamuráj legyél, és nem is azért, hogy a mesélő direkt szívasson ezzel.
Mivel bevállaltál egy előnyt és annak megfelelő értékű hátrány, így igazságos a használata, mégha te szerertnéd ezt okosba is megoldani és valahogy "kijátszani" a szabályt, hogy valami ultra ritka anyagra vagy csak allergiás (még jó, hogy nem kriptonitot írtál arany helyett nuts.gif )

Igazad van, tényleg nemesfém. Nehézfém allergia amúgy is az iparban dolgozóknál gyakoribb.
A második felével meg nem tudok mit kezdeni. Ha immunológus vagy akkor neked van igazad. Ha nem akkor csak elképzeléseket puffogtatnánk. De ha annyi idő kellene ahhoz, hogy telítődjön a szervezeted akkor azt én inkább enyhe allergiának venném. Másrészről akkor egy arany boxerrel kapott pofontól se kéne olyan súlyos tüneteket elszenvedned...

Ez nem szabály kijátszásról szól! Csak a ti általatok írt példák azért néhány esetben szerintem az "indokolatlan rájátszás" kategóriába esnek.

Erre ne vegyél mérget, az arany éppúgy időtálló.

Igen. Az ékszeres példák hihetőek és elfogadhatók. A kiberveres/magas technológiás esetekben viszont az arany kiváltása mellett is szólnak érvek.

Balfars: az Igazzy szerepjatek lemondassal es aldozatokal jar. Es igen igazsagtalan, hogy minden metavarians egyformaba kerul dehat "nem kell szinesiteni a jatekot. Tobb granatot kell venni.".
Komolyan nekiallhatnak pontra kiszamolni az ertekeket, olyanokat is figyelembe veve, hogy "jobb tarsadalmi megiteles".
De komolyan mondom, ez szigoruan az en nezopontom. Azthiszem, ha valakinek kell valami, akkor fizesse meg azt. Vagy maradjon a szabvany dolgoknal. Vagy "rafexik a szerepjatekra, es akkor nem szöröz a pontokkal, vagy szinesitesnek jok a szines granatok." ^_^

Erre csak ismételni tudom magam. Ha már az alapfajoknál láthatóan a statok, egyéb pluszok voltak a fő szempontok a pontérték/prioritás meghatározásánál; akkor én nem tartom a 7 főbűn egyikének azt, hogy a metavariánsok esetén is figyelembe veszem ezt.

Viszont felmerül a kérdés -ha már szóba hoztad- a törpék társadalmi megítéléséről. Ti hova sorolnátok be őket? Értelemszerűen a tündék állnak a csúcson. Utánuk egy gigantikus hasadékkal következnek a trollok, orkok. Valahol a tabella legalján versengenek egymással az alakváltók, temetőlidércek... (Persze most mondjuk Ucas, Észak-Amerika, Európa vonalon gondolkodva)

SirRobert

SirRobert

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 115 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.10.25, 10:01

A Grimoárban (2. kiadás), tuti benne volt az arany ára. Ha jól emlékszem, kb. olyan árban volt a többi fémhez képest mint most, nem tűnt extrémen drágának.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.22, 10:28

(OFF)Hupsz... Az előző én voltam, csak kolléga már megint nem lépett ki a közös munkahelyi gépről... :lol: Esetleg törölhető.(/OFF)

Naulyr

Naulyr

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 40 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.22, 10:08

De szerintem 2060-ra annyira felmegy az arany ára, hogy szerfelett ritka dologgá váljon. Egy stricinek szerintem nincs pénze rá.

Egyes körökben sikk a sok-sok aranylánc és -gyűrű. Ha nincs, gondolom komolyan se vesznek, csóró vagy. Arany árát meg ha előre meg tudnánk jósolni, már rég milliomosok lennénk... Akár olcsóbb is lehet addigra, pl. néhány nagy aranylelőhely megnyitásával.

Mr Johnson? Hát nem tudom... Gondolom jórészt nálatok is céges ürgékkel tárgyalnak. Abba a merev, szürke, steril világba nem nézik jó szemmel az ilyen feltűnősködést.

Jeggyűrű, esetleg a képző intézmény pecsétgyűrűje (pl. Harvard) adott esetben szinte kötelező. A cégét azért valószínűleg leveszi.

HalfDemon

HalfDemon

Gonosz Házimacska

• Fórumita
  • 603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.22, 09:51

Balfars: az Igazzy szerepjatek lemondassal es aldozatokal jar. Es igen igazsagtalan, hogy minden metavarians egyformaba kerul dehat "nem kell szinesiteni a jatekot. Tobb granatot kell venni.".
Komolyan nekiallhatnak pontra kiszamolni az ertekeket, olyanokat is figyelembe veve, hogy "jobb tarsadalmi megiteles".
De komolyan mondom, ez szigoruan az en nezopontom. Azthiszem, ha valakinek kell valami, akkor fizesse meg azt. Vagy maradjon a szabvany dolgoknal. Vagy "rafexik a szerepjatekra, es akkor nem szöröz a pontokkal, vagy szinesitesnek jok a szines granatok." ^_^

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.22, 09:11

Erre speciel nem gondoltam. Bár aranyozott fukszos f***ival még nem találkoztam. Lehet én mozgok "rossz" körökben. :lol:

Lehet :lol:

A technikai vonalon lehet igazatok. Én is tudom, hogy drágább termékekben előfordulnak arany alkatrészek. Meg eszerint az építő iparban meg orvosi eszközökben. :lol: De... Azért gondoljatok bele, hogy 50-60 évvel ezelőtt milyen anyagok voltak elterjedtek az iparban. És most milyenek vannak. Nem vagyok kémikus de a műanyagok még csak fejben léteztek. Vagy papíron. Szerintem 50-60 év alatt lazán feltalálnak még 758 féle anyagot ami kiváltja az aranyat mert olcsóbb, jobban kezelhetőbb, és mert nem véges belőle a készlet.+ Ha mégis ennyire elterjedt maradt volna akkor nem a ritka anyag kategóriába rakják.

Erre ne vegyél mérget, az arany éppúgy időtálló.

Ez is egy elv. Talán igazad is van. Viszont ha valami ilyen súlyos bajokat hoz elő, akkor azért arra 20-30 év alatt rájön az ember. Nem vagyok idős, mégis volt már 3-4 allergia tesztem. Pedig még egyszer sem vittek anafilaxiás sokkal kórházba! Az megint más kérdés, hogy szerintem nem teszteltek le mind a 12 000 allergiagyanús anyagra. (Erről érdemben egy immunológus tudta nyilatkozni. Viszont egyszer a Dr Houseban is volt valaki akit a felesége arannyal próbált meg elintézni. Szóval szerintem nem ez az első nehézfém amire letesztelnek. De nem is az utolsó)

Szerintem az arany nemesfém.
Ugyanakkor simán lehet, hogy egy-egy allergiás tünet csak később jön elő, nem is tudod, hogy a tested allergiás valamire, csak amikor már annyira telítődsz, hogy egy idő már nem tudja a tested kompenzálni.
Ugyanakkor pubertárs, más anyagokkal való együtt hatás, egyfajta katalizátor cuccok, szóval ha nagyon kell, akkor meg lehet magyarázni, iért nem tudtál róla eddig.

Ugyanakkor azt kell észrevenni, hogy a hátrány nem azért van csak, hogy színesebbé tegye a karakteredet és ne egyen szamuráj legyél, és nem is azért, hogy a mesélő direkt szívasson ezzel.
Mivel bevállaltál egy előnyt és annak megfelelő értékű hátrány, így igazságos a használata, mégha te szerertnéd ezt okosba is megoldani és valahogy "kijátszani" a szabályt, hogy valami ultra ritka anyagra vagy csak allergiás (még jó, hogy nem kriptonitot írtál arany helyett :lol: )

Módosította Stoneskinner: 2010.10.22, 09:11

dzjaulah

dzjaulah

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.22, 08:26

"A varázslat hatására a hatókörön belül lévő virágok kinyílnak" vagy "A varázs elmondását követő székeléskor a cucc 3x könnyebben fog kicsusszanni hátul"

Ezekre még nem is gondoltam... Az előbbi tök jó egy kertépítőnek, vagy virágüzletnek. Hú virágüzletben mennyi pénz lehetne vele keresni:) "Mágikusan növesztett nővények! Most akciósak a rózsáink! Csupán 12.998,98 nuyen szálanként!" Az utóbbi ötlet pedig elhasználódó fókuszban, potion formában biztos megér vagy félmillát annak akinek szüksége van rá... :lol:

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.22, 02:19

Balfars: Nem tamadasnak, de ennek igy semmi ertelme. Mert ez igy nem mas, mint "mertektelen tapolas". Nem veletlenul vannak a szabalyok ugy kitalalva, ahogy - ez persze nem jelenti azt, hogy ki lehet oket hagyni. Csak ... Mindegy, az en "vilagnezetembe" nem fer bele, hogy figyelmen kivul hagyjuk a metak arait, hiaba nem adnak olyan jo statokak. Hiszen akkor mondhatnank, hogy jar minden magiahasznalonak 5 pontnyi "harcban nem hasznalhato) varazslat. Azthiszem, erted mitre gondolok

Itt azért éreztem egy pici csúsztatást :lol: Egyszerűen igazságtalannak tartom, hogy büntessek egy játékost-aki színesíteni szeretné a szerepjátékát, karakterét; végső soron azt csinálja amiről a szerepjáték szól- azzal, hogy gyengébb karakterrel kénytelen játszani mint aki csak a statokat nézte. Szerintem ez azt eredményezné, hogy 3 csapatban lenne 5 tök egyforma szamuráj mert valakinek sikerült eltalálni a legjobban felépített karaktert.
Gondolom a prioritásos rendszerben is a statok alapján alkották meg a 3 faji szintet. Akkor miért ne lehetne meg ez a "szintezés" is a metavariánsok között? Ti nem gondoljátok, hogy játékegyensúly szempontjából sokkal károsabb az, hogy míg egy metavariáns -1 re jön ki az alapfajhoz képest addig a másik +2re? Pedig mindkettő ugyanannyit fizetett érte!

A varázslatokat gyorsan végig pörgetve pedig azért mindegyiknek van gyakorlati, harcon kívüli értelmes felhasználási módja! Igaz, hogy néhányat szerintem jó ha 5 játékülésenként egyszer elsütnek. De már az is valami! Ha lenne varázslat aminek kb ilyesmi lenne a hatása: "A varázslat hatására a hatókörön belül lévő virágok kinyílnak" vagy "A varázs elmondását követő székeléskor a cucc 3x könnyebben fog kicsusszanni hátul". Hát először is elgondolkoznék, hogy ki az a marha aki ezt kitalálta vagy megveszi 5-ös szinten :lol: Másodsorban viszont tuti annyira levinném a kimerülés ellenpróbát, hogy bármikor használhassák. Mert ingyen pontokat nem osztogatok azért. De értelmetlen dologgal nem rontom a karakter életképességét.

Egyebbkent, szerintem arany allergianal ugyrott minden nem szabvany cyberware. Tudod, aranyozott csatlakozok. :lol: De nem en vagyok a km. Bar lehetnek... (holislaktok? :lol:

Dunakeszin. :lol: Gondolom ez a fórumozók 99,9% számára semmit sem jelent, ezért kifejtem! :lol: Budapesttől északra kb 10 kilométerre, a kettes fő út mellett. (Dunakeszi-Göd-Sződliget-Vác a település sorrend)

Kivéve amikor a troll strici hatalmas arany pecsétgyűrűs ökle az álladon landol... Vagy Mr. Johnson kezet akar rázni veled.

Erre speciel nem gondoltam. Bár aranyozott fukszos f***ival még nem találkoztam. Lehet én mozgok "rossz" körökben. :sor: De szerintem 2060-ra annyira felmegy az arany ára, hogy szerfelett ritka dologgá váljon. Egy stricinek szerintem nincs pénze rá.
Mr Johnson? Hát nem tudom... Gondolom jórészt nálatok is céges ürgékkel tárgyalnak. Abba a merev, szürke, steril világba nem nézik jó szemmel az ilyen feltűnősködést. De ha van is neki nem hinném, hogy felveszi az "alja-néppel" való üzleti találkozáshoz. A kézfogást meg szerintem a fentebbi hozzáállás miatt kerülik. Legalábbis nem rémlik egy SR regényből se, a lelkes pacsizás Johnson és vadász között.
Egy aranyóra még belefér de az más...

A technikai vonalon lehet igazatok. Én is tudom, hogy drágább termékekben előfordulnak arany alkatrészek. Meg eszerint az építő iparban meg orvosi eszközökben. :lol: De... Azért gondoljatok bele, hogy 50-60 évvel ezelőtt milyen anyagok voltak elterjedtek az iparban. És most milyenek vannak. Nem vagyok kémikus de a műanyagok még csak fejben léteztek. Vagy papíron. Szerintem 50-60 év alatt lazán feltalálnak még 758 féle anyagot ami kiváltja az aranyat mert olcsóbb, jobban kezelhetőbb, és mert nem véges belőle a készlet.+ Ha mégis ennyire elterjedt maradt volna akkor nem a ritka anyag kategóriába rakják.

Végül, allergia hátrányt úgy kezelném karakteralkotásnál, hogy a játékos csak azt mondja meg milyen szintű allergiát "akar bevállalni", az anyagot a KM határozza meg titokban.
Onnantól kezdve ugranak a tápgyanús helyzetek és külön idő lehet a karakternek kideríteni, hogy mi a francért kezdett el lerohadni a jobb keze, talán az utolsó biofevygereket gyártó cégnél szedett össze valamit, vagy egy beültetése kezd csak kilőködni?

Ez is egy elv. Talán igazad is van. Viszont ha valami ilyen súlyos bajokat hoz elő, akkor azért arra 20-30 év alatt rájön az ember. Nem vagyok idős, mégis volt már 3-4 allergia tesztem. Pedig még egyszer sem vittek anafilaxiás sokkal kórházba! Az megint más kérdés, hogy szerintem nem teszteltek le mind a 12 000 allergiagyanús anyagra. (Erről érdemben egy immunológus tudta nyilatkozni. Viszont egyszer a Dr Houseban is volt valaki akit a felesége arannyal próbált meg elintézni. Szóval szerintem nem ez az első nehézfém amire letesztelnek. De nem is az utolsó)

dzjaulah

dzjaulah

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.21, 19:27

Az arany allergia tök jó! Majd csinálok egy arany allergiás mágust:) Tök vicces ahogy védőruhában öntögeti az orikalkum alapanyagokat, meg a fókuszait jól becsomagolja, mert persze azok készítéséhez is szokás orikalkumot használni, amiben arany is van...
Egyébként még mondjuk virágpor allergiás, akác allergiás, parlagfű allergiás karakterem még nem volt, meg nem is tudok ilyenről. De volt tej, meg szintetikus tej, meg szója allergia amit eddig láttam (a szóját én vállaltam be...:lol: ). Mármint a szokásos nap, ezüst és egyéb faji bajokon kívül.

Módosította dzjaulah: 2010.10.21, 19:28

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.21, 14:15

"Kivéve amikor a troll strici hatalmas arany pecsétgyűrűs ökle az álladon landol"

Igen, az "arany boxerrel" osztogatott pofonokon és is gondolkoztam, hogy beleírom az előző hozzászólásomba :lol:

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1125 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.21, 13:32

Hát én igazából az aranyat választottam (Arany tölténnyel, késsel csak nem támadnak rám. Arany tárgyal való találkozás esélye meg gondolom luxus életszínvonal alatt nem túl esélyes

Kivéve amikor a troll strici hatalmas arany pecsétgyűrűs ökle az álladon landol... Vagy Mr. Johnson kezet akar rázni veled.

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.21, 10:29

hoi,

lehet kicsit kések a válasszal, de wikipedia szerint az arany egyéb felhasználási területei (amikor éppen nem aranyrúd és pisztolylőszer formájában forsul elő):

"Az aranytartalmú készítményeket bizonyos ízületi betegségek gyógyítására napjainkban is hatékonyan alkalmazzák. A fogorvoslásban nemesfém-jellegéből adódó kis reakcióképessége, nem allergén jellege (itt most esetünkben éppen allergén ugye) valamint könnyű alakíthatósága miatt nagy a szerepe.

Az aranynak nincs tápértéke, azonban a szállodaiparban felhasználják luxusételek díszítésére, mivel az aranyfüst látványos, és az egészségre sem ártalmas.

Az arany ipari felhasználása: Cassius-bíbor aranykolloid a szerves kémiában, aranyfüsttel bevont egyirányban átlátszó, fényvisszaverő ablakok az építkezésben, nem oxidálódó elektromos kontaktus az áramkörgyártásban és félvezetőiparban. Felhasználják az orvosi műszerek gyártásában is. Az ékszerek, aranyórák, kézelőgombok és más divatkellékek gyártása is jelentős."

Szóval igen, ha ezt konvertáljuk SR-re, akkor kiberverek ugorhatnak.
Plusz mágikus cuccok egy része is tartalmazhat aranyat, komponense lehet bármilyen fegyverfókusznak, talizmánok, fétisek (lásd még ékszer)

Igaz, hogy az arany a luxussal egyenlő, és nem valószínű, hogy valaki minden nap eszik valaki aranyfüsttel díszített ételt, de csak egyszer egyél belőle véletlenül :-)
Plusz az ékszerek, amik talán nem olyan nagy luxus, pl jegygyűrű (persze, tudom, árnyvadász soha nem házasodik), pecsétgyűrű, aranykereszt a nyakban.

Másik, hogy lehet, hogy KM-ként tuti rájátszanék arra, hogy "kihasználjam" a hátrányaidat, hiszen karaktered is kihasználja az előnyeit.
Ilyen téren például a karakter nem lenne tudatában, hogy mire is allergiás, miért is allergiás. És így kicsit nehezebb elkerülni, hogy ne érintkezz az adott anyaggal.
És persze megkövetelném, hogy a játékos tudása és a karakter tudása különüljön el.

Végül, allergia hátrányt úgy kezelném karakteralkotásnál, hogy a játékos csak azt mondja meg milyen szintű allergiát "akar bevállalni", az anyagot a KM határozza meg titokban.
Onnantól kezdve ugranak a tápgyanús helyzetek és külön idő lehet a karakternek kideríteni, hogy mi a francért kezdett el lerohadni a jobb keze, talán az utolsó biofevygereket gyártó cégnél szedett össze valamit, vagy egy beültetése kezd csak kilőködni?

Módosította Stoneskinner: 2010.10.21, 10:30

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]