Ugrás tartalomhoz

Fotó

Shadowrun 3. kiadás

• Válasz írásához lépj be
384 hozzászólás érkezett eddig

HalfDemon

HalfDemon

Gonosz Házimacska

• Fórumita
  • 603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.21, 10:18

Balfars: Nem tamadasnak, de ennek igy semmi ertelme. Mert ez igy nem mas, mint "mertektelen tapolas". Nem veletlenul vannak a szabalyok ugy kitalalva, ahogy - ez persze nem jelenti azt, hogy ki lehet oket hagyni. Csak ... Mindegy, az en "vilagnezetembe" nem fer bele, hogy figyelmen kivul hagyjuk a metak arait, hiaba nem adnak olyan jo statokak. Hiszen akkor mondhatnank, hogy jar minden magiahasznalonak 5 pontnyi "harcban nem hasznalhato) varazslat. Azthiszem, erted mitre gondolok.

Egyebbkent, szerintem arany allergianal ugyrott minden nem szabvany cyberware. Tudod, aranyozott csatlakozok. :P De nem en vagyok a km. Bar lehetnek... (holislaktok? :)

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.21, 03:01

Hát én igazából az aranyat választottam (Arany tölténnyel, késsel csak nem támadnak rám. Arany tárgyal való találkozás esélye meg gondolom luxus életszínvonal alatt nem túl esélyes)+ a földi epret (szerintem az is eléggé luxus cikk ahhoz gazdag életvitel alatt ne forduljon elő, és akkor is inkább édességekbe használják föl)
Egyébként pont a kétkezesség miatt választottam ezt a kettős allergiát. :aaaaa:
De nem ágálok a pontelosztás ellen. Szerintem is sokkal jobban személyre szabhatod a karaktered mint prioritásosban. A metavariáns plusz költséget én nem is számlom fel minden esetben. Igazából játékszínesítésnek jó, és nem ad mindegyik annyival jobb statokat, hogy lehúzzam a karaktereket 5 ponttal.

dzjaulah

dzjaulah

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.21, 00:01

az allergia egy veszélyes dolog! Ha a mesélő oda figyel rá, akkor minden olyan alkalom amikor a karakter nem olvassa el, hogy mi van a csomagolásra írva az szívatási opció. Egyszerű kotyvasztott cuccok halálosak lehetnek. A másik, hogy nem 6 lehet a maximális pontérték. Például a kétkezesség előny 2,4,6, vagy 8 pontba kerül. Kétség kívül egyébként több optimalizálási lehetőség van a pont elosztásos rendszerben, lehet metavariánsozni (én szeretek is). A prioritás legnagyobb előnye szerintem, hogy gyors. Amivel nem vagyok kibékülve a karma alapú karakter alkotás. Sok számolás kevés eredmény, és ha sok 2-3as szintű képzettséget akarunk, akkor állati sok lehet belőlük...

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.20, 23:47

Balfars:
Ez ellentmondas. Ha nem melyedtel el, nem is tudhatod. Amugy, tenyleg vagy +1pontal tobbet lehet osszeszedni prioritasos rendszerrel, de ez csak matematika.
"de az, hogy "erosebb" meg ebben a rendszerben sem mindegy."
Mondjuk, az elony-hatrany rendszer csak pontelosztas eseten "mukodik igazan"es en azt kimodottan szeretem - mondjuk, en szeretem, ha a karaktereim nem mindenben tokeletesek.

Van az +3 is. Kiszámoltam! :aaaaa:
A nem mélyedtem el bennét viszont úgy értettem, hogy eddig max 1-2 karaktert csináltam úgy. Prioritásosban meg 6-8 at. Csak haver hozott karakterei jóval erősebbnek tűnnek úgy kidolgozva!
Az előny-hátrány dolgok szerintem jól használhatók a "kiegyenlítés" szabályával. Persze ha mondjuk szerepjáték szempontjából szeretnél felvenni egy hátrányt akkor abban a rendszerben "veszteség" ér...
Pár dolog pontértékével pl: teljes bénulás, vakság; nem igazán vagyok kibékülve. Tudom, hogy 6 lehet a maximális pontértéke egy előnynek, hátránynak. De még azt is kevésnek érzem!

Viszont ti azt engednétek, hogy valaki mondjuk felvegye többször az allergia hátrányt ritka anyagra és súlyosan vagy közepesen? Én csináltam így egy karit. Csak tápnak érzem!

HalfDemon

HalfDemon

Gonosz Házimacska

• Fórumita
  • 603 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.20, 10:31

Balfars:
Ez ellentmondas. Ha nem melyedtel el, nem is tudhatod. Amugy, tenyleg vagy +1pontal tobbet lehet osszeszedni prioritasos rendszerrel, de ez csak matematika.
"de az, hogy "erosebb" meg ebben a rendszerben sem mindegy."
Mondjuk, az elony-hatrany rendszer csak pontelosztas eseten "mukodik igazan"es en azt kimodottan szeretem - mondjuk, en szeretem, ha a karaktereim nem mindenben tokeletesek.

Balfars

Balfars

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 283 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.20, 01:08

Az meg, hogy kevés a pont, hát kérem a prioritásos rendszer helyett tessék Építőpontokat használni.

Hát nem tudom... Nem mélyedtem annyira bele a pontelosztásba, de szerintem ha az ember nem vágyik valami nagyon extrára (alakváltó vagy temetőlidérc) akkor sima "alapkarakterből" erősebb hozható ki mint priorításos rendszerben.

dzjaulah

dzjaulah

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.12, 16:14

Az aktív képességek mint kihatással vannak a háttér képességükre sr3 szerint. aktív képességnél 3szinttel alacsonyabban autómatikusan jár hozzá a háttér képzettsége. Ez az ismeret szakértelmeknél van valahol az alapkönyvben... Csak nem igazán láttam senkinél se, hogy használnák ezt a szabályt se.
Én se szoktam igazából.

Varshi

Varshi

Árnyfalkatag

• Moderátor
  • 1592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.07.11, 16:32

kritika. Az hogy tényleg mindenre külön kell megvenni például az építés/Javítás szakértelmet egyszerűen számomra nonszensz!

Most én már meg nem esküdnék, hogy melyik verzió szerint, de Képzettségszint/2 szinten automatikusan Ismeret szakértelmet is nyer az ember az adott dologra. Namost ha háziszabályként úgy döntötök, hogy Képzettségszint/3 meg automatikus É/J-t jelentsen, attól nem dől össze a világ.

Az említett Ismeret szakértelem a napi karbantartást és a szükséges lőszer/kiegészítők/szerelők(!) ismeretét pl. teljesen lefedi - kérdem én, MINEK is annyira az az Építés/Javítás? (Egyébként meg ne hallják ezt a profi autóvezetők, mert holnaptól lázadni fognak, hogy miért nem autoszerelők is automatikusan. :aaaaa:)

Egyébként ha belegondolok, hogy a fegyveres fórumokon mennyi önjelölt fegyvermester szokott szétbuherálni amúgy jól működő fegyvereket, korántsem tűnik logikusnak, hogy ÉPÍTENI vagy JAVÍTANI tudjak valamit csak azért (vagy éppen jobban), mert használom. Mert hogy az a bajod, hogy külön meg kell venni.
Tanulni kell hozzá (az elsőhöz mondjuk nem árt mérnöknek lenni, ha a fegyereink célcsoportja nem csak Rumcájsz), de legalábbis igencsak sokat gyakorolni. Azt meg tökéletesen lefedik a ráköltött pontok.

Lásd még:
Lézerfegyver-használó :felvon: vs. lézerfegyver-tervező. Számítógép-programozó :sor: vs. számítógép-szerelő. Mosógép-használó :pirul: vs. mosógép-szerelő.

Az meg, hogy kevés a pont, hát kérem a prioritásos rendszer helyett tessék Építőpontokat használni.

Módosította Varshi: 2010.07.11, 16:33

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.19, 18:24

Én jól ellettem volna még több ponttal is :sor:

naheha

naheha

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 53 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.18, 17:41

Lapozgattam én össze-vissza, de egyre szomorúbb lettem, ahogy nem tudtam spórolni a skillpontokkal :nuke:

Nem is kell, a 3. kiadásban lényegesen több pontot kapnak a karakterek azonos fontossági besoroláson. Ráadásul mindettől függetlenül kapnak pontokat (INTx5, ha jól emlékszem) ismeret szakértelmekre.

Bulldy

És szerintem lényegesen több szakértelemre is lehet elkölteni. Ez nem dicséret hanem éppen kritika. Az hogy tényleg mindenre külön kell megvenni például az építés/Javítás szakértelmet egyszerűen számomra nonszensz! Na de ez Én vagyok és semmi sem lehet tökéletes. Szerencse, hogy mivel Én vagyok a mesélő úgy alakítom a dolgokat ahogy Nekem és csapatomnak is tetszik. Van egy jó mondás Azért van a szabálykönyv, hogy tudjunk módosítani rajta :felvon:

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.18, 12:33

Lapozgattam én össze-vissza, de egyre szomorúbb lettem, ahogy nem tudtam spórolni a skillpontokkal :felvon:

Nem is kell, a 3. kiadásban lényegesen több pontot kapnak a karakterek azonos fontossági besoroláson. Ráadásul mindettől függetlenül kapnak pontokat (INTx5, ha jól emlékszem) ismeret szakértelmekre.

Bulldy

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.18, 09:11

Lapozgattam én össze-vissza, de egyre szomorúbb lettem, ahogy nem tudtam spórolni a skillpontokkal :felvon:

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.17, 19:09

Magyarul a dobozolás a régi szakértelemháló helyett van ;)
És ami eddig fegyveres koncentráció volt SR2-ben (Pisztolyok) az most külön szakértelem SR3-ban.

Petrus

Petrus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.17, 12:24

A "dobozolás" a defaulting miatt van, az azonos dobozban lévők egymásra is "default"-olhatók. Egyébként csak három oldalt kellett volna lapoznod tovább... ;)

Arflo

Arflo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 175 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.16, 21:53

külön van szedve fegyver tipusokra, pisztolyok, géppisztolyok, puskák stb.

Ymdar

Ymdar

A Belső Kör Tagja

• Fórumita
  • 2513 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.16, 20:45

Tök rég játszottunk Shadowrunt, és úgy tűnik most újra fogunk. Én viszont leginkább az SR2-re emlékszem, mert azzal régebben hosszan játszottunk, és ott volt a Tűzfegyverek szakértelem (vagy ha nem, akkor már nagyon nem emlékszem arra sem). Jól látom, hogy ilyen már nincs a 3. kiadásban? Elképzelhető, hogy nem találtam csak, de a szakértelmek fejezet elején az összes fegyvertípus egy "dobozba" van rajzolva, szóval akár feltételezhetném hogy van, de nem találom. Nincs már ilyen?

George30

George30

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.06.09, 06:07

Magyar verzió itt: http://volgyvidek.blogspot.com/

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6532 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.02, 10:49

Utánanéztem közben a táblázatnak: A Sprawl Survival Guide 124. oldalán találod. A könyv egyébként az egyik leghangulatosabb kiegészítő, érdemes belenézni.

Köszönöm szépen a segítséget! Ha tehetek, majd belenézek a kiadványba.

Bulldy

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1126 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.02, 08:43

Utánanéztem közben a táblázatnak: A Sprawl Survival Guide 124. oldalán találod. A könyv egyébként az egyik leghangulatosabb kiegészítő, érdemes belenézni.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1126 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.06.01, 09:30

Emlkéeim szerint a Sprawl Survival Guide-ban találsz egy rövid táblázatot.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]