Ugrás tartalomhoz

Fotó

Shadowrun 3. kiadás

• Válasz írásához lépj be
384 hozzászólás érkezett eddig

Bulldy

Bulldy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 6565 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.21, 22:50

Sziasztok!

Van olyan kiadvány a 3. kiadású Shadowrun-hoz, amiben szörnyek vannak? Gy. k. "bestiárium"?

Bulldy

George30

George30

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.20, 17:17

Hali!

Végleges verzió letölthető a blogról. :)

George30

dzjaulah

dzjaulah

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.20, 16:21

páncélok és harci tartalék sr3 284. oldalán.

Várva várom a végleges verziót :)

George30

George30

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.20, 13:18

Hello

Részemről is csak néhány apróság:

- lehet jó lenne csapat-karmának is hely
- keveslem az egy páncél - lehetőséget
- szintén keveslem a kiberver listát (nem lehet, hogy én a régebbi verzódat nézegetem ? ) és hiányolom a biovereket
- nagyon jó ötletnek tartom a RASZ-ok vezetését (vagy csak az én csapatom nem teszi? )

Üdv:

Neked is köszönöm az észrevételeket! Azt nem tudom melyiket nézted, mindenesetre az előbb raktam fel a javítottat (amit a te észrevételedet olvasva tettem meg). Ennél tovább már nem tudom fejleszteni, csak ha több oldalas lesz, mint négy. :)

Tehát:
- Immár van Csapatkarmának is hely.
- Két páncél lehetőség a főoldalon.
- A kiberver lista maradt a másodikon, és sajna nem nőtt. Ennél jobban csak a többi eltüntetésével tudnám növelni.

A RASZ vezetésének ötletét köszönöm. Bizonyára sokan teszik ezt játékosként vagy mesélőként egyaránt. Én csak pár éve kezdtem el komolyabban nézni, és úgy tűnt hasznos dolog.

Minden jót és köszi még egyszer a segítséget!

coolwater

coolwater

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 201 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.20, 12:36

Hello

Részemről is csak néhány apróság:

- lehet jó lenne csapat-karmának is hely
- keveslem az egy páncél - lehetőséget
- szintén keveslem a kiberver listát (nem lehet, hogy én a régebbi verzódat nézegetem ? ) és hiányolom a biovereket
- nagyon jó ötletnek tartom a RASZ-ok vezetését (vagy csak az én csapatom nem teszi? )

Üdv:

George30

George30

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.20, 07:24

dzjaulah: Köszönöm a megtisztelő válaszodat! Kritikai megjegyzésed értő fülekre talált, és azon nyomban nekiálltam javítani a karakterlapot. :)
Az alábbiakban módosítottam:
- Lett rajta Fizikai túlcsordulásjelző (kiszedtem a logót, és úgy már elfért rajta).
- Az Aktív szakértelmeknél egy újabb specializációs fület raktam be, azonban a többinél maradt a régi (a Háttér szakértelmek külön lettek kivezetve). Úgy gondolom, hogy aki az Ismeret/Háttér/Nyelv szakértelem vonalon specializálódik, az bizonyára elég szemfüles, és képes zárójelben odaírni a specializációt, majd a szintnél szintén zárójelben annak értékét. :)
- A kiberverek rész átkerült a Felszerelésekhez. Jármű tekintetében megkurtítódott a karlap, de így a gépi testkiegészítőknek több hely jutott.
- Nagy sirámod is megjelent, a Súly és annak cipelése kapcsán. A Felszerelések (melyek szintén kurtítva lettek) kiegészült az Összes Súly résszel alul, illetve egy táblázattal, amelyben feljegyezhető a kimerültség eléréséhez szükséges Harci fordulók száma, illetve a cipelhető súly mértéke.
- A 3. kiadásban nem találtam a páncélnak Harci tartalékokra vonatkozó részét, de biztos valahol ott van. ;) Azért beleraktam a Páncélok menübe. :D

Uh... Hirtelen ennyi. Várom a további véleményeket. Lent megtaláljátok a címet, ahonnan leszedhető.

Mindenkinek szép napot!
George30

dzjaulah

dzjaulah

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 150 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.05.19, 16:19

Hiányzik a fizikai túlcsordulás jelző... Aki nem használja km-ként, annak nem kell, de ha tág körnek kínáljuk, akkor nem ártott volna rá.
Én az állapotjelzőt is, meg esetleg a túlcsordulást is külön lapra jegyzem, ennek ellenére sokan szeretik a karakterlapra írni ezeket.

A szakértelmek rész egész jó, de néha előfordulhat, hogy valakinek egy szakértelmen belül több specializációja van.
Ezen kívül én szeretem elkülöníteni a háttél szakértelmeket a többi ismerettől.

A kiberverek rész eléggé kicsi. Egy ember és gépből össze rakott karakternek lehet egy kiber végtagjával tele lenne...

A felszerelésnél jó lenne végre látni olyat, hogy mennyit tud fölemelni, meg cipelni huzamosan, meg ilyesmi. (mondjuk a könyvben elég hülye helyre tették) Bár kevesen foglalkoznak vele... Annál is inkább, mivel kijönne, hogy igen kevesen képesek elcipelni a saját cuccuk. (A pesti versenyen aminek a modulja ki jött, pl szinte senki se tudta elcipelni a cuccot amit a készítők rá aggattak... kivéve az ork nehézfegyverest. De neki meg oda adtak egy ares knygpu-t, hogy ő is terhelt legyen...)

Ellenségeknek se találtam helyet... (Mondjuk ez nem is baj. Elég, ha a km tudja. Egyszer meséltem ugyanis, hogy a karakterek ellenségük közelébe keveredtek. Jó nagy szívás volt belőle... Főképp, hogy a mai napig azt gondolják, hogy a kari bátyja volt az, pedig a húgi volt az:D )

Hát így elsőre ezek voltak az észrevételeim. Összességben egy nagyon jó karakterlap. Amikbe bele kötöttem pedig apróságok, és olyasmik amiket a játékosok és km-ek jó része szerintem nem is használ. (például maximális felszerelés súlynak a hivatalos karakter dossziés karlapon sincs hely, vagy a páncélzatok harci tartalék csökkentésének se) Úgy vélem hogy egy ilyen karakterlapnak bőven elégnek kell lennie. Akinek ez nem elég (én) az használjon karakterlapot + kiegészítő segédlapot + másolja ki az összes létező szabályt :D ;)
:lol:

George30

George30

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.05.19, 11:33

Üdv mindenkinek!

Készítettem egy 4 oldalas karakterlapot a Shadowrun 3. kiadásához mesélői tapasztalataim alapján. Örömmel venném a Ti véleményeteket is.

A karakterlap letöltéséhez a linket az alábbi címen találjátok: http://volgyvidek.blogspot.com/

Köszönöm a segítségeteket!
George30

Módosította George30: 2010.05.19, 11:33

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.03.16, 08:53

hello:

shadowrun retro 1 kiadás, az igazzy szerepjátékosoknak:):
érdemes lesz átolvasni

http://www.shadowrun4.com/wordpress/2010/0...-pdfs/#comments

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.08.17, 11:40

Szerepjáték üzletekben próbáltad már? Pölö: http://www.silverland.hu/termekek/15/
Amúgy szokott lenni a Szellemlovasban egy-egy antikvár példány, illetve Budapesten a Nyugati aluljáróban lévő antikváriumban is láttam egyet pár hete...

Módosította Strato: 2009.08.17, 11:40

prof080

prof080

Újdonsült fórumozó

• Inactive / Invalid
  • 0 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.08.15, 22:26

akinek megvan az alapkönyv 3. kiadás magyarul pdfben vagy .docban, vagy tudja hol lehet beszerzni, az külgyön egy üzit (nitrocsiga@vipmail.hu)

Stoneskinner

Stoneskinner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1137 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.07, 10:16

(OFF)

Eddig kétféle emberrel találkoztam, akik hótt nem értették az egészet, meg akiknek piszkosul tetszett!:)
Nekem elsőre érthető volt és tetszett!:)
Meg a többi rész is!:)

És vannak akik azt hiszik, hogy értették ;) (/OFF)

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.06, 19:53

Kösz a tanásokat, a felsorolt műveket már régről megtapasztaltam, s a fantáziával sincs god, mindössze az SR szabályrendszere zavart meg. Az SR2-ben felépített rendszer után az SR3 az a 5-6 számra leegyszerűsített, meg hasonlók.
Szóval a realisztikus, szuperrealisztikus, fraktális meg hasonló ötletek megvannak, csak játéktechnikailag, valahogy áll össze teljesen, de asszem már ezt is megoldom, s azt hiszem kezdem feldolgozni a helyzetet!
Úgy gondolom az egyszerűsített adatokra kiválóan lehet és szabadon építeni a mesét és a fantáziát.

apropó Neurománc!
Eddig kétféle emberrel találkoztam, akik hótt nem értették az egészet, meg akiknek piszkosul tetszett!:)
Nekem elsőre érthető volt és tetszett!:D
Meg a többi rész is!:nod:

Draquar

Draquar

A Bunkó

• Fórumita
  • 725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.06, 12:25

Vagy a Pszichotróp című regényt, ami full a Mátrixban játszódik és szerintem elég jól leírja a különböző megjelenítéseket pl. az ikonoknál.

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2051 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.12.03, 18:11

Javaslom még "Stephen King: Fűnyíró ember" című remekművét a Tron és a Johny Mnemonic mellé. Az szvsz elég jól megragadja a mátrixos képi világot...

Codric

Codric

Dergán Farkas

• Fórumita
  • 518 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.12.03, 12:59

Véleményem szerint annyit tudsz tenni, h megnézed a Johny Mnemonicot, a Tron-t, meg hasonlókat, elolvasol pár regényt, megerőlteted a fantáziádat, és olyan rendszert találsz ki, amilyet akarsz! A színkód csak játéktechnika... A mátrixban bármit le lehet programozni, úgyhogy nem kell sírni mesélőként, nem bántanak a játékosaid, h nem v elég reális...
Arra vigyázz h szép részletes rendszerhez sok erőforrás kell, szóval pici cégnek, pici magánszemélynek elég sablon-mátrixa lesz...
És lényeges elem, h a műérzet miatt a karakter aki a mátrixban van, azt éli meg valóságként, azt a hőmérsékletet, szagokat, színeket (már ha le vannak programozva)... Ezzel lehet játszani, hangulati elemként.
A Neurománcban is érdekes ilyen szempontból, amikor a MI által keltett műérzetben volt Case...
Röviden ennyi...

Creo

Creo

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.10.11, 12:57

Lehet, hogy későn írok ide és már volt róla szó, de nekem még mindig nem ttiszta az SR3-ban a Mátrix.
Valóban csak néhány szám és színkódból állna a rendszer? Mi a helyzet magával a rendszerleírással, csomópontokkal, adattárakkal? Valahogy nem áll össze nagy teljességében a kép, hogy hogyan is képzeljem, vagy meséljem el egy Mátrix rendszer felépítését!
adjátok le az okosságot skacok!
:)

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.17, 00:52

És hol marad Tolkien?
Tudod: orkok, trollok, elfek...

De van benne egy kis "Gazdálkodj, okosan!" is (multik).

Fulgore

Fulgore

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.16, 19:40

Ilyet nem tudni. Totál hülye mindenki?! :) Sr világában egy pohár vízért olimpiát rendeznek... Dark Sun-on a sok kiberelt sáskaharcos meg pszionikát tanul... Ruthenium polimer megy a kukába, mert cameleon power a nyerő :) Az alapokat sem tudjátok. Bezzeg Mohan :rohog: Szvsz. sr világát a magus d100 (innen gyütt a mágia), a d6-os stárvárs (innen gyütt a technika) és a káoszból (innen gyütt a gyilkos hangulat) gyúrták össze. Na pacsi

strato

strato

Lézengő ritter

• Szerkesztő
  • 8213 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.08.16, 17:19

:rohog:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]