Ugrás tartalomhoz

Fotó

Nephilim

• Válasz írásához lépj be
201 hozzászólás érkezett eddig

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1074 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.12.02, 18:47

Igen, igazad lehet. Amúgy szerintem ez is olyan játék, amelynek nagyobb az inspiráló hatása mint maga a valódi felhasználó köre. Engem például nem az amúgy nagyon érdekes mágiarendszer vont és nem is a karakterportré ötlet, hanem inkább a reinkarnáció gondolata. Érdekes lehet egy olyan kampányt játszani valamiféle neki való rendszerrel, ahol a játékosok újra és újra megtestesülő eszméket/hősöket alakítanak.

Mintha lett volna KS-en valami ilyesmi, nem? Az rémlik, hogy a játékos karakterek minden alkalommal az előző karakterek leszármazottai; a "fejlődés" is tulajdonképp a vérvonalon át öröklődő képességeket jelenti. Közben persze a világ is változik körülöttük, így egy kampány sok nagyon eltérő setting felvonultatására képes. Hirtelen nem találom a linket, de szinte biztos, hogy valahova elraktam.

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.20, 19:13

Nekem több dolog is tetszik benne:
- A reinkarnáció mellett,
- A "történelem csak káprázat" koncepció (a történelmi eseményeket különleges nephilim vs. emberek közötti konfliktussal, harccal való magyarázása.)
- A mágikus könyvek, fóliánsok utáni kutatás, nyomozás.
- A rendhagyó szerepjáték (nem a hősöket, hanem a velük szemben álló "szörnyeket" kell kijátszani)

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.20, 18:31

Igen, igazad lehet. Amúgy szerintem ez is olyan játék, amelynek nagyobb az inspiráló hatása mint maga a valódi felhasználó köre. Engem például nem az amúgy nagyon érdekes mágiarendszer vont és nem is a karakterportré ötlet, hanem inkább a reinkarnáció gondolata. Érdekes lehet egy olyan kampányt játszani valamiféle neki való rendszerrel, ahol a játékosok újra és újra megtestesülő eszméket/hősöket alakítanak.

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.19, 19:54

Valóban a koncepció tökéletes, de a rendszer, a chaosiumos d100 utólagosan lett hozzászerkesztve, az eredeti francia változat helyett, talán ezért érzed, hogy nem adja teljesen vissza a játék hangulatát a rendszer.
Én már említettem, hogy csak egyszer próbáltam, ki mint mesélő, és a sztorit le is írtam. Nálam, ennyi.
Én is kíváncsi lennék a tapasztalatokra a játékkal kapcsolatban, mert már akkor láthatatlanban a kedvenc játékommá vált, mikor anno vagy közel 20 éve a rúna magazinban elolvastam a játék bemutatását Kornya Zsolt tollából, annak ellenére, hogy mostanáig, a közelmúltig nem is sikerült vele játszani.

Urban

Urban

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1556 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.19, 04:02

Nekem ez is egy olyan játéknak tűnt, amelyik zseniális koncepción alapul, de a rendszert nem igazán sikerült ennek szolgálatába állítani.

Ti amikor próbáltátok, mennyit és mit játszottatok? Mik történtek?

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.19, 01:29

Mikor a parti fele ért csak rá játszani, 4 fő, akik fiatal főiskolások és egyetemisták, akkor vetettem be ötlettként, hogy játszunk változatosságnak ezzel az rpg-vel. Hamar rávettem öket.
A Mubarak-megbuktatásakori káosz közeli állapotokban játszódott a történet Egyiptomban. Mivel simulacrumnak saját magukat választották, ezért egy egyetemista csoportként meséltem be őket, akik éppen tanulmányi kirándulás-terepgyakorlat jogcímén tartózkodtak a fáraók földjén, amikor ezek a zűrzavaros állapotok bekövetkeztek.
A hosszas karakteralkotás után, az elkészült karakterek vagyis csak a simulacrumok, éppen kint voltak a gízai piramisoknál, amikor egy múzeumból rabolt műkinccsekkel megrakott teherautó száguldott el nem messze tőlük, aztán a nagy sietségben felborult. A rakománya félig meddig kiborult.
A karakterek odafutottak kiváncsiskodni. Hát persze, hogy a kiborult rakomány közt a karakterek sztázisai is ott voltak, ezért mindegyikőjük Nephilimje, a gízai piramisok erős mágikus kisurgárzásának hatására felébredt csipkerózsika álmukból, megszállva a választott simulacrumokat.
Innentől, mire a karakterek összeszedték magukat, jó nagy menekülős-üldözős sztorivá vált a történet, mert közben befutott az orgazdákat üldöző másik teherautó, amely a sztázis őrzésére hivatott titkos társaság gépfegyveres embereivel volt tele.
Hát körül-belül eddig jutottunk akkor a történettel, amelynek azóta se lett folytatása.

Módosította Masterposi: 2013.11.19, 01:32

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2013.11.19, 00:39

Van olyan, aki még játszik ezzel a nagyon eredeti és nagyon hangulatos játékkal?
Gondolom nem. Én már annak is örülni tudok, ha vagy 2-3 hetente egy dnd-re össze lehet csődíteni egy csapatot.
Miután kéztől beszereztem az alapkönyvet, amit előtte pdf-ből ki is nyomtattam, még sokáig a polcra került a gyűjteményembe. Vagy egy éve sikerült rávennem az aktuális partit egy próbajátékra. Tetszett nekik, megbeszéltük, hogy időnként ezt az rpg-t is játsszuk, aztán nem lett belőle semmi, elfelejtődött, időnként felmerült, hogy folytatni kéne, aztán általában maradt a dnd, esetleg star wars d20.
Erre van mostanában igénye a népnek, nincs mit tenni. :  )

Módosította Masterposi: 2013.11.19, 00:40

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.21, 13:30

Kösz Cruzifix a tanácsot!

Sajna a Silverland Online szerint ott nem kapható az alapkönyv. Elképzelhető, hogy inkább megoldom a pdf kinyomtatását, ha más megoldás nincs.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.21, 00:42

Jó móka lenne, de most valami "magánlakásban" kellene szeánszozni. Talán nagyrabecsült Grófnál össze lehetne hozni egy ilyen dolgot, ha őt is érdekli az eset.
A Sensei még itthon van, Azt hittem, már mint a MAsterek Mentora a hetedik manyország lépcsőit koptattja a bölcsek univerzumában.

benne lennék, ha le tudod vele (Gróf úrral) egyeztetni -ezúttal lehetne kissé komolyabban is venni, de ha poénnak fogjuk fel, abban is benne vagyok, bár nem ígérem meg, hogy havi egy alkalomnál több belefér, de annyi biztosan. Talán valahol még Sammai karakterlapja is megvan.

a Sensei idejét tudtommal gyermeknevelés köti le meg hasonlók, bevallom, jópár éve nem találkoztunk (2-3)

Módosította Orastes: 2010.12.21, 00:43

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.20, 11:49

Mindig is nagy tisztelője voltam ennek a játéknak, annak ellenére, hogy még egyszer sem játszottam vele. Pdf-ben megvan nekem. Ha szeretném megvenni az alapkönyvet, és nem akarok külföldről rendelni, akkor megtudná esetleg mondani valaki, hogy belföldön kapható-e az alapkönyv? Előre is köszi!

Szia!

Szerintem csak használtan, ha szerencséd van. Silverland megér egy próbát. Szerintem

Orastes:
Jó móka lenne, de most valami "magánlakásban" kellene szeánszozni. Talán nagyrabecsült Grófnál össze lehetne hozni egy ilyen dolgot, ha őt is érdekli az eset.
A Sensei még itthon van, Azt hittem, már mint a MAsterek Mentora a hetedik manyország lépcsőit koptattja a bölcsek univerzumában.

Masterposi

Masterposi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 230 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.17, 21:15

Mindig is nagy tisztelője voltam ennek a játéknak, annak ellenére, hogy még egyszer sem játszottam vele. Pdf-ben megvan nekem. Ha szeretném megvenni az alapkönyvet, és nem akarok külföldről rendelni, akkor megtudná esetleg mondani valaki, hogy belföldön kapható-e az alapkönyv? Előre is köszi!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.17, 13:49

Sziasztok!

Ha valakit még érdekel a játék, akkor összehozhatnánk valamit.

:)

a nosztalgia azt mondatja velem, hogy miért ne? :rohog:

bár a Sensei birtokolja a könyvemet, talán vissza tudom kérni tőle, rég nem láttam.

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 812 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.12.17, 11:38

Sziasztok!

Ha valakit még érdekel a játék, akkor összehozhatnánk valamit.

:)

ujper

ujper

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.09, 09:26

...bocsanat a pontatlan infoert :lancoskutya: Amugy meg tok jo neked, hogy tudsz franciaul, mar csak minimum a Nephilim miatt is :drool:

V.

Á, dehogy tudok. Sajnos még mindig elég messze állok a használható francia nyelvtudástól... Egyébként, ha nem lenne a Nephilim soha eszembe nem jutott volna franciát tanulni.

Találtam itt egy angol nyelvű fórumot, ahol szintén az összehasonlítás a téma: http://forum.rpg.net/showthread.php?t=194430 . Merooo válaszait érdemes olvasgatni. Ha szükséges, akkor fordítom ide.

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 21:16

...bocsanat a pontatlan infoert :lancoskutya: Amugy meg tok jo neked, hogy tudsz franciaul, mar csak minimum a Nephilim miatt is :drool:

V.

ujper

ujper

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 14:29

..anno a Runaban amikor Kornya irt rola, mintha felsorolta volna a kulonbsegeket, de mar nem vagyok benne biztos, Runam most meg nincs. De ha a Domb.hu meg el, ott talan utana tudsz nezni.

V.

Megvan az a Rúna. Ott a két első kiadás (Multisim vs. Chaosium) közötti különbségekről volt csak szó. Engem az első és a harmadik kiadás közötti különbségek érdekelnének.

Közben találtam pár francia oldalt, ahol többé-kevésbé új infók vannak, próbálok kihámozni belőlük valamit...

Plusz találtam egy francia rpg shopot is (http://www.starplayer.fr/), ahol 51 USD-ért hirdetnek "LIVRE DU MENEUR"-t, azaz lényegében egy Mesélők kézikönyvét. Akkor lehet ez lesz most az első célpontom. :lancoskutya:

vigo

vigo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1540 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 11:28

..anno a Runaban amikor Kornya irt rola, mintha felsorolta volna a kulonbsegeket, de mar nem vagyok benne biztos, Runam most meg nincs. De ha a Domb.hu meg el, ott talan utana tudsz nezni.

V.

ujper

ujper

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.08, 08:46

Sziasztok!
Rettentő régen jártam errefelé. Ahogy olvasom, a Chaosium Nephilimét játszátok/játszanátok. Nincs meg senkinek sem a (francia) harmadik kiadás? Próbáltam nyomozni utána, de nem találtam sehol, már a francia online boltokból is kikerült/elfogyott... :drool:

nem, nincs meg a francia kiadás, de a Chaosiumos miért nem jó? :lancoskutya:

Érdekelne, hogy mi változott :para:

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6198 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 23:39

Sziasztok!
Rettentő régen jártam errefelé. Ahogy olvasom, a Chaosium Nephilimét játszátok/játszanátok. Nincs meg senkinek sem a (francia) harmadik kiadás? Próbáltam nyomozni utána, de nem találtam sehol, már a francia online boltokból is kikerült/elfogyott... :drool:

nem, nincs meg a francia kiadás, de a Chaosiumos miért nem jó? :lancoskutya:

ujper

ujper

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 18 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.11.07, 20:17

Sziasztok!
Rettentő régen jártam errefelé. Ahogy olvasom, a Chaosium Nephilimét játszátok/játszanátok. Nincs meg senkinek sem a (francia) harmadik kiadás? Próbáltam nyomozni utána, de nem találtam sehol, már a francia online boltokból is kikerült/elfogyott... :dilis:

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]