Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Igy keszult: Elf verrel, holdezusttel (boritofestmeny) (Pozsgay Gyula)

• Válasz írásához lépj be
26 hozzászólás érkezett eddig

_peticco (NPC/NJK)

_peticco (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.25, 11:27

nekem teccik

_Ceriak' (NPC/NJK)

_Ceriak' (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.09, 20:18

Üdv

Az előző kép jobban sikerült.. Ez nem nagyon tetszik.

Elydan

Elydan

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1076 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.08, 00:35

Hali! Nagyon jól lett a kép,megkockáztatom jobb,mint az előző(Hittel és vassal borítója)Sztem a szájjal nincs semmi baj,a háttér is nagyon jó lett. 20-24 óra munkaóra?Laikusként nem is tudom eldönteni,hogy ez most sok vagy kevés-e :)))
Mégegyszer gratula!!!

Elydan

ui.:Remélem a nyomda nem barmolja el a borítón a színeket,mint tette azt az előző kötettel...:)))

Puszti

Puszti

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 266 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.07, 21:23

Szerintem meg kellett oda valami mert különben ott "üres" marad a tér. Bár tény hogy ráféra fáidra egy kertész...
És az utolsó előtti képen szebb a hímzése a ruhának.
De különben meg piszkok vagyunk mert ócsároljuk a művet holott nem birunk még hasolót se alkotni.

Gratulálok szépre sikerült!

U.I.: Ez folytatása valaminek?
Van esélyem a könyvesboltban megtalálni?

Puszti

_Andrew_Field (NPC/NJK)

_Andrew_Field (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.07, 19:44

Olvassuk, Gyula, olvassuk :))

Pozsgay

Pozsgay

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.07, 18:55

Ismét nagyon szépen köszönök minden hozzászólást!
jenoe: Igen azért :o) A hátteret az írók is sajnálták, fel voltak háborodva, hogy ágakat teszek elé, mert az mindent eltakar :o)
Miyu: A cikkbeli első képre gondolsz? Az még csak egy korai vázlat.
Aura: nehéz megbecsülni, mert munka mellett eléggé szakaszosan tudtam csak csinálni, körülbelül húsz-huszonnégy munkaóra van benne.
balight: Köszönöm, szerintem is! Remélem ezt a műhely tagjai is olvassák!!! :o)

__balight the light knight (NPC/N (NPC/NJK)

__balight the light knight (NPC/N (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.04.22, 23:09

Lehet vak vagyok, de a kedvesednek sokal kedvesebb, szebb szája van, mint ennek az elfnek :)

aura

aura

Dézsagyáros

• Fórumita
  • 299 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.07, 12:47

A kép nagyon tetszik!
Becsülendő részletességgel írtad le az alkotási folyamatot és a műhelytitkokat is. Köszönet érte. (Most már majd máshogyan állok hozzá a saját tabletemhez is :) )
Az érdekelne igazán, hogy ez úgy hozzávetőlegesen mennyi idődet vette igénybe?

_Miyu Arashy (NPC/NJK)

_Miyu Arashy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.07, 10:59

Kedves Gyula!

Gyönyörűek a képek és számomra mindegy, hogy kiről festetted, egyedül az első képpel volt némi bajom... szerintem azt kissé elnagyoltad. De Azért így is remek festő vagy!
Minden elismerésem!

Miyu Arashy

jenoe

jenoe

boardgamegeek

• Fórumita
  • 1424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.06, 20:43

Kedves Gyula,

Valld be, hogy az egészet csak azért csináltad, hogy megmutasd milyen csinos a barátnőd. A borító is jó, persze, bár megvallom, kicsit bánom, hogy ennyire háttérbe szorult a háttér.

grats,

Pozsgay

Pozsgay

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.06, 19:13

A referenciának használt kép a következő volt (Kedvesemről fotóztam tavaly egy esküvőn): http://img.tar.hu/pozsgay/img/12878043.jpg#3
Ehhez képest tükröztem -ez ma már nem művészet géppel :o)- majd az arányok megtartása mellet gyakorlatilag újrarajzoltam az egészet. Ez pedig már látszik feljebb a cikkben -alulról a negyedik ábrán épp csak körberajzoltam a formát-.
A teljes felbontás megnézéshez sajnos várni kell -előbb utóbb biztosan letölthető lesz az amerúnia oldalról-, pedig szívesen megmutatnám most is...

SAS2000

SAS2000

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 126 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.06, 18:24

"Ismét köszönöm mindenkinek! Erőt adtok a következőhöz!": Remélem nem "csak" a rajzhoz, hanem a beszámolóhoz is.

"2500x3200 pixel": Hűha... annak a megnézéséhez már ki kell kapcsolni a DC-t? :)

Meg lehet kérdezi, hogy ki/melyik-kép volt a modell, vagy ez szigorú belső infó? (Nem tolakodásból kérdeztem)

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.06, 16:17

2500x3200? Az már szép.
Pozsgay: akkor a fentebb említett "kéz problémát" semmisnek tekintem... Számomra - mint laikus - így már teljesen hibátlan. A fentebb említett méretben is meg lehet tekinteni valahol eme műremeket? :)

Pozsgay

Pozsgay

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.06, 15:02

Ismét köszönöm mindenkinek! Erőt adtok a következőhöz!
VIC: A mélydekoltázsú páncélok nem az eseteim, de erről nem volt vita a készítés során. A mellméretről már inkább, de amíg az én kezemben van az "ecset"... :o) A comb az kellett...
Magyar: A test arányaiban -kéz, áll, stb- teljesen biztos vagyok, fotó alapján dolgoztam, így ha valami nem stimmel, azt a ráépített dolgok (páncél, ruha, stb) miatt tűnhet úgy. Persze éppen ezért külön kíváncsi vagyok minden kritikára, mindenki másképp látja, mást vesz észre, sok dolog elkerülhette a figyelmemet.
Rawen: 2500x3200 pixel

VIC

VIC

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.06, 14:37

Na persze a kötelező combmutogatás nem maradhatott el... A dekoltázsról hogy sikerült lebeszélni a kiadót? :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6382 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.06, 14:37

Így készült: Elf vérrel, holdezüsttel (borítófestmény) (Pozsgay Gyula)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4141

_Rawen (NPC/NJK)

_Rawen (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.06, 13:47

Az egyik oszlop kicsit fura, egyébként le vagyok taglózva a kép finom részleteitől, igazán hangulatos. Kiváncsi vagyok az eredeti milyen felbontású + DPI? Kézráz!

Magyar

Magyar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 472 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.06, 13:35

T. Pozsgay! :sör: :)
Az összhatás valóban gyönyörű, jól el tudtad érni az egész háttér monuumentalitását, viszont vannak hibák, amik lehet hogy tényleg a felbontás miatt vannak, de:
Nekem nem is annyira a szájával van a bajom, mint inkább mintha a fej felépítése kissé aránytalan lenne a nyak környkén, talán túl vastag lett és így az áll is kissé szélesnek tűnik. A vállával kapcsolatban: nekem nem is a kicsavartsága tűnik szembe, mintinkább mintha a váll kissé "kigyúrt lenne (lehet hogy ez adja a kicasvart látványt), s még remélni tudom, hogy a hüvelykujja be van hajlítva, és nem csak ilyen rövid. :)
Az egész lényegében gyönyörű, de itt a képen ilyen apróbb-cseprőbb hibák vehetők észre... :o( Remélem a nagyban tényleg jobb! :o)

T.: Magyar

Hanibal

Hanibal

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 58 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.06, 11:54

Nos, én valamivel régebben mintha láttam volna már ezt az anyagot, talán az art.rpg.hu-n. Akkor is tetszett, most sem hazudtolom meg önmagam – illetve a képről alkotott akkori véleményem. Nekem éppen a száj az, ami különösen tetszik benne: nem olyan sablonos, tipikus „minden_elfnek_ilyen_a_szája”-száj, így – mert nem oly tökéletes – számomra különösen hihetővé teszi a karaktert. De ez a hihetőség számomra bármelyik Pozsgay-képre igaz.
Mivel én kimondottan szembedicsérni nem szeretek senkit, szavak helyett egy virtuális vállveregetésben részesíteném a mestert. A hibák szerintem nem vészesek, és egyáltalán nem teszik tönkre az összhatást – szerintem még ebben a fölbontásban sem. Ha én olyat tudnék számítógéppel, mint a művész úr első „vázlata” a cikk elején, már akkor is összetenném a kezem. De mivel nem tudok még csak hasonlót sem, sóvárogva olvasom tovább némán az idevágó RPG.HU-s „Képzőművészet, festészet, grafika, art”-fórumtopicokat. :)

Pozsgay

Pozsgay

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 221 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.06, 11:14

Köszönöm az eddigi észrevételeket! A szájról egészen konkrét referenciát kaptam, a vicsorgást inkább egy elég fáradt mosolynak terveztem, de ez a felbontás sem segít rajta :o)(Akár hiszitek, akár nem, nagyban szebb :o)) A bal kar biztos, hogy jó -pontosan követtem a fotóreferenciámat-, ami miatt kicsit kicsavartnak tűnhet, az sokkal inkáb a háttér -már lejjebb is említett- perspektíva és mélységhibája, olyan mintha hátrébb hajtaná a kezét, illetve távolabb lennének az oszlopok. Utólag azért mindent könnyebben észreveszek én is, mint alkotás közben :o) Sajnos a vizsgaidőszak alatt már nem volt időm további módosításokat eszközölni, így ez lett a kész változat... Azért örülök, hogy az összhatás tetszik!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]