Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Megjelent: R. A. Salvatore: Ket kard (Delta Vision)

• Válasz írásához lépj be
46 hozzászólás érkezett eddig

ArtemisEntreri

ArtemisEntreri

A Vadász

• Archívum
  • 251 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.23, 01:25

Csak mikor jön már végre ise a szilánk szolgája folytatása...grr... :türelmetlen: :)
azt nem értem hogy ez az idióta Drizzt hogy letti lyen csöpögős vadbarom amikor úgy nevelték hogy alázzon és gyilkoljon!!! Soh az életben nem lezs ilyen egy "ember" ha ilyenre tanítják!!! Grrr..

ArtemisEntreri

ArtemisEntreri

A Vadász

• Archívum
  • 251 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.23, 01:08

Üdv!

Nem szeretnék nagyon lelombozó lenni de egész mélysötétel Salvatore találta ki mint nagyon sok mindent a Forgotten Realms világán például Számosvessző Obuldot is! A neverwinter amúgy salvatore-n alapszik ugyanis a Hordes of The undersark kiegészítőben tök jól lehet menzoberranzanban masírozni ugyanúgy mint a Baldur"s Gate ben. Salvatore igen szerves része Ferun világának megalkotásában. Hisz aki olvasta a D&D faerun világáról szóló szabálykönyvet és az abban mellékelt térképet láthatja hogy még mithrill csarnok is fel van tüntetve! Azért hogy a könyvről mondjak valamit... Artemis Entrerit hiányolom a vadászpengékből.. dehát ő már együt kalandozik Jarlaxle Baenre-vel....

_Beren (NPC/NJK)

_Beren (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.05.20, 06:05

Hm, a Neverwinter Nights, nem éppen mai játék, hogy kötődik Salvatore-hoz? Ő írta, vagy onnan lopja az ötleteket? Csak mert tegnap este jutott oda a karakterem, hogy bement egy barlangba, ahol orkokat, ogréket, és sötét elfeket ölt, majd levágta Sokvesszős Obouldot, az ork hadvezért...

Brother_Tsober

Brother_Tsober

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.18, 15:28

fulladtak már legalább négy könyvvel ezelőtt. Elég ennyi?"
Most, hogy elkezdtem olvasni és nagyjából a könyv feléig eljutottam azt kell mondanom, hogy még sok is. :)

_Beren (NPC/NJK)

_Beren (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.05.17, 09:17

Elkezdtem olvasni, de egyéb elfoglaltságok miatt nem nagyon haladtam. Még nem döntöttem el, hogy diablós vagy csöpögős. :-)
Amúgy én szeretem a sorozatot, leszámítva hogy egyre inkább ellaposodik, és azok a szemét főszereplők nem hajlandóak tudomásul venni hogy ideje lenne meghalniuk. :-D
Bezzeg a Baldur's Gate-ben, ott úgy lecsaptam azt a fekete bőrű elfet... :-)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.05.17, 07:24

"Attila jó lenne, ha írnál egy kritikát erről a sorozatról is."

Közepes kezdés, önismétlően közepes folytatások, amik szépen az érdektelenségbe fulladtak már legalább négy könyvvel ezelőtt. Elég ennyi? :)

Lloth

Lloth

a Pókkirálynő

• Archívum
  • 1109 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.16, 19:17

Nekem alapvetően tetszik a Drizzt-sorozat, bár szerintem az Otthonnál egyik sem lett jobb, amiben a drow szerepel (a másik kedvenc a Szilánk szolgája). Így a vége felé, a Vadászpengékben már kezd kissé idegesítő lenni az állandó lelkizése. Majd azért ráveszem magam, hogy elolvassam a Két kardot...

Ja, és az USA-ban a Szilánk szolgájának a folytatása, a Promise of the witch king októberben jelenik meg. Ebben is csak Entreri meg Jarlaxle van, meg állítólag valami csaj lovag, akinek "olyan sötét a múltja, mint Entrerié". Remélem, Salvatore nem akarja őket összehozni, az lenne a halálom.

ZeKosza

ZeKosza

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 303 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.13, 22:32

Én viszont rájöttem, hogy csakis elfet kell megtenni főhősnek, mert azok sokáig élnek, és */?va sok regényt ki lehet tölteni az életükkel.:-p

_Moriarty (NPC/NJK)

_Moriarty (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.05.13, 16:08

Be fog csajozni, ez fix. Összejön azzal a felszíni elf jánykával, akinek lecsapták a hímjét. Sok ki fekete-fehér kölyök lesz belőlük (adnak Kastnernek is), és kikergetik a többi elfet az erdőkből. Aztán jönnek a drowk, és kikergetik őket az erdőkből. stb.

Brother_Tsober

Brother_Tsober

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.13, 14:26

Mégegy, dolog! Attila jó lenne, ha írnál egy kritikát erről a sorozatról is.

Brother_Tsober

Brother_Tsober

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.13, 14:24

lythari!

Ezek az ötletek, tényleg nem kispályásak csak egy baj van velük, túl veszélyesek és ez a jómunkásember még megírja őket.

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.05.13, 14:15

Lord White
de te bezzeg szuletett diplomata vagy... :)

Lord_White

Lord_White

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.13, 14:09

Sok hülye majom! Olyan viccesek vagytok, hogy akár Hajós műsorába is mehetnétek. Vagy oda, ahova gondolom.

telihas

telihas

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 286 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.05.13, 13:49

Úr Isten!
Valaki ezt a nyolcadik rész után is tovább tudta olvasni.Akinek ez sikerűl ajánlom a Háború és Békét.Az is meglehetősen hosszú és unalmas. Egyébként az első resz valóban zseniális, de ez nem sokat segít a következő(mostmár)14 részen.

lythari

lythari

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.13, 11:40

Verpistike: meglehet..
Egyébként állítólag már angolul megjelent a Szilánk szolgájának (talán már 2?) folytatása, és az egészet új sorozatba vették.. na azt szeretném én végre látni, amikor az megjelenik, és végre nem Drizzt lelki bajairól, hanem értelmesebb szereplőkről olvashatunk.. bár Salvatore-tól kitelik, h akkor már Entreri (vagy Jarlaxle :)) írogat érzelmes szövegeket a részek elejére, átmegy Drizztbe, a becsületjegyében megsemmisíti Kharón Karmát, 2X megmenti a világot, aztán csatlakozik Drizzthez és Eilistraeehez és (szintén istenként) vöröskeresztet indít Calimportban.. nekem meg elindult a fantáziám, úgyh most inább abbahagyom, míg nem késő.. 8)

Armand

Armand

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 434 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.05.13, 10:44

Azért nem csajozhat be, mert ennek bekövetkeztét öles, vörös betűk hirdetnék a címlapon, valamint a borítógrafikán is megjelenne az ábrándos tekintetű menyecske, testrefeszükő láncbikiniben, párductestileg.

Úgyhogy a recskázás továbbra is a rendkívül érzékletes, random encounter táblázatból kihajigált csatákra korlátozódik eztán is.

_Beren (NPC/NJK)

_Beren (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.05.13, 07:52

Hm, Entreri nem úgy tudja véletlenül hogy Drizzt halott? És Jarlaxle direkt nem árulja el neki hogy nem így van? Nem tudom, rég olvastam már a Szilánk Szolgáját, de abban mintha ez lett volna.
Egyébként tényleg unalmas már a Driztt-szappanopera, de azért csak megveszem a legújabbat is, mert kell a sorozatba. Meg hátha történik már valami érdekes is a "lehenteljük az ork sereget" vonulat mellett. Mit tudom én, Drizzt végre becsajozik. Az ilyen hosszú sorozatokban úgy is gyakran előfordul. :-)

doky

doky

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 922 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.05.13, 06:29

Entreri már rég nem foglalkozik Drizzt-el, ahogy Drizzt sem vele. A két szereplő útjai végleg elváltak már 3 kötettel ezelőtt.
Entreri már nem akarja mindenáron bebizonyítani, hogy jobb Drizztnél. Ennek több oka is van. Például megváltozott a szemléletmódja, és rájött, hogy valóban kezd öregedni, és már nem olyan jó, mint régen. Valljuk be, 40 év fölött egy embernek általában romlik a fizikai teljesítőképessége. Legutóbbi ismert adat róla, hogy Jarlaxle-al járja a felszínt.

Egyébként meg én is nagyon vártam ezt a regényt. Én szeretem őket.

Verpistike

Verpistike

Szörnyű vérpistikék

• Fórumita
  • 1018 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.05.12, 22:57

Vehehe:)
Lythari:
Ezek szerint Drizz't végre megszerzi a w3.com-ot?:)
:rotfl:

krisko

krisko

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.05.12, 21:52

Hajrá Drizzt! Én neked drukkolok! :)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]