Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

World of Darkness - Ismerteto (gothpunk)

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

Calebros

Calebros

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.06.22, 08:50

eszesség = wits = érzék

santito

santito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.04, 10:02

Az eszesség (wits) amolyan talpraesettség, azt mutatja milyen gyorsan méred fel a helyzetet, milyen jól tudsz ösztönösen megfelelően reagálni stresszhelyzetben, míg az intelligencia a tanulási képességet jelenti, a felfogóképességedet, a potenciált arra, hogy elsajátíthasd például az atomreaktor építésének mikéntjét.

_Anarch (NPC/NJK)

_Anarch (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.04, 09:40

Az ismertető jó volt, a könyvet is jó lenne beszerezni, de valaki elmagyarázná, hogy mi a különbbség az eszesség, és az intelligencia között?

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.04, 00:55

BabaYaga: Most ezzel azt akarod a szemére vetni a kiadónak, hogy szemérmetlenül piszkos trükköket alkalmaz, hogy fizesse a fejlesztőket, alkotókat, grafikusokat? A szemetek. Mit képzelnek. Ahelyett, hogy eltakarodnának a francba az után, hogy megcsinálták az első és igazi játékot. Ami tökéletes. Bahhh!

:)

_BabaYaga (NPC/NJK)

_BabaYaga (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.06.03, 19:58

félre ne értsétek szeretem én a WoD -os játékokat mert jó kiadványok de továbra is hántolják a bőrt.World of business és kész. sajnos már olyan aprólékosan csinálják az X-ik könyvet "ugynazon világra" ami már felesleges. Mindegy biztos hogy ebben is vannak új eredeti és jó gondolatok...mégha csak olyanok is ami az előző száz lenyúzott bőr alatt nem vettünk észre :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.03, 19:58

World of Darkness – Ismertető (gothpunk)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4173

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.06.03, 10:48

Az ötletszinten megadott horrorkörnyezet-ötletekről annyit, hogy az új WoD -legalábbis én úgy tudom- meglehetősen egységes, rigid környezetre épít, azaz nem nagyon akar eltántorítani a 3-as koncepciójától(VTR,WTF,MTA). Ezen belül persze lehet sokmindent hanyagolni vagy hangsúlyozni.(ld. Ghost Stories)

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.05.31, 18:23

santito> Igen, egyetértünk mindkét (d20 és kiegészítő) kérdésben is.

santito

santito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.05.31, 17:48

"Ettől függetlenül szerintem befért volna egy-két ötletszinten megadott horror-környezet, amihez a szerzők ajánlják a könyvet. És itt NEM a werewolf+vampire+mage settinget vártam volna."
Ami pedig ezt illeti, ismerve a White Wolf-ot, csodálkoztam volna ha ellőnek néhány jó ötletet, amiből kieget is tudnak kanyarítani kemény dollárokért...
na persze lehet, hogy ez rosszindulatú feltételezés :)

santito

santito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.05.31, 17:40

gothpunk: mea culpa, ezek szerint valamit tényleg félreolvastam :)
legközelebb kétszer átnézem a cikket, mielőtt kinyitom a lepénylesőmet...
Egyébként én is tervezem a WOD beszerzését, modern kampányhoz inkább ezt használnám, mint a d20-at, habár azt is nagyon szeretem...

GothPunk

GothPunk

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 918 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.05.31, 14:27

santito> Szerintem valamit félreolvastál. Én is pont ezt állítom. Ettől függetlenül szerintem befért volna egy-két ötletszinten megadott horror-környezet, amihez a szerzők ajánlják a könyvet. És itt NEM a werewolf+vampire+mage settinget vártam volna. Ár kapcsán abszolút egyetértünk.

santito

santito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.05.31, 13:53

"Még 50-100 oldallal számolatlan alternatív környezetet dobhattak volna fel a szerzők (ezeket egyébként az első fejezetben fel is villantanak)."

Nos, ebben a könyvben pont az a lényeg, hogy az alapokat ne kelljen újra és újra megismételni a Werewolf, Mage, Vampire, etc. kiadványokban, mint ahogy ez anno megtörtént az előző kiadásban. Ha megvolt a Vampire és megvetted a Werewolf-ot, kb. 100 oldal teljesen felesleges játékrendszerrel foglalkozó anyagot kaptál a pénzedért, hiszen az már benne volt a másik alapkönyvben.
A nagyon baráti, 20 dolcsis (csak 4000 HUF!) ár is azt mutatja, hogy ezt teljesen tudatosan csinálták így.

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.05.31, 01:09

Az ismertető korrekt, ez alapján a könyv is annak tűnik. Noha az új WOD vámpírjai és vérfarkasai nem vonzanak, az emberével szívesen kipróbálnék egy játékot. Tetszik ez a 7 főbűn/7 erény dolog is. :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6583 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.05.31, 01:09

World of Darkness – Ismertető (gothpunk)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4173

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]