Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Steampunk GURPS stilusban (Attila)

• Válasz írásához lépj be
34 hozzászólás érkezett eddig

TFCrow

TFCrow

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.08, 20:28

Na ez csodálatos! Akkor már csak utánna kell nézni, hogy melyik könyvesboltban találhatóak! Köszönöm szépen az információt! :)

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.07, 16:01

TFCrow!
Hát már hogy ne írtak volna. A leghíresebb talán a Difference Engine (Gibson és Sterling), de Blaylock, Jeter és Powers művei (Morlock Niht, The Anubis Gates) szintén ide tartoznak.

TFCrow

TFCrow

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 20 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.03, 10:57

Ha tudom hogy ilyen is van akkor nem hagyom félbe az alapkönyvet anno. A GURPS tényleg nagyon jól ki van találva, egy alap ami vagy ezer féle módon csűrhető-csavarható. Ez a feltuningolt 19. század valahogy a Wild Wild Westet juttatja eszembe (őrült felataláló óriásrobotpókkal O_o), bár még animének is elmenne, amilyen fantáziája a Japánoknak van (Neo Genesis Evangelion, Hellsing, meg valami amit nemtom hogyan kell leírni).
Bár ahogy körülnézek egy átkozott csapatot nem tudok összehozni D&D-zni, szóval csak saját magam szórakoztatására olvasgathatnám, bár szerintem az is bőven megérné :)
Steampunk stílusban nem írtak véletlenül regényt, mert ha van, és ha még csak angol is, szívesen félredobom érte Salvatoret ^^

pepe

pepe

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 435 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.27, 20:41

Van egy két pc-s játék is amit a steampunk kategóriába lehet sorolni.
Pl.: Syberia 1-2: Vérbeli point 'n' click csodás grafikával. Letehetetlen!!!
Arcanum: Fél óra alatt ráuntam(pedig a karakter alkotásnál olyan gőzpunk hangulatom volt végig, hogy ihajj!), de lehet hogy pont az volt a baj, hogy nem folytattam, bár a diablós játékmenet nekem rátette a pecsétjet. :)

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.26, 17:58

Mitmondjak, naggyon vadas. Az én agyamnak kicsit elszállt a "sztímpánk" és sajnos nem tudnék hozzá csapatot sem összehozni, de az ismertető nagyon jól esett. Köszkösz!

lemon

lemon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 61 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.26, 13:54

Steampunk Cool-Gurps Cool, volt mostanaban egy SteamBoy c. anime a moziban. Egyebkent a neten is megtalalhato, ha valaki torrent-ezik, beszerezheti. Az is valami hasonlo vilagban jaccodik. Igaz ez a Gurps vilag NAGYON erdekes.

_baddude (NPC/NJK)

_baddude (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.07.25, 21:12

Radivoj: azzal egyetértek, hogy rengeteg szabály van, de sztem ez inkább a lehetőségek kidolgozottsága. pont ezért jó ez a játék, mert ha jön Béla, hogy "háromfejű orkkal akarok játszani, akit elfek neveltek és a holdon sportriporter", akkor a mesélőnek nem kell agyalni (már ha akar ilyen karinak mesélni :E ), hanem felcsapja a megfelelő könyve(ke)t, és voilá! amikor Mortal Kombatot meséltem, tényleg egy sort sem kellett a szabálykönyvhöz hozzátennem, hogy a harcok olyanok legyenek, mint a számítógépen :)

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1617 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.25, 10:48

Ha valaki 19. századi nem horrororientált szerepjátékra vágyik (mert ebből valamiért rengeteg van), elnézhet ide: http://www.nagssociety.com/products/products.htm
Persze kevésbé fantasztikus és a kivitelezés is szerényebb, de attól még vagynak benne anakronisztikus találmányok és a kalandok jó része is körülötte zajlik. Persze nem kap olyan nívós korszakösszefoglalót, mint egy GURPS könyvvel, és nem is olyan inspiráló, mint egy GURPS historical forráskönyv, de A) ez ingyér' van, B) FUDGE motorral megy, szóval a játékrendszer eléggé rules-light*.

*Nem mintha a GURPS mindenképpen überbonyolult játék lenne, de az kétségtelen, hogy ha valaki elsőként az összes lehetséges szabályt be akarja vetni, (advanced combat összes opciója, összes sérülésfajta számontartása pl.) az roppantul megnehezíti a maga dolgát.

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.25, 09:46

Attila !

Igazad van, de én eleve a legrosszabb esetet vettem számításba. És ha vki nem neten rendeli meg, hanem valamelyik itthoni szakboltban akarja beszerezni, az összeg sajnos olyan magasra fog rúgni.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.25, 07:51

"30000? ??? ??? Ööööö...hát izé."

Még egyszer: nem kerül 30k-ba. Nem kerülhet annyiba. A steampunk könyv pl simán kijön 6-7k-ból.

Fejsze

Fejsze

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 66 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.25, 07:19

Baddude, én is kérném szépen az alapkönyveket meg a steampunk-ot.

És már alig várom azt az Illuminati ismertetőt :)

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.25, 00:31

30000? ??? ??? Ööööö...hát izé. Ez kis kerettúllépés. Cseppet. Akkor nem LC, mégsem lesz. Baddude, én nagyon megköszönném, ha átküldenéd, nekem kiválóan jó gépen is, itt élek úgy is.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.24, 19:52

"akkor a 3 említett könyv összesen kb 30 000 Ft."

A nobleknight.com-on a három könyv postaköltséggel együtt kábé 11k-ból kijön.

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.24, 17:36

conBarten!

Ha emlékezetem nem csal, akkor a 3 említett könyv összesen kb 30 000 Ft. De nézd meg a http://www.silverland.hu oldalán.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.24, 09:12

A Silverlandban általában elég sok GURPS kiegészítő hentereg, de érdemes megnézni az amazon.com, nobleknight.com és stiggybaby.com boltokat is.

Amúgy várható Illuminati ismertető is.

_baddude (NPC/NJK)

_baddude (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.07.24, 08:32

akinek nem fáj a szíve, ha csak elektronikus formátumban van meg egy könyv (vagy tud printelni) azzal szívesen megosztom picinyke (~1 GB) GURPS gyüjteményemet. Alapkönyvek (comp1-2 basic, magic, fantasy és akár a steampunk) megvannak.

Fejsze

Fejsze

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 66 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.24, 07:08

És egy GURPS Illuminati? Elnézést, cxsak úgy felbuzdultam hogy szétnéztem egy kicsit a neten. Az kapható hazánkban egyáltalán?

conBarten

conBarten

A jégből faragott

• Fórumita
  • 2532 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.24, 00:42

No LC, örülhetünk. Éljen a Gőz. :aboci: Megtaláltuk a mi házunk táját, úgy érzem. :) Ha lesz rá pénzem, megveszem, és akkor előbb-utóbb Ődémonságához is eljut majd. Mennyit kóstál a GURPS alapkönyv + Compendium + SteamPunk?

Fejsze

Fejsze

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 66 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.23, 12:22

Nekem a Steamtech-en nagyon megakadt a szemem... (szemét Edison,miért kellett feltalálni az elektromosságot? ) szeretem az őrült találmányokat, az automatonok sztem barón néznek ki

_baddude (NPC/NJK)

_baddude (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.07.23, 10:21

a cikk nagyon jó, én magam szeretem a GURPS-öt annyira, hogy mindent elolvassak belőle... Meséltem már benne Mortal Kombat-ot is, persze GURPS - Martial Arts alap volt, zseniális ez a rendszer, semmit nem nekem kellett kitalálnom, minden le volt írva :)
OFF: ha valaki mesél GURPS-öt és belefér még egy - nem kezdő - játékos, akkor benne lennék. többit U2U-ban, thx

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]