Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

MAGUS lajv szeptemberben (Mekklood)

• Válasz írásához lépj be
250 hozzászólás érkezett eddig

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.28, 08:39

Nem ártana nevet adni a játéknak, mert MAGUS alapokon futó lájvokból már lassan tucatnyi lesz.
Az info rettenetesen kevés, a % ennek szól.

Bredar

Bredar

Jólmegmondó

• Fórumita
  • 263 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.28, 08:10

Jó lenne, ha ide az rpg.hu-ra vagy más oldalra fölkerülnének a részletes harci és egyéb szabályok, mert ezeket meglehetősen fontos lenne a játékra való jelentkezés előtt tudni.

Mekklood

Mekklood

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.27, 21:36

Üdv. A játék közben nem használunk kockát, nem dobálunk. Van már terv a harc modellezésére, és minden jelentkezőnek továbbítani fogjuk az elképzeléseinket (ha végre sikerül valamelyikünknek begépelnie őket) a többi extrainfó mellett.
aliasGG: A képességek nagyrészére valóban nem lesz szükség, de jól mutatnak a karilapon. Na meg beleszámítanak az egyéb értékekbe (harcérték, Fp, stb), amik viszont szükségesek lesznek. A fáramászáshoz tehát nem a karakter Ügyességére lesz szükség, hanem a játékoséra. Remélem kellően zavaros voltam :)

aliasGG

aliasGG

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.27, 18:25

Én, mint tökéletes laikus, úgy érzem, hogy kicsit visszás képességeket használni egy Live-on. Ezekszerint, ha nem sikerül az ügyességpróba, akkor nem mászhatok fel a fára, míg a mellettem álló teljesvértes pajzsos, sisakos bádogdoboznak sikerül, akkor nekünk kell felsegíteni, mert magától nem megy? Az inteligencia próbát inkább nem részletezném. Na mindegy megírtam már levélben is de így legalább mindenki kioktathat.

Pred

Pred

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.27, 11:51

Üdv!

Pár apróság:
akkor most játék közben dobálgatni kell a harcnál? Ez nem túl jó ötlet, ha rám hallgattok. Kicsit bonyolult is számolgatni játék közben. Szvsz, csináljatok inkább saját rendszert, aminek M* az alapja, a világ, a fajok, a kasztok, etc. Nézzetek meg több rendszert is, és az alapján már könnyű lesz sajátot alkotni. Bocs, ha fikázásnak tűnik, amit írok, de építő jellegűnek szánom.

_Wargor (NPC/NJK)

_Wargor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.07.26, 21:04

Megpróbálok menni, de ha megyek, akkor 100, hogy íjász leszek :) ! (mer van íjjam)

Mekklood

Mekklood

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.26, 20:32

Egy deci ital lesz egy adag. Az egy decit meg kell inni, hogy visszajöjjön a mana-pont. Az italt mi fogjuk adni, így előre is őszinte részvétem minden boszinak és bomesternek :)

verren

verren

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.26, 18:09

Ugye a deci hatalom italát nem egyszerre kell meginni? :)

Mekklood

Mekklood

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 86 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.26, 15:27

Még egy dolog, amit elfelejtettem (szerintem lesz még ilyen bőven), a karakteralkotás végén kapot Max Fp-t felezzétek meg (felfelé kererkítve, ha szükséges).
Uff

Mapett

Mapett

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 161 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.07.26, 00:45

Én azt javaslom, hogy tegyétek kötelezővé a jelmezt. Tapasztalatból mondom, hogy sokat fog dobni az egész hangulatán, és mindenkinek sokkal könnyebb lesz magát a szerepébe helyeznie, ha a vele szemben álló dzsad nem zizzenős melegítőben feszít. :) Nem feltétlen kell film vagy színház minőségű jelmezeket összerakni, de pár egyszerű trükkel és kellékkel komoly eredmények érhetők el a hangulat és a feeling fokozása érdekében. Az jó ötlet, hogy a kimagaslóan jó jelmezeket jutalmazzátok valami extrával, de semmiképp nem jó ötlet jelmez nélküli karaktereket a játékba engedni. Nálunk ez megtörtént pár alkalommal, és egy ilyen illető már brutálisan tudja rombolni az illúziót! :aboci:
Jelmezt összeütni meg nem akkora ördöngősség. Pár méter olcsó vászonanyag, némi kézügyesség és pár biztosítótű, pár régi öv, kesztyű, sapka megteszi. Néhány üres sörösdoboz (mivel puha aluminiumból vannak és akár ollóval is szabhatók)és adott esetben pár flakon akrilfesték is csodákat tud művelni. :)

Beteszek ide egy linket, amelyen láthattok pár példafotót, hogy mennyire meg lehet csinálni a jelmezeket egy kis idő és energiaráfordítással (még akár ennyi idő alatt is).

http://triacelive.uw.hu/kanilive.htm

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6618 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.07.26, 00:45

MÁGUS lájv szeptemberben (Mekklood)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4242

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]