Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Tales from the Floating Vagabond (Attila)

• Válasz írásához lépj be
18 hozzászólás érkezett eddig

_Ivi (NPC/NJK)

_Ivi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.22, 00:48

sziasztok
en hosszu egyedfejlodes eredmeyekeppen eljutottam oda, hogy muszaj floating vagabondot meselnem, mar csak egy dolog hianyzik... a konyv... megvan valakinek?

SgtStalker

SgtStalker

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 409 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.11, 19:27

Nekem megvan, és meséltem is jópárszor... Sokszor valami nagyobb buli előtt nyomtuk ugyhogy eléggé megadta a hangulatot. Szerintem a legjobb benne hogy abszolút mesélőbarát: A játékosok elég nehezen halnak, de ha beszúlnak a mesálőnek, akkor ....:)

30 oldalút meg nem volt túl gáz szerezni, bementem a Holdbázisba (RIP) és vettem egyet 800 pénzért (valamikor '95 - '96 körül)..

_Oliva Mardó (NPC/NJK)

_Oliva Mardó (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.08.09, 21:33

Hopp. Ez elmaradt...

:)

_Oliva Mardó (NPC/NJK)

_Oliva Mardó (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.08.09, 21:31

Üdv Attila! Jó a hangulata az ismertetőnek, de az elégedetlenkedők miatt jó lenne egy második részt is írni hozzá... :)

Pl felsorolhatnád a effekteket... nagykabát, Rambó(?) stb. Nem-hiszem effekt is van? "Sárkányok pedig nincsenek...!" És lőn... Nincsenek sárkányok. :)

És a mesélő lefizetése néhány sörrel is kimaradt. :D

Kicsit bővebben. Megérdemli.

Szeretünk Attila :P

CSÁVÓ

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2047 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.09, 14:15

Bocs Attila, nekem nem jött be ez az ismertető. Ennél több van a játékban szerintem. Olvasás közben be-beugrottak a vagabondos emlékek, és ettől a cikk egyszerre nagyon szürke lett.

Hiába no... Túl jó ez a játék. :)

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.09, 00:33

Mindig is ki akartam próbálni. Most sort fogok keríteni rá. Köszi az ismertetőt!

Decado

Decado

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 293 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.08, 21:41

hehe, volt szerencsém játszani nem is keveset a játékkal. Egy jó mesélő és néhány sör mellet feledhetetlen partikat éltünk át. A karakterem? A fülpiszkálók istenének inkvizítor-szerű és megrögzötten vallásos, fanatikus papja, aki mellesleg fültisztítóügynök :)
jah, a kedvenc fegyverem az infarktust okozó tapadókorongos nyílpuska. Érdems játszani a Vagabonddal, csak egy jó társaság kell hozzá.

zarlat

zarlat

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 23 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.08, 12:57

Hi d30 megoldas, ha valakit erdekel: Tizesek: d6/2. Egyesek: d10

ElfQT

ElfQT

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.08, 12:12

Nekem ősidőkből van egy 30 oldalú "kockám". De vagabondot sosem játszottam, csak vettem, mert csúl.
Használni csak egyszer vagy kétszer használtam, amiko a játékosok nagyon csúnyán viselkedtek - én mint mesélő azzal dobtam a támadásokat ... 2nd adnd ben :)

Brain

Brain

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.08, 12:09

Tetszett még a mesélő első kérdésemre adott válasza:
- Mivel lehet játszani?
- Mindegy, csak járjon kocsmába.

Endrosz

Endrosz

Kicsicsillag

• Fórumita
  • 875 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.08, 11:44

Egy nyári táborban volt alkalmam egy kellően pihent agyú mesélőnél Vagabondot játszani (szerintem hasznosabb igy emlegetni, a TFTFV úgy hangzik, mint a legújabb csipgyártási technológia kődneve :)). Felvetette, hogy ha van ötletünk, akkor lehetőséget ad egyedi képesség kidolgozására. Én éltem is ezzel, és azt találtam ki, hogy a karakterem 10 méteres környezetében a reklámszlogenek igazzá válnak (a képesség neve, azt hiszem, Szendvicsember effektus volt). Az akkori poénokra, amit ebből kihoztunk, már nem nagyon emlékszem, de ilyenekre kell gondolni, mint:
- "Szárnyakat adunk vágyainak" > meneküléshez mindig bevált
- "Mint egy hosszú, hűvös csók" > széptevéshez hasznos innentől kezdve egy Magnum jégkrém

.. és ez, a parti többi tagjának aktív közreműködésével zajlott egészen addig, amíg a mesélőnk rá nem jött, hogy finoman szólva is tápos a képességem a többiekéhez képest, és sürgősen lekorlátozta 1/napra (de lehet szituációs megkötést is adni, mint a Roy Rogers effektusnál). Ezzel a kiegészítéssel együtt tudom ajánlani kipróbálásra, és persze magát a Vagabondot is! Vizsgák után pont erre volt szükségem. :)

Heretic-Templar

Heretic-Templar

Régi Motoros

• Fórumita
  • 94 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.08, 11:26

Kb. úgy 8-10 éve vettem meg a játékot és az akkori story-k remek alapot adtak még a mai anekdotázáshoz is.
Talán érdemes lenne több, kevésbé ismert szerepjátékot bemutatni, amik sajnálatos módon nem tettek szert nagy rajongótáborra... (Amber, Pendragon, Nephilim, CyberGen, Castle Falkenstein)

santito

santito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.08, 11:09

Jó kis cucc ez, az én kedvenc képességem az, amikor ha bárhol, bármikor elkezdesz stoppolni (hüvelykujj felfelé), valamilyen jármű azonnal megáll neked, lett légyen bár autó, hajó, netán repülő... :)
A cikk hiánypótló volt: 90%

Jester

Jester

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1380 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.08, 11:00

Na, ez az ami nekem kimaradt. :)
Mintha eccer karit keneráltunk vón hozzá, de nem emlékszem, hogy játszottam volna valahais.

No persze én a múlt éjszakára sem emlékszem pontosan, de ez már más lapra tartozik... :)

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.08, 10:17

Jók ezek a játékismertetők Attila. Magamon érzem, hogy szélesítik a látómezőmet. Ha másért nem, hát azért, mert mindig meglepődöm, hogy jéééé, ilyen rpg is létezik? Hát eeegen, ezt is kipróbálnám.

Brain

Brain

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.08, 08:34

Sziasztok
A rendszer védelmében hozzátennem, hogy a lehetetlen nehézségű próbára is lehet dobni.
Például, amikor egy hiper szuper intelligens roport pre-béta teszt verziójával játszottam, sikerült meggyőznöm egy ajtót arról, hogy nyitva van.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.08, 08:28

Eccre próbáltuk -tökéletesen agyhalott mesélővel ugyanilyen hangulatú lett. Ez a humor-rpgk csúcsa, fléelmetesen lyó. :) :)

_Tivo (NPC/NJK)

_Tivo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.08.08, 07:52

Az imertetőt olvasva majd kifeküftem! De tényleg nem jósol sok jót a játszhatóság terén.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6411 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.08, 07:52

Tales from the Floating Vagabond (Attila)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4253

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]