Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Regi ujsagcikk az RPG-rol (1992) (Zorkoczy Akos)

• Válasz írásához lépj be
38 hozzászólás érkezett eddig

SgtStalker

SgtStalker

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 441 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.03, 16:40

Istenem, a régi nosztalgikus idők....

Akkoriban (sőt még 95 - 96 tájékán volt középiskola, ahol kirugták azt a tanulót akiről kiderült, hogy szerepjátékos. (Persze ezek főleg valási református v piarista sulik voltak) Akkoriban még underground voltunk :)
Hál' isten ma ez már másként van...

__Neo (NPC/NJK)

__Neo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.08.25, 08:26

SotW: letezik ketelu japan kard, ugy hivjak, hogy chokuto. ß)

ja es "gimbatul"
es "omentielvo"

Tantris

Tantris

Lovag

• Fórumita
  • 729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.20, 13:28

Hát ez tényleg rég volt - én egy évvel később kezdtem játszani! Basszus! Szerintem korrekt a cikk, az ilyen vallási dologgal meg úgy vagyok, mint a többi ilyen tiltakozással: kifogást kell keresni a félresikerült nevelésre. Az már régen baj, ha a gyereket a tv, a hobbija vagy Marilyn Manson indítja el a gyilkolás meg a sátánizmus felé. Egészséges családi légkör esetén az ilyen dolgok megmaradnak normális szinten.
- egy leendő pedagógus

Samamoto

Samamoto

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 39 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.15, 10:00

Nos, hölgyeim és uraim: én emiatt a cikk miatt kezdtem el érdeklődni a szerepjáték iránt. A mai napig megvan az újság valahol. Iszonyat milyen régen volt...

_SotW (NPC/NJK)

_SotW (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.08.15, 08:15

Azért én megnézném, azt a kétélű szamurájkardot Raschke falán... De a cikkek jók.

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.10, 15:28

SirThomas: Igazad van.

Csakugyan ARRA gondoltam :)

SirThomas

SirThomas

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2056 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.10, 15:07

Max: "A magyarul aligha megjelenő RPG pedig már jószerivel elkészült addigra"

Sőt, már vagy 1-2 éve meg is jelent. Egy kis tájékozatlanság az írótól. Persze tudom, hogy mire gondolsz, de attól még nem lesz az az első. :)

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.10, 13:29

"Római katolikus vagyok,és bizony emlékszem rá,hogy a hittantanárommal és a feleségével játszottunk AD&D-t a templomban hittan után."

E temaban nekem legkedvesebb elmenyem a kovetkezo beszelgetes:
En: Zoli, gyere holnaputan jatszani.
Haver: Nem megy, Ravenloftozunk a hittancsoporttal. :)

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6615 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.10, 13:29

Régi újságcikk az RPG-rõl (1992) (Zorkóczy Ákos)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4259

Szabtom

Szabtom

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 794 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.10, 11:10

Engem az erdekel, hogy ki volt a ket "szereplo a sci-fi palettarol", akiket a cikk emlit (1 uszito es 1 propagalo).

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.10, 09:42

"Hát, szerencsére manapság már nem aktuális a szerepjáték-fikázás. Vann helyette Iszlám. Most ez az új."

:) Ja. Az új.

Még szerencse, hogy az "Amerika száksz!" című mentális onánia igazzy örökzöld.

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.10, 09:25

Nem grimbatul, majlord ? :)

Elen sila lumen omentilmo

GODPOWER

GODPOWER

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.10, 09:07

Én csak annyit tennék hozzá,hogy én pont akkoriban keresztelkettem meg, amikor a szerepjáték is belépett az életembe.
Római katolikus vagyok,és bizony emlékszem rá,hogy a hittantanárommal és a feleségével játszottunk AD&D-t a templomban hittan után.
Semmi leszólás és ilyet sose nem szabad.
Ráadásként kaptunk hétvégenként egy helyiséget ahol az érdeklődőknek megmutathattuk mi is az a szerepjáték. (ingyen és bérmentve kaptuk)
Szóval szerintem azért vannak ellen példák is.

Üdv!

_LORD OF DEMONS (NPC/NJK)

_LORD OF DEMONS (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.08.10, 09:07

Nos én 92-ben 3 éves voltam, vagyis még a betűket sem ismertem, de már hat éves koromban beleszerettem a fantáziavilágokba, kezdve a lapozgatós könyvekkel,( a magus 1. TK-t úgy vettem meg, hogy aszitttem egy bazi nagy lapozgatós könyv :)))))) ) és mind a mai napig aktív játékos vagyok. Amit mondani akarok, hogy én katolikus elemi suliba jártam, katolikus gimibe járok, és sajnos a kezdetektől fogva üldöztött minket, szerepjátékosokat az inkvizíció, a bigott apácák, a vén pedo papok és néhány civil tanár is máglyára akart ( akar ) minket küldeni ( kezdve a sátánistázástól, a szemályiségkárosítóhatáson által, a new age szintén sátánistoid belemagyarázásával ). De mi elleneáltunk és volt néhány felnőtt ( tanár, prefektus stb. ) aki mellénk állt, és kiállt ( kiáll ) velünk az inkvizícióval szemben. Például talákoztam olyan apácával aki elvetemült Harry Potter meg Gyűrűk ura fan, ugyanakkor nem dobja le magáról a fityulát sem, vagy pl. a jelenlegi igazgatónőnk be akart szálni egy kis magus kártyapartizásra ( persze időben lebeszéltük róla :))) ). Sajnos a " harcunk " fel-fellobbanó ütközeteit az ostoba népekkel újra és újra meg kell vívnunk, de mi kitartunk, és ki is fogunk tartani, míg az alsóbbrendű szinten gondolkozó embertársaink el nem véreznek az orrunk előtt! Éljen a szerepjáték! Éljen a szerepjátékosok kiírthatatlan népe!!!! Ash nazg gimbatuul!!!

Heretic-Templar

Heretic-Templar

Régi Motoros

• Fórumita
  • 95 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.10, 00:10

Birtokomban van egy 1986-os IPM cikk "Az amerikai új őrületről, a szerepjátékról". De sajnos, szkenner nélkül nem tudom közzétenni, pedig érdemes lenne... Ha valakinek még megvan rajtam kívül az megtehetné...

_Wargor (NPC/NJK)

_Wargor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.08.09, 22:24

Egyik szemem sír, a másik nevet. Azé sír, mert sajnálom azokat, akik jáccottak volna, csak a szülők nem engedték, stb.
A másik nevet, mert nehéz elhinni, hogy voltak ilyen emberek.
Szerencsére a szüleim nem tiltották meg a bátyáméknak az RPGt, mert különben nem lennék RPGs...

_Tera (NPC/NJK)

_Tera (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.08.09, 22:06

Szerintem rohadt jó
Főleg a "gyanúsan kevés oldalú kockák"!!!

lemon

lemon

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 61 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.08.09, 21:00

Hát, szerencsére manapság már nem aktuális a szerepjáték-fikázás. Vann helyette Iszlám. Most ez az új. A konzervek mindig az új dolgokat akarjak legyakni.

anarion

anarion

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 819 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.08.09, 20:36

Nekem is van valahol abból az évből egy cikkem, ami a Reform magazinban jelent meg, és az ÚJ Vénusz magazin is hever valahol, amiben először volt információ a M.a.g.u.s-ról. Még két kaszt, az Arel pap és a Kyel pap is le lett közölve...
Azok is '91-92 körüliek.

_Rúníl (NPC/NJK)

_Rúníl (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.08.09, 19:31

Líthas!

Érdekes volt olvasni egy ilyen összegző jellegű írást, de nagyon elszomorított a "Sátán alkotta játék" hozáálás.
A szerepjáték sem több sem kevesebb a mi kis világunknál. Pusztán más. Ennyi az egész. Bátran mondhatom hogy a szerepjáték a legjobb dolog ami történt velem az életemben. Annyi mindent kaptam ettől a hobbitól, és a legszebb benne az hogy én válhattam a saját mesteremmé. Olvastam, mérlegeltem és játszottam. Egyszerű időtőltésnek indult de bátran álíthatom hogy az RPG-nek van személyiség formáló hatása - és hogy általa olyan dolgokat élhettem meg, amikért mindörökké hálás leszek!
És azoknak pedig akik belerúgnak, acsarkodnak és szitkozódnak mindenre ami nem keresztény (de egy hajláktalannak nem adnának egy 100-ast) és a világot akarják megváltani, azok ne a békésen kikapcsolódó fiatalokat korholják hanem mennyenek el Afrikába AIDS-eseket ápolni!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]