Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Atkozott korforgas (Corvus666)

• Válasz írásához lépj be
26 hozzászólás érkezett eddig

_falstaff (NPC/NJK)

_falstaff (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.06.25, 20:17

Corvus ne, ne írj hosszabbat! Ne hallgass a terjedelem követelőkre! Egy jó novella éppen elég rövid: a rövidséghez sokkal nagyobb tehetség kell, mint a hosszú írásokhoz. Ez a szöveg nem tökéletes, de NEM rövid. Éppen elegendő, kerek, és ez a lényeg.

_Gyurez (NPC/NJK)

_Gyurez (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.30, 19:43

Ez nagyon para volt, jó kis darkos irás, nekem határozottan tetszett.

Onsai

Onsai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 155 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.24, 14:04

DrBala, az az emberke nem a kedvedet akarta elvenni. Ellenkezőleg. Valszeg mondatról mondatra megnyúzta az írást. És ez a legjobb, ebből lehet a legjobban tanulni. Ha legközelebb valaki lelomboz, akkor kérdezz rá, és "mi tetszett benne?". Hidd el, föl fogja sorolni. A kritikusok tipikus hibái, hogy a negatívumra összpontosítanak.
Szóval húzz vissza a géphez, és írj! :)))

Onsai

Onsai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 155 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.24, 13:56

Szerintem jól írsz, mert könnyű vizualizálni. Ami kis apróság megzavart, az hogy pallos van a kezében, mégis "tenyered izzad pengéd markolatán", később a kardját szegezve rohan, majd a szegény pallos hull csörömpölve a földre. :)
A végén a körforgást kicsit részletezném. Be lehetne oda szőni némi kis motivációt.

_Carella (NPC/NJK)

_Carella (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.19, 18:09

Háromszor olvastam el mire fefogtam:D De ha a többiek se nagyon értik elsőre akkor meg vagyok nyugodva, nem az én csökkent szellemi képességeim a hibásak:P. Az hogy hajlandó voltam háromszor nekiindulni azért sejteni engedi hogy a hangulata, szerintem legalábbis, megvolt.

_Vampirius (NPC/NJK)

_Vampirius (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.10, 19:27

Tiszteletem!
Szép írás, egyedi a maga puritánságával, tömörségével, DE az E/2-re nagyon vigyázz! Nehezebben veszi át az olvasó, ha róla beszélsz. Kicsit jobban kifejthettél volna részeket, mint azt előttem szólók írták már, valamint arra figyelj, hogy a szereplőd LASSAN botorkál a sötétben, mégis hihetetlenül GYORSAN pörögnek az események. (Kicsi ellentétet vélek felfedezni.) Tehetséged szerintem van az íráshoz, de sokat kell gyakorolni, meg ami a legfontosabb, olvasni! Csak így tovább!

_Ananda_Logen (NPC/NJK)

_Ananda_Logen (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.07, 22:44

Ez szép, meg minden, szép mondatok, szépen leírva, jó helyen jókor használva, de ez inkább egy olyan műfaj, amit vagy hangosan kell nagyon jól felolvasni, vagy nem ér az egész "semmit". Tudod, amolyan rémmese, amitől mindenkinek borsózik a háta, de csak akkor, ha egy király mesélő mondja őket, leírva vajmi keveset érnek. Így igazán nem érződik át a dolog.
No és akkor ott van még a vége... hát nem igazán értem... de attól még lehet jó.
Amúgy grat hozzá, szerepjátékhoz, egy kis tapétával nagyon jó.

Tim_Shaw

Tim_Shaw

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 361 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.07, 17:39

Szépen megfogalmazott mondatok.
Az E/2-ben írt rész furcsa, nem mindennapi hangulatot ad az írásnak. Kicsit olyan, mintha egy játékkönyvet olvasnék.
A téma megint csak ismerős. Gál Zoltán: Örök élet - című minijéhez tudnám hasonlítani.
Ám ez nem von le semmit az értékéből. Gratula!

Syttha

Syttha

Galliard

• Fórumita
  • 119 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.07, 10:53

Kellemes olvasmány. A hangulat teljesen rendben, számomra ez mindig fontosabb a történetnél. Igaz, egy pallost nem mindenki tud csak úgy előrántani :)

_napoleon (NPC/NJK)

_napoleon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.06, 19:20

Jó volt a hangulata, dekiváncsi lennék az előtörténetre.

_corvus666 (NPC/NJK)

_corvus666 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.06, 16:53

Üdv!

Köszönöm,hogy már ennyien fűztetek hozzá commentet. Nagyon örültem hogy tetszett néhányotoknak, és nem kevésbé az építő jellegű kritikáknak! Azt hiszem még sokat kell tanulnom ezen a téren, ez csak egy próbálkozás volt:D Tényleg valóban rövidre sikerült (legalábbis így gépelve:D). Iyekszem megfogadni a tanácsaitokat és ezáltal fejleszteni, a technikámon. Szóval csak annyit hogy szívesen várom a további megjegyzéseket, és ha lehet akkor indokoljatok i mert csak így tudok változtatni hibáimon, illetve domborítani értékeimen:D!

Köszi!

Corvus666

DrBala

DrBala

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 88 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.06, 15:06

Valóban érdekes hangulat szmpontjából. Viszont ezzel a nézőponttal ( 1.szám 2.személy ha jól írtam ) nagyon finoman kell bánni. Mert egy jó eszköz, hogy könnyebben teremtes hangulatot, de ha nem vigyázol és tartod fennt az izgalamt, akkor ellaposodik. És hát ugye közben nem lehet váltani.
Tényleg egy kicsit kevés a háttér info, de ezt már megkaptad.
Nem szabad egy kezdő írótól elvenni a kedvét. Szóval csak bátran így tovább.
Nekem elvették a kedvem. Első Kódex táborba elvittem az írásaim és megmutattam Angus-nak. Asszem így hívták a csókát. Egyébként ő olvassa el Daktari, alias Szalkai Laci alias Ryan Hawkwood regényeit. És hát olyat kaptam tőle, hogy egy kicsit elment a kedvem az írástól. Lehet, hogy annyira szörnyűk lettek volna? Hiszen szinte mindenki másnak teszettek. Azóta sem éreztem magamban elég rőt ahhoz, hogy újra gép elé üljek.

Vinduil

Vinduil

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 333 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.06, 14:08

Egyetértek több előttem szólóval. Bár a leírtak igen hangulatosak, a mű nagyon rövidre sikeredett. További információkért kiált az olvasó szeme és esze! Abban nagyon jó, sztem, h hangulatot kelt, csak épp a kifejtés, az infok hiányoznak, h megtudjuk, kik is a mű szereplői.

_TheoDor (NPC/NJK)

_TheoDor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.06, 11:08

Jaj! Harmadik olvasat!
Nem kell kiegészítmény!Nekem.
Jó, megvan.

_TheoDor (NPC/NJK)

_TheoDor (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.06, 11:07

Hátja. Én se értem, de tény, hogy van varázsa. S'amit igazán méltányolok, az az, hogy nem is nagyon hsználtál "egyedi" szófordulatokat, mégis ültek a mondatok.
De ha esetleg hozzáfűznél vmi történeti- kiegészítést...Vagy toldd meg egy kicsit, ami feloldja a túlzott enigmásságot...

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.06, 10:54

Előttem szólóükhoz csatlakozom. Ha első írás, annak jó, ha sokadjára írod, azt javaslom, tanulj még.

darken_rahl

darken_rahl

The One and Only

• Archívum
  • 780 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.06, 09:42

Furcsa volt...
Nem értettem a sztorit...

_Tysson (NPC/NJK)

_Tysson (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.06, 09:12

Üdv!
Szerintem rövid, kusza, hiányos történet, ami teljesen értelmetlen így önmagában...
Mintha egy nagyobb történetből lenne kiragadva pár sor...
De az tagadhatatlan, hogy hangulatos, csak hát ez még nem elég szerintem...
Mindenesetre igéretes kezdet, de jóval többet kellett volna dolgozni vele...

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.06, 09:04

...lyó hogy azt nem írtad a végére kalandod itt véget ért

Nem teccett...

Rerynia

Rerynia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.06, 08:55

Hát... nem tudom. Kicsit klisének éreztem, de ha többet foglalkoztál volna vele (nemcsak terjedelemben), akkor szerintem sokkal jobban is sikerülhetett volna. Nem szeretném számmal értékelni.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]