Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Utcai szamurajok I. (forras: SLM)

• Válasz írásához lépj be
52 hozzászólás érkezett eddig

_Shame (NPC/NJK)

_Shame (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.26, 19:45

na. kicsit későn láttam meg, hogy ide is felkerült az egyik fordítás az SLM-ről, de azért leírom okulásképp.

Az oldal az én művem az első pixeltől az utolsó bájtig bezárólag a tartalmat leszámítva. A tartalmat Macskaszem szerkeszti, aminek jó részét a mesélőnk, Roly fordította. Neki megvolt az a jó szokása, hogy minden anyagot ami a kezébe került, lefordított. Tehát kéretik nem őt bántani, hanem az eredeti írónak küldeni az anyázást. Akinek ez nem tetszik, azért talál még ott olvasnivalót...

Egyébként az oldal úgy lett felépítve, hogy a felhasználók kommentelhetnek minden bekezdés után, tehát amit a cikkben láttok azt már a tagok írkálták bele.

ahelyett, h itt ment volna a fika, oda is beírkálhattátok volna (szerepjátékosan), úgy elgalább lett volna visszajelzés felénk, és értelme is lett volna a dolognak.

Na mind1, én szerettem az oldalt, de sajnos idő hiányában nem tudjuk frissítgetni..

Dalton

Dalton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.24, 07:44

_Phobos_:

Köszi a linket! Steve Mancini rulez! "When not killing corporate agents, he plays video games and hits on street babes". Yeah!

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.23, 14:45

Eredeti link:
http://www.shadowsource.org/archive/nerps/...ns/found01.html

Gondolom nem a srácok fordították angolra, mert annyira megtetszett neki...

_Kancsalee (NPC/NJK)

_Kancsalee (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.20, 09:27

Belehaltam.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 08:55

_Phobos_: Én sem haltam bele! :D
Kérek, mindenkit, ha valaki belehalt, jelezze! :)

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.17, 05:43

Imurai:
Játssz egy kis szerepjátékot, aztán majd megváltozik az értékrended...
"Én még soha nem jácctam SR-t, de szeretnék. Mást is alig (értsd: M* kb 10-15 alkalom)" - ezek után mennyire vehetjük mérvadónak a véleményedet? :)

Imurai

Imurai

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 37 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.16, 23:24

Én még soha nem jácctam SR-t, de szeretnék. Mást is alig (értsd: M* kb 10-15 alkalom), de szeretnék. Csak nincs kivel. Namost, én elolvastam, és, bár cikknek nem a legjobb, azért nem haltam bele. Kedves fikázók, akkor most hova kérjem a háziorvostól a beutalót?

Tantris

Tantris

Lovag

• Fórumita
  • 729 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.16, 14:10

Jól láttam, hogy ez az első rész? Ez tehát egy több részes téma akar lenni...

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.16, 10:02

Jaaa... én azt hittem a második vagy harmadik rész nyitásából ["ahogy halad a fordítással, felbodjuk őket a site-ra"], meg magából a szövegből, hogy fordították őket. Amennyiben nem, úgy ezúton kérek elnézést, hogy másénak kiáltottam ki a "dicsőséget" ezzel, a fenomenális művel kapcsolatban. Bár szerintem továbbra is fordítás, az ifjoncoknak maximum bejött, hogy "ááá, nagystukkeres izomcsávók, mekkora királyság lesz" :) Aztán mégsem. Remélem kinövik és nem szennyezik tovább a netet.
Üdv:
Phobos
(Ez tuti fordítás, olvass csak bele a második-harmadik részbe. Vagy inkább ne :D)

Dalton

Dalton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.15, 19:46

Mi? Hogy ezt lefordították? Hát nem 14 éves, lelkes kiscsávók műve? Én meg az előbb kértem bocsánatot...

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.15, 17:35

Ez az a cucc, amit már megírni felesleges volt, lefordítani pedig végképp. Egyedül talán kinyomtatva lehetne hasznosítani, ha épp billeg az asztal vagy ilyesmi.

Na de most komolyan! Persze, vannak az embernek tápos karakterei (nekem is van pl lánctalpas törpém), és igen, vannak olyan kampányok (pl. Chicago, Renraku Arch. satöbbi) amelyek "meg is követelik" ezeket (persze nem kötelező ilyenekben részt venni), de azért ne ez legyen az alap. Ezek a tipikus "meghaltam, mert gyökér vagyok, de megbeszélem a mesélővel, hogy szerencsésen visszahozhassanak a dokik kiberzombi formában / épp - micsoda mák - a csillagok állása miatt véristenkirály szabad szellem lettem" jellegű karakterek, amik szerepjáték szempontjából kimerülnek abban, hogy váltogatnak beépített gépágyújuk és monoszálas akármijük között az ellenség (=minden nem-JK) mészárlása közben. Semmi több. Fantasztikus. Köszönjük. Troll pavva.

((Csak kötekedés képpen... ha jól tudom az oldalt (slm) Bepe hegesztette, a tartalmat viszont nem, szóval ne vonjuk merev párhuzamokat a kettő között.))

_baddude (NPC/NJK)

_baddude (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.10.15, 13:49

bah, a Solingenes részt nem olvastam, de asszem itt megoszthatom 2 év finomacélárú-eladási tapastalatát: amire az van csak írva (az a "márkája"), hogy Solingen, az szemét. Solingen egy város, ahol az első nagyobb finomacélárú üzem megnyitotta kapuit, aztán a sok gagyigyáros odatelepült mellé. Kb annyit ér magában a "Solingen", mint a "Rostfrei"... :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2392 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.15, 10:31

(A Riftsnek pont az agyatlan tápolás a lényege... Meg hogy mindig van nálad nagyobb, tehát minden táp relatív.)

Commandante

Commandante

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 168 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.14, 09:18

Archenemy:

Na ja, inkább adjunk a kezükbe egy Rifts-et, és zárjuk le a témát.

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1122 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.13, 16:28

Egy hasonló karakter angolul - az albínó Gargoyle sámán/Dekás! :-)
Dikote-tal borított ruhában... :-(
http://www.nggnet.com/games/rpgs/Resource/...Shadowrun/1.htm

Dalton

Dalton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.13, 11:54

Jelentem, hogy a karizmás vicc poénja egy nappal az elolvasása után leesett. Pocsék humorérzékem van...

stoppos

stoppos

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 114 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.13, 11:50

"Gremlin átlagos zsoldosként kezdte pályafutását, arról vált híressé. hogy gyűjtötte ellenfelei levágott füleit."

- Nekem az a shadowrun karakter jut erről eszembe, aki nőimitátor volt és necrofil. De az legalább tápos nem volt... :)

Tomasso

Tomasso

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 135 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.13, 10:33

1ebkent a honlap meglepően igényes, átfogó fegyverlistával pl., a harcművészetes cikk is használható, ha nem érdekelnek nagyon a részletek... AMúgy kösz, hogy ilyen nick-kel békecsináló vagy, Arch...:-)

Dalton

Dalton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.10.13, 10:31

Igazad van. Szívemre tettem a kezem, de nem mondtam el a szöveget, mert leszakadt volna a mennyezet. Én is voltam hasonló (pontosan ilyen azért nem). Csak azt nem értem, hogy miért kellett ezt berakni ide? Hasznos a SR játékosoknak? Érdekes új infókat tartalmaz? Miért? Ha nem rakják be, soha nem szerzek tudomást a létezéséről és elmarad a fikaroham, amiért most elnézést kérek. Mea culpa! Főleg akkor, ha a szerző tényleg 14 éves. Arról meg nem írtam egy szót sem, hogy szerintem hogyan kellene SR-t játszani.

U.i.:"Mikor épp nem céges ügynököket gyilkol, legszívesebben videojátékokkal tölti az idejét."

Ez akkor is felülmúlhatatlan...

Archenemy

Archenemy

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 124 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.10.13, 10:07

Mar nezem egy ideje, mi folyik ebben a topikban...
Most mindenki tegye a szivere a kezet, es modjuk egyutt: "nekem meg sosem volt tapos szuperhiro karaketerm". Aki folott nem szakadt le a mennyezet, az nem tudja, mit hagyott ki. A tapos agyatlan karakterek igenis egy ember RPG evoluciojanak a reszei (legalabbis ez az osszes ismerosomnel igy volt). Tehat folosleges sugarban hanyni toluk, csak azert, mert mi mar "tulleptunk" ezen... Van, aki meg nem, na es?
Az iras valoban gyerekes, de ettol meg jopofa marad (hatultoltos duplacsovu panther rohamagyu... Meg +7-es vorpal buzogany :)) . Ha nem tetszik, ne hasznald, de nekem ugy tunik, sokan direkt csak azert olvastak el meg a tobbi reszet is, hogy fikazhassanak egy jot, es ezt elegge undoritonak tartom.
Azt pedig, hogy a SR-t hogyan _kell_ jatszani es hogyan nem, azt kotve hiszem, hogy barkinek is joga lenne jol megaszondani...
Beke beletek:
Arch

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]