Ugrás tartalomhoz

Requiem

• Válasz írásához lépj be
420 hozzászólás érkezett eddig

balinmaster

balinmaster

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 77 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.22, 18:14

Köszi szépen, a bookline lett a befutó.

elGabor

elGabor

Régi fórumozó

• Moderátor
  • 4364 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.22, 16:52

balinmaster: Netes antikváriumokban, könyvesboltokban lehet. Most éppen van egy az antikvarium.hu-n 2800-ért és hét antikvár példány a Bookline-on 1445 és 3500 között. Esetleg Vatera.

Feldkurat

Feldkurat

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 152 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.22, 16:06

Talán valami nagyobb antikváriumban fellelhető,
vagy marad az nCore. (Nekem is onnan van meg beszkennelve, papíron még nem tudtam megszerezni)
Amúgy néha vaterán is megjelennek ilyesmik.

balinmaster

balinmaster

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 77 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.02.21, 23:22

Sziasztok!

Nincs valami tippetek arra, hogy hol lehet beszerezni a szabálykönyvet?

Előre is köszi,
Balinmaster

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1351 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.26, 20:42

Oké, majd meglátom, hogy mi sül ki a dologból. Semmi estre sem ez most a prioritás számomra, de mindenképpen szeretném összehozni a nem túl távoli jövőben. :)

tuzvirag

tuzvirag

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.09.24, 16:30

Mindenképpen érdekelne a dolog (most látom, hogy szegedi vagy :-) ha valami konkrét party alakulna belőle. Mondjuk nekem a világ is elnyerte a tetszésemet, bár több ponton igényelne némi kiegésszítést, kicsit "félbemaradt" érzése van vele néha az embernek, de ez nem gond.

Valahol még van két konkrét kidolgozott karakterem is precíz előtörivel meg minden egyébbel, megpróbálom előkaparni az anyagot, hátha használható valamire. Meséléssel így első nekifutásra nem igazán mernék próbálkozni, mert bár van mögöttem némi mesélői tapasztalat az már nagyon régen volt, kiestem már a gyakorlatból sok lenne egy új rendszer. Egyenlőre inkább próbálkoznék játékosként.

Arcana

Arcana

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1351 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.09.24, 14:38

Én pár hónapja szereztem egy szabálykönyvet, amin nagyjából át is rágtam magam. A terv az, hogy a közeljövőben mesélek valami low-fantasy szerűt és a requiem szabályrendszerét, ill. a világának egy részét használnám fel hozzá. De ez csak egy ötlet, még semmi konkrét.

tuzvirag

tuzvirag

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.09.23, 18:39

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e csapat Szegeden aki játsza ezt a mostanra kicsit méltatlanul elfelejtett rendszert.

Sajnos én a konkrét játékig még sosem jutottam el vele, többször próbáltunk nekifutni különböző party-kkal, de vagy lustaság vagy időhiány miatt sosem sikerült. Nagyon szeretném egyszer végre kipróbálni élesben is a dolgot.

(Elnézést, hogy csapatkeresőnek is használom a fórumot, de gondoltam ez kicsit témábavágóbb itt mint az apróban)

Areios

Areios

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2011.06.14, 11:08

Üdvözlet!

Kezdő Requiem mesélőként várom Mindenki segítségét, aki úgy érzi hogy még aktuális nála a játék!
Ha van egy kevés időtök és kedvetek egy kis eszmecserére, kérlek írjatok: black0ster@gmail.com -ra

Minden jót! A magyar szerepjátékok feltámasztásának szellemében:
Zsuszto

Szeva!
Nyugodtan tedd itt fel a kérdéseket, legalább pörög a forum kicsit. Ha van kérdésed igyekszem megválaszolni nálunk lassan 2 éve folyamatosan megy a játék vele.

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1203 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.13, 23:45

Szeretem a játék hangulatát, de ehhez el kellett olvasnom a világleírást. Mivel erre nem tudtam a csapatból mindenkit rávenni - lustaságból maradtak ynevnél - ezért sosem volt nálunk túl népszerű, csak nagyon ritkán játszottunk vele. Aki olvasta közülünk, azzal már megbeszéltük, hogy majd egyszer, a távoli jövőben azért újra elővesszük, és teszünk vele egy újabb próbát. :)

Lord_Dzsuva

Lord_Dzsuva

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 214 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.06.12, 21:12

Üdv!

Megvettem a könyvet és elolvastam. Az eddigi legjobb fantasy világ amivel találkoztam (leszámítva az alternatív Földeket, pl. Ars Magica).

Máig nem értem, mitől van, hogy az M* ami szvsz sokkal rosszabb mint ez vagy a CX máig húzza, amazok meg kivéreztek.

Ave!

A válasz a szemszögemből és meglátásom szerint roppant egyszerű :buszke: . A M* volt az első ízes magyar nyelven megjelent fantasy RPG így eljutott az angolul gyengén tudó "célközönségig" és sikeresen beégett a köztudatba milyenségétől függetlenül, valamint jó ideig egyeduralkodó volt a piacon :ninja: .
Ezek után és a szűk piacnak köszönhetően a többi fantasy játék (CX, Requiem) még ha nem is rétegjátéknak készült akkor is rétegjátékká vált :buszke:

Egyébként a Requiem is egy nagyon jó darab én csak a fantasy játékok Cyberpunkjaként emlegetem a gyors pörgős és nem utolsó sorban halálos (harc)rendszere miatt :buszke: :buszke:

_Kilhalm (NPC/NJK)

_Kilhalm (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2011.06.10, 07:49

Üdv!

Megvettem a könyvet és elolvastam. Az eddigi legjobb fantasy világ amivel találkoztam (leszámítva az alternatív Földeket, pl. Ars Magica).

Máig nem értem, mitől van, hogy az M* ami szvsz sokkal rosszabb mint ez vagy a CX máig húzza, amazok meg kivéreztek.

zsuszto

zsuszto

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.05.03, 16:38

Üdvözlet!

Kezdő Requiem mesélőként várom Mindenki segítségét, aki úgy érzi hogy még aktuális nála a játék!
Ha van egy kevés időtök és kedvetek egy kis eszmecserére, kérlek írjatok: black0ster@gmail.com -ra

Minden jót! A magyar szerepjátékok feltámasztásának szellemében:
Zsuszto

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2010.10.13, 08:33

Kezdem kinőni a menedéket amelyben éjjelente tanyázom. Gondoltam jó lenne egy torony, de egyedül sokáig tartana. Lények kellenek nekem akik segítenek majd. De még túl gyenge vagyok ehhez.

http://minecraft.net/

szabadvandor

szabadvandor

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.10.12, 19:20

Ittlétem kezdi életre kelteni a környéket. Erőre kapnak a színek, nem olyan egyhangúak mint amikor érkeztem. Érzem, hogy kell egy kis idő még ennek a világnak, hogy képes legyen az akaratom nélkül is növekedni. Akkor már én is kapok tőle majd valamit.
Kezdem kinőni a menedéket amelyben éjjelente tanyázom. Gondoltam jó lenne egy torony, de egyedül sokáig tartana. Lények kellenek nekem akik segítenek majd. De még túl gyenge vagyok ehhez.

szabadvandor

szabadvandor

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.10.03, 20:03

Láz és émelygés. Micsoda világ, egyből támad. De sebaj, hamar elmúlik.
Reggel megvizsgáltam a romokat, ahol valaha élet volt. Egyből megérintett a hely múltja. A szándék meg volt. De nem volt elég. Feledésbe merül a világ, ha az Istenei elhagyják.
Ez a hely jó lesz arra, hogy megálljak egy kicsit. Megteremtsem magamnak ami kell, bejárjam tereit, hallgassam történeteit. Tudom, hogy ittlétem magához vonzza majd mindazt mi egykor itt volt. De először otthont és menedéket nekem.

szabadvandor

szabadvandor

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.10.02, 20:01

Éjszaka van. Hideg csend, és sötét. Egyszer-csak megremeg a fekete lég. Recseg-ropog a semmi űrje, mígnem fénypont gyúl a közepében. A pont csomóvá lesz majd fortyogó gömbbé. Sikolt a sötét, árnyékok születnek. A gömb alakot ölt, emberit, kecseset. Majd kialszik hirtelen és az utánahagyott test tompán puffan egyet.

Halk nyöszörgés és szitokszó mi először hallatszik eme elfeledett világon. Utána kotorászás és csattogás melynek eredménye apró szikrák tömege. Láng gyúl, először apró aztán egyre nagyobb. Elfoglalja helyét egy fáklya végén, megvilágítja teremtője térdelő csuklyás-köpenyes alakját. Aztán magasba szökken és elkergeti a feketeséget, megtölti a teret fura figurákkal.
A köpenyes körbekémlel. Csend és Romok mindenütt. Láthatatlanul elmosolyodik, és megindul előre.

Areios

Areios

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 296 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.12.14, 18:16

hát látom elég régen nem volt beírás azért leírom a két karakterem:

Az egyik egy báró, olyan lovag féle. Nem az erény és jóság megtestesítője hanem egy olyan jelenség amit én hullócsillagnak szoktam hívni. Mikor az alapvetően pozitív ember ahogy tapasztal és öregszik megkeseredik és olyan dolgokat művel ami teljesen kifordítja önmagából illetve a környezete véleményét is erősen kikezdi néha. (persze nem eltúlozva) Amolyan tragédia megjátszását teszi lehetővé. ÉSzakon a barbarikum szélén az egyik legnagyobb bárói család 2. fia.

A másik pedig egy ősmágus (amit mi erősen házi szabályozásba rendeltünk át), aki meg pont az ellentéte a fent említett karakternek. Ő a csapat pozitívum embere. Vidám nagy dumás és persze az asztrálra ráálva keseeríti meg az emberek életét, meg a cspat tagokét. Szeret belemenni kockázatos helyzetekbe persze megint azért ésszel. Igyekezett a csapapt papját a legjobb barátjává tenni, h ha oda kerülnénke, h lelepleződne akkor ne kerüljön máglyára.

Predares

Predares

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.20, 15:04

Hola!

Kicsit túl sokat számolgatsz, teljesen feleslegesen. A könyvben leírt lehetőségeknél ki van emelve minden, és ne feledd, hogy ott gyakorta olyan kötelező képzettségek is lehetnek, amiket a karakter csak ritkán fog használni.

A tp osztásról meg csak annyit, hogy egy játékülés után ha a srácok élvezték a dolgot és úgy érzed mindent le meséltél, amit csak tudtál és majdnem mindent az elvárásaidnak megfelelően csináltak, akkor ne fukarkodj a tp-vel. Nyugodtan adj nekik 20-40 tápot.

Pockla

Pockla

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.06.23, 13:00

Még egy kérdés.
Tegyük fel, hogy a létrehozandó karakter pl. a Vándorlók Rendjének lenne tagja, ami 5 kötelezően tanulandó képzettséggel jár, emiatt (15+IQ) alapnál 4-gyel kevesebbet vehet fel. Ha az intelligencia 5-ös, akkor 15+5=20. 20-4=16. Viszont 5 képzettség kötelezően felveendő, 16+5=21. Nem gond, hogy ezzel túllépi az engedett képzettségek számát??

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]