Ugrás tartalomhoz

Requiem

• Válasz írásához lépj be
420 hozzászólás érkezett eddig

Pockla

Pockla

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.06.22, 15:36

Elég sok dobás meg számolás, minden kört megjátszani, támadás, védekezés, módosítók, sebzés, stb.
A kisebb szerepjátékkönyvekkel nem volt gondom, de ez elég bonyolult, és csak a HMM3 és hasonló játékok alapján tudom elképzelni... csak ott a gép "számolt" itt meg mindent mi.
Akkor megegyezés kérdése, hogy mennyi TP, KP jár egy-egy esemény után?

Végülis, mennyi gyakorlás kell pl. egy képzettségpont szerzéséhez, mondjuk íjászatnál?
Nem lehet egész éjjel a temetőben zombira várni... :)

Kár, hogy kevés lény lett kidolgozva. De éljen a fantázia, ha egyszer összeülünk pár haverral, akik szokták játszani, akkor ki lehet találni...

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.22, 08:09

Nem tudom, hogyan kéne játszani. A könyv szerint egy kör 10másodperc, ami alatt lehet csinálni valamit, óránként lehet 1 TP-t adni. Akkor minden játékosnak 60*60=360dobás után jár 1TP?

Huh. Először is az a 10 másodperc játékidő, amit a karakter él át. Az óra pedig valós idő, amit a játékos él át. Egy órányi játék során akár hetek is eltelhetnek a történetben. De elvben az sincs kizárva, hogy egy 10 perces harcot játszotok el egy valós óra alatt.

Az a benyomásom, hogy neked a szerepjátékról általában kéne tájékozódnod. Azt pedig nem egy ilyen eldugott fórumon lenne célszerű :)

Az is zavar, hogy több helység is meg van említve a könyvben, városok, amik a térképen nem szerepelnek...

Mondjuk ezt meg fogod szokni. A térképrajzolók preferenciái (hogy mit fontos feltüntetni és mit nem) gyakran kissé furcsák :irónia: :)

A királyságok eléggé kidolgozottak, de ha nem akarom, hogy eretnekségért vagy hasonlóért üldözzenek, viszont szívesen kalandoznék, csatáznék, akkor irány észak, de nincs leírás a tündérekről, törpökről, a norzföldiekről még kevésbé... Nekem kéne kitalálni a tulajdonságaikat?
Vagy ha vámpírral akarok menni, akkor abból a kevés adatból próbáljam visszaszámolni a tulajdonságait, vagy építsek fel egy embert és ahhoz tegyem hozzá a vámpírlét módosítóit? A vérmágiáról nincs is leírás...

Esetleg az is elképzelhető, hogy másik játékot kéne próbálnod. Ahol hagyományosabb kalandozás lehetséges, ahol kidolgozottabbak a részletek, és/vagy ahol lehet vámpírt játszani...

Módosította Noro: 2009.06.22, 08:09

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.22, 07:36

Pockla: Vagy dolgozd ki, vagy várj türelmesen a kiegészítőkre. :)

Pockla

Pockla

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.06.22, 06:54

Én még egyszer se játszottam. :) Kidolgoztam több karaktert is az idők folyamán, meg próbálgatam egy-két szituációt, de nem volt alkalmam játszani másokkal.
Nem tudom, hogyan kéne játszani. A könyv szerint egy kör 10másodperc, ami alatt lehet csinálni valamit, óránként lehet 1 TP-t adni. Akkor minden játékosnak 60*60=360dobás után jár 1TP?
Az is zavar, hogy több helység is meg van említve a könyvben, városok, amik a térképen nem szerepelnek...
A királyságok eléggé kidolgozottak, de ha nem akarom, hogy eretnekségért vagy hasonlóért üldözzenek, viszont szívesen kalandoznék, csatáznék, akkor irány észak, de nincs leírás a tündérekről, törpökről, a norzföldiekről még kevésbé... Nekem kéne kitalálni a tulajdonságaikat?
Vagy ha vámpírral akarok menni, akkor abból a kevés adatból próbáljam visszaszámolni a tulajdonságait, vagy építsek fel egy embert és ahhoz tegyem hozzá a vámpírlét módosítóit? A vérmágiáról nincs is leírás...

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.28, 12:43

Ezzel az 5-fokozatúsítással még nem találkoztam, de érdekesen hangzik. Mondjuk nekem tetszettek a különböző szintek, így nem kellett többféle pontigényt fejben tartani, szépen ott volt minden a karakterlap alján. :normaalis:

Kérdem én, miért kéne a Kp-igényeket fejben tartani? Amikor valaki a karakterét fejleszti, nyugodtan rászánhatja az időt, hogy mindent kikeressen. Ellenben játék közben, a képzettségpróbáknál az az előnyös, ha a mesélőnek csak egy skálát kell fejben tartani, ami minden képzettségre használható. Ezért állítom, hogy feje tetejére van állítva ez az "egységes fejlődés - háromféle használat" a hivatalos rendszerben

oliversama

oliversama

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 9 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.28, 11:01

Ezzel az 5-fokozatúsítással még nem találkoztam, de érdekesen hangzik. Mondjuk nekem tetszettek a különböző szintek, így nem kellett többféle pontigényt fejben tartani, szépen ott volt minden a karakterlap alján. :szomoru:
Nekem személy szerint a kidolgozott rendeknél szereplő hátrányok nem tetszettek. Egészen pontosan az a meghatározó mondat, hogy "HP értékük nem számít bele a hátránypontokba". Akkor mégis mivel fizessem ki a rendtagságot, ha nem rendi kötöttséggel? Allergiával, meg púpos háttal!? :normaalis:

Ennek ellenére azért tényleg: kevés hibája volt a rendszernek. Egy idő után a mágia is kialakult, sok viszonyítási alappal az Ősmágia sem volt olyan necces.
A folytatás nálunk is tervezgetve van mindig, de főleg csak kettőnket érdekel a játék, az amúgy sem túl nagy csapatból(3-4, ha az Úr is úgy akarja 5), így meg nehéz leülni játszani egy jót. Sőt, bármi mást is nehéz már játszani.

Olivér

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1199 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.05.26, 22:55

Nekünk is a 3 játékülés volt egy huzamban a max., de mindig tervezgetjük a folytatást. :felvon:
A rendszer valóban egyszerű, a képzettségek 5-fokozatúsítása még többet könnyített - talán Noro oldalán taáltam ezt a megoldást.

oliversama

oliversama

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 9 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.05.26, 12:39

Huhh... erre is ritkán látni mozgolódást. Sebaj, írok, aztán valaki csak megtalálja az üzenetet a palackban. :nos:

MGT:
259. oldal, vértek. Ott nem MGT-ként, hanem Tulajdonság Módosító-ként hivatkoznak rá, nem tudom miért. Azóta gondolom rájöttél, de jól esett beírni. :langol:

Amúgy játszik valaki aktívan ebben a rendszerben? Mi mindig elkezdtük, de valahogy sosem tartott ki néhány játékülésnél tovább. Pedig jó kis világa van, a rendszere is tetszetősen egyszerű(szerintem).

Olivér

Pockla

Pockla

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.24, 18:49

A mozgás gátló tényező miből/mikből számolható ki?
Ezt sokáig kerestem a könyvben, de nem találtam hozzá tartozó táblázatot, -legfeljebb a páncélok súlyából adódó hátrányokat...

vbence13

vbence13

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.23, 19:09

Üdv!

valaki felvilágosítana, hogy a fegyvereknél mi az a MGT?

Talán Mozgás Gátló Tényező... :D

Maradok tisztelettel: Alister

Most így jópár év után megköszönném a választ, azóta már rájöttem. ^^

Hajh, hogy milyen rég is Requiemeztem. Már nincs meg a régi társaság, pedig még van egy-két kidolgozott kalandom...

Krynn

Krynn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1199 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.03.14, 10:43

A varázsláshoz viszonyulás vidékenként eltér. A királyságban valóban tiltott, csak ellenőrzött keretek között művelhetik a felhatalmazott kevesek. Északabbra (Abitus Cordata) egyszerűen nincs, aki tiltaná, mert a rend egy lakatlan vidéken telepedett meg az isten háta mögött. Pontosan azért, mert a királyságban üldözték őket. A kalifátusban a mágiát nem tiltják, szabadon lehet gyakorolni, míg pl. loren dimarban olyan természetes a dolog, mint a levegővétel az embereknek - illetve ösvényhasználatot ott nem lehet látni, de lényegen ez nem változtat. Az essitáknál valszeg kasztokhoz van kötve, hogy milyen mágikus tanokba nyerhet beavatást valaki. És így tovább, mindenhol máshogy állnak hozzá.

Pockla

Pockla

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.14, 07:00

Na, belenéztem a könyvben, az ösvényhasználói képzettségeknél írja, hogy az Ösvényhasználat (1-8) határozza meg a varázshasználó Manapontjainak számát, és azt, hogy a választott ösvény mely varázslatait ismerheti, pl. 2. szinten 7 manapontja van, és max. 10es nehézségű varázslatokat ismerhez.
A meditáció (1-6) képzettségnél írja, hogy "az ösvényhasználó karakter a Meditáció képzettség segítségével nyeri vissza felhasznált MP-it. A képzettséghasználat során a próbadobás értékének MP-ot kap a karakter...
Más (ekkora) szerepjátékkönyvet nem ismerek, de itt nem kell (szerintem) olyan hely, ahol vissza lehet nyerni az erődet, csak meditálsz egy nyugodt helyen és kész.

Szerintem azért legális az ösvényhasználói mágia, mert használja az Abitus Cordata, a Szindikátus, az Ezüst Sólymok... rendek, szóval érdekes lenne, ha a saját eszközeiket tiltanák. :rohog:

Láttam a térképet, amit linkeltél, ki is van nyomtatva, próbáltam összepárosítani a tartományokat a könyvben szereplő nevekkel, csak egy terület több tartomány leírásának is megfelel, és vannak helyek és nevek, amiket nem tudtam összepárosítani... Ami kár, mert a könyv szerint mindenhol vámot kéne fizetni, meg ilyesmi... Igaz, több város is hiányzik a térképről, amit említ a könyv, pl. az erőd a Leviathán-hegységben...

litlejuice

litlejuice

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.13, 19:04

Arcáni királyság tartományhatárai is be vannak jelölve?

A requiem hivatalos honlapán volt ez a térkép, a színes területek a külön tartományok. Nincsenek meghagyva az egyes tartományok nevei, csak a határok.
térkép

inkább linkbe raktam mert a kép túl nagy lenne fórumba :rohog:

ps: nem tudtam "edit"-elni az előző hozzászólást valamilyen oknál fogva...

litlejuice

litlejuice

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.13, 18:51

Kössz a segítséget, amúgy VP-t (varázs? pont) írtam, MP (mana pont) helyett. :rohog:

Amúgy requimben úgy olvastuk "illegális" a varázslás, kivéve a papit (mert az isteni közbeavatkozás) meg az ösvényhasználót, az nem tudom miért "legális". Szóval nem hiszem hogy vannak olyan mana központok mint magus-ban. Azért jó lenne többet megutdni erről a témáról..;)

Módosította litlejuice: 2009.03.13, 18:54

Pockla

Pockla

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.12, 08:17

Szervusz!

Szerintem az a fegyveres táblázat -ami nem csak lőfegyverekre van, hanem mindegyikre- azt jelenti, hogy melyik képzettségi szinten egy kör alatt hányszor tudsz vele támadni. Pl. rövid íjjal 1-3. képzettségszinten körönként egyszer lőhetsz vele, 4. szinten egy körben egyszer, a következőben kétszer (így jön ki az 1,5), aztán megint egyszer, 5. szinten meg körönként kettőt...

VP rövidítést hol találtál, mert én nem találom, de ha megmondod, mi az, akkor talán abban is tudok segíteni...

Haverral elhatároztuk, hogy kipróbáljuk és ezt is tesszük, karaktercsinálsánál hezitálunk, azonban pár dolog nem világos.

Az egyik a VP kérdése, mitől függ mennyi van, hogy csorog vissza stb. Nem találtunk róla eligazítást nagyon róla a könyvben, lehet h csak nem szúrta ki a szemünket.

A másik, a lőfegyvereknél meg vannak adva egyes számok, (1,2,3,4,5,6,7) mindegyik számhoz hozzá van rendelve egy másik szám, lőfegyvertől eltérően. Lásd : dobótőr 1 - 1.0, 2 - 1.0, 3 - 1.0, 4 - 1.5, 5 - 1.5, 6 - 2.0, 7 - 2.5 . Ezeket sem sikerült megfelytenünk, légyszi ha él a téma segítsetek! :(

litlejuice

litlejuice

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.03.12, 00:35

Haverral elhatároztuk, hogy kipróbáljuk és ezt is tesszük, karaktercsinálsánál hezitálunk, azonban pár dolog nem világos.

Az egyik a VP kérdése, mitől függ mennyi van, hogy csorog vissza stb. Nem találtunk róla eligazítást nagyon róla a könyvben, lehet h csak nem szúrta ki a szemünket.

A másik, a lőfegyvereknél meg vannak adva egyes számok, (1,2,3,4,5,6,7) mindegyik számhoz hozzá van rendelve egy másik szám, lőfegyvertől eltérően. Lásd : dobótőr 1 - 1.0, 2 - 1.0, 3 - 1.0, 4 - 1.5, 5 - 1.5, 6 - 2.0, 7 - 2.5 . Ezeket sem sikerült megfelytenünk, légyszi ha él a téma segítsetek! :(

Pockla

Pockla

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 7 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.02.28, 14:16

Helló mindenki!

Látom lemaradtam pár évvel...

Valaki meg tudná mondtani, hogy kb. melyik őrgrófság, stb. kb. hol helyezgető el a térképen, ami letölthető és az Arcáni királyság tartományhatárai is be vannak jelölve?
Csak mert a könyvbeli leírás alapján néhány egység ugyanazon a területen van... És néhány lovagrend hiányosan van leírva, amellett sok város, amit a könyvben megemlítenek, nincs feltüntetve a térképen...
Arról nem is beszélve, ha esetleg kobold vagy vámpír karakterrel szeretnék menni, akkor abból a kevés tulajdonságból kellene visszaszámolnom az adatait... :titok:

_Aino (NPC/NJK)

_Aino (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.10.13, 20:59

Sziasztok...öhm tom hogy ez most nagyon sok hónap után van ;)), kezdő vagyok a szerepjátékban, ami azt jelenti, hogy egy kicsit játszottam neten thrilliont, de azt is nagyon régen, de mindig szerettem volna rendesen szerepjátszani igazándiból :),van requiemem, deh otthon, mivel erdélyi vagyok, nemigazán volt kivel játszani, bár egyszer megpróbáltuk...deh ngayon kezdő volt :)), szal azt akarom kérdezni, hogy nem indul va egy játék ahol nem gond ha egy teljesen kezdő csatlakozhat... budapesten, merthogy most itt vagyok egyetemen :D

Alaven

Alaven

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 218 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.25, 10:25

Üdv!

A Requiem egy olyan szerepjáték, mely azt a hiányt pótolja, amit mindenki érez: itt lehetsz hódító viking, gonosz egyiptomi, a boszorkányokat üldöző főinkvizítor... A különbség, hogy ezt mind átkeresztelték más névre (norzok, essziták, arcaniak...), kitaláltak hozzá egy újfajta képzettségrendszert (ami szerintem jó és működőképes), és az egészet megspékelték egy kis mágiával és varázstárgyakkal, na meg tünde fajokkal (elfek, törpék...).

A rendszer egyetlen hátránya, hogy még rászánhattak volna egy fél évet, mert a mágia alapjai le vannak fektetve, de minden mást neked és a kmnek kell felépítenie.

Mi mostanában is játszunk vele, szerintem kipróbálni mindenképpen megéri, bár a játék igazi hangulatát csak több játékalkalom után érzi meg az ember.

Tisztelettel:
Alaven

JeanClaude

JeanClaude

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.03.05, 00:20

Üdv!

Eléggé kihalt ez a fórum de azért hátha! Nos az lenne a kérésem, hogy ha vkinek van ideje és kedve legyen oly kedves és írjon nekem pár sort erről a játékról!Köszi!

Vale!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]