Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Mindorokke (Vyergas)

• Válasz írásához lépj be
17 hozzászólás érkezett eddig

_azidegen (NPC/NJK)

_azidegen (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.27, 21:23

Úgy látom mindenkinek kicsit sok az eleje:)Szintén laikusként szólok.A kivitelezés szerintem jól sikerült.Történettel zusammen valóban szórakoztatásnak tűnik,bár lehet h. én nem értettem meg sok mindent.Hangulat?Haj...haj...hangulata pl. a Hunyadinak volt.Őszintén szólva ez semmi ahhoz képest ahogyan bűnről,közönyről,és a kristályról írsz.Bár néha szeretném tudni hogy mindaz igaz volt-e és a közöny győzött(vagy éppen a meg nem értettség érzése) vagy csak a felfokozott érzelmek játéka volt minden.Vagy csak naiv voltál és hitted azt h. "ismered a világot".Úgy írj mint akkor...

_Large (NPC/NJK)

_Large (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.27, 12:23

Az elején kicsit untam, mert nem értettem, miről van szó, aztán érdekelni kezdett, és végig érdekelt is a történet.
Nem vagyok hozzáértő, de azt hiszem, ez utóbbi jót jelent. Végülis élveztem az olvasást, és ha itt egyfajta "szórakoztatásról" van szó, akkor ez esetben nálam ez a dolog "bejött".
Van hangulata, mindent összevéve: tetszett a novella.
Kösz.
Fogalmam sincs, hány százalékos a mű, de én kb. ennyire élveztem: 85%

_suirkay (NPC/NJK)

_suirkay (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.19, 00:51

A töri teccett bár a fogalmazáson lehetne javítani.Amugy nincs benne semmi kiemelkedő.Jó időben jó"helyen"...nekem legalábbis.

_poison_girl_ (NPC/NJK)

_poison_girl_ (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.12, 22:52

sztem kicsit olyan,mint a vampire alapkönyvben a bevezető.
amúgy nekem sem igazán tetszett,mert tök ilyen fura érzésem volt közben,h jaj most mért kell ennyire fuhh nem is tudom így hirtelen kifejezni magam, de a lényeg az,h például amikor egy akciófilmre gondolok,akkor bevillan a kép, h a lángoló épülettel a háta mögött vonul a távolba révedő magányos harcos katona,szétszabdalt atlétában,stb.
szóval ilyen közhelyekre gondolok.
ez például idegesítő novella eléggé ilyen szempontból.
hát mindegy.
elolvastam ezt is.

_Vénember (NPC/NJK)

_Vénember (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.09, 19:15

Köszönöm a véleményeket, megpróbálok rájuk röviden reagálni.
Ha döcögősnek tűnhet, akkor az valószínűleg a váltások miatt van, amiknek és szükségességét éreztem. Váltások nélkül lett volna igazán sablonos - legalábbis én így érzem.
A sok ... zavarónak, közhelyesnek, mit ne mondjak gyermetegnek tűnhet, de egyetlen igazi oka van - a történet elmesélt, nem egy fejlett koncepció eredménye, legalábbis a novella világában nem. A beszélt nyelv pedig soha nem állt tökéletes, egynemű és kidolgozott mondatokból. Erre utalnak a kihagyások, és az árnyalásnak szánt átfedések.
Ami az egyediséget adni próbálja az a nem tökéletes sötét világ, amit megjelenít. Ha csak a feketeséget láttátok, olvassátok el, kérlek titeket mégegyszer. A fény kell, hogy kontrasztot adjon.
A herceg alakja. Nos, nem véletlenül kidolgozott. Azért ennyire részletes és komoly, mert valójában egy szimbólum akart lenni. A hatalom és a célnélkülinek tűnő erő jelképe. Mindenféle emócióval szembenálló puszta a meglétéért való becsvágy. A herceg alakja ez az attitűd maga.
Ha pedig valakinek a történet nem tetszik, arról nem tehetek. Valójában ez az első olyan írásom, amelynek van is "története".
Ha úgy tűnt védekezem, koránt sincs így. Örkény óta tudom, nincs rossz olvasó, csak rossz írás, így a ti véleményeitek is csak a javulás felé hajtanak. Még egyszer köszönöm.
Üdvölettel,
Vyergas

_Malkavian (NPC/NJK)

_Malkavian (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.07, 09:35

hát nekem tetszenek a vampire-s irasok, de ez nincs eltalalva valahogy

egyaltalan nem gordulekeny bar a tortenet jo csak az atadasa nem

Tim_Shaw

Tim_Shaw

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 361 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.05, 17:23

Ügyesen váltogattad az E/1 – E/2 nézőpontot. Végig fenntartottad az érdeklődésem.
Kicsit furcsálltam ugyan a vámpír "Shatyrikus" hangvételét meg azt, hogy egy ghoulnak miért vannak emberi reakciói. De talán épp ezek miatt nem tartom sablonosnak a novellát.
Gratulálok!
Jud: Mert oly sokfélék az emberek. Te ne tudnád? :)

Lorinczy_Judit

Lorinczy_Judit

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.03, 00:38

miért vannak sokszor ilyen, egymásnak homlok egyenest ellentmondó vélemények? (ezzel nem álltam egyik oldalra sem, és ez is csak egy költői kérdés)

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.02, 22:47

Az alapkoncepció jó, de a megvalósítás nagyon gyenge. A stílus eröltetett és döcögős. Kicsit olyan, kínlódós az egész. Sokkal jobb is lehetett volna. Kár.

_Carella (NPC/NJK)

_Carella (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.02, 19:35

pont egy ilyen hangulatú történetre volt most szükségem... köszönöm.

Kharoon

Kharoon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.02, 15:41

Érdekes. kellemes technika, átgondolt szóhasználat. Ami nem tetszett, talán az én rossz felfogásom az oka. Én úgy gondolom, ha van egy hangulat, egy érzés, amit át akarsz adni, azt tedd úgy, hogy olyan helyzetet teremtessz, ami egy hangulatot, egy érzést kelt az olvasóban, és ne egy hangulatot próbálj ábrázolni, ami híján van a helyzetnek. Nekem kevés a leírás, a karakterábrázolás, senkiről nem tudunk meg semmi konkrétat, ellenben túlnyomóan sok a magyarázás, és fejtegetés itt a legkidolgozottabb (relatíve) a herceg karija, aki igazából nem is igazán fontos. a párbeszédek arra valók, hogy árnyalatokat érzékeltess, nem arra, hogy információkkal tömd tele őket. De, mint mondottam, ez csak egy vélemény, kicsiny cseppecske vagyok az óceánban. :)

Imurai

Imurai

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 37 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.02, 13:40

*vámpírbuzi :)

Imurai

Imurai

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 37 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.02, 13:39

Gyenge. Sablonos, erőltetett, pontpontpontozott. Unalmas. És abszolut nincs benne semmi, amitől egy picit is egyedibb lenne a tucat-vámpírnuzi novellák közt. Kár érte.

telihas

telihas

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 286 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.02, 13:26

Tetszik ez a monolog típusú meseszövés. Kicsit feldobja.

Rerynia

Rerynia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.02, 12:31

A kidolgozással nekem sincs semmi problémám. Maga a történet kevésbé fogott meg, talán lehetett volna eredetibb.

Anthar

Anthar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 374 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.02, 12:27

Végre. Hangulatos, kidolgozott, gördülékeny, szóval remek.

_LORD OF DEMONS (NPC/NJK)

_LORD OF DEMONS (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.02, 07:36

Szerintem tökéletes. Egy novellának valahogy így kell kinéznie. ( cselekmény és mellékesemények, töltelékmondatok teljes harmóniája )

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.02, 07:36

Mindörökké (Vyergas)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4366

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]