Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Mese (Hajdu Eva)

• Válasz írásához lépj be
22 hozzászólás érkezett eddig

_Gyurez (NPC/NJK)

_Gyurez (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.30, 19:17

Nekem nagyon tetszett, teljesen elmerültem benne. Csak igy tovább!

Play hard! Go pro!

_SargaRigo (NPC/NJK)

_SargaRigo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.28, 21:09

És igen, nekem tetszett! :)

_SargaRigo (NPC/NJK)

_SargaRigo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.28, 21:09

Helló!

Szerintem pont azt adja vissza, mit kell. Soha nem éreztétek még hogy a világ időnként mintha átlényegülne? Főleg estefelé, hajlamosabbak vagyunk komolyabban venni olyan dolgokat is, amikre napközben csak legyintenénk. Nekem ezt az érzést nyújtotta, és örülök hogy nem csak én látom így.
Az hogy novella-e vagy sem, lehet vitatkozni, de igenis szükség van erre is!

Tessék, jöhetnek a kövek :)

_Hanimun (NPC/NJK)

_Hanimun (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.21, 12:09

Egészen megborzongtam, olyan érzéssel ír a szerző.
Nagyon jó hangulatot teremt, tehát mindenképpen nyújt valamit!!
...Aztán elolvastam a (sokszor) gúnyos hozzászólásokat, és...
...annyit fűznék a csúfolódók szavaihoz, hogy mivel mindenképpen nyújt valamit, semmiképpen nem kellett volna elsüllyeszteni ezt az írást semmilyen fiókban. Jó helyen van ez itt.
Üdv.
Megj.: Nem írok százalékos értékelést.

__mic (NPC/NJK)

__mic (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.20, 21:07

A Szerzőnek: gratulálok, testszik. Csak azért nem tudtam teljesen átérezni, mert lélekben sose fogok felnőni, ennyire nem tudok befásulni. De azért 99%ban sikerült :)

A tisztelt hozzászólóknak: tudom, mind műveltek, és hozzáértők vagytok egytől egyig, de agyatokra ment a sok olvasás? Ne boncoljátok már föl azt, ami egyben szép!

Xever

Xever

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 491 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.17, 11:32

Nem értem miért bántjátok. Szerintem semi baj nincs vele. Na jó ne egy mestermű de nem is kell mindennek annak lennie. Nekem pont elég hogy visszaadja ezt az érzést. Én is éreztem már magam így. Sőtt írtam hasonlót is.

Tortugantino

Tortugantino

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.14, 19:30

El vagyok keseredve. :)

Lorinczy_Judit

Lorinczy_Judit

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.14, 18:52

szörnyű nagy erőfeszítések árán, de türtőztetem magam:D:D:D:D

(neeem, a hozzászólás kész művészet, már rájöttem...)

Tortugantino

Tortugantino

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.14, 14:42

Jud Lorin: ebben látod egyet értünk. De nem tudhatjuk lehet hogy az író ismeri ezeket a szabályokat és ez már ilyen lett. :)
A lényeg sztem az, hogy az alkotásnak legyen célja. Ha nem is kelt magasztos gondolatokat, akkor legalább gyönyörködtessen. Ez az írás számomra megfelel a célnak, de ez már abszoludt szubjektív.
Persze azért én is elolvasnám versben. :)
Ja, meg örülök, hogy lehet fórumokon olyan arcokkal is találkozni, akik képesek normálisan beszélni a másikkal. :)

Lorinczy_Judit

Lorinczy_Judit

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 76 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.14, 13:49

Tortugantino: azért a prózaversben is vannak ritmikai szabályok, olyan elemek, ami miatt végül is nem prózáról beszélnek hanem versnek tekinthető

szabályok a művészetben: igen is vannak, és előbb meg kell tanulni őket, h felrúghasd.
például az (igazi) absztrakt festők nem csak krikszkrakszokat tudtnak rajzolni, hanem simán a rajzlapra rittyentenek mondjuk egy pöpec aktot. csak hogy, az emberi test formáiban felfedeznek mondjuk geometriai alakzatokat, szabályszerűséegeket, ha úgy tetszik, s utána nem tesznek mást, csak ugyanígy, absztarktan visszaadják a környezetükben látottakat - azaz felrúgják azt a szabályt, amit megtanultak. de mivel mindenki másképp rúgja fel úgymond, valóban nem fizikai és matematikai egzakt szabályrendszerről beszélünk. bocs az értekezésért.

egyébként lehet, h tényleg érdemesebb lett volna lírába önteni ezt a hangulatot

Zajec

Zajec

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 223 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.14, 13:17

Tanulságok: 1. Hangulatos, ha az ember legalább látásból ismer kivénhedt nőnemű bárdokat. 2. Ha már van némi álmodozási rutinja, ne sajnálja megosztani azt a gyerekeivel. 3. Amikor azt gondolnád, hogy elcseszted az életed, mindig van egy emlék, ami bizonyítja, hogy tényleg.

Tortugantino

Tortugantino

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.13, 21:52

No pont ma tanultam irodalmat szóval vigyázzatok velem. :)
Nem hinném hogy bárki megmondhatja, hogy mik az irodalom szabályai. Tényleg nem sértés képp Ansilitir, de miért kéne betartani bármiféle szabályt? Arra ott a matek, meg a fizika. Az irodalom nem erről szól sztem.
Amúgy pedig ha mindenáron be akarunk sorolni, merthát emberek vagyunk akkor létezik olyan hogy prózavers. Ha nem gond nem írom le a pontos meghatározást, de ott pont az érzelmeken meg a szóképeken van a hansúly, csakhogy formailag nem vers hanem próza.
No lehet utálni. :)

Ansilitir

Ansilitir

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 122 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.13, 18:02

Na jó! akkor hogy mindenki hallja: CSAK A HANGULATOT ÉS CSAK AZ ÉRZÉSEKET NEM A LEGCÉLSZERŰBB NOVELLAKÉNT KIFEJEZNI! NEM IS AZ EPIKA MŰNEME A LEGJOBB VÁLASZTÁS, ARRA VAN A LÍRA! tehát kérjük a következő versenyző vegye figyelembe, hogy egy novellának nem árt meg ha van cselekménye.... ha csak az a célja hogy kiirja az érzelmeit a következőket érdemes tennie:
1. Ne küldje be. (Másokat kímélendő)
2. Írtjon verset( azt is szeretjük ám)//bár ott joban számít a szerkezet...//

_kudzsi-kiri (NPC/NJK)

_kudzsi-kiri (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.11, 22:22

közhelyes sztem, nem tetszett.

Tortugantino

Tortugantino

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.11, 17:19

Hát igen, valóban nincs történet, nincs cselekmény, nincsenek szóvirágok és klisészerű, de én azért 5 percre 10 évet fiatalodtam. Köszi!

Klisékről meg annyit, hogy lehet, már százszor elmondják, de mégse változunk meg pedig kéne...
Nem hinném, hogy "kiírós" próza, szerintem az, mint a címe. Mese.

_Pjotr (NPC/NJK)

_Pjotr (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.11, 15:46

Bizony, ez tényleg nem novellaszerű; ahogy előttem említették. Inkább valamiféle terápia.Én sem vagyok biztos benne, hogy ezt meg kell osztani másokkal - legalábbis ilyen formában.Azt a feszültséget és problémát, ami ezt az írást szülte sokkal eredetibben kellene előadni, mert így csak néhány elkiáltott szó lesz, amire senki sem figyel.
Hiába a jó költő - vagy író - elégeti a zsengéit, ahelyett, hogy kiadná...

Pjotr

_LORD OF DEMONS (NPC/NJK)

_LORD OF DEMONS (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.11, 14:53

Igen. Máskor arra panaszkodnak, hogy nem a hangulatot kell leírni, hanem az azt megteremtő helyzetet. Nesztek, kaptatok helyzetet, ami teremtett hangulatot, de immáron viszont jogos az a panasz, hogy hol van a vége a történetnek, ha történet egyáltalán?????? ( mert bár a hangulat tökéletes lenne - ha lenne egy történet amibe belepasszolna, de így önmagában nem kielégítő ) Persze gondolhatnánk arra is, hogy önmagában valamiféle allegória, vagy tanmese, arra viszont kár elpocsékolni a már említett kellemes hangulato(ka)t.

Rerynia

Rerynia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.11, 13:21

Aranyos, éreztem már ilyet. Szerintem ebben az esetben nem baj a cselekményhiány, mert nincs túlmisztifikálva. Szép.

b0c1

b0c1

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 59 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.11, 13:09

Szerintem ez tipikusan az a novella, amit az írónak meg kell írnia, hogy rendbe tegye a saját lelkivilágát, azáltal, hogy kiírja magából a gondjait...

... de aztán el is kellene süllyeszteni a fiókban.
Ez az írónak jó, de az olvasónak nem ad sokat. :/

Vetch

Vetch

Bekötő-út

• Fórumita
  • 78 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.11, 08:29

Baromi jó lenne a hangulata, vinne bele a Mesébe....
Aztán "éj-szaka. él-nek. Szelle-mek ideje ez."
E-zek-kel a bor-zasz-tó író-gép tí-pusú szó-tö-ré-sek-kel tönk-re-te-szed az e-gé-szet.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]