Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Tronok harca - a tarsasjatek (Scorba)

• Válasz írásához lépj be
26 hozzászólás érkezett eddig

GyaxyBoy

GyaxyBoy

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.26, 13:28

Rendben, köszönöm szépen! :)

Ha elakadunk valamiben, még írni fogok! :)

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5403 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.21, 11:14

Ha elfoglalják egy területedet, amin power token van, megy a kukába (zacskóba), nem kapod vissza.

Amit licitre beraksz, azt szintén veszted, függetlenül attól, hogy nyersz-e vagy sem.

A korona parancs power tokent ad, annyit, amennyi korona jel az adott mezőn van, +1. A csillagos korona annyival több, hogy dönthetsz úgy, hogy nem power tokent kapsz, hanem az adott helyen (csak ott) toborzol a normál szabályok szerint.

Ha a koronás tokenedet fáklyával leszedik, akkor vesztesz egy power tokent, a raidelő kap egy power tokent (ha nincs tokened, a raidelő akkor is kap).

Módosította Dronner: 2018.12.21, 11:18

jclayton

jclayton

szótlan szemtanú

• Fórumita
  • 407 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.16, 13:40

Sziasztok!

Megvettük mi is a játékot, de vannak homályos részek.

A hatalom pontok, amikor a másik fél leveszi a tábláról támadáskor, akkor vissza kerülnek hozzám, vagy hozzá, vagy mennek a zacskóba?

Ugyan ez a kérdés akkor is, ha licitálás történik? A "feláldozott" hatalom pontok (pénzek) hova kell a végén tenni, ha nyerünk, ha nem?

És még egy kis megerősítés, hogy a csillagos korona parancs az 2 hatalom érmét ér?

Válaszokat előre is köszönöm! :)

Ma délután kezdünk a partinak, ha elakadunk, írni fogok. :)

Helló!

Nagyon rég játszottam, de pár válasz talán segít. Nagyon remélem, hogy a megfelelő verzióra vonatkoznak ezek a válaszok :D

- A hatalom pontokat (? nem pontokat, hanem a hatalompontok gyűjtésére szolgáló koronás parancsot) nem támadáskor, hanem fáklyás parancs esetén kell levenni, így a gyűjtési parancs később nem hajtódik végre, ergo technikailag nem is kapod meg a pontokat.

- A licitálás során felajánlott hatalom pontok mindenki számára elvesznek.

- A csillagos korona a mi értelmezésünkben nem ér 2 érmét, csak egy extra parancs. Illetve az új szabályok szerint felhasználhatod hatalompont-szerzés helyett toborzásra az adott provinciában.

Módosította jclayton: 2018.12.16, 13:41

GyaxyBoy

GyaxyBoy

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.15, 07:07

Sziasztok!

Megvettük mi is a játékot, de vannak homályos részek.

A hatalom pontok, amikor a másik fél leveszi a tábláról támadáskor, akkor vissza kerülnek hozzám, vagy hozzá, vagy mennek a zacskóba?

Ugyan ez a kérdés akkor is, ha licitálás történik? A "feláldozott" hatalom pontok (pénzek) hova kell a végén tenni, ha nyerünk, ha nem?

És még egy kis megerősítés, hogy a csillagos korona parancs az 2 hatalom érmét ér?

Válaszokat előre is köszönöm! :)

Ma délután kezdünk a partinak, ha elakadunk, írni fogok. :)

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.12, 21:45

Orestes: Ahogy Scorba mester is irta, van egy kiegeszito. Ellentetben pl. a Warcrafttal, ez nem egy "letfontossagu" kiegeszito, tehat nem "javitocsomag", hanem tenyleg csupan kiegeszito. Igazabol otletek gyujtemenye (Martellek, uj hazkartyak, eroditmenyek, ostromgepek, egyszer hasznalatos parancsok, meg par varians). Talan a kikotok az, ami bizonyos szempontbol segit a jatekegyensulyon, de kevesbe esztetak akar maguk is legyarthatjak azokat. :) Barhogy is, a kieg jo dolog, de semmikepp sem nelkulozhetetlen. Csak ha valtozatossagra vagysz...
Masreszt tervbe van veve egy ujabb kiegeszito, de ki tudja, mikor jon ki... az FFG hirhedt a csuszasairol...

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.12, 15:52

Orastes: ez igy komplett jatek ahogy van...
megjelent mar hozza egy kiegeszito, ami azt jelenti, hogy akinek nagyon tetszik a jatek es plusz valtozatossagot szeretne bele tenni, az azt is megveszi, de amugy egyaltalan nem muszaj...
a Clash of Kings c. kiegeszitoben tobbek kozt pl mar 6an is lehet jatszani, uj haznak bejonnek a Martellek, es egyuttal a terkep also reszehez is mellekelve van egy atfedo tabla, amin tobb darabra vannak szabdalva a deli regiok, hogy jobban elferjen 6 jatekos.
De ez egyaltalan nem szukseges ahhoz hogy az ember jokat jatsszon az alapjatekkal :)

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6217 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.12, 14:51

Erről a játékról másoktól már sok lyót hallottam. Ehhez egyébként vannak kiegészítők is, vagy ez így egy komplett játék?

Brockhen

Brockhen

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 296 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.12, 13:25

Hali!

Jó az ismertető, a játék még jobb... :) Boccs Scorba, ne sértésnek vedd!
Én már az angollal játszottam, pár hónapja már kieggel együtt és szerintem nagyon jó játék, és igazán kiegyensúlyozott, bár mit is mondtak egy játék után mások. (Már több mint két tucatot játszottam, mind 3,4,5 és 6 játékossal is)
Ha valakit érdekel a játék és szeretné kipróbálni, az küldjön egy u2u-t és majd megbeszéljük a dolgot, ti. rendszeresen szoktunk játszani és bármikor szívesen fogadunk érdeklődőket, játékosokat!
Szerintem amúgy 10e forint egy ilyen társasért nem sok ma Mo.-on...

SlyZero

SlyZero

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.10, 23:53

Huh, pont tegnap láttam ezt a játékot az egyik boltban, de már az ára láttán megszédültem. Viszont az ismertető felkeltette az érdeklődésemet, lehet, hogy mégis beruházok rá.

Keshik

Keshik

főnökasszony

• Fórumita
  • 1427 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.10, 17:40

Na ezt má úgy tűnik én sem úszom meg ... ÉS még a TI sem érkezett meg ... CSődbe fogok menni idén ... :)

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.10, 09:22

Ranthalas: biztosra en sem tudom, de optimistabb vagyok, mint Morbiczer: en valoszinunek tartom, hogy kiadjak azt is, ha az alapjatek jol fogy :)

RaveAir

RaveAir

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 207 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.09, 22:01

A játék alapjául szolgáló könyveket még csak most olvasom (jelenleg még csak a harmadik könyv 200. oldala környékén járok), de annyit megállapítottam, hogy ez valami zseniális nagy alkotás. Ennek kapcsán azt hiszem, hogy ez a társasjáték is érdekelne, meg persze a könyv negyedik része, amit tegnap majdnem megrendeltem az Amazon-on (csak az ára egy picit megriasztott).

tatala

tatala

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 930 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.09, 20:57

Üdv!

Pesten lakom és érdeklene nagyon ez a játék! Hol és mikor tudnám kipróbálni? Még a játék árába is beszállnék a megfelelő arányban, ha lenne egy (viszonylag) állandó időközönként játszó társulat!

Várom a u2u-kat ezügyben!

tatala

obi_z

obi_z

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2287 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.09, 19:48

Morbiczer!
Mennyi az a jó sok? Itt magyarországon!

PaYa

PaYa

Ha kell egy játék

• Fórumita
  • 3725 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.09, 15:09

Előre várom, hogy kipróbálhassam végre :). Remélem számíthatok Scorba, hogy végigfelfertőzöl ezzel is :).

morbiczer

morbiczer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2967 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.09, 18:39

Clash of Kings: gondolom ha ebből jó sokat eladnak, akkor talán azt is, de nem tartom valószínűnek.

4. kötet. tegnap jelent meg Amerikában, pár hete Angliában

_Ranthalas (NPC/NJK)

_Ranthalas (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.09, 18:35

Üdv Scorba!
Azt meg tudnád mondani hogy a Clash of Kings kiegészítőt is kiadják e magyarul?
Btw a könyv 4. része megjelent már?

Thaur

Thaur

Csúf zöld szörny

• Fórumita
  • 1816 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.09, 16:47

Most raktak fel a DV-hez az en ismertetomet es - habar az messze-messze rovidebb, es rosszabb... :)

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.09, 12:51

Dracona: hat, pedig a strategiai jatekok kozt ez meg egyszerubbnek szamit :)
egyebkent javaslom inkabb, hogy 4 jatekossal probaljatok ki, ugy nagyobb eselye van valakinek 7 varral nyerni meg a 10. kor vege elott, es ez sztem izgalmasabba teszi a jatekot.

_Dracona (NPC/NJK)

_Dracona (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.09, 12:24

Valamilyen rejtélyes okból kihagytam a P betűt az összes "komPlikáltból," pedig tudom, kogy kell bele...:)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]