Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Kodex III. A Hegyi Kiralysag (algi)

• Válasz írásához lépj be
96 hozzászólás érkezett eddig

Randal

Randal

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.21, 22:50

Hmm, ez elég érdekes hír volt. De lehet, hogy a fejlesztők a forráskódot a sajátjuknak tekintették, lehet, hogy ők írták anno.
Bár majd kiderül az igazság és az is, hogy Nyúl mennyire sáros a dologban.
Az IG3-at én inkább Nexusnak hívnám, mivel IG3 nincs, talán nem is lesz, mert a Nexus biztos nem az.

lave

lave

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 74 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.16, 18:11

Sok minden rossz elhangzott itt Csanádról, és én korábban körömszakadtáig védtem Nyulászit.

Iszonyatosat égtem vele.

A csodálatos szoftverfejlesztő cége, a Mithis, lenyúlta a Stormregion 5 fejlesztőjével együtt a Panzers forráskódját is, és volt pofája új játékot bejelenteni, sajtótájékoztatót tartani stb. Hát ez nem egy szépségdíjas húzás.
Én kérek elnézést.

http://index.hu/tech/szoftver/panzers1213/

Derfel

Derfel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.11, 21:44

Ahogy láttam, kész a Grimoare cikk. :P Előre látom az újabb szolid, diszkrét és kultúrált vitafolyamot...

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.08, 16:20

A Novák? :P :aboci: :ugri:

Kiférne, de nem hiszem :D
Kapott zsetonokat vert már el birkózós-filmes csajjal Ázsiában, de hogy szökne... :D

Derfel

Derfel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.08, 01:15

elég az, hogy állítólag külföldön bújkál? :P

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1038 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.08, 00:09

baddude:
Én csak Maxnak mondtam, hogy megverettem volna. Mivel azt mondta, hogy ők nem, de én nme vagyok ilyen finom lelkű....:)Főleg ha a pénzemről lenne szó...

De amit írtál az most igaz vagy csak irónia? Mert nem akarom félreérteni és érdekelne!
Köszi!

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.08, 00:04

Randal: nah, ez az, amit valszeg soha az életben nem fogunk biztosan tudni. :P

Randal

Randal

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.07, 20:58

Ok, tudok én is Csanád egy-két dolgáról, de azért ha belegondolunk csak létrehozott pár dolgot. Amit viszont nem értek, ezeket miért döntötte romba? Pénz miatt? Azt nem hinném, hogy sokat hozott volna.
Na mindegy, ezt azok tudják akik ismerik és jobban benne voltak a dologban.

Alyr: GÁNCS duóról annyit, hogy szvsz GA (ha őra gondolsz, mert ki más lehetne) ez egyszer(?), jóhiszeműségében a rossz oldalra állt. Mint ahogy asszem vhol mondta is. De lehet, hogy rosszul emlékszem.

_baddude (NPC/NJK)

_baddude (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.12.07, 20:27

de most már mindegy, nem rakom át, bocs :P
mea culpa, mea maxima culpa

_baddude (NPC/NJK)

_baddude (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.12.07, 20:24

bocs, rossz ablak :P

_baddude (NPC/NJK)

_baddude (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.12.07, 20:23

"Én sem pereltem volna, de hogy megverettem volna, az tuti!"
vicces, hogy ezt írod, Morsat... , merthogy a "salesman" a hasonlóan szépemlékű MÍtosz kártyajáték anyagi réseit tömködte be a lenyúlt tőkével, mert egy kicsit megverték. Ugyanis ott is ő volt a "salesman". Kb. mint a CX esetében :P

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.07, 15:19

Noro: Az Enoszuke ebből a szempontból kevésbé játszik, hiszen annak kiadása nem egy tudatos szerepjték fejlesztési része volt, hanem egy válaszlépés Yardainék eltávolítására a "hivatalos" gárdából. Kiadását erőteljesen az motiválta a készítők elmondása szerint, hogy ne lophassa el tőlük az újraegyesült GÁNCS duó.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.07, 12:57

Visszatérve a HK-hoz, az miért van, hogy a magyar rpg-khez az első részletes "tájleíró" könyv valami lényegtelen és perifériális országgal foglalkozik? Hegyi kir., Enoszuke... Már várom, hogy Káoszhoz kijöjjön valami Ayvar-szigetek, vagy ilyesmi :P
Sosem volt a kiadóknak valami fontossági sorrendje?

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.07, 10:45

Csanádról
Csanád egy bizniszmen, a nyolcvanas-kilencvenes hatátán indult, a piros zakós korszakban (nekem is van egy téglavörös Kenzóm:)), az eredeti tőkefelhalmozás idején.
Nyilván x akkori barátja, aki azt hitte, majd húzza magával őket is, nagyot csalódott. Aztán a nyomdák is csalódottak lehettek, mikor nem fizette ki őket, és így tovább.
Szimpatikus és szemetebb oldalai is ebből fakadnak, ki melyik oldalával szembesült, aszerint ítéli meg.
Engem a szakításközeli időszak kivételével sose cseszegetett, és ki is szokott fizetni. A köztünk lévő különbségek figyelembevételével tulképp nem is utáltuk egymást :P, a kölcsönös tiszteletre szintúgy nem volt panasz.
Azt se hiszem el, amit kérdez, de ez is a kasztjának szól, és nem neki. Viszont szórakoztató, ahogy él, igazi sztorizások alapja.
Számomra ilyen.

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1038 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.07, 00:12

Én most nem akarom kifejteni, mert hosszú lenne, de annyit megjegyeznék, hogy

"miért oylan rossz ha valami jót elindított."
Tudod, Hitler is elindította a német fejlődést, aztán mi lett a vége...

Randal

Randal

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 219 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.06, 14:52

Valaki árilja már el nekem miért utálják annyira az emberek Csanádot.
Sok rosszat hallottam róla, de a teljes történetet nem ismerem, meg azért úgy gondolom, hogy kezdetekben sok jót tett, hogy legyen és működjön az M* és a Rúna.
És most nem kell itt engem szindi, hogy védem, de azért kellene egy kis magyarázat, hogy miért oylan rossz ha valami jót elindított.

Derfel

Derfel

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 339 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.05, 17:58

Az tény, hogy a m.ó.k.u.s. igen nagy mértékben megnövelte a szerepjátékosok számát magyarországon, ami jó dolog. És persze az is természetes, hogy a nagyobb embercsoportba belekerülnek más beállítottságú emberek is. Hogy ebből kinek mi rossz és kinek mi jó, az szubjektív. Az személy szerint elkerülöm az ilyen... vérpistikéket és egyebeket. Nem haragszok rájuk, ilyesmi, ez egy szórakozási forma, mindenki úgy űzi, ahogy neki tetszik, egészen addig, amíg a másikat nem sérti ezzel. Így amíg engem elkerülnek...
Mellesleg M.é.ly.e.n. tisztelt N. Csanád úr neve nem csak a Pecsában lett epigrammába foglalva, debizony még egyik fellegvárában is, a Magitorban is történt annó hasonló incidens. :P

Morsat

Morsat

Kapitány

• Fórumita
  • 1038 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.05, 12:51

Megmondom őszintén, nem igazán értek egyet a vérpistikés sztorival. Persze hogy jöttek és sokan lettek, de azért nem olyan vészes. MIndig voltak, mindig lesznek, de enyi és nme több.
Vagy csak nekem vannak jó tapsztalataim? :P

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.05, 12:24

ElekTron: "És jöttek az újabb kiadások, a kiegészítők. És a Vérpistikék egyre nagyobb számban tünedeztek fel a klubbokban kártyás játékokat játszó társaikkal eghyetemben, Ahonnan lassan, de biztosan kiszorították, elíjesztették az idősebbeket. Innen már egyenes út vezet napjainkig, amikor minden amit régen szerettünk a szombat délelőttől estig tartó klubbozásokban elveszett. Manapság a szerepjátékot már nem a fantáziadús ifjak és idősek játszák, hanem a az otthoni és iskolai frusztrációtól véreres szemű kiskorúak, akik remek lehetőséget kapnak agressziójuk Verbális kiélésére."

Érdekes, a magam részéről a mágusos kezdés után sikerült még vagy féltucatnyi szerepjátékkal megismerkednem aktív játék formájában. A munkahelyi frusztrációktól persze véreres a szemem. :P

ElekTron

ElekTron

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 116 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.05, 12:15

Vélemények ide vagy oda, a magyar szerepjátékos közösség szétzilálódásáért én a mai napig a mágust teszem felelőssé. Ha CX jelenik meg előbb szvsz ez elkerülhető lett volna. És most jöjjön az indoklás.
Amikor a mágus első kiadása megjelent a legtöbben egy többé kevésbé összetartó közösségben, klubban játszottak. Aztán jött a Mágus tévéhirdetéssel saját magazinnal és mind örültünk, sajátunknak éreztük. Énis.
Egészen addíg amíg az első olvasás után valami rossz érzés kezdett motoszkálni bennem, sok helyen máshonnan jól ismert, vagy arra kísértetiesen hasonlító megnevezéseket, eseményeket, karaktereket véltem felfedezni. Egyre többen nehezteltek a szerzőkre(én még jól emlékszem a pecsa egyik termének falán található grafitire ami Novák Cs. úr édesanyjáról emlékezett meg).
És jöttek az újabb kiadások, a kiegészítők. És a Vérpistikék egyre nagyobb számban tünedeztek fel a klubbokban kártyás játékokat játszó társaikkal eghyetemben, Ahonnan lassan, de biztosan kiszorították, elíjesztették az idősebbeket. Innen már egyenes út vezet napjainkig, amikor minden amit régen szerettünk a szombat délelőttől estig tartó klubbozásokban elveszett. Manapság a szerepjátékot már nem a fantáziadús ifjak és idősek játszák, hanem a az otthoni és iskolai frusztrációtól véreres szemű kiskorúak, akik remek lehetőséget kapnak agressziójuk Verbális kiélésére.
Egy mondat a Pecsából amire tisztán emlékszem, egy tizenéves forma fiú szájából hanzott el egy Mókus mesében amiben énis részt vettem:"A boszorkány meg legalább olyan mint a Margit néni, pont olyan orra van és a lába is jó szőrös..." ebből persze a srác osztálytársán kívűl nem sokan tudtak konkrét vizuális információkra következtetni, de azóta is szállóige Margit néni a szörös lábú boszorkány.
A helyesírási hibákért bocsi, dolgozom, beteg vagyok , és éhes.
Béke veletek!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]