Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Ynev fejtoro (Szurkecsuklyas Testveriseg)

• Válasz írásához lépj be
38 hozzászólás érkezett eddig

_Kappadókia Epeiros (NPC/NJK)

_Kappadókia Epeiros (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.12.08, 00:05

Nem volt könnyű, szó ami szó! Bár elég jól ismerem Ynevet, 3 kérdés is kifogott rajtam - igaz segitség nélkül jutottam eredményre, csupán a saját kútfőre támaszkodva. A teszt szerntem még mindig nehéz volt (bár könnyebb mint a toroni). A probléma szerintem a kérdések fajtája. Olyan teljesen értelmetlen kérdések kerülnek elő - gondolok itt pl Narvanra és erracalra - amire éppeszű ember nem tudja a választ. Igaz, tudom, egyikünk sem látott még teljesen normális embert, aki szabad akaratából rpg-re adta volna a fejét :-) ...

_Domoly

_Domoly

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 718 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.01, 16:47

... És hogy ezekre hol lehetett rábukkanni?
A Lobogók felbukkanásának évszámairól és első hordozóikról itt írtunk:

http://www.szurkecsuklyas.hu/eszak.htm#ezred

A IX. zászlóháborúról az Északfölde Quironeia fejezetében, Keskellon leírásánál van utalás:

http://www.szurkecsuklyas.hu/keskellon.htm

beelze

beelze

Húsosfagyi

• Archívum
  • 71 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.12.01, 15:37

Hail,

A Kalandozók Lobogójának(IX. vörös) felbukkanása Psz. 3457-re tehető, míg a IX. zsászlóháborút lezáró tennegari békét Psz. 2899-ben kötötték meg. Szóval még nyoma sem volt a IX. lobogónak. Valójában a Sirenári lobogó bukkant fel épp a IX. zászlóháború alatt, vélhetőleg a Zászlóháborúk történéseibe elösször beavatkozó Ediomad "ellenpolusaként".

Itt volt a turpisság. :P)

beelze

Angelyr

Angelyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.01, 13:51

Shei:

www.szurkecsuklyas.hu - Térképek - Bábjáték c. regényhez mellékelt Gorvik térkép.

Ott tisztán látszik a válasz!

Shei

Shei

A Király Fia

• Fórumita
  • 817 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.01, 11:34

19. kérdés
Sarrace az Abradói-fennsík lábánál fekvő település, feltételezem, hogy Abradó tartományhoz tartozik. De a "megoldókulcs" szerint nem ez a helyes válasz, megtenné valaki, hogy utánnanéz.
Köszönöm

Angelyr

Angelyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.01, 10:33

Ja, a lényeget lehagytam: Bár az első kérdésre kizárásos alapon csak tippeltem, mégis hibátlan lett! :P

Szóval ki lehetett azért találni a megoldásokat!

Tisztelettel:
-=A=-

Angelyr

Angelyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.12.01, 10:29

Üdv!

SZVSZ jó a kvíz!

Van benne kihívás :P !!

Bár nekem jobban ment az előző szürkecsuklyás kvízkérdés (a "Mennyire ismered Toront"), de ebben volt azért volt munka rendesen!

-=A=-

u.i.: Viszont megjött a kedvem a kvízgyártáshoz, lehet, hogy küldök BePének egy kicsit általánosabb Ynev-ismeretei tesztet!

_registry (NPC/NJK)

_registry (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.30, 00:12

Nehézre??? Figyu ez szerintem egyálltalán nem álltalános kvíz volt, és nem Mogorva Chein van a hangsúly. Olyan kérdéseket kell feltenni amikre lehet válaszolni mert ugye tippelni mindenki tud. :P Lehet persze hogy csak én vagyok hülye :aboci: De pl hogy lehet egy ynevi helynek magyar értelmezése? Bocs hogy kötekedek,de nem hiszem hogy azt vártátok hogy mindenki tapsikolni fog. Ez csak az én véleményem.

_Domoly

_Domoly

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 718 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.29, 23:50

Egy percig sem állítottuk, hogy csak történelemmel fog foglalkozni a fejtörőnk. Az biztos, hogy jó nehézre sikerült - néhány kérdésről nem gondoltam volna, hogy ilyen komoly gondot fog okozni -, de annál nagyobb vállveregetés jár azoknak, aki hibátlanul kitöltik. Amúgy meg nyitva áll a lehetőség, hogy a vállalkozó szelleműek újabb kvízjátékokat alkossanak, akár Mogorva Cheiről is...

_registry (NPC/NJK)

_registry (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.29, 18:17

Ilyen kérdésekre gondoltam pl: Mogorva Chei eredeti neve, Toroni hatalmasok nevei(felsorolni minnél többet),A XV. zászlóháború fontosabb csataterei, Mi a koponyaszövetség,Milyen nemzetiségüek Erion uralkodói,Kik az ismert jelhordozók( min 2),Sorold fel a toroni kasztokat(kultúra),sorold fel Domvik 7 arcát, Kicsoda Hygar Brish(bocs ha rosszul írtam a nevét)Hogy hívjak Calyd Karnelian feleségét és fivérét. Én ilyen kérdésekre gondoltam

_registry (NPC/NJK)

_registry (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.11.29, 18:05

Egyszerüen nevetséges kérdések. Kb 70% nem történelem, olyan kifejezések és nevek amik nem vagy csak ritkán szerepeltek kiadványokban. Ezek sztem KM-ek kitalációi nagyrészt.

beelze

beelze

Húsosfagyi

• Archívum
  • 71 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.29, 17:16

Ugye azért van olyan aki megtalálta a megoldást??

Remélem, mert nem tudom technikailag megoldható e hogy a térképek az 1-et hibázók közt legyenek kisorsolva. Persze csak akkor ha nem lesz helyes megoldás. Amit azért remélek hogy nem így lesz. Mert akkor egy kicsit elmértük a teszt nehézségét :P

beelze

Angelyr

Angelyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.29, 14:40

Na üdv!

Hát nem hiszem el! Egyszerűen nem találom a választ a IX. zászlóháborús kérdésre! :hajat tép:

-=A=-

shimoko

shimoko

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 284 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.25, 16:48

Hmmm ez tetszik, ha sűrgősen végigböngészel mindent /veddmegveddmegveddmeg/, akkor rendelhetsz kedvezményesen.

_Domoly

_Domoly

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 718 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.24, 16:36

Jester:
Úgy érted, a Halál havában ír róla? Mert abban tudtommal nem szerepel a IX. zászlóháború (az első amúgy a P.sz. XIII. században volt.)

Jester

Jester

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1380 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.24, 16:24

a IX. századi zászlóháborús az első Ynevi regényben van benne...

Angelyr

Angelyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.11.24, 15:32

Üdv!

Hízelgek magamnak azzal, hogy eléggé otthon vagyok Yneven ('94 óta folyamatosan játszom és olvasom a különféle kiadványokat).

Nagyjából a kérdések fele tudható volt egy alaposan felkészült és olvasott MAGUS-osnak (szvsz).
A maradék nagy része könnyen megkereshető volt!...
De néhány kérdés (IX. zászlósháborús, dzsad szertartás, Tagbór bukása) véleményem szerint olyan piszkosul el van rejtve, hogy én tegnap rááldoztam az estémet és csak a dzsad szertartásra találtam egy utalást (az se biztos, hogy jót)!

Szóval senki ne szégyelje, ha nem tudja, és legyen nagyon büszek, aki hibátlanra megcsinálja (még puskával együtt is)!

-=A=-

Jester

Jester

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1380 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.24, 15:20

13+1. kérdés:

Ki Humeenoqoargh, feleségének a tipologomuciqereuargh-ja,ha beleszámítjuk, hogy Tiiiiieargh-ban született és Uo-ban nevelkedett viszont apját a Pilouoiuoiuz idején megölte a Pyr, ami ar arcán volt!?

Oni

Oni

Farkasárny

• Archívum
  • 286 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.24, 10:47

Huhh...sok dologról asse tudtam hirtelen,eszik-e vagy isszák...De pl. arra még most sem jöttem rá,hogy mi az a Tabgór :aboci:
Dulva kis kérdéssor,annyi szent :P

Ventrue

Ventrue

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.11.24, 08:43

Mért lennél csaló? Úgy születtél, hogy tudtad a Himnuszt? Tudod használni a netet. És ha minden jól megy, most már a kérdésekre is tudod a jó választ:-)
Én a körítést is hozzáolvastam, mert érdeklt. Ha nem érdekel, akkor nem is töltöm ki, ha meg kitöltöm, akkor maximumra törekszem.
Orastes: marha szarul mehet, mehetett neked a suliban... mert ezek szerint az órákra nem készültél.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]