Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Serenity RPG (Attila)

• Válasz írásához lépj be
33 hozzászólás érkezett eddig

jenoe

jenoe

boardgamegeek

• Fórumita
  • 1424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.16, 22:48

Egyelőre még csak olvasgatom az alapkönyvet, de egyből feltűnt, hogy
1. nem solar systemet, hanem star systemet emlegetnek benne. ez simán jelenthet több naprendszert.
2. a 208. oldalon lévő csillagtérkép több naprendszert mutat. engem ez megnyugtat
3. a holdak leírásánál nem látom, hogy szerepelne, hogy melyik melyik bolygó körül kering. vicces nagyvonalúság. mindenesetre így már nem csodálkozom, hogy a csillagok sincsenek elnevezve, és nincs leírva, hogy melyik bolygó melyik körül kering.

Az egésznek persze valahol ellent mond, hogy külső, belső és határbolygókról beszélnek, de lehet, hogy eleve vannak külső naprendszerek. én legalábbis így tervezem mesélni.

Lewyrus

Lewyrus

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.14, 17:46

Ami mindent visz: tecnoblabla táblázat! Padlót fogtam tőle... egy előtag, egy utótag, mit történt vele és mit jelent ez. Mindre dobni kell. Eldobtam az agyam... Igazi hiánypótló! :D

Jedi-Ranger

Jedi-Ranger

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 28 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.09, 20:32

A legénységközpontúság, és az egyszerű szabályok, karakterlapok tetszenek, még ha a sorozat hangvételét, világát nem is kedvelem.
Igaz én nem is a realizált életútjátékok, hanem a könnyedebb, hősiesebb játékmenetek híve vagyok.
Szval a kiadvány szrtem hozza, amit vállal, én meg alighanem áthangszerelem egy messzi-messzi galaxisra. (Nem is kell hozzá más, csak az Ebon Hawk vagy egy másik corelli bárka tervrajza. :D)

Samurai

Samurai

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.09, 20:28

A Messor - a könyvben van technoblabla táblázat is. :D Ezzel a szöveggel kezdve: "A Serenity nem egy "komoly" sci-fi játék, amihez kvantum-fizikusi végzettség kell az űrhajók működésének leírásához..."

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.09, 16:04

Nagyon csodálkozom, hogy miután a film nem lett sikeres, a szerepjáték igen. :D
(A Firefly meg verhetetlen, de nekem nem kell játék belőle.)
Százalékot Attilának! (:-P)

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.06, 13:59

Én a magam részéről annyit tennék hozzá hogy aki (ál)tudományos, technoblablásat akar játszani szerintem annak inkább a Star Trek fog tetszeni úgyis (abból is van rpg, méghozzá nem is rosssz). Amennyi nekem ebből a Serenityből lejött, nemhiszem hogy az ilyesmi lenne a játék meg a világ fokusza.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.06, 11:30

Recky: "általában bolygóközi és holdközi utazás között nem szokás különbséget tenni"

Dehogynem :D Buck Rogers, Mutant Chronicles (ugyebár mindkettő a mi naprendszerünkben játszódik, és időnként igen nagy marhaságokat tesznek a realitás ellen, de ez most mindegy :D) játékokban is szerepel pl, hogy kis távolságokra nem szokás, nem érdemes felpörögni maximális sebességekre.
Vagy egy közelibb példa: ha a szomszéd utcába mész, nem süvítesz végig 130-al, mintha az autópályán lennél

ElfQT

ElfQT

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 272 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.05, 20:35

Akkor én le akarok ülni SW rpgzni Harrison Forddal! Bár a király az lenne, ha Solot játszaná, de beérem azzal is, ha Chewbie-vel jön :D

_Chi_Borg (NPC/NJK)

_Chi_Borg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.01.04, 23:06

Megjegyzem: 2005 végén nyavajogtam, hogy nincs új hírek. Akkor az RPG.NET jelezte, hogy a Serenity RPG kapható a DriveThruRPG.com-on.

Most már látom, hogy minden rendben van. Gratulálok Attila!

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.04, 19:29

Oké, a második "bolygók százai"-ért elnézést kérek, én nem figyeltem. :D

Kadmon: Ez persze érthető, de általában valamilyen féltudományos szinten meg szokott lenni a magyarázata (pl. túl nagy tömegek mellett nem lehet belépni a hypertérbe, stb.). Azaz általában bolygóközi és holdközi utazás között nem szokás különbséget tenni...

Nekem amúgy semmi problémám a "két hét alatt értek oda" vagy az "akkor értek oda, mikor az jó a történetnek, még ha ez nem is logikus" megközelítéssel, csak a Bala által megadott intervallumokat akartam reálisabbá tenni.
Attila táblázata már jobban néz ki, és bár ebben is látok problémát, egyetértek a rekesztéssel. Marad a 'verzum és a két hét. :D

Kadmon

Kadmon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 410 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.04, 17:59

Recky: Az utazási sebesség nem feltétlenül egyezik mindig. Pl. a Star Trekben meg Star Warsban is van csillagközi sebesség, meg naprendszerbeli sebesség. Az Űrgolyhókban sem véletlenül volt 3 sebességi fokozat, ha gazdaságos lett volna, biztos mindig Eszméletlen fokozatban mentek volna. Nekem tökéletesen megfelel az, hogy igy van megadva az utazás sebessége. A scifi játékaimban én is általában a "két hét az út" szabályt szoktam használni, mert azt meg tudom jegyezni, és nem kell számolgatni :D Naprendszerek között hipertérben 2 hét, bolygók között meg vmi gyors, de nem fénysebes meghajtással.

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.04, 17:24

:sóhaj:

Akkor ismét: tucatnyi bolygó, holdak százai. Nem bolygók százai.

Utazási idők az rpg szerint:

Ugyanazon bolygó holdjai között: 1-20 óra.
Ugyanazon rendszer bolygói között: 20-1500 óra.
Szomszéd rendszerek bolygói között: 500-2500 óra
A 'verzum egyik végétől a másikig: 3000-6000 óra.

Mint látható a rendszer is elég lazán kezeli azt, hogy hány rendszerben folyik a játék. :D Hívjuk tehát a helyet 'verzumnak, és rekesszük be a témát.

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.04, 16:15

Na, hát nem akarok ezen lovagolni, de szerintem azért fontos, hogy most egy naprendszer vagy nyolc. Bár valójából több száz bolygó nyolc nap között elosztva sem elképzelhető...

Ja, és a bolygók közt hetek, holdak közt napok nem kimondottan szerencsés elgondolás. A Phoboszról eljutni a Daimoszra pl. már ma sem igényelne 16-18 óránál többet. Míg teszem azt a Földről a Vénuszra már messze egy éven túl lenne az útidő. Szvsz. ha a bolygók közötti utazás valóban hetek alatt megoldható, holdak között legfeljebb perceket vehet igénybe.

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.03, 23:34

De mekkora feeling, hogy a jatekosok sem ismernek mindent, es nem is igazan tudjak, hogy most hany bolygo/hold stb van, es ezek felfedezese hatalmas elmeny/kaland... stb. :D
Jol megaszondtam.

En sem ismerek 8 napbol allo rendszert, de a "dozens of planets and hundreds of moons"-t el tudom _kepzelni_.

Tehat ki lehet alakitani egy olyan jatekkornyezetet, ahol egyik helyrol a masikra valo ugralas nem is olyan egyszeru, idot vesz igenybe, es megis a naprendszeren belul maradunk.

A 2001 Urod...ban masfel ev a jupiter. Ha ezt fel is gyorsitjuk, akkor a bolygok kozt hetek, a holdak kozt napok vannak. Ezzel mar talan lehet jatszani..

Hm.

jenoe

jenoe

boardgamegeek

• Fórumita
  • 1424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.03, 22:47

Attila,

Megértem, hogy nem érdekel, hogy naprendszer vagy sorozat (:-P bocs), de ha mesélni akar ilyesmit az ember, akkor ezzel abszolúte tisztában kell legyen. Nem hiszem, hogy lehetne egy naprendszerben 8 nap stabilan, úgyhogy itt több naprendszerről kellene szó legyen.

Ennek persze ellentmond a film eleje, amiben
azt mondják:
Earth that was could no longer sustain our numbers, we were so many. We found a new solar system, dozens of planets and hundreds of moons. Each one terra-formed a process taking decades, to support human life, to be new earths. The Central Planets formed the Alliance. Ruled by an interplanetary parliament, the Alliance was a beacon of civilization. The savage outer planets were not so enlightened and refused Alliance control. The war was devastating, but the Alliance's victory over the Independents insured a safer universe. And now everyone can enjoy the comfort, and enlightenment of your civilization.

Persze a magyar feliratfileban már "naprendszerek" szerepel. :D

közben találtam egy topicot, ahol hasonló dolgokról elmélkednek:
http://www.fireflyfans.net/thread.asp?b=2&t=15904

világosan látszik, hogy joss-t nem nagyon érdekli, hogy tudományosan rendben legyen a dolog, de az persze sokaknak tetszett anno, hogy ebben a sorozatban végre nincs hang az űrben. :-)

_Chase (NPC/NJK)

_Chase (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.01.03, 21:06

http://www.est.hu/rovat/mozi/mozi_hirek.cf...5F694396C421495 :D

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.03, 20:47

Recky:

A könyv 20-30 bolygót tárgyal (plusz azok holdjai). Napból sacc/kábé van vagy nyolc, de elég gyér a térkép...

De őszintén szólva engem nem nagyon érdekel, hogy naprendszerről, galaxisról vagy csillagcsoportról van szó a játékban vagy a sorozatban - az inkább a szereplőkről szól. Whedonra amúgy is jellemző, hogy a világaiban az eseményeknek és a szereplőkkel történő dolgoknak megfelelően bukkannak fel új elemek, azaz a világ alá van vetve az eseményeknek. Ennek a hozzáállásnak és stílusnak a könyv is megfelel.

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.03, 20:23

Én ugyan csak annyit tudok a sorozatról, amennyit a neten összeolvastam de... "Egy kinagy naprendszerben, többszáz bolygó és hold terraformálása után"?

Nem akarok senkit leszólni, de biztos, hogy ezt az alkotók is így gondolták? Elvégre egy több száz (akár csak több tucat) bolygót tartlamazó csillagrendszer is akkora blődség, amit szinte kizárt, hogy egy modern, amúgy "komoly" sci-fibe beleírjanak. Még az Orion űrhajóból vagy az Alpha holdbázisból se néznék ki ilyesmit...

Remélem, senki nem veszi lovaglásnak a szavakon, de ha már napból is több van a környéken, akkor nem egy csillagvárosról vagy csillagcsoportról van inkább szó?

_Ray (NPC/NJK)

_Ray (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.01.03, 19:01

Attila: Ha mesélsz, szeretnék jelentkezni játékosnak. Szerintem a Bruti is jön.
Jenoe, ez rád is vonatkozik! :D

jenoe

jenoe

boardgamegeek

• Fórumita
  • 1424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.03, 14:38

az alábbit a google találta nekem... :D
http://merry-lover1.tripod.com/fflotr.html

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]