Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Donjon , a `forditott` szerepjatek (Kabal)

• Válasz írásához lépj be
38 hozzászólás érkezett eddig

vizmi

vizmi

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 92 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.02.07, 13:44

A játék alapkoncepciója (nevezetesen hogy a játékosok aktívan befolyásolják a történetet) azért nem annyira forradalmian új, és bizony jelen van nem csak az "art" hanem a "mainsteam" RPG-kben is. A magyar nyelven megjelent Héttenger is alapoz rá, hogy a Serenity RPG cselekmény pontjait ne is említsük.

_majominia (NPC/NJK)

_majominia (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.02.01, 17:33

Mármint nevű...

_majominia (NPC/NJK)

_majominia (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.02.01, 17:32

Ennek van köze a Donjon envű francia képregényhez? Egyébként tök jó!

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.29, 10:18

Valahogy nem látom be, mitől olyan agykiakasztóan zseniális meg forradalmi a mű... Rögtönözni tudtunk eddig is, nem? Meg laza mesemondós rendszereket is láttam már.(A cikk meg mintha helyenként túlzásba vinné a jófejkedést.)

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.24, 16:53

Olvasd végig figyelmesen a hozzászólásokat, benne van.

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.24, 12:58

honnan lehet ezt megszerezni? :):D az írás pedig NICE. :aboci:

Mapett

Mapett

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 161 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.20, 15:19

Eh :aboci: Az írás jó! Meg az érzés is, hogy valaki feltalálja azt, amit már mások jó régóta alkalmaznak...na, ha nem is ennyire szabadjára engedve, de valamelyest. Amikor mesélek (mostanában egyre ritkábban), rengetegszer alkalmazom ezt a dinamikus stílust, azaz, hiába találtam ki előre bizonyos eseményeket vagy helyszíneket a kalandban, a játékosok előálltak menet közben egy olyan elmélettel vagy megoldással, amivel egyrészt nem számoltam, másrészt ötletesnek tartottam, akkor csak a játékosaim szórakoztatása végett, és a megfelelően adagolt sikerélmény fontossága miatt hagytam, hogy arra és úgy follyanak az események, amerre és ahogy a playerek akarták. Persze azért a sztori legfőbb gerincét képező eseményekbe azért nem szólhattak ilyen mód bele, de a mellékszálakat olykor alaposan megkutyulták saját maguknak, és még csak nem is sejtették, hogy azért történtek úgy a dolgok, mert ők úgy akarták. A sikerélmény után (még ha olykor csak talmi siker is volt), elégedetten álltak fel az asztaltól, és azt mondták. "Vazze, ez mekkora mesélés volt! Mikor folytatjuk?"
És kellhet ennél jobb érzés és fizetség egy mesélőnek? :)

borisz

borisz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 161 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.18, 09:58

nagyon szórakoztató volt az írás.
gratulálok!

Hipphappsero

Hipphappsero

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 163 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.17, 16:58

Ez nagyon drága egy játék, mert midnenképpen kell mellé legalább egy diktafon, de inkább egy kamera is :aboci:
Remélem mihamarabb kapható lesz a hazai boltokban :)

Jee

Jee

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 67 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.01.17, 14:12

A Messor! Amibe mi írtuk anno (eonokkal ezelőtt), az a Másvilág volt. :aboci: És elég messze állt egy magazintól. Jóindulattal fanzinnak lehetett nevezni.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.17, 13:31

Leíró alapún azt értem, hogy a rendszer sem képzettség-, sem kasztrendszert nem tartalmaz, s még csak előre meghatározott tulajdonságok sincsenek. Abban vagy jó, ami józan paraszti ész alapján a koncepcióhoz (Risusnál a személyiséget alkotó klisékhez) hozzátartozik. A Risus a Clockworxszel és a The Poollal szemben műfajonkénti leosztásban is javasol kliséket. Tehát ha nagyon nem tudod, hogy a (szupernaturálissal megvadított)vadnyugaton* miféle figurák léteznek, s e figurák józan paraszti ész + műfaji konvenciók szerint mihez szoktak érteni, akkor a Risussal elég komoly segítséget kapsz.

*vagy miféle (dolgokra képes) hősök vannak egy arabos vagy gallos fantasykörnyezetben, star trek-paródiában, Pierre Richard-féle kémtörténetekben stb.

Radivoj

Radivoj

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1604 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.17, 13:21

Leíró alapú RPG elég sok van. Ezek többnyire igen rövid terjedelműek, és egy alkalmas játékra (valami vad ötlet kipróbálására) keresni sem lehet náluk jobbat. Említtessék meg hát a leíró alapú játékok nagy triumvirátusa, a Risus: The Anything RPG S. John Rosstól, a The Pool nevezetű James V. Westtől (ha jól tudom, mellesleg ő a Donjon grafikusa) és a Clockworx, Jared A. Sorensentől.

(azt hiszem, az Over the Edge is leíró alapú játék, csakhogy ezt nem olvastam, s nem is igazán beszerezhető, szemben az előbbi három remekművel).

Cruzifix

Cruzifix

Nagymester

• Fórumita
  • 805 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.17, 11:00

Ez nagyon zoral!

Én "modulos mesélő" vagyok általában, ill. jobban szeretem azt a stilust, DE ez valami frenetikusan jó! Mint játékos mindenképpen kiprobálnám.

_Masvidal (NPC/NJK)

_Masvidal (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.01.17, 00:27

„- Ott volt ez az ajtó az előbb is?
- Nem, de sikeres volt a dobásod, nem?”

Ez de kész:D

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.16, 23:13

A Messor: Ahh... valóban írtad. Elkerülte a figyelmem. Sry.

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.16, 21:59

Nocturna:
Írtam hogy direktbe öngyilkosak nem lehetnek, ez a lényeg.
És a sárkányos példánál maradva:
Pl. nyugodtan megijedhet és odaadhatja az összes kincsét annak a minden bizonnyal nagyhatalmú istenségnek aki őt álmából egy jól irányzott rugással ébreszti fel és csak egy szakadt gatyát visel. (Démon nevezetű magazinban szerepelt még sok sok éve... :aboci:)

_Chi_Borg (NPC/NJK)

_Chi_Borg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.01.16, 21:10

Ja, értékelés a cikkről :aboci:

_Chi_Borg (NPC/NJK)

_Chi_Borg (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.01.16, 21:09

Nekem ez az azzaljöszamivelakarsz valahonnan ismerős. Úgy hívják, hogy Experimental, és az I.M.O.LA. táborosoknak, meg akik ismerik Tao-t, azoknak ismerős lehet.

Csak nálunk olyan karakterek jönnek ki, hogy "utcai villanypózna" meg a "a legkisebb atomi részecske a világon". És nálunk nincsen dobókocka, mindent a Mesélő improvizál a Játékosok kívánsága szerint, de alapvetően az Ő akarata a meghatározó, hiszen valaminek történnie kell, nemcsak a tápolásnak. A Mesélő egyébként is csak nyer a dolgon, hiszen a Játékosok hajlandóak lefizteni sörrel, meg piával, meg cigivel, meg pizzaszelettel :aboci:

Jó lehet ez a játék is, érdemes lenne lefordítania valakinek...

Nocturna

Nocturna

Night-time Spirit

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.16, 18:43

Hmmm... Elég rövid ülések lehetnek akkor ezek a "fordított rpg" ülések (ha tényleg létezik ilyen). Ha egy JK ki akarja magát nyírni, akkor meg is teszi. Mert mi van pl. akkor, ha egy JK simán csak bele akar dőlni a kardjába, vagy bármilyen elébe kerülő fegyverbe? A KM folyton megakadályozza ezt valami erőltetett módon? Vagy minden útjukba kerülő monszta egyszerre pacifista lesz? :aboci:
Üdv!

A_Messor

A_Messor

Meridian

• Fórumita
  • 2927 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.01.16, 17:12

Fenyev:
"Mit takart a "fordított szerepjáték"?"
Szerintem arra gondolt Tilleo mikor a játékosok célja az hogy minél hamarabb (és lehetőleg brutálisan) meghaljanak, a KMé pedig hogy minél jobban széttápolja őket hogy ezt elkerülje.
Persze a JK-k nem lehetnek direktbe öngyilkosak (de a sárányba bele lehet rúgni! :aboci: ), egyébként persze bármelyik rpg játszható ilyen negatív módban.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]