Ugrás tartalomhoz

Fotó

Shadon

• Válasz írásához lépj be
567 hozzászólás érkezett eddig

Greol

Greol

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 10 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.12.25, 21:23

Líthas

A Shadoni-öböl nyugati partja és a déli puszták,pajzsállamok  között található erdős területtel kapcsolatos információkat igyekszem összegyűjteni. Ynev növényzeti térképe mérsékelt övi lombos erdőket és fenyveseket mutat, illetve a terület partvidékenek közepe fele található egy Shelaimos nevű erődítmény is. Domborzatilag a legdélebbi és legésztakibb részétől eltekintve mélyföld.

Mindössze csak ennyit sikerült összegyűjtenem,hosszas kutatás után.

Ti rendelkeztek valamilyen információval ezzel a területtel kapcsolatban?

Alione

Alione

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 80 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.02, 03:51

biztos vagyok benne h shadonban nem élnek orkok.

van egy nem hivatalos fejvadász-kiegészítő, abban van egy shadoni klán, a venatores dominum, ők különlegesen idomított kutyákat használnak.

Módosította Alione: 2014.03.02, 03:52

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.01, 17:39

Shadoni fejvadászok:

Azért akadnak ott is érdekes dolgok.

Kezdetnek ott vannak a mosacca nevű "felderítők" - katonai felderítők, az SAS, a SEAL és persze (akinek mond valamit) "Furkó Kálmán és fiai" mintájára.

De ott vannak Szürkecsuklyások is, nekik is vannak testőrködéssel foglalkozó és a testőröknek

munkát adó embereik.

Elfajzott slan vagy démonikus gyökerű harcművészetük mondjuk valószínűleg nem lesz.

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.03.01, 12:00

Sziasztok!
Jó régóta hever parlagon a téma, remélem azért kapok válaszokat. :)
Mi a legrészletesebb hivatalos leírás/térkép Shadonról? Igazából annyira nem fontosak a részletek, csak amennyire lehet, a létező világba akarom beilleszteni a kalandot.
Helyszínként egy félreeső shadoni völgyet terveztem meg, és előzményként egy kisebb hegyi összecsapás volt az egyik végében, ahol is a helyi nemesúr seregei vertek szét egy ork portyázó-csapatot.
Ennek a nemes úrnak a pontos meghatározásához kérném a segítséget. Igazából az érdekelne hogy milyen nagyobb, megnevezett tartományai vannak Shadonnak, illetve szerintetek kb milyen rangú ember kezelne egy ilyen problémát. Az orkok 3-4 tucatnyian voltak, a shadoniak oldaláról egy teljes századot kivezényeltek. Vagy lehetnek a helyi atyaúristen-báró katonái (persze nem személyes vezénylettel), úgyis végső soron az ő felelőssége minden ami a tartományban működik?

Üdv.
Kashuka

Shadonban "tartományból" 21 van, és mindegyik élén herceg áll, szóval az nagyon magas szint. A tartományok neveit és kb. elhelyezkedését megtalálod a Summariumban, én az annál újabb világleírásokat (fehér alapkönyv, Új Törvénykönyv) annyira nem ismerem. A javasolt regények is jók. Plusz önreklám, itt a fórumon van fönt egy pár cikk, "adalékok a shadoni egyházhoz" címmel, elsősorban tehát a shadoni egyházról, de sok más is van benne.

Ami érdemes megfontolás, hogy Shadon (szerintem) eléggé hibrid állam, több, markánsan különböző néppel. Az északi részén élnek a gorvikiakra nagyon hasonlító (spanyol, olasz, portugál stb.) ellánok. A hossol népek inkább szőkék (mint a pyarok), a keleti hossolok hórihorgas, ösztövér fakó hajú népek (hollandok?), a nyugati hossolok (pl. Shadlek lakói) átlagosabbak. A legtöbben talán a rón népek vannak, ők godoni származékok, ezért zömökebb, sötét hajú népek. A rónok és a nyugati hossolok kb. a nagyon érett középkor illetve reneszánsz időszak német és francia népei lehetnek, ha földi analógia kell :) A negyedik "nagy vér" a derinda vagy derindár, kevésbé civilizált lovas népek nyugatról, ahol Shadon találkozik a pusztával és a pusztai nomádokkal (de a derindák nem mongolid jellegűek...) Szóval "hangulatában" azt érdemes megfontolni, hogy miféle népek lakják  - járják azt a környéket :) (Lehet, hogy egymás nyelvét is alig értik :D )

Orkok szerintem vannak. Shadon (is) tele van olyan magas hegyekkel, ahol simán tenyészhetnek. Nem tízezer számra, de két-háromszáz fős hordákban simán.

Lehet olyan, hogy a helyi uraság azért akarja saját hatáskörben rendezni a problémát, mert ha kiderülne, hogy túlszaporodott orkok portyáznak a keze alá rendelt vidéken, akkor eléggé szégyenben maradna :) Mondjuk egy völgy eseté képzeljünk el egy helyi uraságot, valami erődben lakik, saját családjával és még 1-3 (katonáskodó) kisnemesi családdal. Az erőd körül a keze alá rendelt 3-4 falu mindegyikében lakik 1-2 katonáskodó kisnemesi család. Még ezen túl is vannak olyan szabad közemberek, akik jártasak a fegyverforgatásban: vadászok, fogdmegek, futárok, adószedők stb. Az erődben biztosan van templom, 2-3 pappal, akik a környező falvakat (is) járják. Természetesen abszolút független tényezőként lehet a völgyben vagy környékén még egy kis paplovagi rendház is, mondjuk egy tucat paplovaggal... :)

Pszi van, csak ritka. De a szerzetesek nagy része használ, nyilván jó pénzért a kolostorokban a nemes ifjak egy része is elsajátíthatja. Amúgy soha nem a pszi (vagy a mágia!) lesz gyanús, hanem az idegen :)

A fejvadászokban viszont nem vagyok biztos. Mármint szerintem olyan "kifinomult" fejvadászok, mint a gorvikiak vagy a toroniak, szerintem nincsenek. Bérgyilkosok, hurkosok, méregkeverők stb. igen, "harcos-tolvaj-harcművész háromszöge" fejvadász nem. De csak szerintem.

:sor:

d.

Módosította daekow: 2014.03.01, 12:01

Kashuka

Kashuka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 163 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.27, 04:30

Igen, közben végiggondoltam hogy fejvadászok is vannak bőven, akkor már biztos hogy csak a csiszolt elme képességének nézik.

Köszönök minden választ, halad a modul! :)
Kashuka

cram

cram

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 21 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2014.02.26, 18:53

Ami még eszembe jutott: szerintetek Shadonban a pszi-használatot is eretnekségnek nézik? Hangsúlyosabb a kérdés UTK-ban, ahol tényleg nincs minden második kaszt alapból megdobva vele, szóval nem triviális hogy teljesen hétköznapinak veszik.

Nálam amíg fizeted a tizedet, jól megkened a papokat, illetve nem szólalsz meg kráni nyelven semmi sem eretnekség. Persze csak Shadon civilizáltabb vidékein.

Orkok bárhol, bármikor... bár mi inkább barátkoznánk velük, és legyaknánk lovagocskát nyam nyam :)

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 970 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.26, 18:35

Ami még eszembe jutott: szerintetek Shadonban a pszi-használatot is eretnekségnek nézik? Hangsúlyosabb a kérdés UTK-ban, ahol tényleg nincs minden második kaszt alapból megdobva vele, szóval nem triviális hogy teljesen hétköznapinak veszik.

Szvsz nem számít annak. A papok pl. egész kis "pszi-hálózatot" tartanak fent információcserére, feladatok-küldetések összehangolására (az irodalomban sokszor előfordul ennek említése).

Játéktechnikai oldalról meg ha jól rémlik, az egyszerű (papi hatalom nélküli) boszorkányvadászoknak is volt anno pszije, meg persze az összes papnak-paplovagnak is. Szvsz az, hogy az új rendszerben nem kapnak, nem jelenti azt, hogy eretnekséggé vált volna a dolog.

Összességében én azt mondanám, hogy nem fognak senkit csak azért máglyára vetni, ha pszit használ, szvsz még a gazdagabb, befolyásosabb shadoniak némelyikének is lehet ilyen képessége. Azt viszont el tudom képzelni, hogy a látványosabb diszciplínák (pl. Telekinézis) használata után egy-két túlbabonás alak démont kiáltva elrohan egy papért.

Kashuka

Kashuka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 163 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.26, 15:40

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.26, 15:19

Köszönöm, ez alapján már be tudom tájolni az erő-embereket.

Orkok: itt galu22 megközelítésére gondoltam én is: ezek nem rendes törzsbe szerveződött, "civilizált" orkok, inkább csak a félállati kártevők kategóriába esnek (köbaltákkal meg mindenegyéb). Nekem a világképből úgy jött le hogy az ilyen szinten lévő orkok elég általánosan elterjedtek Ynev hegységeiben.

Maga a csata meg ill. a konfliktus nem jelenne meg közvetlenül, csak az utó-hatásaival futnának össze a Játékosok - a konkrét betöltendő szerepbe pedig vagy az orkok, esetleg egy rabló-banda férne. Az okrokat jobban preferálnám, szebben illik a viselkedésük-személyiségük a szituba. A belső csatározás illetve a szektás füstölés kilőve.

Üdv.
Kashuka

Szerintem még ennyire sincsenek orkok de ne végül is mind1. Ami viszont mindenképp illik ide az a ny-i határnál levő féldomíniumok mellett élő nomád törzsek.

Kashuka

Kashuka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 163 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.26, 15:15

Köszönöm, ez alapján már be tudom tájolni az erő-embereket.

Orkok: itt galu22 megközelítésére gondoltam én is: ezek nem rendes törzsbe szerveződött, "civilizált" orkok, inkább csak a félállati kártevők kategóriába esnek (köbaltákkal meg mindenegyéb). Nekem a világképből úgy jött le hogy az ilyen szinten lévő orkok elég általánosan elterjedtek Ynev hegységeiben.

Maga a csata meg ill. a konfliktus nem jelenne meg közvetlenül, csak az utó-hatásaival futnának össze a Játékosok - a konkrét betöltendő szerepbe pedig vagy az orkok, esetleg egy rabló-banda férne. Az okrokat jobban preferálnám, szebben illik a viselkedésük-személyiségük a szituba. A belső csatározás illetve a szektás füstölés kilőve.

Üdv.
Kashuka

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4754 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.26, 15:00

Ennek a nemes úrnak a pontos meghatározásához kérném a segítséget. Igazából az érdekelne hogy milyen nagyobb, megnevezett tartományai vannak Shadonnak, illetve szerintetek kb milyen rangú ember kezelne egy ilyen problémát. Az orkok 3-4 tucatnyian voltak, a shadoniak oldaláról egy teljes századot kivezényeltek.
Kashuka

Szerintem 3-4 tucat orkot lehet helyi szinten kezelni.
A legkisebb értelmes (lovagi) birtokon várható:
- egy fő lovag
- ha van akkor a fegyverhordozója (alacsony szintű lovag)
- esetlegesen a fiai
- mellé minimum fél tucat őr
- valamint a lovag földjét szolgálattal megváltó "szabad harcosok"
(- opcionálisan kiképzett milicisták)

Ez a birtok nagyságától függően 10-20 fő, azonnal mozgósítható haderő, és ez csak a legkisebb egység, a lovag csapatai, akinek a földjére betörtek.
Ha összeszedi a szomszédokat, akkor a kormányzó/herceg fülébe már el sem jut.

(egyébként nálunk is előfordult olyan, hogy a király épp csak kihírdette hogy mindenki jöjjön, mert jönnek a tatárok, de már kapott pár szekérnyi tatár fejet az erdélyi vajdától, hogy "nem szükséges, helyben intézzük a problémát")

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.26, 14:31

Hali!

Lemaradt: van királyi, rendi (nemesi) és egyházi haderő, ezek keverednek is valamilyen szinten, szóval van miből csemegézni.

Adios

KLM

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11774 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.26, 14:20

Hali!

Sziasztok!
Mi a legrészletesebb hivatalos leírás/térkép Shadonról? Igazából annyira nem fontosak a részletek, csak amennyire lehet, a létező világba akarom beilleszteni a kalandot.

A két Garmacor-regény végén, illetve az ynev.hu -n van ez-az-amaz Shadonról.

Adios

KLM

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.26, 14:06

Summáriumban van elég részletes Shadon leírás. Szürkecsuklyás térképek közt volt pár shadon térkép, nem tudom elérhetőek-e még a neten.

Shadonban (és a környékén) nincsenek orkok a hivatalos források szerint. Délvidéken kránban vannak ork törzsek azon kívül nincsenek tudtommal. Ide inkább nemesek közti csetepaté illik, vagy vmi kultista szekta akit az egyház füstöl ki.

Az h ki kezel le egy ilyen problémát az abszolút km függő, ezen felesleges rágódni. Ha tartod a létszámot akkor szimplán a lovasok kapitánya is elég ahhoz.

Kashuka

Kashuka

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 163 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2014.02.26, 14:00

Sziasztok!
Helyszínként egy félreeső shadoni völgyet terveztem meg, és előzményként egy kisebb hegyi összecsapás volt az egyik végében, ahol is a helyi nemesúr seregei vertek szét egy ork portyázó-csapatot.
Ennek a nemes úrnak a pontos meghatározásához kérném a segítséget. Igazából az érdekelne hogy milyen nagyobb, megnevezett tartományai vannak Shadonnak, illetve szerintetek kb milyen rangú ember kezelne egy ilyen problémát. Az orkok 3-4 tucatnyian voltak, a shadoniak oldaláról egy teljes századot kivezényeltek. Vagy lehetnek a helyi atyaúristen-báró katonái (persze nem személyes vezénylettel), úgyis végső soron az ő felelőssége minden ami a tartományban működik?

Üdv.
Kashuka

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.22, 13:39

Hali.

Máshol azt írták, a zászlósurak a Sil-ek...az pedig nem egy gyenge rang, hanem közvetlenül pl. a hercegek alatt szokott lenni. Na mindegy :)

A zászlósúr és a báró egyaránt gyűjtőfogalom, a főnemes, a nagyúr gyűjtőfogalma. A történelemben csak később alakult ki az, hogy a báró konkrét rang lett, a gróf alatt.

Így mondjuk a shadoni rangok közérthetőbben:
bel és vel a legfőbb világi hatalom; bel az uralkodói dinasztiák, vel az azon kívüli.
vir, ves, sil a főnemesség; mondjuk a család gazdagsága, tényleges katonai, politikai, gazdasági hatalma adott esetben köszönőviszonyban sincs a három rang közti hagyományos sorrenddel.
del és des a kisnemesség.

Érdekes lehet mondjuk még az, hogy egy tartományi lovag a maga főnemesének tartozik hűséggel, míg egy birodalmi lovag közvetlenül a királynak; azaz hiába "csak" del, bármely "vir"-nek hozzá semmi köze :) (persze azért ne sértse meg...)

:sor:
d.

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 970 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.07, 12:32

Kieron, hálás köszönet. Ezek szerint még az ismertek közül is sokat vétettem. Érdekes, hogy az írók is. A Ves pl. bárói rangot jelöl az egyik modulban és az arra épülő Aquir gyűrűben is.

Gondolom, ez is a "legújabb, legjobb" szindróma esete. :) Azt azért mindenképp értékelem (bár nem vagyok egy Shadon-fan), hogy tisztázták ezeket.
Egyébként a Garmacor szerint mindegyik rangjelző 3 szó rövidítése, ami leírja az adott rang "feladatát".

Zozo

Zozo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 579 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.06, 22:38

Máshol azt írták, a zászlósurak a Sil-ek...az pedig nem egy gyenge rang, hanem közvetlenül pl. a hercegek alatt szokott lenni. Na mindegy :)

Thanatosz

Thanatosz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 48 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.06, 21:35

Kieron, hálás köszönet. Ezek szerint még az ismertek közül is sokat vétettem. Érdekes, hogy az írók is. A Ves pl. bárói rangot jelöl az egyik modulban és az arra épülő Aquir gyűrűben is.

galu22

galu22

A consiglieri.

• Fórumita
  • 4754 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2011.10.06, 21:25

Na azt nem gondoltam volna, hogy külön rangjelző szó van a 'seregvezérre' meg a 'seregbáróra' :nemertem:
Én a szokásos rangokat használtam mindig: báró, gróf, herceg esetleg kormányzó. Ha nagyon bedúrvultam, akkor esetleg jött a márki meg az infáns...

Módosította galu22: 2011.10.06, 21:28

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]