Ugrás tartalomhoz

Fotó

Shadon

• Válasz írásához lépj be
567 hozzászólás érkezett eddig

Arlen

Arlen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 425 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.30, 21:04

Olyan 80-90 % lefedés. :punny: :) :punny:

TifTof

TifTof

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 12 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.30, 19:16

Elnézést kérek mindenkitől! Nem olvastam el a többoldalnyi információt ezen a fórumon. Az lenne a kérdésem, hogy a shadoni vallást a mi (középkori) keresztény vallásunkkal (szeretet, béke, mártíromság, eretnekség, stb) lehet párhuzamba hozni, csak nem katolikusként? Mi a shadoni tízparancsolat? Ha ezt már kitárgyaltátok jelezzetek, hogy már túl vagytok rajta. Akkor elnézést kérek mindenkitől.
Köszi

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.30, 16:36

Hali.

Öö... Ezt tuti nem itt kellene kitárgyalni, de azért csak részletezned kellene egy kicsit, mert most olyasmi ugrik be, hogy rávernek Kránra, a lakosság egy részét leölik Airunék, Darton kegyelméből, a másik részének elmagyarázzák, hogy "nem Khayness, hanem mostantól Uwel, érted?" és aztán vágják le a fejét, végül a maradékből kiválogatják, hogy kit visznek az Ellana szentélyekbe szexrabszolgának...

Mittomén, a Pyaron topicban írd le, hogyan képzeled, aztán majd ott megbeszéljük, hogy Selmo atya áldását adná-e ilyesmire - félek ui. hogy nem.

Tuti nem is itt fogjuk kitárgyalni, hanem pl. a Kránon. Ott valakivel egyébként hosszan beszélgettem erről, és sok gondolatot ki is fejtettem. Ha kíváncsi vagy, ott olvass vissza, és utána kérdezz ismét!

:)

Rémlik valami ilyesmi - mármint, hogy nem tervezed komolyabban összefűzni a parancsnoki láncokat, csak kijelölnéd a csapásirányt, hogy ne lépjenek a pyar és a shadoni "keresztesek" egymás lábára...

Csak MOST nem tudom, hogy lesz-e időm megkeresni, illetve emlékeztem már rosszul.

Ööö... erre gondolsz?

Egy közös hadjárat megszervezése esetén nyilván a legelemibb kikötés, hogy a hadműveleteket csak összehangolják, de egyik hadsereg sem kerül a másik irányítása alá.

Mást nem emlékszem, hogy írtam volna ebben a témában...

Szerintem azért fórum, és nem chat, hogy ráérj. Legalábbis én így állok hozzá, szal' ...

(OFF)
Bagoly, bagoly, gerenda van a szemedben!! :punny:
Ismét elnézésedet kérem akkor; mert én meg úgy állok hozzá, hogy ha valahová hozzászólást várok egy aktívan forumozótól, akkor ezt jelzem neki. "Szóból ért az ember", ugye. Másrészt nyilván a jövőben is elő fog fordulni, hogy sokáig rá se nézek egy topikra, vagy éppen elgfelejtem, ha valahová hozzászóltam egy érdemit, és esetleg így nem veszem észre a rá adott reakciókat...
(/OFF)

:punny:
d.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.30, 14:30

Hali!

(OFF)

Jelezte valaki, hogy itt kisebb elmaradásaim vannak. Valóban, pár hete nem néztem ezt a topikot... :) Ilyen esetekben tessék legközelebb is szólni, én is szoktam! :punny:

Szerintem azért fórum, és nem chat, hogy ráérj. Legalábbis én így állok hozzá, szal' ...(/OFF)

És az összehangolt hadműveletek közül ki kell sakkozni, ki melyik területeket szállja meg, különös tekintettel
a várható veszteségekre és haszonra. Gondolni kell ugye a háború utáni időkre is.

Hogyne! Teljes mértékben igazad van. Nyilván ez is ugyanúgy diplomáciai és politikai erőfeszítések kérdése, mint magának a seregnek az összegyűjtése, a hadjárat alapvető megszervezése stb.

Illetve tartsuk észben, hogy még mindig NEM annektálásról vagy okkupációról beszélek, hanem "fordított Dúlásról".

Öö... Ezt tuti nem itt kellene kitárgyalni, de azért csak részletezned kellene egy kicsit, mert most olyasmi
ugrik be, hogy rávernek Kránra, a lakosság egy részét leölik Airunék, Darton kegyelméből, a másik részének
elmagyarázzák, hogy "nem Khayness, hanem mostantól Uwel, érted?" és aztán vágják le a fejét, végül
a maradékből kiválogatják, hogy kit visznek az Ellana szentélyekbe szexrabszolgának...

Mittomén, a Pyaron topicban írd le, hogyan képzeled, aztán majd ott megbeszéljük, hogy Selmo atya áldását
adná-e ilyesmire - félek ui. hogy nem.

Ezen felül két, együtt nem működő hadsereget sokkal könnyebb elfenekelni, mint egy nagyot.

Szentigaz.
Viszont az összehangolt hadműveletek az én értelmezésemben együttműködést jelentenek. Vagy félreérthetően fogalmaztam...?

Rémlik valami ilyesmi - mármint, hogy nem tervezed komolyabban összefűzni a parancsnoki láncokat, csak
kijelölnéd a csapásirányt, hogy ne lépjenek a pyar és a shadoni "keresztesek" egymás lábára...

Csak MOST nem tudom, hogy lesz-e időm megkeresni, illetve emlékeztem már rosszul.

Adios
KLM

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.30, 00:10

Hali.

Jelezte valaki, hogy itt kisebb elmaradásaim vannak. Valóban, pár hete nem néztem ezt a topikot... :) Ilyen esetekben tessék legközelebb is szólni, én is szoktam! :punny:

És az összehangolt hadműveletek közül ki kell sakkozni, ki melyik területeket szállja meg, különös tekintettel
a várható veszteségekre és haszonra. Gondolni kell ugye a háború utáni időkre is.

Hogyne! Teljes mértékben igazad van. Nyilván ez is ugyanúgy diplomáciai és politikai erőfeszítések kérdése, mint magának a seregnek az összegyűjtése, a hadjárat alapvető megszervezése stb.

Illetve tartsuk észben, hogy még mindig NEM annektálásról vagy okkupációról beszélek, hanem "fordított Dúlásról".

De természetesen értem, hogy mire gondolsz: más ostrom alá venni és elfoglalni a harcművész-aszkéták rideg hegyi kolostorait, mint egy tized-huszad akkora harcértéket képviselő dúsgazdag kereskedővárost...

Ezen felül két, együtt nem működő hadsereget sokkal könnyebb elfenekelni, mint egy nagyot.

Szentigaz.
Viszont az összehangolt hadműveletek az én értelmezésemben együttműködést jelentenek. Vagy félreérthetően fogalmaztam...?

:punny:
d.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.06, 12:00

Hali!

Lényeges különbséget látok.

Syburr esetében sokezer képzett zsoldost ad el Shadon arra az alig titkolt célra, hogy Pyarron újabb militáns bábállamot hozzon létre. EZT valóban meg kell fontolni, és megkérni az árát.

Egy közös hadjárat megszervezése esetén nyilván a legelemibb kikötés, hogy a hadműveleteket csak összehangolják, de egyik hadsereg sem kerül a másik irányítása alá.

Adios
KLM

Cikornya

Cikornya

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 672 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2009.11.05, 11:21

Ave!

Nem épp az okozta a diplomáciai gixert, hogy Shadon háta mögött/orra előtt nyúlták le a zsoldosokat? Nekem úgy rémlik, hogy shadon királya csúnyán át lett verve... nem is fizettek neki semmit kárpótlásul, csak a zsoldosok kapták meg a 100éves zsoldjukat.
:felvon:

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.05, 10:21

Hali.

Lényeges különbséget látok.

Syburr esetében sokezer képzett zsoldost ad el Shadon arra az alig titkolt célra, hogy Pyarron újabb militáns bábállamot hozzon létre. EZT valóban meg kell fontolni, és megkérni az árát.

Azaz nem "adnak", hanem közösen lépnek fel egy olyan valós fenyegetés ellen, amelyhez egyedül valószínűleg kevesen lennének. Ha ez eleve esélytelen kétezer év alatt, akkor megkérdőjeleződik a Krán jelentette fenyegetés valóságossága.

(Mivel ez utóbbi bekezdés nagyon erősen kapcsolódik a Krán-topikhoz, ezért esetleges válaszokat oda...)

:felvon:
d.

KLM

KLM

Ős fórumozó

• Fórumita
  • 11765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.04, 09:05

A NagyZöld semleges baráti kapcsolatról ír, néha pedig "híresen jó viszonyról". (...)

Forrásaink szerint egy felépítendő erőd védelmére bérbe vett 100 évre (!) tizenötezer zsoldost...

Amihez évekig kellett a diplomatáknak egymást masszíroznia (mi ketten csak vagy egy éve, és jóval kevésbé intenzíven),
és az eredeti felvetés 30K katonáról szólt.

Vagyis, ha épp nem a másik torkát harapja el valami, akkor szép szavakon bármi mást nem adnak
szívesebben, mint ahogy az átlag magyar fogat húzatni megy.

Ennyi.

Adios
KLM

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.11.02, 22:33

Hali.

Kis önreklám: Shadoni történet

:leborul:
d.

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.24, 13:56

Hali.

(Krán topikról)

Szigorúan a "régi", tehát Nyulászi-féle, tehát Summarium előtti világkép alapján:

én nem nagyon feltételezném, hogy Shadon és Pyarron között feltétlenül tényleg olyannyira jó viszony és szoros együttműködés állna fent.

A NagyZöld semleges baráti kapcsolatról ír, néha pedig "híresen jó viszonyról". Szóval persze, nem nagyon fogják hagyni, hogy papjaik térítgessenek egymás területén, azonban A Gonosz ellen pár tucat évtized alatt csak össze tudnának hozni egy katonai vállalkozást. Persze, ez sem volna zökkenőmentes, nyilván belső ellenzéke is volna a dolognak mindkét államban stb., de hogy nem eleve lehetetlen, az biztos. Harmadik fél elleni titkosszolgálati műveletek ragyogóan összehangolhatók anélkül is, hogy a saját elhárítás felépítéséről, működéséről stb. bármilyen adat a szövetséges birtokába kerüljön, vagy a belügyek túlzottan kitárulkozzanak.

okulva mondjuk Syburr példájából, ahol - ha jól rémlik - a "szövetséges" állam - egyetlen húzással gyorsan lenyúlt 40.000 képzett Shadoni katonát a hadseregtől és térített le 40.000 lelket az egy igaz útról, Domviktól a pokol ösvényére

Forrásaink szerint egy felépítendő erőd védelmére bérbe vett 100 évre (!) tizenötezer zsoldost... Magyarán (mivel "a jegy árában nincs benne, hogy" folyamatos utánpótlással Shadon szinten tartja a tizenötezres sereget) élethosszig bérbe vették a katonákat. Akik új állomáshelyükön alapítottak családot. Hogy az eredeti tizenötezer férfi milyen arányban, mikor és milyen körülmények közt tért át pyar hitre, azt nem tudjuk...

a rá nézve is veszélyes Pyarroniakkal, - akiket amúgy (ha jól tudom) úgyszintén bűnös, tévtanokat valló eretnekeknek tart, mint bármely más nemdomvik vallást

Ez már eggyel érdekesebb kérdés. Gyanúm szerint ez a NagyZöldben még nem jön elő. A Summariumban vagy a PPL-ben már igen - ott azonban finomítják avval, hogy "a kevésbé eretnekekkel lehet szövetkezni a sokkal eretnekebbek ellen" vagy valami ilyesmi. Maga a Summarium többször hangsúlyozza, hogy a shadoniak, a Domvik-egyház korántsem olyan merev, bigott és elutasító, mint amilyennek a külvilág elképzeli (felhívnám a figyelmet a shadoni Chei-ünnepre, ahol a kísértésnek ellenálló Mogorva tiszteletére feldíszítik a várost _Arel_ szent jelképeivel!!)

közben a Domvik templomokban nem enyhén kapja a " megtévelyedett eretnek vallás bűnös központja" jelzőket.
Azaz sztem a Domvik egyház igen durván a bevallottan terjeszkedő, "térítő" jellegű, rá és befolyására nézve meglehetősen veszélyes, a délvidéket pillanatok alatt futótűzként meghódító Pyarroni vallás

Persze, a pyar templomokban meg szónokolnak a bigott fanatizmus és a máglyán égő ártatlan szüzek ellen. Evvel együtt Pyarron messze nem térítette meg a Délvidéket - Ranagol, Domvik, Galradzsa, Sogron, hallott róluk valaki...? Továbbá Shadon is terjeszkedik, térít; és a Domvik-hit ugyanúgy "nulláról indult", mint a pyar!

:eeek:
d.

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.07.08, 23:56

Na de nekem már ezekkel a meghatározásokkal is bajom van: Shadlek is nyugaton van, és az nem úgy tűnik, mintha egyházi tartomány lenne.

Pedig akkoriban az volt, már abban az értelemben, hogy a Koldusszékhez tartozott (nem tudom, az idézett cikkben szerepel-e, vagy a regény egy "másik háttéranyagában", hogy az akkori Shadlek még egészen más volt, mint a mai.

A helyzet pedig természetesen teljesen más kell legyen ma, mint akkoriban. (Bár hogy pontosan hogy kellene értelmezni a Summariumban leírtakat, arra nekem sincs ötletem.)

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.30, 00:49

Hali.

Köszönöm, ismerem, meg is van. De ettől sem lettem okosabb. Ebben is az van, hogy a Koldusszék a nyugati tatományokban a világi igazgatást is végzi, és Nyugatvég a legerősebb haderővel így a Koldusszék irányítása alatt áll. Na de nekem már ezekkel a meghatározásokkal is bajom van: Shadlek is nyugaton van, és az nem úgy tűnik, mintha egyházi tartomány lenne. Azon kívül ez a helyzet (t.i. nyugati tartományok az Egyházé) a jelenkorban is...? És akkor hogy jön ez össze a Summarium állításaival...?

Na mindegy.

:)
d.

Dronner

Dronner

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5487 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.29, 09:58

Kornyának volt egy jó cikke a shadoni hatalmi viszonyokról. Asszem, itt az RPG.hu-n is fenn volt. Sajna most nem találom... :buli:

edit:
Hopp, megvan Történeti kommentárok az Amíg a vas vág c. regényhez

Módosította Dronner: 2009.06.29, 10:01

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.06.28, 21:40

Hali.

A Krán-topikon érintőlegesen felmerült a Shadoni Birodalom felsővezetése és államigazgatása. A Summarium számomra nem teljesen egyértelmű. Az világos, hogy a triatos közösen dönt a legfontosabb bel- és külpolitikai ügyekben, egymásra kényesen ügyelve. Viszont a Summarium egyrészt a 21 tartomány háromfelé osztásáról beszél, 7 királyi, 7 egyházi és 7 uralkodóhercegi tartományról. Viszont nem sokkal később leírja, hogy területileg a király főhatósága alá tartozik a területek 60%-a; illetve mintha mind a 21 tartomány élén herceg állna, aki vagy a királynak, vagy a hercegnek tartozik engedelmességgel, az egyház pedig csak tanácsadóként van jelen.

Nos...? :)

:buli:
d.

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.26, 11:03

Tha'thassa!

Az első verzióval jómagam még nem futottam össze, a második az, ami a a Geofrámiában hivatalosan megjelent csak meghódítás nélkül, tehát összeborulás + puszi-puszi = perszonálúnió = Új Godon. A harmadik az, ami az én gyomromnak elfogadható, és ami - legalábbis az én olvasatomban - AoC Gorviki vérjében is szerepel...

Az első verzió volt az, ami vagy a Fehér Borzalomban vagy a Geoban megjelent. A második a nagy felhördülés után jött, amikor a "világalkotók" rájöttek a steampunk-nyirjukkiazösszesjóországot hozzáállás tarthatatlanságára.

Nem tudom ezt honnan vetted? Nem mintha olyan sokat számítanak, de a Geoban az van leírva, amit én is írtam, nincs szó godoni mágusokról, stb..

Arra meg szintén figyelni kell, hogy a Gorviki Vér még az amund hódítás idején játszódik - sőt, eléggé annak a közepe táján. Még szvsz szó sincs perszonálunióról és gorwik de facto megszállásáról! A Shadoniak éppen hogy csak megérkeztek! A jelenlegi, "megregényesített" állapotból még a három verzió bármelyike következhet.

A Gorviki vér harmadik novellája 3703-ban játszódik, a kronológia szerint pedig a manifesztációt 3703 tavaszán győzik le, a novella ráadásul a három déli tartomány 'megtérítéséről' beszél. Bár tény, hogy nem ír le olyasmit, ami kétségbevonhatatlanul a két verzió egyikét támasztaná alá, de sehol nem említi az új Terda Radovikot vagy Shadon királynőjét, márpedig ők kulcsfontosságú szereplői a Geo-féle kronológiának. Ráadásul Hor-Casadában játszódik (amit egyébként makacsul egy 's'-sel ír kettő helyett) és egy mondat erejéig sem tér ki rá, hogy a Gátat pár évvel korábban rárobbantották az amundokra. Ezt nem tudom minek lehet értelmezni, figyelmetlenségnek vagy a Geofrámiában leírtak nyílt megtagadásának?

Tf

Módosította Tekozlo_fiu: 2008.12.26, 11:03

Blackjack

Blackjack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.12.26, 09:32

Szép Jó reggelt!

Az első verzióval jómagam még nem futottam össze, a második az, ami a a Geofrámiában hivatalosan megjelent csak meghódítás nélkül, tehát összeborulás + puszi-puszi = perszonálúnió = Új Godon. A harmadik az, ami az én gyomromnak elfogadható, és ami - legalábbis az én olvasatomban - AoC Gorviki vérjében is szerepel...

Az első verzió volt az, ami vagy a Fehér Borzalomban vagy a Geoban megjelent. A második a nagy felhördülés után jött, amikor a "világalkotók" rájöttek a steampunk-nyirjukkiazösszesjóországot hozzáállás tarthatatlanságára.

Arra meg szintén figyelni kell, hogy a Gorviki Vér még az amund hódítás idején játszódik - sőt, eléggé annak a közepe táján. Még szvsz szó sincs perszonálunióról és gorwik de facto megszállásáról! A Shadoniak éppen hogy csak megérkeztek! A jelenlegi, "megregényesített" állapotból még a három verzió bármelyike következhet.

10teletem

Tekozlo_fiu

Tekozlo_fiu

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1573 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.25, 20:55

Tha'thassa!

@ Recky: Gorvik alapításának dolgában úgylátom tökéletesen egyetértük. :felvon:

Itt jelezném, hogy nem Ranagol volt, aki megsegítette őket, hanem Shackallor, márpedig a kettőt nem érdemes összekeverni!

így vagy úgy, de segítség jött a hegyek mögül, és Gorwik azóta is ranagolita.

Ezt erre a kijelentésedre reagáltam (ez talán a hozzászólásomból is kiderült): "Ha meg annó az országalapitásnál, sokkal rosszabb szituációban konkrét segitség is érkezett, itt most miért?". Úgy értem, már akkor sem Ranagol volt, aki megsegítette őket.

nem követem 100%-ban a változó álláspontokat, de emlékeim szerint volt
- Shadon meghódítja Gorwikot, jönnek az elfeledett godoni mágusok, összeborulás, puszi-puszi, Domwik meg a búsba, Új Godon
- Shadon meghódítja Gorwikot, perszonálunió, összeborulás, puszi-puszi, Nagy Shadon

ezen kívül a netes népek - mivel nem veszi be a gyomruk egyik verziót se - a harmadik verziót támogatják
- ugyanaz, mint a második verzió, csak összeborulás és puszi-puszi nélkül

Tf

Módosította Tekozlo_fiu: 2008.12.25, 20:55

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2008.12.25, 18:07

Egész pontosan 1445-ben Amanovikék egy halom romlásszekta élé kiverekszik magukat Shadlekből a Gáylák tengeréig, és Berrana-rodánál csak úgy elkötik a shadoni flotta 200 hajóját, aztán istenohozzádot intenek (ez utóbbi már önmagában kicsit aggályos, de ám legyen).

Aggályos, hacsak nem volt az eretnekek között pl. néhány főnemes, flottaparancsnok, ne adja a Hétarcú, királyi sarj. Én legalábbis nem hinném, hogy Amanovik egy parasztsereget vezetett volna ki Shadonból, inkább Domvik tanaitól megcsömörlött nemeseket, akik vitték magukkal minden hűbéresüket és jobbágyukat is.

Az őket üldöző flottát a "hagyomány szerint" maga Ranagol szórja szét. Megint csak érdekes egy állítás, magam részéről ez inkább csak legenda, Ranagolt csak később keverték bele (mint tudjuk, a történelmet a győztesek írják).

Szerintem "maga Ranagol" ez esetben egy különösen nagy vihar lehetett... :felvon:

A megtorlásra 10 évet kell várni, ez alatt a Romlásszekták híveikkel együtt meghódítanak egy országnyi területet. A shadoni partraszállás utána 20 évig(!) üldözik Amanovik híveit, akik nem tudom hogyan állhattak katonailag egy országnyi őslakos leigázása után, de hogy 20 évig bírták az anyaország nyomását, az minden estre tiszteletet érdemel, ha mégoly' nehéz is elképzelni. Aztán persze ismét életbe lét a deus ex machina, megjön a vérkő és a kárni fejvadászok.

Bár a Summariumban leírtak valóban így is értelmezhetők, szerintem azért nem egészen erről van szó. A romlásszekták a shadoni invázióig szvsz legfeljebb Kis-Gorvik területét hódították meg maguknak (erre utal, hogy a szöveg a későbbi Warvikról, Rokmundról és Abradóról beszél), az őslakosok pedig (a szöveg idézőjelei alapján) szerintem nem nagyon tanúsítottak ellenállást.
A kráni segítség pedig nem a shadoni partraszállás, hanem az állam alapítása után húsz évvel érkezik, tehát vagy 1465-ben, vagy 1467-ben (nem tudom, Gorvik fennállását a Szent Földön való partraszállástól, vagy Amanovik koronázásától kell-e számítani). A bújócska tehát "csak" 9-11 évig tart (a shadoniak 1456-ban érkeznek meg), ami persze még mindig elég sok idő. Szerintem ezt kb úgy kell elképzelni, hogy Shadon jön, szétveri az ifjú Gorvik seregét, Amanovik és pár fővezére meg megszökik, és bújkálni kezd. Shadon kiterjeszti fennhatóságát az új területre (ne feledjük, két évtized eltelt, már nem ugyanazok az emberek élnek itt, akik az eretnekség vádja elől "menekültek el" a Birodalomból, sokkal inkább azoknak gyermekei). Amanovik és leghűbb hívei egy évtizeden át élnek üldöztetésben, de azért az már talán nem csoda, ha pár ember ennyi ideig rejtve tud maradni egy csak félig meghódított, országnyi félszigeten.
Ekkor jön Shackallor, aki felfigyel a saját országában bújdosó, "ranagolita jellegű" királyra, meglátja benne a lehetőséget, és segítséget küld. Krán gyakorlatilag visszaveszi Amanoviknak Gorvikot a shadoniaktól, akik (mivel egy dolog eretnekeket megbüntetni és kvázi-senkiföldje felé terjeszkeni, de egy egészen másik Kránnal háborúzni) annyiban hagyja a dolgot. Amanovik gyakorlatilag újraalapítja az országot, és 1495-ös haláláig nagyrészt birtokba veszi a félszigetet (vagy legalábbis annak egy jelentős részét, mivel halála előtt már megszervezi a mai öt tartományt is).

Persze, ez így ebben a formában sehol nem szerepel, de szvsz "realista szemmel nézve" így kell a leírásokat értelmeznünk.

2, Shadwiki Kaland: Gorwiknak sikerül egy komplett tartományt kihasitani Shadonból, utóbbinak pár száz évbe tellik visszahóditani

Ez utóbbit - amíg Zsolt be nem fejezi a könyvet - én figyelmen kívül hagynám.

Én nem tenném, két okból sem. Egyrészt, a regény Shadvik fennállási idejének kb. a közepén játszódik, így annak további alakulása vélhetően nem fogja megmásítani a már ismert tényeket. Másrészt, a regényhez RR írt három háttéranyag cikket, melyek ugyan szintén kiadatlanok, abszolút mértékben befejezettek, hozzáférhetők, így szvsz hivatalosnak tekinthetők.

Ezzel együtt meg kell jegyezni, hogy a történelmének legerősebb kezű királya uralta Gorvik hódítja meg a legsötétebb korát élő, fegyveres vallásszakadás és évszázados trónviszály tépázta Shadon egyetlen tartományát, s hogy ez sem előtte, sem utána nem sikerült nekik soha; ez azért jelez valamit a két ország hadi potenciáljának összevetéséről.

Blackjack

Blackjack

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 832 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.12.24, 20:32

Szép Jó Reggelt!

@Recky:
kellemetlen. Nekem is volt már ilyenem. Gépelek, gépelek, aztán amikor rákattintanék az "elküldés" gombra, félperces áramszünet. Ok. begépelem mégegyszer, kattintás előtt megint félperces áramszünet. Kb egy óra az életemből... :felvon:

@Tékozló Fiú:

Itt jelezném, hogy nem Ranagol volt, aki megsegítette őket, hanem Shackallor, márpedig a kettőt nem érdemes összekeverni!

így vagy úgy, de segítség jött a hegyek mögül, és Gorwik azóta is ranagolita.

Ez utóbbit - amíg Zsolt be nem fejezi a könyvet - én figyelmen kívül hagynám.

A Shadwiki expedíció máshol is feltűnt, bár nem emlékszem pontosan hol...

Nem tudom mi akar lenni 'Gordon' tartomány,

Kis logikával rá lehet jönni. Ugyebár egy a Gályák Tengerétől északra fekvő országról beszélünk, melyet meghódít Godon kvázi jogutódja Shadon. Délen eléggé szeretik a -don végződésű tartományneveket, északon a -wik végződésűeket. :nos:

A fent említett Geofrámiás a Nagy Összeborulás verziója, amelyből Új Godon születik, ez a két verzió tehát egy és ugyanaz.

nem követem 100%-ban a változó álláspontokat, de emlékeim szerint volt
- Shadon meghódítja Gorwikot, jönnek az elfeledett godoni mágusok, összeborulás, puszi-puszi, Domwik meg a búsba, Új Godon
- Shadon meghódítja Gorwikot, perszonálunió, összeborulás, puszi-puszi, Nagy Shadon

ezen kívül a netes népek - mivel nem veszi be a gyomruk egyik verziót se - a harmadik verziót támogatják
- ugyanaz, mint a második verzió, csak összeborulás és puszi-puszi nélkül

10teletem

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]