Ugrás tartalomhoz

Fotó

Shadon

• Válasz írásához lépj be
567 hozzászólás érkezett eddig

Torgar

Torgar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.05, 12:29

Köszönöm. Én is így gondoltam, csak gondoltam hátha van kiskapu, amiről nem tudok. :pirul:

Állítólag volt női Pápa a világon (csak nagyonnem szeretik reklámozni) szóval kiskapu mindig van :)
de pl nem látom okát h. miért ne lehetne vmi női szerzetesrendje (amolyan apácafélék...)
mondjuk vmi ispotályos-nővérek vagy ilyesmi...

_ankeman (NPC/NJK)

_ankeman (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.09.05, 12:23

Köszönöm. Én is így gondoltam, csak gondoltam hátha van kiskapu, amiről nem tudok. :pirul:

Torgar

Torgar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.05, 10:54

Semmi esetre sem. Domvik már csak egy ilyen soviniszta disznó... :)

Vagy a papi szervezete ilyen soviniszta... :pirul: (amennyire én tudom a Bibliában sem szerepel h. nem lehet női pap... mégsincs...)

mondjuk ebben benne lehet a boszorkányüldözések ügye is...

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.05, 10:40

Semmi esetre sem. Domvik már csak egy ilyen soviniszta disznó... :pirul:

_ankeman (NPC/NJK)

_ankeman (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.09.05, 09:25

Sziasztok!

Köszönöm a választ!
Még valami: Domvik papjai csak férfiak lehetnek, ha jól tudom. Nő semmi esetre sem?
Köszi előre is.

Ankeman :pirul:

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.05, 07:15

azaz. illetve ha jól tudom az arrefelé levő Viharszigetek is. valami ilyesmi.

de a PP2-ben írnak a hely behatárolhatóságáról.

Diocletianus

Diocletianus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1406 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.04, 21:38

ankeman: a félsziget legdélebbi csücske a Felföld.

Üdv:
Diocletianus

_ankeman (NPC/NJK)

_ankeman (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.09.04, 21:32

Sziasztok!

Kicsit ciki kérdés következik: pontosan melyik részén is található Felföld a Birodalomnak? Mert kerestem a domborzati térképen is, de sehol semmi pontosabb. Az északi részén lenne, Ronella magasságában? Salainos hegység? Kicsit eltévedtem. :)

Előre is köszönöm a választ!

Ankeman :D

Recky

Recky

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1547 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.04, 17:40

hát sajna az ynevi országoknál megfigyelhető az az elnevezési szokás, h nagyon gyakran ugyanaz a főváros neve, mint az országé, és a város sem ritákán valamely földrajzi dologról kapja a nevét :)

Nem tudom, mi ezzel a baj. Ez elég gyakori jelenség a valóságban is...

Klizen

Klizen

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1969 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.04, 16:16

hát sajna az ynevi országoknál megfigyelhető az az elnevezési szokás, h nagyon gyakran ugyanaz a főváros neve, mint az országé, és a város sem ritákán valamely földrajzi dologról kapja a nevét :)

úgyhogy sanszos, h ugyanaza folyó neve is

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.04, 13:36

A PP2 -ből a Shadon leírásnál mintha olyan rémlene, hogy mind Shadon, mind Shadlek városa folyópartra épült. A folyó nevét már nem írták oda.
De lehet, h valóban a város neve a folyóé is. Bár az olyan béna. :)

Torgar

Torgar

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.04, 13:12

Lehet h. tévedek de nekem úgy rémlik h. Shadon (a főváros) Shadlek tartományban van ami a Shadlek folyóról kapta a nevét...de lehet h. tévedek és Shadon a folyó neve... de a többi elvileg stimmel...és ha minden igaz akkor van külön Shadlek város is, ami meg a tartomány székvárosa...(bár ebbe már megint nem vagyok biztos...)

Bakou-1

Bakou-1

Régi fórumozó

• Archívum
  • 2623 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.09.04, 07:57

Hello,
egy kis geofrámiás kérdés: Shadon és Shadlek egy-egy folyó partján fekszik. Ezeknek mik a nevük? Mert nagyon nem rémlik semmi róluk.

köszi.

Bergeron

Bergeron

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 46 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.08.09, 15:44

Szervusztok

Amikor még megvolt a Geofrámia, olvastam a Garmacor-életrajzban egy kráni hadseregről, amely Ubar Uled tartományból jött Shadon meghódoltatására és Garmacor segítségével állították meg. Azt szeretném kérdezni, hogy ez konkrétan mikor zajlódott le és hol írnak róla? Ja és még valami. Garmacor hogyan tesz szert ekkora szerepre Shadon jövőjében?

Kieron

Kieron

Homályszövő

• Fórumita
  • 971 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.24, 12:29

Dreemer:

Ez a szektás-ügynökös dolog szvsz is működhet, sőt valahogy így működik.

Boszik: szerintem nekik ez tényleg jó vadászterep, mert (ellentétben Sigmund-dal) én nem tartom valószínűnek, hogy minden egyes nemesi bálon minden egyes vendéget leellenőriznének mágikusan. Nincs ennyi inkvizítor az országban, meg szvsz a nemeseket is eléggé kényelmetlenül érintené, ha folyton vakbuzgó fanatikusok kerülgetnék őket a mulatságokon. Mágikus ellenőrzés max. a rangosabb, főnemesi bálokon van szvsz.

A szerelmi problémákhoz: az nincs kikötve, hogy a lánynak is önként, szerelemből kell házasodnia (legalábbis nem egyértelműen). A kikötés csak az elsőszülött fiúra vonatkozik. Tehát a JK annyira itt nem kerül képbe, ezzel a kiskapuval simán kihajíthatják az "üzletből". És a két másik családnak sem a lány szerelmét kell elnyernie, hanem egymást kell kiütnie a nyeregből - ja, meg a semleges 1.szülöttet. És a két rivális ház esetén még a szerelmi megkötés sem áll fent.
Szóval az ötleted, miszerint a lány szerelméért kell mindenfélét megtenni (remélem, jól vettem ki és ez a lényege az írásodnak), megbukik a kiskapukon.

Módosította Kieron: 2006.11.24, 12:30

_Dreemer (NPC/NJK)

_Dreemer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.24, 12:07

Köszönöm az eddigi véleményeket, igen elgondolkodtatoak.
A szektákal kapcsolatban:

- Azok a szekták amiket Gorvickbol telepittetek át, nagy valoszinüségel valóban nem jelenek meg hiveket toborozni.

- Vannak a shadoni eredetü, domvik hitének salyátoságaibol táplákozó szekták, a Papaok paplovagokkiegészités másdik kötete megemliti öket. Ezek a szekták a leirások szerint kis létszámuak nagyon lasan növekednek, ha nö a tagságuk egyáltalán, és rövid idelyig élnek. A kiegészités 2 példával áll elö:
1.Példa: A Nyugat shadonban müködö, shadlek tartómánybeli, barbárokat letelepitő misszionáriusok ellen dolgozó szekta. A szekta támogatóinak indittatása gazdasági jelegű: A letelepitett barbárok miatt a határ mentén a harcokbol élö fegyverkereskedök, bankárok, zsoldosok akik a letelepedő barbárok miatt jelentös jövedelmektöl esnek el. A szekta alapelve hogy a Shadoni vért a letelepülö barbárok beszenyezik, ezért kikel öket taszitani a társadalombol, és elkel pusztitani.

Véleményem szerint egy ehez hasonló jellegű szekta, amelyik Shadoni eredetű, akár bálokon is probálhat szimpatizánsokat, hiveket gyüjteni. Félreértések lekerülése végett: itt ara gondolok hogy megismerik azokat az embereket akik mesziröl jöttek, és alaklamasak leetetnek a szekta tanainak befogadására. Esetleg tudtukon kivül hasonló elveket valanak a szektával.
Elképzelhetönek tartom hogy egy szekta markáns, megyöző ügynökeit elküldi egy bálba, hogy azok ismerkedjenek ösze minél több emberel, és miután jobban megismerik öket, fokozatosan szürjék ki a tagságra alkalmasokat.
Az eféle ügynökök szerintem nem mágiahasználok, hanem jo modorú megfelelöen magas rangú emberek.

Másik eshetöség, szigoruan csak feltételezés:
A meseszép boszorkányok akik enél alkalmasabb vadászterülete nem is lelhetnének... kitugya mi lesz. Persze vigyázniuk kell a boszorkányvadászokra, a védömágiákra. Dehát nincs gyözelem kudarc nélkül.

A nemesi intrikákról, szeretném tudni a véleményeteket menyireéletszerü az alábbi szituáció, ha nem az akkor miért:

-A bálon résztvesz két egymást nem szivlelö család.Legyen Allice és Bob ház, a nevek nem shadoniak de az egyszerüség kedvért ezekt használom.
-A bált egy a ketöjük kapcsolatábol semleges ház szervezte. A lánya eljegyzése alkalmábol, annak örömére.
-A bálom résztvesz egy negyedik család is, ök jelentös eröforrásokal birnak, Alice, és Bob háza hézaság utján szeretne ezekhez a forásokhoz hozájutni. A házat nevezük Eve-nek.
-Eve háznak 3 eladósorban lévö lánya van.
-Eve háznak nincsen megfelelö fiúörököse, a haldokló családfö akarata szerint a legidösebb lány férje lesz a családi vagyon egészének az örököse.(Márha a Shadoni jogrend szerint lehetséges, esetünkben legyen az).
-Eve ház feje, a legidösebb lányt a bált tartó család 1 szülött fiugyermekének kiványa férjüladni, igy öszekötve a két család sorsát.
-Az esküvöt a semleges család vezetöje nem ellenzi, de ahoz köti hogy elsöszülötje önszántábol, szerelemböl kösön házaságot.
-A házasági tervröl Alice és Bob ház véletlenül szerez tudomást.
-Minden erejükkel azon lesznek hogy a szerelem ne jöhesen létre, és salyát sarjuk legyen a legidösebb lány szerelmének kitüntetettje.

A fent vázolt szituácioban vesznek részt a Jk-k a bálon, legalább egyikük nemesi származásu. És tiszteségböl meginvitálják a bálra. A jk nemes egy 5. az ügyben edig semiféle modón nem érintett nemesi ház tagja.
- A JK-k egyikébe beleszeret Eve ház legidösebb lánya... :rohog:
-A JK esetünkben legyen bajvivó(akibe a lány beleszeretett).
-Természetesen az összes nemesi ház elenzi a szerelmet. mindenkinek megvan rá a fent már ismertetett oka. :)
Ebben a szituációban már szohoz jutnak a jk. Esetleg ha van valakinek a házak közül sötét kapcsolata a tétet figyelmebevéve nem hiném hogy habozna használni... :rohog:

Tisztelettel Dreemer

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.21, 10:45

Mi tőbb, kívülállóként jó eséllyel észre sem veszik mi történik. Semmi rendkívüli. néhány nemes sietve távozik, mások vigyora a szokásosnál is szélesebb...
Romlásszekták leginkább öngyilkosjelölteket küldenek bálra szvsz: belépéskor, még ha a delikvens nem is tud róla, tuti letapogatják mágikusan. Fegyverből is max rapírt vihet be.

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 935 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.20, 19:02

Szerintem egy romlás szekta nem elsősorban bálokon szerez új híveket, kapcsolatokat, túl könnyű lenne ugyanis visszakövetni a szálakat (meghívott vendégek listája), illetve a társadalom felsőbb rétegében lényegesen kevesebb az elégedeltenkedő radikális. Az akasztófa és a máglya árnyéka termékenyebb talaj...
Egy pap és egy nemes könnyedén beszélgethet egymással, hisz a pap is jó eséllyel nemes. Ne ragaszkodj a katoszokhoz, inkább az egyén társadalmi helyzetét nézd, és személyes céljait nézd, családi hátterét.
Az intrika megjelenítése egy bálon kiváló lehetőség, de soha nem a szájtáti tömegek szórakoztatására való. Hatalmi harc, melynek egy mozzanata itt csúcsosodik, általában valaki megszégyenítsévéel, vagy végleges kegyvesztésével (mármint ezt érdemes egy bálra időzíteni). Aminek a meghívottak népes sereglete csupán a felszínét látja, a jól értesült urak pedig sokat mondó tekintettel néznek össze a fel-felcsapó meglepett sikolyok közepette...

Összességében elég nagy fába vágtad a fejszéd. Csak akkor mesélj ilyen mozgalmas bált, ha a csapat egy ügye fontos mozzanatát képezi. Kívülállóként ugyanis vajmi kevés esélyük van, hogy egy röpke pillantást vethessenk a függönyön túlra.

Persze szvsz...

_Dreemer (NPC/NJK)

_Dreemer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.11.20, 16:15

Köszönöm az ötleteket, igen kiváloak. Dumas 3testörét már volt szerencsém olvasni, a filmet is láttam, ez igen nagy segitség abban hogy hogy nézki a világ. Ami megneheziti a dolgomat a következö: Shadonban a hatalmi hierarhiát figyelembe kell veni, kiválképp ha egy bálrol van szó. A gond hogy mind a vallásnak mind az egyháznak jelentös beleszolása van a vlág ügyeibe. Nem beszélve shadon területén munkálo romlászektákrol... Abban kérnék segitséget hogy hogyan ábrázoljam a hatalom képviselö közti nézeteltéréseket, azt hogy hogyan intézik az ügyeket. Számomra nehéz elképzelni hogy egy bálon, jelenlévö Domvik pap miként társalog vajon egy Domvik nemesel, kiváltképp ha az iletö Bajvivó. Duma regényeiben a vallás nem hatja át ojfokig az eseményeket mint Shadonban a politikát a vallás. Nem is beszélve a romlászektákrol.Különösen ha arra gondolok hogy egy bálon rengeteg ismeretségetl lehet kötni, söt akár üzletek is nyélbeüthetök. Szerintem egy nagyobb bálon simán képviseltethetné magát egy romlás szekta, azal a célal hogy kapcsolatokat, pártfogokat szerezen, no persze nem nyiltan csak nagyon ovatosan tapogatozva.
Szeretek intrikázásal teli történeteket mesélni, márpedig ha Shadonban mesélnék, a romlászektákat nem hagynám ki szivesen pláne nem egy bálbol, ahol anyi minden megtörténhet, legalábbis szerintem.... Csak nem tudom hogyan kéne mindezt ábrázolni a jk szemében. Megfelelöen Shadoni köntösbe bujtatva.

Köszönettel Dreeemer

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 935 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.11.18, 15:27

Nem rossz ötlet a film, de mivel mesélni fogod, akkor jobb lenne egy könyv. Mondjuk Dumas összes könyve megvan a könyvtárakban, ahol könnydén hozzájuthatsz... és félkészen kapod a leírásokat, njk-at, eseményeket...

mint egy jó kis mirelit

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]