Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Hatarozd meg a hobbinkat - eredmenyhirdetes (BePe)

• Válasz írásához lépj be
79 hozzászólás érkezett eddig

Ynas_Midgard

Ynas_Midgard

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1031 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2012.04.09, 22:17

Semmi baj nincs azzal, hogy bizonyos körök sajátos szókinccsel rendelkeznek (egyébként az irodalomtudomány és a színművészet is ismeri a kifejezést), hacsak nem próbálják a szavaikat, kifejezéseiket másokra erőltetni :P

hysteria

hysteria

Kalandor

• Banned
  • 107 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2012.04.09, 21:40

@Asidotus: Igazad van, az első magyar, ha emlékszünk még, a "személyiség" kifejezést használta, de sok más is volt már a játék érájától függően (nyomozó - Chtulhu; hős - Earthdawn; még a M*-ban is volt próbálkozás = kalandozó). Én sem szeretem a karakter szót, különösen a játék közben nem...

Asidotus

Asidotus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 227 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2009.10.30, 22:57

a KARAKTER szótól valahogy meg kellene már szabadulni. Valóban létezik a magyar nyelvben, legalábbis mondjuk azt, hogy Romeo karaktere, de igazából mégsem mondjuk. Csak szerepjátékosok, más sosem.

stargazer

stargazer

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 775 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.12.02, 08:19

az a véleményem, hogy ezek olyan megfogalmazások, amik inkább az rpg-seknek melengeti meg a szívét, de nem feltétlenül ad egy objektív tájékoztatást azoknak akik abszolút újak és kivülállóak. azok sztem pont az ilyen jellegű kinyilatkoztatásoktól gondolják az rpg-seket fura csodabogárnak és tartanak kis távolságot inkább. de ez csak egy szerény magánvélemény.

bert74

bert74

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.08.28, 10:11

Régóta olvasom a különböző fantasy témájú könyveket,cikkeket,stb. Vmikor M.A.G.U.S. fan voltam. Minden ami HOZZÁ kapcsolódott. Játék,játék,játék..... Amikor a képzeletednek nem szab határt semmi. Kivéve persze a KM-ed. Tehát vannak alpvető fogalmaim a különböző fantasy világokról, szereplőkről,ect. Mindkét leírás cool módón írja le miről is "álmodozunk mi, holdkórosok". Csak gratulálni tudok.

Garaf

Garaf

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 6 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.06.11, 15:43

Jó írások.Az első valahogy felvilágosít(a másodikat még nem olvastam de majd nekiesek)
a szerepjáték lényegéről és megpróbálja elmagyarázni(mondjuk nekem még mindig nem világos),hogy mit és hogyan kéne tenni egy normál szerepjáték partihoz(én csak egy hete figyeltem fel a témára,de majd valakiknek felhívom erre a figyelmét,érdekes..).

Kayalafur

Kayalafur

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 13 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2008.01.13, 12:03

Nos nagyon érdekes a leirás., szerintem az első írás az, ami megközelíti a valóságot. A második irásból sosem jönnék rá mi a lényeg. Én személy szerint az AD&D második kiadásával játszom szivesen. Illetve ebben meséltem vagy 5 évet. Most sajnos nem tudok csapatot szervezni a munkám miatt, meg hát már nem a fővárosban lakom. Viszont nekem is nem egyszer volt dolgom kezdő csapattal, és nem egyszer kellet magyaráznom az ilyesmit.

A live-ról annyit, hogy a régi csapattal úgy ültünk az asztalhoz, hogy ott voltak a kezünkben a kiegészítők, és már a játékot is úgy indítottuk, hogy a valós személyek háttérbe húzódtak, és a karakterek vették át az irányítást. A mesélőnek nagyon könnyű dolga volt ebből a szempontból, és mi szivesen eljátszottuk bent a lakásban egy-egy helyzetet.

Tehét nem feltétlen kell kötődni ahoz, hogy live, vagy nem mert keverve is lehet érdekes. Pl a varázsló úgy varázsol, hogy varázs szöveget alkalmaz, és csak a varázslatot ismerők tudják, hogy mi készül. Nálunk nagyon bejön.

_Rewan Armaren (NPC/NJK)

_Rewan Armaren (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2008.01.03, 15:13

Néha olyan jó érzés rpg-snek lenni:)

_ati1997 (NPC/NJK)

_ati1997 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.23, 15:02

ez a legszebb írás amit valaha olvastam...

Prd

Prd

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 2 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.11.15, 10:37

Elismerésem, kitűnő írások.

_dbercike5 (NPC/NJK)

_dbercike5 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.11.05, 21:42

az msn címem bobobo77@hotmail.com...

szeretnék többet megtudni a szerepjátékok világáról. általában szoktam fantasy rpg kalandokat írni fórmokba, az elég jól megy, tehát tisztáában vagyok vele, miaz az ork, elf, nekromanta, rúna xD satöbbi... de mélgtöbbet szeretnék megtudni, és szabályokat és hogyhogy néz ki és mit csináltok és m,it kell csinálni egy pl. MAGUS-ozás közben.

Genesis

Genesis

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.10.01, 13:20

Nagyon jó a leírás! Különösen átérzem a problémát: most kerültem el egyetemi koleszba és lenne igény szerepjátékozni, de a legtöbben teljesen laikusok és bár 4 éven keresztül gimiben aktívan km-kedtem, komoly gondban voltam hogyan is magyarázzam el nekik. Majd ide irányítom őket :D
Más: még sosem live-oztam de bevallom annyira nem is vonz a dolog. A szerepjáték számomra vmi intellektuális, mentális síkon zajló dolog. Ez a "színészkedés" sztem túl materiálissá teszi a dolgot, és pont a lényeg veszik el. Szivesen meghallgatnám 1 live-ozó véleményét..

_Meara_Mors (NPC/NJK)

_Meara_Mors (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.08.24, 17:46

A leírás jó, csak 1 kis hozzáfűzni valóm lenne, méghozzá az élő szerepjátékhoz: vannak ugyan játékok ahol valóban kocka és mesélő kell a harchoz, de jellemzőbb, hogy rendes harc van, jól borkult fegyverekkel és kijelölt találati felülettel(legalábbis én eddig ilyenen vettem részt). Számomra kicsit vicces elképzelni, hogy megindul az ork horda és leülnek a városvédőkkel kockázni, h akkor most ki nyer a csatában :D:D Arról nem is beszélve, hogy mit csinálnak ha jön az eső és sár lesz? xD
Más téma: tavaly még vicces volt amikor elmentünk beöltözve bevásárolni. Idén már mindenki rájött, hogy valamiféle 'fellépők' vagyunk. Az emberek informálódnak és egyre többen inkább csatlakozni akarnak semmit elmenekülni :)

Gavesz

Gavesz

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 47 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2007.06.28, 22:57

Hali mindenki!
Sztem ezaz írás hatalmas, és teljesen igaz. Én is PCRPG-ken nevelkedtem(Morrowind, Gothic,stb), és kedvet kaptam a valós szerepjátékhoz is. Mára mesélő lettem, a Káosz világában. Imádom! És hál' Istennek senki nem néz minket sátánistáknak. XD

Qinga

Qinga

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.22, 16:55

Én eddig csak lineage2-vel játszottam...de mostanában egy fórumos vampire szerepjátékos csapathoz próbálok csatlakozni(eddig sikerrel),csak eyelőre még a karilapommal bajlódtam vagy félévetXDXD

Crimar

Crimar

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.03.17, 19:23

Nashua van MSN-ed? Mert ha igen beszélhetnénk, a szerepjátékokról. Élő játék érdekel?

_dbercike5 (NPC/NJK)

_dbercike5 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.10, 20:56

jah és big gratz nagyon hangulatosak!

_dbercike5 (NPC/NJK)

_dbercike5 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.10, 20:53

én még csak béna pc játékokkal "tutam meg" mi az az rpg (diablo,wow,ghotic) de sok szerepjátékost ismerek és eléggé szeretnék én is játszani... nagyon szeretek más bőrébe bújni akivel megtehetem azt amit én nem tudok, bármikor eljuthatok vele bárhova meg mondhatnék ilyen nyálas szöveget, naszóval majd igyekszem én is szerepjátékos lenni...

<b><small><font color=brown>Javítva: 2007-03-10 20:56:52 - dbercike5 által</font></small></b>

_atutatu (NPC/NJK)

_atutatu (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.03.04, 11:11

Hm...

Tényleg az első írta le jól.
A másik inkább reklám.

moonshadow

moonshadow

Árnyharcos

• Inactive
  • 469 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2007.02.24, 11:21

Üdv!
Szerintem érdemes egy már kész rendszerrel próbálkoznotok, és ha az már tetszik, akkor változtatni, sajátot alkotni ilyenek.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]