Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Korokon tul (Dalmar`ruan Velanthar)

• Válasz írásához lépj be
60 hozzászólás érkezett eddig

Mortel

Mortel

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 153 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.09, 07:47

A novellának - számomra legalábbis - egyetlen hatalmas problémája volt, ami elég nagy ahhoz, hogy tudat alatt mindenki szemét szúrja. Ennek tudható be a sok negatív kritika is - szövöszö. Két ilyen ősi félisten eonokon át tarto harca és annak lezárása többet érdemel egy 11 oldalas novellánál és egy stílusgyakorlatnak szánt írásnál. Nem érezni belőle az ősi erők/hatalmak számára kijáró alapvető tiszteletet az írásból. Szóval az egyetlen igazán nagy baj a témaválasztás volt sztem. De ez sajnos egyesek szemében az egész művet tönkretette. Valami hasonlót érzek én is.

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.09, 03:18

Én sem értem, hogy mit problémázol.

A buktak ki (elnézést, a múltkor a kibukikra kerestem rá) rendben van. Azt írja le, ahogy a részeg vendég elbukva a küszöbbe/kipenderítve kitántorog, és megpróbálja visszanyerni az egyensúlyát.

"A marasztal jelentése nem egyezik meg a "maradásra ösztönöz"-zel (utóbbi bővebb halmaz), vagy hasonértelmű kifejezéssel, ahogy a szerző szándékozik használni."

Akkor mi a fenét jelent? Marasztalni nem csak még egy pohár borral lehet...

""Félrelép" helyett "oldalra lép". Félrelépet más kontextusban alkalmazzák."

Kihagytál egy "is"-t. Magyarul a félrelépet arra is lehet használni, ha valaki ellép az útból, ha valaki rosszul lép, s akár akkor is, ha valaki oldalra lép.

"Az "ősi" szó jelentéstartalma pedig nem hordozza magában feltétlenül a múltbéli esemény, cselekvés lezárultát. Cselekvéssorozat, események, folyamatok jellemzésére - az "öreg"-gel ellentétben - alkalmas."

Mondj példát.

Úgy látom, hogy nem tetszik neked a novella stílusa, de ehelyett a kákán is csomót keresel, hogy beleköthess. Ami nem lenne baj, csakhogy luftokat rúgsz.

Tortugantino

Tortugantino

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 19:41

Nem lep meg, hogy felbukkant, az sem, hogy belekötöttek. :D Régóta olvasom a fórumot. :)

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 19:36

Tortugantino,

Ismerjük el, előre látható volt.:D

auer

auer

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 5190 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 19:34

Sigmund 2006-03-08 10:12:44

"megnézem azt az Arel-papot, aki boszimesterekkel paktál"

Oké akkor olvasd el a Karnevál I-et már a legelején megtörténik. :D

Tortugantino

Tortugantino

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 19:31

Na ezért ne. :D

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 18:14

"és üzenem azoknak, akik fikázzák ,hogy ha tudnak, írjanak jobbat"

Nah, megjött az aktuális idióta.

Tortugantino

Tortugantino

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 18:04

Klizen: neeeee, neee kérlek ezt ne... :D Még viccből se, hátha vk komolyan veszi. :)

Klizen

Klizen

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1969 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 17:58

szerintem egy két megfogalmazási problémától eltekintve nagyon jó

és üzenem azoknak, akik fikázzák ,hogy ha tudnak, írjanak jobbat

ha meg már írtak akkor bocsi :D

_bill haley (NPC/NJK)

_bill haley (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.08, 17:50

nos....
félretéve minden előítéletemet, ami az első bekezdés olvasása során halmozódott fel bennem, végigolvastam.
szerény véleményem szerint egy írás nem attól lesz "herótikfántázi" hogy az író olyan stílusban ír le/beszél el egyes részleteket, hogy azt a dédnagyapám sem tudja rendesen kódolni.
viszont azt is el kell ismerni, hogy ha azt vesszük alapul, hogy DDP több írása is megjelent nyomtatásban, akkor nem is olyan rossz.

Farkas

Farkas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 16:31

"kibukik pedig nincs benne a szövegben"

vö.

"korcsmákból egyre újabb és újabb vendégek buktak ki"

A marasztal jelentése nem egyezik meg a "maradásra ösztönöz"-zel (utóbbi bővebb halmaz), vagy hasonértelmű kifejezéssel, ahogy a szerző szándékozik használni.

"Félrelép" helyett "oldalra lép". Félrelépet más kontextusban alkalmazzák.

Az "ősi" szó jelentéstartalma pedig nem hordozza magában feltétlenül a múltbéli esemény, cselekvés lezárultát. Cselekvéssorozat, események, folyamatok jellemzésére - az "öreg"-gel ellentétben - alkalmas.

Nem értem a kifogásaidat.

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 16:05

Őőő... semmi gond a marasztallal, a félreléppel, a kibukik pedig nincs benne a szövegben.

"De ha csak a legutolsó mondatot vesszük: milyen egy öreg párbaj?"

Amelyet évezredeken át vívnak. Az ősi párbaj pedig már régen történt.

"Magyarul beszélni kéne először megtanulni, ismerkedni a szavak jelentésével, mert az első pár bekezdés úgy az általános iskola 6-8. osztály szintjére tehető. Hajrá!"

Ezek szerint ezzel nincs egyedül az író... Pláne veszélyes idegen nyelvekkel kacérkodni, amíg gondok vannak az anyanyelvvel.

Farkas

Farkas

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 367 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 13:40

Kedves író úr, beszélni magyar?

Az író rendre helytelenül (vagy sikertelenül egyénieskedő, művészieskedő, újító szándékkal) használ szavakat, kifejezéseket. Csak pár példa az első bekezdésekből; nem mertem tovább olvasni, mert a munkahelyen hülyén veszi ki magát a hangos röhögés. Tehát: marasztal, félrelép, kibukik. Hasonlóan kizökkentő módon jelenít meg bizonyos mozdulatokat, gondolok itt például arra, ha valaki 'szaggatott mozgással' nyúl a reteszért.

"Amikor először pillantott az idegen szemeibe, még nem fogta fel, hogy már nem tehetne ellenére."

He?

Borzasztó, önmagában is, de a kontextusba ágyazás csak tovább ront a helyzeten.

De ha csak a legutolsó mondatot vesszük: milyen egy öreg párbaj? Meghajlott már a háta, bottal jár? Vagy miaf***? Esetleg ősi párbaj, vagy valami ilyesmi? Any suggestions?

Magyarul beszélni kéne először megtanulni, ismerkedni a szavak jelentésével, mert az első pár bekezdés úgy az általános iskola 6-8. osztály szintjére tehető. Hajrá!

Sigmund

Sigmund

Uwel Ökle

• Fórumita
  • 3321 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 10:12

Kezdetnek marhajó volt. Hangulatos, az tény. Heroic fantasy, speciel nekem bejön a dolog. Más kérdés hogy voltak világképi rendellenességek: megnézem azt az Arel-papot, aki boszimesterekkel paktál, továbbá azt a tolvajklánt amelynek mara-sequoros fejvadijai vannak.
Amellett tudtommal rehynn ne lehetett az illető, a sumi mindt részletesen leírja, és ez a fickó nem volt köztük. Egy másodkori elf hadurat inkább el tudok képzelni. Az aquirt nem találtam elég romlottnak, egy sima BM szintjét sem érte el az aljaskodása.
Azon viszont a fejem fogtam, mikor a srác bejelenti, hogy az elf a kardtól halt meg. hja kérem, zseniális logikára vall, ha az ember meglát egy bazi nagy pengét egy hullában és megállapítja a halál okát...
Az meg, mikor a msternek jelentik, hogy az elf sértetlen, kivéve a kardot a testében... húúúú...
Az aquir meg a kristályban töltött idő után honnan a gedvából szerzett fegyverzetet? Vagy az is vele volt a kristályban? A lelkével?
Mindez persze csak kötözködés, nem szidom se a novellát, se az írót, mert a novella szvsz hangulatos volt és izgalmas(a klisék ellenére), az író megh kezdő, akitől ilyíen kezdés után még fogunk jókat olvasni, asszem.A százalékot biztatásnak szánom.

_csukan (NPC/NJK)

_csukan (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.03.08, 08:16

Szerintem nem volt olyan rossz,de arra azért kíváncsi lennék melyik az a tolvajklán, amelyik mara-seqoros fejvadászokat alkalmaz...

Abdul

Abdul

Jetipásztor

• Fórumita
  • 401 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.08, 02:00

Kharoon: a meggyőződésed finoman szólva is egy f***ság. A "novcsi" (ROTFL) meg ölég harmatos, bár imho a szerző nem reménytelen.

Kharoon

Kharoon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.07, 23:53

Nah, elolvastam a hozzászólásokat, és majdnem úgy voltam, hogy a novellának neki sem állok. Komolyan az a meggyőződésem, hogy a népek kinéznek egy emberkét, aztán csak annak a véleményét szajkózzák, mint vmi csürhe, sztem van, aki el sem olvasta a novcsit. (aki magára veszi, az nyugodtan gondolhat távkiértékelésre, ez nagyon divatos szó lett manapság) Tanulságos volt, eztán először novcsi, azután hozzászólások lesz a sorrend.
Nah most a novcsi, nekem nagyon tetszett, végig élvezetes, lekötött, és a viszonylag lineáris cselekmény ellenére kellemesen olvasmányos, érdekes. Ami nem tetszett, a rengeteg határozószó, a néhol túl egyértelmű utalások (pl az átok magyarázatánál) (a kiemelt hasonlatokra visszatérnék, mert ugyan a fórumos beszólásokban tényleg roppant bénák, szövegkörnyezetbe ágyazva megállják a helyüket) Maga a sztori lehetne kisebb volumenű is, egy novellában a terjedelem miatt nem nagyon érezni az illen ősi félistenek igazi erejét, és ezért kissé hiteltelen lesz a karakterük. Az egyetlen nagyobb gondom a párbeszéde megvalósítása volt. Szerintem ezeken még csiszolhattál volna.
amúgy kellemes darab, de semmi extra.

krisko

krisko

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 341 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.07, 21:28

Én becsszóra elkezdtem elolvasni, de nem ment!:D
Ez valami bűnrossz! Kezdve a titokzatosnak szánt nevektől, a halmozott jelzőkön át, egészen a lehasaló harciménig!:)
Ne! Ilyet többet ne! Kérem!:sírvakönyörög:

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2451 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.03.07, 20:08

Az eleje ugye a Hegylakóból van? :D

Ohh ember, olvass/játsz egy kis cyberpunkot... ott a rosszarcú, lecsúszott rohadékok is nyerhetnek, az asszonydelejező szemek meg a boltban is kaphatók.

Bocs, de a klasszikus high-fantasy mindig meghánytat.

Tortugantino

Tortugantino

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 74 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.03.07, 19:10

auer: elég baj, hogy megszoktuk...
"Írjunk jobbat" dolgot, könyörgöm el se kezdjük, gyurma láthatólag meggondolta magát, roppant helyesen.

Magáról a novelláról: a történet tényleg túl nagyszabású, ez még nem feltétlenül gond, de néhol nagyon "idegen", kizökkent.

pl: "kuncogott a szörnyeteg - igazán jól sikerült varázslat volt az." kicsit nehezen tudok elképzelni egy kuncogo már-már kedélyeskedő aquirt.

Számomra a tolvajklán "bevetése" sem volt egészen rendben az elf részéről, főleg az amilyen gyorsan napirendre tért a mészárlás fölött, a hatalma javarészét elvesztő aquir élőhalott serege pedig már végképp betett.

Mindazonáltal éspedig, számomra nem volt pátoszos, a már említett szóvirágok nagyrésze bejött, sztem némi irodalmi felhangot kölcsönzött a dolognak és ez még messze nem túlírás. Néhol egész hangulatos és itt-ott az elf/aquir életérzés is átjön. :D

Biztosan nem életed legjobb-legeredetibb-legkiforrottab írása, de kezdésnek nem rossz.

Üdv: Tortugantino

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]