Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Tibet RPG (Attila)

• Válasz írásához lépj be
69 hozzászólás érkezett eddig

Thirlen

Thirlen

Browncoat

• Fórumita
  • 1181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.06, 11:54

"tisztálatlan"? Nem inkább tisztátalan?

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.06, 11:54

"VAJRA enterprises"?
Csak nem buddhista szponzorálással, tanító célzattal készült játékról van szól? ;)

Lepus

Lepus

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.06, 11:50

Kínai tiszt karaktereket lehet indítani?
Azon gondolkodtam épp hogy milyen klassz kaland lenne egy kínai különleges osztag benyomulása az ismeretlen területekre - és a megbízatásuk célja legalább olyan misztikus és furcsa, mint a körülöttük megelevenedő tibeti szellemvilág... Mondjuk a párt felső vezetésében valaki többet tud a természetfelettiről, mint amit lent elárulnak.
A kommunista/konfuciánus karakterek egészen különleges ízt adnának a kalandnak.

santito

santito

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 249 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.06, 11:12

Micsoda kincsek kerülnek itt elő...
ha nincs ez az ismertető, valószínűleg sosem tudom meg, hogy létezik ilyen...
köszönjük!

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6493 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.06, 09:40

Ez nagy királyság, köszi.

NADAL

NADAL

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 423 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.06, 09:10

Igen jól hangzik!
Magyarországon hozzá lehet jutni valahol?

Aapep

Aapep

Ancient Bone

• Fórumita
  • 834 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.06, 07:45

Az tetszik nekem ebben az egészben, hogy olyan környezetet választ, ami semmi mással nem téveszthető össze. Nem attól egyedi, hogy itt nincsenek elfek, vagy a sárkányok nagyobbra nőnek, hanem valóban és maradéktalanul specifikus. Az biztos, hogy mind mind a dm-nek mind a pc-knek alaposan fel kell készülniük (vagy pedig az egzotikumokért nyálcsorgató idüllt idegenekként érkeznek), mert ellenkező esetben bootolni fognak a sztereotipiák és egy egzotikus, földmintájú de klasszikus fantasyben találhatja magát a party. Tehát olvasni, olvasni. A kasztokat és speciel nem szeretem. Jó, ez egy vélemény, ki nem szarja le, de attól még fintorgok. Nem az a baj, hogy támpontokat adnak. Adnak, hanem hogy (25 kaszt!), az összegyűjtött tipikumokat szépen szétosztják maguk között. Egy-egy kasztnak mi jut? nem sok.
Az viszont, hogy a tibeti kultúra teljes spiritualizmusa találkozik a kínai materialista, "modern" technikával és ideológiával, egyszerűen pazar. Akár egy pöpec, eklektikus atmoszférájú világnak is lehetne nevezni.
Jó kalandötleteket lehet meríteni, ha visszanyúl valaki az angol gyarmati korszakig, vagy a Harmadik Birodalom nevezetes tibeti expedíciójához.

Érdekes játék. Én nagyon szeretem az ilyen spirituális légkörben mozgó játékokat.

fefceman

fefceman

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 639 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.06, 03:15

Nos szerintem aki szereti Lesli L Lawrence müveit azoknak bejöhet ez a játék,és talán nem is mozognának olyan idegenül ebben a világban.
illetve egy-két könyvéből lehetne elég jó kalandokat csinálni.

kabal

kabal

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1269 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.05, 23:16

Készült GURPS-hoz is egy ilyen kiegészítő,de végül nem jelent meg.A szöveg letölthető volt a www.bootleg-rpg.org-ról,de úgy tűnik,ez az oldal szőrén-szálán eltűnt.
Sajna Magyarországon még egy hagyományos szamurájos-nindzsás oriental RPG-nek sincs esélye,hát még egy ilyen "specializált" settingnek!Pedig biztosan jó lehet.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6585 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.05, 23:16

Tibet RPG (Attila)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4553

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]