Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Bunok es erenyek (Tim Shaw)

• Válasz írásához lépj be
25 hozzászólás érkezett eddig

_falstaff (NPC/NJK)

_falstaff (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2007.06.19, 11:13

Ötletparádé, de teljesen stílustalan, már-már unalmas, ráadásul sablonos. Ilyen fordulatokat akármikor be lehet iktatni, pl. folytatódhat azzal, h. a varinak van méreg ellenállása, és megússza a tűszúrást stb.

Pestaa

Pestaa

Operálandusz

• Fórumita
  • 279 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.05.23, 18:42

Csak jót tudok elmondani róla. Talán a pillanatnyi hangulatom volt az oka, de páratlan élményt nyújtott. Nem kötekedek, látom, alant már megtették néhányan, erre figyelj oda a következő részekben... Mert mindenképpen elolvasom őket :).

loserock

loserock

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 49 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.05.17, 10:46

Nos Tim, először furcsálltam, hogy elmaradnak a poénok, de aztán végül minden a helyére került, kivéve a kulcsot :)
(bár a "másik kulcs" végűl bevégzi feladatát :)

Határozottan ügyes, a párbeszédek meg arra jók, hogy leírják a lovagok és egyebek egyszerű emberi mivoltját, nem is kell mindig a magas léptű beszéd...

grat!

_Darth Revan (NPC/NJK)

_Darth Revan (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.30, 12:28

Nekem is tetszett, bár a városban - még ha az úrnő elhalálozott is - a vidék urát szokták köszönteni. Nem akarok kukacoskodni, de nekem ez így tűnt logikusnak. Amúgy nagyon korrekt kis munka.

_[KM] HomoAurum (NPC/NJK)

_[KM] HomoAurum (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.29, 15:26

jó volt csak a párbeszédek tényleg egy kicsit gyerekesek. különben nekem is tetszettek a fordulatok.
És az ilúzióval kapcsolatban: a mágus elkaphatta volna a küldöncöt azelött is mielőtt szólt volna a város népének hogy fogadják a lovagot . Tehát akkor nem szólt a küldönc a városiaknak ezért nem jöttek ki hogy fogadják őket így már könyü volt "eltüntetni" a szokásos nyüzsgést

_trollslayer (NPC/NJK)

_trollslayer (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.28, 21:29

Cool. Kíváncsian várom a következőt tőled. :)

_baddude (NPC/NJK)

_baddude (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.26, 07:58

Xilath: igen, ez egy nagy illúzió. Mondjuk nem lehet megcsinálni AD&D-ben, vagy MAGUS-ban, csak olyan rpg-ben, ahol a nagy varázslók tudnak is valamit :) (pl: GURPS)
Az erényöv kulcsát a helyi papra bízták régen, aki vigyázott rá, és az ilyen váratlan esetekben oda tudta adni az orvosnak, stb.
A novella tetszett sőt, nagyon hangulatos és fordulatos. Fogadd meg a többiek tanácsait ;)

Kharoon

Kharoon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.20, 18:30

hm. fordulatos. :) nem is számítottam ennyi meglepetésre ekkora terjedelemnél... ;) Egyébként szép munka, gördülékeny, és olvastatja magát, bár néhol zavartak a határozószavak. Gratula.

_Melora Valmont (NPC/NJK)

_Melora Valmont (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.18, 16:29

Kellemes, gördülékeny írás, épp olyan hosszú, amilyennek lennie kell. A párbeszédek kicsit tényleg sántítanak, de azon kívül nagyon tetszett, főleg a fordulat a végén...zseniális! Köszönöm ezt a remek élményt!

Tim_Shaw

Tim_Shaw

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 361 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.13, 18:08

Azt hiszem, minden ember, aki beküldi egy írását az RPG-re, valami hasonló fogadtatásban reménykedik. Nagyon jó érzés látni, hogy tetszik másoknak a novellánk. Ez az igazi jutalom. Hálás vagyok érte! ;)
Azonban meg kell jegyeznem, ez nem csak rajtam múlt.
Szeretnék köszönetet mondani annak a maroknyi segítőkész, kedves ismerősömnek is, akik a beküldés előtt hozzájárultak a jobb végeredményhez lényegre törő kritikáikkal!
(Ha valakiben felmerülne még néhány kérdés, forduljon bizalommal Makidokihoz. Nála jobban magam sem tudnám megválaszolni. :))

Végül kaptam egy linket az ominózus eszközről. Kép is van hozzá. :D
http://www.semmelweis.museum.hu/muzeum/kia...pkoreu_maxi.jpg

_Szürke Tölgy (NPC/NJK)

_Szürke Tölgy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.13, 12:54

Bocs a sok hibáért az előzőben. Az erényöveken voltak lyukak, tegnap láttam képen a tv-ben. Persze szülni nem lehetett benne.
És igaz: jót csavartál a történeten, az külön tetszett, hogy a lovag végül elvigyorodik: csakazértis 1:1!

_Szürke Tölgy (NPC/NJK)

_Szürke Tölgy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.13, 12:47

Na, egész jó. Jók a leíró részek, kevés szóval, jól jellemzel. Általában dinamikusan halad előre atörténet, és nincsen igazán benne mellébeszélés, szükségtelen kitérő.Ravasz csapda, bár szinte kizárólag varázslattal megoldani ezt a dolgot, helyzetet, kicsit tényleg táp megoldás. Túl egyszerű az írónak. Abrakadabra és az van, amit az író akart.
Még valami: A lovag, amikor hitvese vélt sírjánál sír, sokmindent elmondasz, amit nem a narrátot szerepe léenne közölni. Pl. jellemrajz részletet a lovagról, hogy életében hol tartott, mivé lett, stb. Ezt jobb bemutatni epizódokon kersztül, vagy valamelyik szereplő(k) szájába adni, de nem belerőltetni! Tehát érthető legyen, miért beszélget éppen a lovagról, aki aztán szerepe szerint az olvasót felhomályosítja a Valmour jelleméről, pl.
+1 Az ál Flock - tök jó neve van, szvsz - nem hátrál ki végül sehonnan, mert a szabadban találkozott urával!
Tp

_bill haley (NPC/NJK)

_bill haley (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.12, 18:52

ajánlom mindenki figyelmébe a kínzások és kivégzések c könyvet, amiben minden le van írva az erényövről.

Szat

Szat

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 837 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.12, 14:29

http://www.teszvesz.hu/show_item.php?item=95798885#photo

_Xilath (NPC/NJK)

_Xilath (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.11, 14:57

Erényöv:

Tudtommal ez ténylegesen csak egy fémabroncs volt. Azaz konkrétan nem fedte a szemérmet, de levenni sem lehetett. A félrelépett, megesett asszony viszont elnyerte megfelelő büntetését... ahogy az a történetben is szerepel.
Az már egy másik kérdés, hogy akkor ténylegesen védi-e az erényét a nőnek. De kétlem, hogy egy vasbugyogót kéne elképzelni...
De nem vagyok szakavatott a témában. Csak egyszer mintha olvastam volna erről...

MakiDoki
Az stimm, hogy eltette láb alól a küldöncöt. Addig vágom. De miként etette meg mindenkivel, hogy a nő halott? Avagy hogyan hitette el mindenkivel, hogy a vár népe nem jött eléjük? Vagy hogyan hitette el az egész bandával, hogy mindenki azt higyje, amit ő el akart hitetni? ;)

Merazér... ez már kicsit táp illúzió lenne! :)

bencurrr

bencurrr

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 55 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.11, 14:41

tetszik de a jó szereplővel megint csúnyán kitoltak. Nekem hiányoznak a nagy heroikus mesék egyszerű képlete:
Sárkányt le, kincset fel, királylányt meg.

szó mi szó tegnap tanultuk a középkori viseletet és bár nem vagyok benne teljesen biztos de a kisdolgot úgy végezték mint eddig azzal a különbséggel hogy nem rongyot vizeltek le hanem fémövet. (a nagydologgal én sem tudok mit kezdeni. biztos volt ott egy lyuk:D:D:D)

Fishblood

Fishblood

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 388 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.11, 11:53

Nem rossz,nem rossz.Nekem a párbeszédek kicsit bugyuták,de ettől eltkintve jó kis novella ez.Tetszik a könnyed stílusa.

Az erényöv tényleg felvet néhány problémát (lásd szülés).De például hogyan végezték dolgukat azok a nők akik ilyet hordtak?

_Hegemon (NPC/NJK)

_Hegemon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.11, 09:45

Makidoki:
Szerintem ezt a részletet a féltékeny férjek nem osztották meg hitvesükkel... ;)

Maurice

Maurice

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 229 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.10, 19:19

Nagyon tetszett! Jól megtekerted a történetet a végén, és végig élvezetes, izgalmas volt olvasni. Köszi!

Makidoki

Makidoki

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 15 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.10, 17:08

Persze, aztán meg az asszony rászól, hogy "hogy fogod a kulcsot édes uram, vigyáz, nehogy féltékenységed csapdájába ess!" ;) :) :D

Xilath:

Talán eltette a küldöncöt láb alól, aztán egy két helyi illúzióval csak a mindennapos mozgásokat kellett eltakarnia. Én így próbálnám :D

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]