Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Megtevedt barany (Tiaro)

• Válasz írásához lépj be
22 hozzászólás érkezett eddig

Amaira

Amaira

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 3 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2010.11.20, 02:02

Így hajnali 2 óra környékén teljesen beletrafált a jelenlegi filozofálgatásomba ;)
Nagyon tetszik!!! Szinte már szavakat se találok! :) (Főleg így félkómás állapotban XD)

Odusz

Odusz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 203 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.06.12, 14:56

Nem rossz.
Kicsit nehéz azonosulni, kicsit még áttör a "hatásvadászkodás", ami akkor hatásos, ha "leplezett", tehát nem érzi az ember, hogy: "Ahá, most kell érezni, hogy..."
De ettől eltekintve jó! Stílus nem rossz, az ömlengés, a vulgaritás, az exploziv érzelmi kitörések szerintem nem ütik egymást. Sőt! Lehetne egy jelenet egy nagyon jólsikerült Vampire játékból...:)

_Melora Valmont (NPC/NJK)

_Melora Valmont (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.04, 20:56

A cím alapján nem sok reménnyel indultam neki, de aztán rá kellett jöjjek: jajj, de nagyon bejön a stílusod! A "túlpatetizált" mondatok egy kicsit engem is zavartak, de azon kívül kellemes írás. Meg egyébként is szeretem a vámpírokat, érdekelnek a róluk szóló írások :) A befejezés gyönyörű. Írjál még hasonlókat!

_WiCK (NPC/NJK)

_WiCK (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.04, 02:01

Nekem tetszett, és ami több inspirált. A Cigarettás doboz rész, már majdhogynem zseniális, jó ez a komor cinizmus benne. A hangulat eltalálása sikerült, ezt azért mondom mert 8 éve vagyok mesélő és 10-11 ée írok novellákat - na erre mondtam, hogy inspiráló.
Elolvasva arra gondoltam sok ilyen játékos kéne a csapatomba:)

_Táltos28 (NPC/NJK)

_Táltos28 (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.05.01, 04:47

Gratulálok! Nekem is nagyon tetszett.
Ezzel a stílus kettősséggel nagyon jól visszaadod a karakter kettősségéből adódó feszültségeket. Igazán jól visszadja a hangulatot (még az "üdítős zacskó"-s rész is). Biztos tévedek, de engem kicsit Stephen King stílusára emlékeztet. :)

Gerimaci

Gerimaci

Újdonsült fórumozó

• Fórumita
  • 37 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.28, 13:55

Nagyon nagyon jó.

Tim_Shaw

Tim_Shaw

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 361 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.27, 17:12

Hát nem tudom, nekem akkor is tetszett.
Egyedül az "üdítős zacskó"-nál zökkentem ki.
Amúgy görcsmentes, kellemes írásnak találom.
Jöhet még!:)

_Malkavian (NPC/NJK)

_Malkavian (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.27, 12:24

Szard le mit mondanak, nekem rohadtul tetszett :)

Regen vartam mar egy hasonlo jellegu vampire novellat. Nekem nagyon utott. Aki meg nem latja at az egesz baromsagot, es a jatek hangulatat az ne a novellat fikazza hanem ne olvasson ilyet. Igen, a vampire ILYEN. Tenyleg szenvednek a vampirok a nemlettol. Patetikus meg faxom de megis ez van.

Malk

Tiaro

Tiaro

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 446 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.25, 23:22

Ok. :)
Köszönöm a hozzászólásokat, örülök, hogy van akinek tetszett, a kritika pedig nagyrészt jogos. A póz, és a vulgarizmus szándékolt, ha ezt nem sikerült éreztetni, az valszeg az én hibám.
Legközelebb majd egy brujahról írok. :)

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.25, 17:12

Szépen, stílusosan írsz, de a téma eléggé elcsépelt, és kliséhalom. Írjál másról.

_LORD OF DEMONS (NPC/NJK)

_LORD OF DEMONS (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.25, 16:44

túl rövid, és nagyon hajaz a vámpír törvénykönyvekben a kis intermezzokra ( közbeékelt novellácskákra ) - ott erőltetik a patetikusság és a vulgarizmus keveredését. Viszont ebben a vonatkozásban kellemes. de több szót tényleg nem érdemel.

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.25, 16:18

hm. Kharoon: ez egy hangulati valami, a csóka visszaemlékszik a múltjára, q**arosszul érzi magát, hogy nem felelhet meg magának, aztán végül felgyújtja magával a templomot. mit nem lehet ezen érteni? :) nekem speciel tetszett, de valóban néhány szó elég anakronisztikus volt. persze ez is feszültségkeltő hatású, de nem biztos, hogy a jobbik értelemben :)

Kharoon

Kharoon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.04.25, 11:31

Nem rossz. Viszonylag kellemes fogalmazás, csak néhány helytelenül megválasztott kifejezés, határozószó, és giccses klisé zökkentett ki ("Éhesen keltem kilenc körül. Pokoli éhesen.") Nekem nem jött le teljesen miről is akartál írni. Hangulat? a történet csapong a jelenetek közt. Cselekmény? végig multidő, tudatosítva többször is, ráadásul a végkifejlet is elég kétértelmű. a karakter ábrázolása? túl rövid a novella ahhoz hogy bármillen érzést kapcsoljak szerencsétlen vérivóhoz, vagy áldozatához. Sparrow véleményével értek egyet annyiban, hogy tényleg klisés, és szerintem is a rajongás a vámpirokhoz ihlette a novellát. Ha sikerül túllépni ezen az öncéluságon, szerintem lesz ez jobb is. (leszögezem azért, hogy tetszett annak ellenére, hogy lehúztam)

_Tivo (NPC/NJK)

_Tivo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.25, 10:30

Sparrow, ha elszakadna a "megszokott" vámpír stílustól, akkor nagyon-nagyon hosszan kellen magyaráznia a helyzetet, ami nagyon is "vicces", amolyan kicsavart, groteszk helyzet. Végre nem csak a szépségeit látjuk a vámpír létnek!

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.25, 10:01

Jááááj, term. Bad _G_othic Poetryt akartam írni, csak még minden nem lehet javítani.

A cigis poén mindentől függetlenül azért tetszett.

_Hegemon (NPC/NJK)

_Hegemon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.04.25, 09:57

"A srác attitűdje" a legjobb az egészben,
ájtatoskodni próbál, de nem megy nagyon neki. A csúnya szavak úgy ugranak ki a stílusból, mint a vámpír a ráeröltetett emberségből. Ez feszültségkeltésnek se rossz, meg párhuzamnak is jó. Ha szándékos gratula. Ha véletlen, mázli :)

Shadowmasters

Shadowmasters

Yeti lovag

• Fórumita
  • 1086 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.25, 09:39

Nekem a bevezetés nem tetszett annyira, a művészet alsóbbrendűségének említése meg a minták elmélyült nézése nekem nem vág egybe. Kicsit középkor-szagú az egész, ha nem lenne benne a benzin, és a cigi. A pap kinyírása picit erőltetett. "Látta a vér a ruhámon, az eszelős tekintetet, és valahogy rám ismert.
Démon!"
Ez egy kicsit megbontja a hangulatot. Egy gyilkos! szerintebb jobb lett volna.
Ettől függetlenül jó írás, tetszett.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.25, 09:31

Nem jött be... Túllihegett, túl pozőr. Lehet, hogy egy gót oldalon a 16 éves lányok rajongói leveleket kalapálnának oldalakon át, sztem gyengécske.

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2393 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.25, 09:12

Hajaj. Bad Bothic Poetry 101, ezúttal prózában. Ha a szerző 15 évvel korábban tevékenykedett volna Amerikában, tán ő írhatná a semmitmondó, ámde jó pózer hangulatpittyputty-lihegéseket a WW-alapkönyvek átvezető oldalaira. De legalább rövid.

Eberen_Orkodo

Eberen_Orkodo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 972 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.04.25, 07:59

Szerinten nagyon jó, nekem nagyon bejött. "A srác attitűdje keveret." He?? Mit vársz egy félőrült, zavarodott, öngyilkosjelölttől?!
Tuti jó. Király!

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]