Ugrás tartalomhoz

Shadow-sportok

• Válasz írásához lépj be
51 hozzászólás érkezett eddig

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.12, 16:58

Szia!

Jól hangzik a koncepció, bár helyesen Coyotes, és kíváncsi vagyok, mikor áll az ifjú környezetvédő profi embercsempésznek. :)

A témában keresve a wikidot, sr-fandom, sr-reawakened wikia és hivatalos fórumon is általánosan az látható, hogy a kíber és növesztett beültetések megengedettek, bizonyos fokig és természetesen fegyver nem lehet bennük, rendszeres ellenőrzés alatt vannak. A mágusokat teljesen kizárják belőlük, és a pálya védelméről is gondoskodnak a külső hatások ellen. Az adeptusi erőkkel bírók is részt vehetnek, és a metahumánok közt sincs korlátozás.

A KM döntésére van bízva természtesen, hogy ebben mennyit enged, vagy szűkebb ligákat is indítanak, akár illegális mérkőzéseket. Az utcai harcok mondjuk elég durva tud lenni, hogy az erőszakra kíváncsiakat is lekössék - többnyire.

Remélem, tudtam segíteni. Üdv!

Szia!

Koszi a valaszt!
Igen, sokat segitettel. A Fandomos forrast idokozben megtalalatam en is. A denveres oldallal karoltve pedig gyakorlagilag minden kerdesemre valaszt kaptam, sot meg tobbre is. :)

Egyelore nem dedelgetek embercsempesz karriert, de hat ember tervez, Isten vegez...

mipet5

mipet5

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 62 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.12, 10:12

Szia!

Jól hangzik a koncepció, bár helyesen Coyotes, és kíváncsi vagyok, mikor áll az ifjú környezetvédő profi embercsempésznek. :)

A témában keresve a wikidot, sr-fandom, sr-reawakened wikia és hivatalos fórumon is általánosan az látható, hogy a kíber és növesztett beültetések megengedettek, bizonyos fokig és természetesen fegyver nem lehet bennük, rendszeres ellenőrzés alatt vannak. A mágusokat teljesen kizárják belőlük, és a pálya védelméről is gondoskodnak a külső hatások ellen. Az adeptusi erőkkel bírók is részt vehetnek, és a metahumánok közt sincs korlátozás.

A KM döntésére van bízva természtesen, hogy ebben mennyit enged, vagy szűkebb ligákat is indítanak, akár illegális mérkőzéseket. Az utcai harcok mondjuk elég durva tud lenni, hogy az erőszakra kíváncsiakat is lekössék - többnyire.

Remélem, tudtam segíteni. Üdv!

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2018.11.11, 12:15

Sziasztok!

Hosszú idő után ismét belevágtunk egy SR kampányba. Elég nagy váltás volt a 2.0 után az SR5 de legalább nem kellett bajlódnunk a köztes megoldásokkal. :)

Életút jellegű a dolog, és ez a második fejezet. Egy RASZ-szal rendelkező, indián fizikai adeptussal játszom, aki sportösztöndíjas az egyik CAS területen lévői főiskolán (Georgia Institute of Technology). Itt az iskola Atlanta Coyots nevű csapatának a sztárjátékosa. Az ősi tradíciók miatt nyilván tiszteli a Földanyát, a természetet, így esténként álarcos ökoterroristásat játszik. :)

Amiért most ide írok az az, hogy szeretnék többet megtudni a versenysportok és a felébredt világ vívmányainak a viszonyáról (kiber-, biover, meta fajok, fizikai adeptusok).

Végigolvastam az egész topicot, de javarészt egyéni véleményekből és feltételezésekből áll. Hivatalos álláspontot tán egyedül Mosomedve kolléga írt. Így tudom, hogy a Shadowbeat kiegészítő a releváns a témában, de ez sajnos nincs meg nekem. Ezért hálás lennék, ha valaki konkrétan a profi amerikai foci és a fizikai adeptus frigyéről ismertetné velem a tényeket.

Előre is köszönöm!

dekszter

dekszter

Régi fórumozó

• Szerkesztő
  • 5543 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.03.22, 14:08

Üdv.

Rögbi. Kiber biover: ami belefér, kivéve a teljes kibervégtagot.

Elhiszem, oda kell is a sok cucc. Egyébként ne keverjük össze, hogy a rögbi nem egyenlő az amerikai focival :felvon: Hasonlít rá, de nem teljesen ugyanaz. Mindez csak apró észrevétel, no offense.

Vincent

Vincent

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 1040 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.16, 07:56

Honnan lehet a Shadow-sportokról a semminél többet megtudni?

Te, figyi már. Neked van valami problémád a fotoreceptoraiddal? Vagy egyszerűen ennyire lusta vagy, hogy akár egy hozzászólásnyit visszaolvass? :nono: Nem igaz, hogy egyesek (igen, te is) gondolkodás, visszaolvasás nélkül képesek egy-egy topicba beleírni. 6, érted, hat szájonfakkolt sort kellet volna visszaolvasnod, mielőtt beírsz. De idézem neked, nehogy probléma legyen megkeresni:

....De erre szerintem lesz megoldás... 

A Shadowbeat kieg foglalkozik a sportokkal, metákkal, és kiberrel.

A baseball-ban(bár kit érdekel ez az értelmetlen sport?) 3 esszenciáig mehet a kiber.....

És mivel ez egy shadowrunhoz igen szervesen kapcsolódó kiegészítő, gyanítom, hogy a sportok (gyűjtőfogalom az összes sportra) között a felébredt világ új sportjait is ecseteli.

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.15, 20:02

shadowbeat kiegészítő erről szól, meg a médiáról , meg az éneklésről.

_Chromedragon (NPC/NJK)

_Chromedragon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.02.15, 19:13

Honnan lehet a Shadow-sportokról a semminél többet megtudni?

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.14, 08:13

A meták problémáját a humánokkal szemben már sok rendes poliklub is felismerte.Hisz egy ork gyermek tíz éves korára egy felnőtt Ember súlyemelő erejével rendelkezik, párosítva egy 8 éves gyerek értelmi képességeivel(Forrás: Threats) a tündék és törpék hosszú élettartama szintén probléma, de még nem került előtérbe(majd csak akkor fog mikor a vállalati ranglétrán, kihal felőlük a vezető réteg, és mindenütt ilyen igazgatók lesznek!).
De erre szerintem lesz megoldás... :dilis:

A Shadowbeat kieg foglalkozik a sportokkal, metákkal, és kiberrel.

A baseball-ban(bár kit érdekel ez az értelmetlen sport?) 3 esszenciáig mehet a kiber a játékosba és megmaradt tiszta sportnak hál istennek. 6 meta van az Észak amerikai bajnokságban,kivétel persze a Tir-i Portlandi Lord-okat.

Kosárlabdában tilos bármilyen emelő kiberver(pld.: hidraulikus emelő) valamint kibervégtag, korlátlan viszont az izomerősítés, érzékelők(smart ball!), és max 1-es huzalozott ,vagy 2 es gyorsított reflex engedélyezett.

Rögbi. Kiber biover: ami belefér, kivéve a teljes kibervégtagot.

Meták: egy hallgatólagos megegyezés, korlátozza a meták számát a csapatokban(gondolom ahol túl sok meta kerük be a játékba, azokat baleset éri, kiesnek a 4,ről...) Pld a profi rögbi ben 78, ork és troll játszik, ugyanígy 24 elf. Szóval szvsz ha kosárlabda csapatonként egy troll lehet max(a hivatalos mérkőzésen), az megoldja a problémát.

Atlétika: Kiber és biover tilos(adatjackért is tiltottak ki versenyzőt)Bár sok helyen rühellik a metákat(pld.: CAS, CFS....), de belátják hogy az olimpián szükségük van a képességeikre(elvégre lehet hogy a troll nem tudja olvasni de felemeli a 300 kilót). A súly emelők 30 %-a troll(meglepő?), akárcsak a bírkózóké(szegény törpék sehol sincsenek...).
A legjobb 100 méteres síkfutó egy elf(9,1 sec).

Ennyit mára.
a mágia már egy külön téma, ha érdekel valakit

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.11, 16:56

Phobos:

Két azonos fajú metahumán nászából szerinted mi születik? :rohog:
Ne légy mán ennyire poliklubos! :rohog: ... ha meg már elismered az összes többi meta faj egymás közti szaporodását, miért olyan érthetelen számodra a trollbébi fogalma?

Mr_Nemo

Mr_Nemo

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 924 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.02.11, 12:39

Valamelyik kiegészítőben olvastam a sportokról, ott valami olyasmi van leírva, hogy van külön meta liga. Az adeptusi képességek és a kiberverek pedig szigorúan szabályozva vannak.

Én amúgy elképzelhetőnek tartok egy közös ligát, modnjuk olyan szabályokkal amik a trolloknak kevesebb beültetést engedélyeznek, mint a humánoknak, esetleg egyes beültetések eleve tiltottak számukra.

A troll védőről meg csak akkor tud lepattani az ember futó, ha a troll elég gyorsa, hogy egyáltalán elkapja.

Vincent

Vincent

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 1040 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.11, 09:45

Labdajátékokra és azon belül is inkább a kosárra visszatérve. Lehetséges, hogy a trollok valóban nem fognak sosem kosarazni, vagy kézilabdázni, röplabdázni versenyszerűen. Valóban nem lehet annyi olyan képességű trollt összeszedni, hogy komplett ligát lehessen rájuk építeni. Az teljesen új léptékrendszert (a 3,05 m-en lévő gyűrű nem épp kihívás egy trollnak), emiatt új stadionokat követelne meg, ami nem hiszem, hogy létrejöhetne, az érdekeltek, érdeklődők viszonylag szűk köre miatt. Viszont, nagyobb szabálymódosítások nélkül orkok és tündék vehetik át a pályát az átlag fehér és nigro játékosoktól. Most viszont ne röhögjetek ki, de elképzelhetőnek tartom, hogy egy-két törpe játékos is feltűnik (leginkább az irányító poszton), ha igazán tehetséges és gyors. Azért feltételezem ezt, mert egy nálad 1 méterrel alacsonyabb embertől elvenni a labdát sokkal nehezebb (és ne hasonlítsátok őket a gyerekekhez, képzett játokosról van szó) és sokkal könnyebben ki is cselez, az már más kérdés, hogy nem lesz épp egy sikeres bedobó, de hát istenem, mindenki nem lehet az.

Érdekes lehet még a sportolók élettartama és sportkarrierje. Ezt megbeszéltük, hogy egy trollnak nem túl hosszú, de mi van egy tündével? Az évtizedekig uralkodó lesz egy sportágban, ha épp egyéni sportról van szó? Mondjuk tenisz, talajtorna, műugrás, stb... pont ott, ahol az ügyesség a legfontosabb. Humánok jönnek mennek, egy-egynek lehet egy-két jó eredménye, de évtizedeken keresztül ugyanaz a tünde sportoló a legeredményesebb.

Charlie5

Charlie5

a Málkhúton álló Feketecsuklyás

• Fórumita
  • 632 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.11, 06:51

Üdv!

_Phobos_

A Goblinizáció lefutott, bár még manapság is előfordul, de egyre ritkábban. Az ork és a trollok is mostanság már "hagyományosan" szaporodnak. A tündék/törpök esetében nem volt Goblinizáció, ők már igy szültettek.

De a másik példámat felhozva az amerikai focis humán megkapja a labdát, majd az ellen troll blokkolója rávetődik.
Erre hozzák a pálya széléről a markolót, hogy kiássák a (mű)gyepből, hordágyon el, csere be a pályára?

Charlie

_Phobos_

_Phobos_

Árnyfalkatag

• Fórumita
  • 2450 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.11, 01:02

Aleister:
Most akkó mi van? A troll újszülött 5-ös testtel mászik ki? :o
Csak a törpék és a tündék születnek metának, nem? :alulképzett:

PS: Ja bocs, szóval az orkok is, de a trollok tudtommal nem. Vagy mégis, vagy mivan? :rohog:

Módosította _Phobos_: 2005.02.11, 01:03

Aleister

Aleister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 4402 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.10, 23:15

Douwe:

SR-re vetítve a dolgot, a trolloknál vedd figyelembe, hogy ők meg goblinizálódnak is, és azt is meg kell várni, hiába nő fel hamarabb 

Jaja, csak kihagytad a számításból azokat, akik metahumánként születnek.

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.02.10, 23:10

kisvakond:

Oksa, szoráj, én valahol a profi sportra gondoltam, mint pl az amcsi NBA, jégkorong, amcsi foci, stb.

A felnőtt profi játékosoknál kicsit hosszabb a karrier, mint az általad említett tornászlánykák esetében, de igazat adok neked abban, hogy nagyon sportfüggő a dolog és az amatőr, illetve profi liga is megosztja a sportművelőket.

SR-re vetítve a dolgot, a trolloknál vedd figyelembe, hogy ők meg goblinizálódnak is, és azt is meg kell várni, hiába nő fel hamarabb :rohog:

Továbbá valahol a metarasszizmus miatt szerintem annyira nem tudnak érvényesülni, nem fognak rájuk annyira felfigyelni, és mint lejjebb írtam az a sztereotípia alakul ki, hogy a trollokat az erőművészetek felé terelik.

A kosárlabda meg pl nem ilyen, csak, hogy a kiinduló példák egyikénél maradjunk.

A kinevelésről meg annyit, hogy nem azért ölel fel sok időt, mert fel kell nőnie, hanem mert ha nem kezdik el időben és úgy nő fel, akkor kisnyúl, egy csomó dolog nem úgy alakul ki az emberben. Ezt gondold át mégegyszer :rohog:

Szeretném tudatni a közönséggel, hogy habár nem látszik elsőre fizikailag rajtam, de sporttagozatos általános iskolába jártam ;)

_kisvakond (NPC/NJK)

_kisvakond (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.02.10, 22:49

Douwe EgBerts:

18 évesen némely sportkarrier már inkább a végén, mint az eljén jár. (lásd tornászok), és azt se felejtsd el, hogy miért tart a kinevelés annyi ideig. MERT FEL KELL NŐNIE!!! Ez eszedbe sem jutott? :rohog:
Az eddzéseket pedig nem csak a technikai készség fejlesztése, hanem a fizikum kifejlődése miatt is el kell kezdeni időben, és egy gyorsabban növő trollnál erre nyilván nem kell annyi idő.
Aki pedig jól kosarazik, az már el sem tud kapni egy kézilabdát mi??? Azért nem kelleni mindenre ennyire alkalmazni azt a bizonyos szabályt.
És a sportolók többsége 18 éves kora előtt nem kerül be a felnőttek közé, és bizony ahogy mondod nagyon sok sportágban (mondtam, hogy ez sportáganként változó!!!) 23-24 évesn már inkább nagyöregnek számít. Az eddzőség meg nem tudom hogy a fenébe jön ide! Most itt az aktív sportról volt szó!

Módosította kisvakond: 2005.02.10, 22:49

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.02.10, 21:23

kisvakond:

A sportoló karrierje 5-6 év (vagy több) viszont a kinevelése +8-10 év szvsz.

Ha egy baromi tehetséges srác mondjuk 18 évesen áll be sportolni akkor csak 23 éves koráig nyomja???
És 18 előtt is valszeg csak a sportra álltá rá, már elsős ált isitől, vagy mondjuk felsőtől.
Ne kelljen már matekoznom, lazán kijön, hogy a kinevelés 8-10 év és a karrier felépítés, csúcson levés lehanyatlás is jócskán 10-15 évet ölel fel.
És akkor még nem beszéltünk arról, hogy elmegy edzőnek. :rohog:

A trollnak meg szerintem el is kellene kapnia azt a labdát, hogy berakja a kosárba, és ha nincs a "tenyeréhez igazítva" (figyelem, SR szakszó veszély) akkor mínusza van rá, hogy elkapja és elmegy a virsli ujjai között.

A fenti rész most csak kosárra volt levezetve, de jópár sporthoz , főleg a csapatsportágakhoz inkább ügyesség kell, ahol meg az erő számít, ott vannak direkt súlycsoportok.

_kisvakond (NPC/NJK)

_kisvakond (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2005.02.10, 21:14

Douwe EgBerts:
"Kicsit nem értem, hogy miért a trollokat hozzátok fel példának a kosarazásnál, szerintem a tündék lesznek nyerők abban."

Azért szerintem az sem elhanyagolható, hogy valaki 3m magas, és helyből feléri a kosarat, meg, hogy a keze kb. 2 m és simán ÁTRAKJA (és nem dobja! :rohog: ) fölötted a labdát. A tündike meg ugrálhat ;) .

Douwe EgBerts:
"A másik, hogy míg manapság a népesség elég nagy része afro (főleg amerikában) így valahol jogosan nyertek teret a sportban is, míg az SR-ben elég kis százalék csak troll, rövidebb az élettartamuk, és a magasság meg az erő mellett vannak negatívumaik is, szvsz."

Ha a népesség akkoras aránya lenne feka, mint az NBA-ben, akkor a KKK lapíthatna az USA-ban. :rohog:
Amúgy egy sportoló karrierjének "élettartama" szerinted mekkora 5év, esetleg 6 (persze ez sportonként változó lehet).
Ezt azért egy kicsit jobban át kellene gondolnod.

Douwe_EgBerts

Douwe_EgBerts

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 907 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2005.02.10, 19:13

hoi,

Kicsit nem értem, hogy miért a trollokat hozzátok fel példának a kosarazásnál, szerintem a tündék lesznek nyerők abban. ;)

Azért egy kosárlabdázásnál kell egy kis ügyesség is, az meg a trolloknak nem van.

A másik, hogy míg manapság a népesség elég nagy része afro (főleg amerikában) így valahol jogosan nyertek teret a sportban is, míg az SR-ben elég kis százalék csak troll, rövidebb az élettartamuk, és a magasság meg az erő mellett vannak negatívumaik is, szvsz.

Szerintem valahol nagyobb létjogosultságot kapnak új, extrém sportok, ahol a különböző posztokon van létjogosultság és igény a trollokra.
Lásd Harci Motorosok......Vagy valami Blood Bowl szerű játék.....

Varshi

Varshi

Árnyfalkatag

• Moderátor
  • 1592 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2005.02.10, 14:53

Mennyivel egyszerűbb a harci motoros liga... ;)

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]