Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Azok (gillz)

• Válasz írásához lépj be
27 hozzászólás érkezett eddig

_Morthel (NPC/NJK)

_Morthel (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.14, 08:43

Szóval Rómeó és Júlia elkárhoztak...hmmm...hát ezt is megtudtuk...Kyrie eleison!

Hellguard666

Hellguard666

The Fallen One

• Fórumita
  • 2313 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.13, 12:23

Ehhh...

Nekem nem tetszett, olyan volt mint egy neogót harakiri, így ebéd után du egykor...

Őszintén szólva nem jöttem rá miről szól, nem tudtam meg semmit a főszereplőről, és semmit sem tett az író, hogy egy csöppet is érdekeljen a lelki nyomora... Ott lóg az egész a levegőben, ad egy nyomott hangulatfoszlányt, amit agyonvág az hogy semmit az ég egy adta világon nem közöl az olvasóval a mű. Szerintem gyenge!

_Malkavian (NPC/NJK)

_Malkavian (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.13, 11:50

Szia!

Gratulalok, nekem tetszett. Nagyon jol tudtad erzekeltetni a kepeket, megteremteni a hangulatot. Picit tenyleg kusza, en sem ertem. Viszont voltak nagyon jo megmozdulasaid, amiket meg Tim Shaw (timsó? :aboci: ) emlitett.

"a gótikus ablakokból fehéren ömlött a kint"

Ez szerintem kifejezetten "kispálos"...

Malk

Kharoon

Kharoon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 101 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.12, 20:56

hm. az első harmad után elveszítettem a fonalat, amit addig is csak sejtettem hogy hol is van. jók a képek, és profi az ábrázolás, de csapnivaló ez a rengeteg indokolatlan váltás, mert olvasva fárasztó mindíg beazonosítani, hogy ki kivel van, és ezen a dőlt betűk sem segítenek.

_baddude (NPC/NJK)

_baddude (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.12, 16:39

Oks, szvsz a kuszaságot egy írónak - vagy annak, aki írásra adja a fejét - úgy kell tudni megjelenítenie, hogy az érthetően legyen kusza. Ha Hannibal Lechterből csak ennyit kaptunk volna, akkor biztos nem nézem végig a Bárányok hallgatnak című szösszenetet sem. Pedig azok a gondolatok is kuszák voltak, amiket ő tolt az arcunkba. Csak érdekesen tette. Szóval óvatosan a "csak én értem mert én írtam" dolgokkal.

Mendark

Mendark

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 104 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.12, 09:35

Tegnap elolvastam -még dőltbetűk nélkül- és gyakorlatilag semmit nem értettem belőle, az egész nagyon egybefolyt, és szörnyen kusza volt.
Most hogy már az "eredeti" verzió került fel, újra rászántam magam. Tényleg sokat segített a dőltbetűzés, de sajna nem elég következetes.
Kár.
A történetre még rá lehet fogni hogy szándékosan folyik sok minden egybe, hogy érzékeltetni kívánja a lány fejében lévő megannyi kusza gondolatot. De ebben az esetben még fontosabb lenne, hogy ez formailag jó legyen, mert az olvasó így teljesen kizökkenhet.
Ennek ellenére kellemes volt így másodikra átolvasni, főleg az előző tükrében.
Sok sikert a további íráshoz!
(És egy kicsit több lektorálást :-)

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.12, 09:13

Tim Shaw: szerintem a többségünknek nem az a baja, hogy nem cselekményre fókuszál, hanem hogy a cuccnak se füle, se farka... attól, hogy valami nem cselekményre fókuszál, még lehet érthető. (pl. megmutattam a cuccot az ex-irodalomtanáromnak, elkezdte értelmezni, de ő is belehalt. nabumm. :aboci: )

Tim_Shaw

Tim_Shaw

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 361 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.12, 06:33

Nekem tetszett.
Mégpedig azért, mert ez végre egy olyan írás, amelyik megpróbál elrugaszkodni a sablonoktól.
Miért kellene minden írásnak a cselekményre fókuszálni?
A következő sorokat pedig kifejezetten ötletesnek találtam:
" a gótikus ablakokból fehéren ömlött a kint"
" Attól függetlenül, hogy mi a szándékod, mindjárt jégkockák ütköznek ki pórusaimon."
" Mintha rajtakapott volna valamin, úgy haraptam el gondolataimat."

_Melora Valmont (NPC/NJK)

_Melora Valmont (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.11, 23:04

Hangulatos, de dőlt betűvel és anélkül sem érthető igazán szerintem. Biztos én nem vagyok hozzá elég intelligens, de az előző két Hinata-novella és ez a mű valahogy nem tudott igazából lekötni, a végére én is a sorszámolgatásnál kötöttem ki, de a szerző iránti tiszteletből és szokásos kíváncsiságom miatt végigolvastam. Néhol hiányolom az "a" névelőket, tudom, archaikus stílus meg minden, de akkor is. Amit kicsit túlzásnak éreztem: "finoman metszett kezére". Valahogy nem ízlik.

_LORD OF DEMONS (NPC/NJK)

_LORD OF DEMONS (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.11, 18:29

ööö, rajtam nem sokat segített a dőlt betű, lehet, hogy kezdek megbolondulni????

BePe

BePe

Admin

• Admin
  • 4649 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.11, 17:30

jenoe
felkerult a dolt betus formazas is.
nezd meg es dontsd el kerlek, valoban hianyos volt-e ugy.

jenoe

jenoe

boardgamegeek

• Fórumita
  • 1424 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.11, 16:41

srácok, nektek kimaradt gillz 63868 számú hozzászólása? ebből nekem az jött le, hogy a novella hiányosan jelent meg.

talán jobb lenne levenni amíg nem sikerül eredeti formájába visszaállítani.

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6277 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.11, 15:46

nem egyértelmű,mondhatni, elvész a mondanivaló (a lényeg h. én se értettem) de van benne valami furcsa. Meg kissé befejezetlennek tűnik.

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.11, 14:18

na, hát csatlakozok az előttem levőkhöz... WTF?! elolvastam. kétszer. még mindig nem értem, és leginkább Tivoval tudok egyetérteni.

_lordofdance (NPC/NJK)

_lordofdance (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.11, 12:44

Népi megfigyelés, hogy a novellák rovatban az utóbbi időkben megszaporodtak a kevésbé egyértelmű novellák. Az írók vagy az rpg.hu kapott rá erre a stílusra? Persze mindkettő, de melyik jobban?

Na erről az alkotásról annyit, hogy zavaros, Juditon kívül nem sikerült konkrét, személyiséggel rendelkező objektumot elkülöníteni a szavak rengetegében. Menekülés, félelem, segítség, nyugalom. Ez minden amit ki tudtam hámozni belőle. De legalább hangulatos volt...

_soltadam (NPC/NJK)

_soltadam (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.11, 11:49

Öhh, nem értem az egészet :aboci:( Az elején még próbáltam követni, a közepén már csak átfutottam a sorokat, a végén számoltam visszafelé, hogy mennyi van még hátra. Kb. ennyi a véleményem, mert minden máshoz legalább az alap szitut kellett volna megérteni... gondolom :S Ez most vagy tipikus példája annak, hogy csak a szerző tudja miről akar beszélni és eltávolodik a közönségtől, vagy csak az volt a lényeg, hogy senki ne értsen egy kukkot sem...

gillz

gillz

zombidroid

• Archívum
  • 405 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.11, 10:28

:aboci: köszi a hozzászólásokat és kritikákat.
talán egy _kicsit_ érthetőbbé tette volna az egészet, ha megmaradnak a dőlt betűs részek, de nem tudom, hova tűntek :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2499 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.11, 10:20

A kivitelezést az átlagnál kicsit jobban megírt gótikus szenvelgésnek hívnám, a cselekmény meg előttem is titok maradt. Vannak szellemek, halandók(?) üldözés, wraithek meg Árnyékok(?), románc, és kb. ennyi. Ha a homály a koncepció része volt, akkor sikerült, ha nem, akkor viszont csak simán homály.

Az "azok"-ról nekem meg mindig a kimondhatatlan cthulhoid szutymorgányok jutnak eszembe...

Zajec

Zajec

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 223 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.11, 10:05

Hát, tényleg elég fura. Ki fél kitől, miért, hány hanggal is vitatkozik, és miért is? És...és... szóval nekem nem jött be, de talán csak azért, mert szánalmasan földhözragadt vagyok.

_paladine (NPC/NJK)

_paladine (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.11, 09:21

"billentyűzetet" a fenébe is. Reggel fél tizenegykor még egy kicsit kába vagyok...

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]