Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Laszlo Zoltan: Nagate (Rorimack)

• Válasz írásához lépj be
13 hozzászólás érkezett eddig

Albrecht

Albrecht

ironikushumorforrás

• Fórumita
  • 634 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.22, 19:08

Tetszetős darab a könyv, kicsit epic level, de mentes az epic-kommerszizmustól (mondhatnám, nem gagyi). Minden más ott van a kritikában.
Magyar szerzőtől nem is emlékszem mikor olvastam olyat, ami ennyire tetszett volna.

Kibic

Kibic

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 205 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.17, 20:16

Üdv mindenkinek!

Már többször kinéztem magamnak a könyvet, de csak az ajánlót olvasva vettem meg. Érdemes volt.

A történet tényleg Tolkien-i utánérzés, de jócskán van benne más helyről származó "idézet" is. (Egy helyen pl. az Ezüst félhold blues is benne van.)

A szerelmi szál helyenként elég melodramatikus lett, de még sikerült a határon belül maradnia számomra.

******Spoiler******

Ami még kicsit zavart, hogy egy-két főbb szereplő sorsáról elfelejtkezik a szerző.

Üdv,

Kibic

_Mata Hari (NPC/NJK)

_Mata Hari (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.12, 20:39

Ma elkezdtem olvasni a regényt. A cikket is ma olvastam el. Még több kedvet csinált hozzá :aboci:

_Garr (NPC/NJK)

_Garr (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.12, 14:53

Nekem teljesen más a véleményem, mint az előttem hozzászólóknak:
- a borító kifejezetten tetszik, ez alapján egy új, egyedi világot képzeltem el, ahol a mágia és a technika teljesen újszerűen kapcsolódik össze;
- sajnos a könyvet csak kb. félig bírtam elolvasni. Nagyon nem tetszett. Ami az elején jól indul kicsiben, az a nagyobb távlatoknál kezd szétcsúszni. Az elején volt idő és ötlet is kifejteni, megalkotni a jellemeket később viszont csak az újabb meg újabb akciók, és itt már csak sablonos jellemábrázolásra van idő. Pl.: az elején egyedi jellemnek tűnő Viso simán ellaposodik, besimul egy kicsit gyenge "a kiválasztott kisfiú" klisébe. Érdekes összevetés ehhez, ha elolvassuk a regény legelején hogyan lop el Viso pár újságot és keresi nevelőapját az öntödében rékontrázva; erre pedig a könyv fele táján az acéltoronyban a menekülést az őrült kentaurok elől. ( Én itt hagytam abba...)
- Szerintem egyáltalán nem eredeti az írás. Minden szinten klisékből van összerakva, ami pedig önálló gondolat benne az mind igen erőltetett/döcögős és egyáltalán nem érdekes.

Ezzel együtt nem rossz kísérlet, de remekműnek soha nem nevezném még jó írásnak sem. A fenti százalékot a kritikára adtam, a műnek egy 40-50%-ot adnék, mert látszik rajta a meló meg az igyekezet, de szerintem semmi több.
- összehasonlító anyagként ajánlanám: Robin Hobb: bármi, ami megjelent tőle magyarul; és túlzottan elvont, de jó Jeff Noon: Vurt szerintem ezt a minőséget kellene megcélozni. Elérni nem biztos, hogy sikerül, de a fele is kiváló írást eredményezne.
Beszéltem,...hau.

_kitsune (NPC/NJK)

_kitsune (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.11, 19:32

Hű, igyekezni fogok fiúknak is örömokozni:)))

Aingus_Og

Aingus_Og

Énekmondó

• Fórumita
  • 636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.11, 15:36

A kritika nem elég ojjektív! :) :) :) :aboci:
(Asszem életem első megvásárolt fantasy regénye lesz...)

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.11, 06:54

Én is olvastam.
Az újszerű világért egy nagy-nagy jó pont. A stíluson talán még egy kicsit lehet csiszolni, de inkább ez, mint három sablonbigyó, logóval

Vincu

Vincu

Huligán

• Fórumita
  • 3181 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.10, 21:25

László Zoltánnak nagyon jó írása jelent meg meg a megújult Galaktikában is, nekem akkor tetszett meg. A borító alapján nem venném meg a könyvet, sajnos előítélekkel teli ember vagyok, és ez nekem ez tizenkettő egy tucat kategória lett. Ám! Rorimack nagyon hangulatos kis ismertetőt rittyentett ide össze! gratula, és köszi!

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.10, 17:45

nos, én olvastam:

határozottan az egyik legjobb magyar fantazy könyv, amivel az utóbbi 10 évben találkoztam.

vannak neki gyerekbetegségei, itt-ott döcög a sztori, de jók a karakterek (picit túlcsordult nekem a melodráma, de nem vészes) és jó a sztori is.

a világ meg kimondottan eredeti és remekbeszabott. nagyon rulez a folyton vátozó világ és jók a magyarázó, ismertető legendacsírák, sztorik.

a gyu. utánérzés hamar leesik, de szerintem is megmarad tisztelgés szinten, nem lesz belőle egykaptafa.

egyszóval: eredeti, friss, magával ragadó, jó kis könyv ez.

ZeKosza

ZeKosza

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 303 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.10, 14:07

A borító alapján nem fogott meg a regény a könyvesboltban, de ez az ismertető alaposan meghozta hozzá a kedvemet...

Meg is veszem izibe.

chomy

chomy

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2007 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.10, 10:45

Még nem kóstoltam bele a szerző egyik könyvébe sem, de a kritika alapján úgy gondolom, megéri majd beruházni rá.

Százalék a kritikának.

UI.: ez a bishonen-fetisizmus tényleg irritáló, még akkor is, ha amúgy kedvelem az animét. Meg akkor is, ha amúgy Sánta Kira nagyon technikás.

Egyszer ingazán megörvendeztethetne valami realista borítóval is. Értem én, hogy szereti a stílust, de nem passzol mindenhez...

_Amon (NPC/NJK)

_Amon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.10, 10:06

Üdítő színfoltnak tűnik az utóbbi idők sablonos bigyói után. Azt hiszem, ezt érdemes lesz megvenni.
Értékelés olvasás után.

oil_ali

oil_ali

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 420 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.10, 08:54

Alapvetően egyet értek minden leírtal. László Zoltán nálam már a Hiperballada után favorit lett. (Pedig az nekem még jobban is tetszett egy picit mint a Nagate) Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy olvassa el - szerintem magyar szerző tollából még nem nagyon fogant ennyire színvonalas könyv.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6469 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.10, 08:54

László Zoltán: Nagate (Rorimack)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4662

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]