Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Hamarosan megjelenik: Ian Russel - Harold Barouche: Ranagol aldasaval ( reszlet) (Tuan)

• Válasz írásához lépj be
84 hozzászólás érkezett eddig

Karrde

Karrde

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 4 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.11.07, 12:56

Ízlések és pofonok. Megvettem a könyvet és olvasom. Vagyis inkább átrágom magam rajta. Az én Ynev világképembe néhány dolog nagyon nem illik bele, mint például az erdőpillék. De hát ilyen ez a világ, mindenkinek kicsit más az elképzelése róla. Az ököllel kovácsolt szekercénél még csak vihogtam, Sigundo megjelenésénél viszont már sírni lett volna kedvem. Nekem egyenlőre nem az igazi...

Andrash

Andrash

Újdonsült fórumozó

• Archívum
  • 30 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.10.07, 14:12

100% ban egyetértek Croakerrel. Az Inomis újrafeltámadás óta megjelenő MAGUS regények sajnos nagyon  nagy százalékban (kb 40%) nem ütik meg a mércét.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-10-07 15:13:18 - Andrash által</font></small></b>

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.31, 13:37

Csak a jegyzőkönyv, meg a poén kedvéért: a könyv 68.oldalán, a szobor első leírásában egy "hosszú sörényű paripáról" van szó. :aboci:

Croaker

Croaker

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 109 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.19, 15:34

Elolvastam az opust. Egy kifejezetten jó könyv az egyik legpocsékabb befejezéssel, amit valaha olvastam, nagyon kár érte:(
% a könyvre.

_messen (NPC/NJK)

_messen (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.12, 13:39

Áve!

Csak nekem jön le úgy, hogy a borító egy szobrot ábrázol?

A könyvről majd akkor nyilatkozom, ha elolvastam. Úgyis megveszem, mint eddig mindegyiket.

Csürsz!

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.11, 09:05

Tetszik a borító.
Jó a kép is, meg maga a lény is. Az unikornis csak dizniéknél alakult kiss plüsspacivá, egyébként kistermetű, párosujjú patásnak írták le, inkább kecske-, mint lószerűnek.
A kép elsőre mégis mellbevágott, mert már én is elfelejtettem ezeket az apróságokat mondjuk a Legend gyönyörű lovai láttán, de ettől még így van.
Ranagol is bejátszik a címből... nagyon jó kis összhatás.
A fizikuma alapján pedig elfut a Holdig.

Szóval gratulálok.

_Amon (NPC/NJK)

_Amon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.11, 05:30

daekow:

Nekem speciel a hangulata teszi inkább népmesei vonulatba illővé, mint M*-regénnyé.
Az, hogy mass-replace-szel mit mire írnak át a regényben, abszolút semmit sem számít.

Nekem mondjuk ennél a mondatnál válik egyértelművé, hogy meglehetősen slendriánul bántak a kifejezésekkel (az én olvasatomban ez okozza a világ hangulatától távolra rugaszkodott írás érzését): "A manó elugrott a fáklyatartóról, erőtlen szárnyaival esetlenül verdesett, majd nagyot huppanva a zsákra zuhant." -> Ugye nem nehéz elképzelni a csúcsos-süveges, zöldruhás szárnyas lényt elképzelni... :aboci:
Amúgy meg ha már itt tartunk az eredeti erdőpillég éppen, hogy erdei lények, védik a területüket, elvileg nem merészkednek sem a kikötőbe, pláne nem hinném, hogy felismerik a Gályák tengerének vándorkagylóját.

De ezek csak aprócska döccenések.
Majd kölcsönkérem, elolvasom, oszt' elemezhetjük utána jól, hogy akkor ez mennyiben M* hangulat vagy sem.

daekow

daekow

Ormányosbogár

• Fórumita
  • 2843 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.10, 16:46

Amberek!

Miért nem világhű a regény...? Mert szerepelnek benne erdőpillék...? :aboci: Csak a loppal osonó kráni fejvadász, talányos félmosollyal az arcán, csak az a Magus-fíling, mi? :) Homlokpánt, hegyes fülek, varázslóbot, és hosszúkard helyett szablya, mert jobban sebez...

Amúgy Új-Akvilonia nem annyira Gorvikban van, már szerintem. :)

A borító meg szvsz remek. A könyvet meg úgyis megveszem.

Gorbadock

Gorbadock

Dead Man

• Archívum
  • 429 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.10, 12:31

Kánagy - mondjuk úgy, hogy megnézem ki írta a kritikát (merhogy szujjektív ezt ugye tudjuk) és nagyjából tudom, hogy kinek egyezik az ízlése az enyémmel, vagymi.
Ha meg mégis ez lenne a kivétel akkor így jártam.
De sztm ez elég egyszerű nem...?

nagypetak

nagypetak

ágrólszakadt

• Archívum
  • 209 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.10, 12:00

Kánagy: naná, hogy egy kritika alapján nem tudod eldönteni, hogy neked tetszeni fog-e a mű. De rengeteg könyv jelenik meg, és a választásban segíthet egy jó kritika. Itt az RPG.hu-n előfordulnak ilyenek. :-)

_Kánagy (NPC/NJK)

_Kánagy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.10, 11:40

Vlaszov: Képben vagyok. A felsorolt címeket csak mint jó-újhullámos-magus írók műveit soroltam fel. Nem mint Massár művek.

Gorbadock: hogy lehet egy kritika alapján eldönteni, hogy egy könyv jó vagy sem/neked tetszik e vagy sem?

Kax

Gorbadock

Gorbadock

Dead Man

• Archívum
  • 429 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.10, 08:35

A borító jó! Tetszik! Az tuti, hogy e felett a könyv felett nem ugrik át a szemed a könyvesbolt fentezi polcán!
A vásárlással megvárom a kritikát - ha lesz.
% a borítónak.

nagypetak

nagypetak

ágrólszakadt

• Archívum
  • 209 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.10, 08:31

Olvastam; a könyv egy Kész Átverés. Az erődpillék, az egyszarvú... semmi se úgy van, ahogy azt várná az ember (szerencsére!). A kiragadott részlet mintha szándékoltan azt akarná elhitetni, hogy sablonfenteziről van szó. :értetlenkedik:
A borító pedig zseniális.

Vlaszov

Vlaszov

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 318 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.09, 19:58

Kánagy: No offense meant, de a Hőseposzt meg az Abbitkirálynőt nem Russel írta, hanem John J. Sherwood alias Molnár Gábor és ha jól tom a Hadak árjába se volt Massárnak novellája (vagy ha volt is, akkor nem Russel néven) Egyébként meg olvastam a Fogadalmat és most nem ismerek rá az íróra. Ez annyira más..Nekem valamiért nem tetszik. Az ÉN Ynevembe vaklahogy nem illene bele.. Dehát mindenki Yneve másféle, ez a jó a magusban!

LadyCrow

LadyCrow

Nachtkäfer

• Fórumita
  • 2258 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.09, 17:49

A borító jópofa, baziranda torzszülött állatok rulz, meg annyira nem giccses hírós-macás gányadék, mint a boros-szikszaik.

A részletet nem bírtam teljesen végigolvasni, de hát amúgyse veszi be a gyomrom a magus-cuccmókat, mégha ez végre rendhagyó is. A meseszerűség pluszpont, a megvalósítás... ehh.

Ha végre megjelenik, akkor ugye lekerül az irritáló reklámnégyzet a címlapról?

Croaker

Croaker

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 109 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.09, 16:39

Érdekes, nekem nem okozott problémát megállapítani, hogy mikor ki beszél. A stílus valóban kicsit mesés, de szerintem elég jó ahhoz, hogy egy próbát megérjen. A címlap meg... hát ki tudja, Ranagol áldása milyen mutációkat eredményez egy egyszarvún? :aboci:))

_Kánagy (NPC/NJK)

_Kánagy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.09, 16:13

Ian Russel=Massár Mátyás

Szidni meg nem biztos hogy szidni kellene ezen a vonalon:
Hőseposz, Abbitkirálynő, Hadak Árja néhány novellája, Fogadalom. Csak hogy néhányat említsek a jobbak közül...

Kax

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.09, 09:25

Tilleo: Ami azt illeti, egy korábbi Ian Russel könyv, a Fogadalom elég jó visszhangot kapott az rpg.hu fórumán.

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2252 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.09, 06:32

Ian Russel - Harold Barouche: Tudjuk hogy kik ők?

Tilleo

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.08, 22:21

Robesz66:
miért is? melyikeket olvastad?
ha követnéd az eseményeket, látnád hogy a "régiek" is kezdenek újra írni(szerencsére?).

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]