Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Anthony Sheenard: Arnyak ebredese (kritika) (Rorimack)

• Válasz írásához lépj be
272 hozzászólás érkezett eddig

_Kánagy (NPC/NJK)

_Kánagy (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.24, 14:32

Honor: minimum 0,8 ft/karakter. Ez lenne a normális...sok helyen nem az.
Sajnos.
Ahhoz hogy több legyen, többet kellene eladni; ahhoz meg nagyobb kereslet kellene. Ami nincs.
Bár érdekes: ultragagyi-ratyi ponyváért hajlamosak az emberek kiadni ezreket, csak azért mert jó a reklám. A kreatív...

Böszörményi Gyula Gegrő sorozata viszont a hírek szerint igen jól fogyott. 15.000 példány is elment belőle címenként...reméljük ő nem a 0,8 ft/karakter honort kapta!

Egy érdekesség a nagyvilágból:
Ian Watson egy interjúban azt mondta: egy regényéért annyit kap, hogy 2-3 évig el van belőle. És nem "hajléktalan" színvonalon.

Kax

-max-

-max-

Régi fórumozó

• Archívum
  • 1121 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.21, 12:25

syck: hol élsz te?

Egy JÓ író egy jól pörgő napon megír 5-6-8 oldalt. Maximum. Ez nyers szöveg, nagyon sok munka van még vele.
Az adott tempó nem tartható túl soká, tételezzük, hétvégenként pihen.
Vannak rossz időszakok, nem megy az írás, mást csinál, beteg, bármi.
Így is kb. négy-öt hónap a nyers szöveg. Még hetek, hónapok az összerázás. Kész a kézirat, kábé fél év. Ez egy megrendelt ponyva, sok helyen elkent, semmi zsenialitási igény!
Nem dolgozott mellette nyolc órában, és legfeljebb egy-egy kis mellékes munkát vállalt, reklámszövegek, egyéb éhenhalásgátlók...
A harrypottereket évekig írják, de egy normális könyvre is vagy egy évet hagynak, ha jót akarnak kapni a pénzükért.
Konkrétan hol sok az a pénz??? (mellesleg nem 100.000 :) )
Mennyi havi (nemfix) pénzt gondolnál egy írónak?
A kreatívokat természetesen(?) rosszabbul kell fizetni, mint a striciket, üzletembereket, ácsokat, víz-gázszerelőket, és az idomított majmokat, de valahol a McDonalds krumplisütő magasságában kiszállnak, és elmennek viaszosvászon-nagykereskedőnek.

(A valaha általam személyesen hallott rekord egy überprofi zsoldos írótól nettó két hét, büszke is volt rá, a könyv pedig nulla, azaz 0 értékű. Alapszinten élvezhető könyvre még neki is két-három hónap kellett, pedig úgy írt, mint egy gép.)
<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-07-21 13:27:41 - -Max- által</font></small></b>

szs

szs

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 324 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.19, 18:05

Mondjuk a honor már abszolút offtopic, de a nehezményezett összeg egyáltalán nem a "sok" kategória, hanem inkább az alap. Persze kiadója válogatja, de egy keményfedeles könyv esetében semmiképpen sem sok.

Lessthanzero

Lessthanzero

Érdeklődő fórumozó

• Archívum
  • 75 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.19, 17:33

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-07-19 18:34:31 - Lessthanzero által</font></small></b>

_Amon (NPC/NJK)

_Amon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.19, 16:18

100.000HUF?

Hát szerintem bőséggel el vagy tájolva.
Mondjuk szorozd be néggyel, öttel. Közelebb áll a valósághoz. (Persze ezt a konkrét esetet nem ismerem.)
Gondold el, egy regénnyel azért (még akkor is, ha nem túl jól sikerült) pár hónapot el kell szöszmötölni.

Por_es_Hamu

Por_es_Hamu

Törzs-fórumozó

• Archívum
  • 553 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.19, 15:26

syck

Ha meg tudod mondani, mennyi idő ment el a regény készítésével, van e az eladásból jutalék a szerzőnek, a jogok kinél lesznek a kiadáskor, más munka mellett (hobbiként) készült e, vagy minden energia ebbe lett feccölve, akkor lehet csak elmélázni azon, hogy megéri e a 100000Ft-ot. ... Szóval nem kéne summásan kijelenteni, hogy ez sok vagy kevés, mert a körülmények sokat számítanak.
Én mindenesetre pofátlanságnak tartom, hogy ennyivel szúrják ki, egy kiadásra ítélt könyv szerzőjét. (Függetlenül attól, hogy a piacon, vagy a kritikusoknál beválik e.)

_shark (NPC/NJK)

_shark (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.19, 15:14

syck: Szamoljunk egyutt, vegyunk egy regenyt 400.000 karakternek, akkor szerinted 25 fillert kap az  iro karakterenkent. Szerinted ez sok ? :) Egyebkent a scifi is ponyva, mindegy, hogy Lem, Asimov, Watson, avagy barki mas irja. Ponyva. Nem mintha ezzel gond lenne, az a baj, hogy a szot mar inkabb negativ ertelemben hasznaljak, mintsem eredeti jelenteseben.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-07-19 16:16:19 - shark által</font></small></b>

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.19, 15:03

mik azok a kemai folyamatok...? :)
mit olvastál? mit számoltál? ugyanarról beszélünk?

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-07-19 16:04:12 - Scorba által</font></small></b>

_syck (NPC/NJK)

_syck (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.19, 14:43

A pontos kemai folyamatokkal nem vagyok tisztaban. Elolvastam, szamoltam, es kijott az eredmeny: a 100.000 ft sok.

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.19, 11:48

100.000 ft sok egy regényért?? ez az évszázad tréfája. mégis hogy gondoltad ezt?

_syck (NPC/NJK)

_syck (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.19, 11:00

trevor: 100.000ft soknak tunik elsore. biztos vagy ebben? szerintem ennyit nem kapnak normalis kiadonal a sci-fi/fantasy irok. nagyon rossz befektetes a konyvkiadas, foleg a ponyva kiadasa.

noro: felteteles moddal nehez barmi is a szadba rakni.

_Trevor Hebron (NPC/NJK)

_Trevor Hebron (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.19, 08:24

Hogy miért jár meg több kiadót az MU?
Hát, talán azért, mert az inomi kipukadt, a Nemes Pista meg jellemzően kb 100000 Ft-ot akart fizetni egy egész kötetes regényért, persze bizonytalan teljesítési határidővel ( Tudod: ...Hát, talán a jövő hónapban...évben...)
Hogy a Grállal mi van, arról nincs fülesem.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.19, 07:13

OK, csak ne add a számba, amit nem mondtam
(ref to ID: 64514: ..."ha szerinted"... ) :)

_syck (NPC/NJK)

_syck (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.18, 20:53

Furcsa mod en megse erzek kenyszert, hogy elmondjom, mit jelentenek a gondolataim amit neked cimeztem. Talan ott van a hiba, hogy nem vitatkozni akarok veled, hanem kiegesziteni azt, amit mondtal. De persze ha vitatkozni akarsz, akkor csak folytasd nyugodtan, biztos talalsz olyan vita partnert aki okosabbnak gondolja magat es elkezd gyozkodni a gondolatai helyesegerol.

Illes

Illes

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 228 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.18, 20:52

A "tökfőzelék"-szálhoz:
http://www.kepregeny.info/galeria.php?spgm...pgmFilters=#pic

: )

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.18, 17:40

Nehéz ezt abbahagyni. Meg azért szórakoztató is :) Egyébként meg nem hiszem, hogy érted, mert én csak egy mércéről beszéltem. Nem arról, hogy ezen a mércén közel vannak. És ez a mérce nem valami díjazási izé során kerül elő, hanem a könyvesboltban, amikor az ember vásárol. Meg aztán van logaritmikus mérce is :P

_syck (NPC/NJK)

_syck (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.18, 16:59

Noro: en ertelek, szoval tulzasnak tartom a kijelentesed, de ha gondolod hagyd abba nyugodtan, senki nem fog pisztolyt nyomni a fejedhez, hogy folytasd.

Noro

Noro

Anunnaki

• Fórumita
  • 4994 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.18, 16:54

syck: ezt írtam volna? :)
Asszem most már hivatalos, hogy senki nem ért senkit. Akár abba is lehet hagyni :P

shimoko

shimoko

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 284 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.18, 14:57

Hmm, ha a könyvesboltban leemelem az adott író kötetét a polcról, beleolvasok, és max 3 oldalt bírok  egyfolytában elolvasni belőle, bár kölökkorom óta gyüjtöm a sci-fi irodalmat, /így reagálok az  "író" egyéb férceljünk már össze valamit munkáira is/- akor valószínünek tartom hogy a  fent említett kritikust nem a rosszindulat vezette cikke írásakor-sőt sört neki hiszen munkájából  eredően VÉGIG kellett olvasnia...
De elvégeztem egy tesztet: a könyvtárból találomra kivettem az  író két kötetét, és otthon közreadtam- szabadságolások- tehát van idő olvasni. Na eddig még senki  sem jelzett vissza, hogy sikerült volna végigolvasni...:) De a remény örök. Hmmm a tökfözelékről valami: teljesen mindegy, hogy magának hogyan főz. Kozmálja oda, szórjon bele tollastól csirkelábat... DE ne a vendéggel akarja megetetni, mert legroszabb esetben az úri közönség verekedni fog...

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-07-18 16:00:47 - shimoko által</font></small></b>

_syck (NPC/NJK)

_syck (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.18, 14:34

Noro: Megse fordult a fejemben, hogy a MU versenyezhet kulfoldi irokkal barmilyen dijazas, plane a zsoldos dij kapcsan. De ha szerinted igen, akkor annak orulok. En pesszimistabb vagyok.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]