Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Anthony Sheenard: Arnyak ebredese (kritika) (Rorimack)

• Válasz írásához lépj be
272 hozzászólás érkezett eddig

_Amon (NPC/NJK)

_Amon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.13, 11:22

"azért egy kis "nem hagyományos" szexuális szál ebben is lengedez, már ha valaki az ilyet keresi. Nekem tetszett, na."

Nem tudom, feltűnt-e az irónia, mint olyan. :aboci:

_sundorgo (NPC/NJK)

_sundorgo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.13, 11:13

Sheenard írásai nekem se jönnek be mindíg, már a Sötétség előtben is cssalódtam:(kicsit úgy érzem próbálják fenntartani az érdeklődést amíg jön valamelyik Fawcet könyv. ( ha jön egyáltalán:()Engem ugyan a világ jobban megfogott mint a történetek--> Talán a Korona hatalma volt az eddigi legérdekesebb történet mindenesetre én is olvastam a könyvet és annyira nem borzasztó... de nem fogom mégegyszer elolvasni. Egynek jó volt.
60 a kritikának és 70 a könyvnek

Zajec

Zajec

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 223 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.13, 09:28

Én olvastam, mint ahogy az összes többi MU regényt is. Ha a Katedrálishoz, vagy akár az Excaliburhoz hasonlítjuk (ami utóbbi viszont Sheenard, és nekem nagyon is bejött)valóban, mintha kicsit gyengébb volna. Ezzel együtt én szórakoztatónak találtam. OK, nem váltja meg a világot, és az előző részhez képest a cselekménye is mintha egysíkúbb lenne, de nem volt rossz. Amon: azért egy kis "nem hagyományos" szexuális szál ebben is lengedez, már ha valaki az ilyet keresi. Nekem tetszett, na. Nem mondom, hogy soha jobbat, de azok közé az írások közé tartozik, amit utólag is kár lett volna mondjuk fagylaltra költeni.

_Trevor Hebron (NPC/NJK)

_Trevor Hebron (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.13, 09:26

Az egész művel az a baj, hogy leginkább a max-karakterpontos, mindenben-über-képzett vérpistikés játékosok alakításait adja vissza. Pedig egy x-edik kötetes írónál az ember ennél sokkal többet vár.
Például személy szerint hiányolom a szereplők közötti egyensúlyt: Ha az egyik mega-fejes hozzáfér egy csodajó technológiához, akkor a másik hasonlóan befolyásos ürge mért kőbaltával küldi ki az embereit?
A regény olyan egysíkú, hogy a befejezés szinte már megváltás. Személy szerint, én már az első kocsmai találkozásnál letettem volna a nagyesküt, hogy a csaj körül fog forogni a világ, vagy legalábbis már a zsebében van. Túl rongyos-romos volt ahhoz, hogy ne legyen stikában köze pár billiárd kredithez. Maguk a szereplők kicsit sablonosak. Jobban tetszett volna, ha a főszereplő a szabadságát az első nyíltűri útjáért, jutalomból kapja. És végül, miért akarja az író elhitetni, hogy a pelenkásoknak már a bölcsödében nyomják a fegyverismeretet, magfizikát, harci tactikákat stb. Kicsit unalmas, hogy az író kilök egy szereplőt a színre, és az már birtokában van az egész életére szóló tudásnak és képességeknek. Tisztára, mint amikor a 12 éves mágusosok elhatározzák, hogy az unalom elkerülése érdekében 20-ik szinten kezdenek el játszani, természetesen fiatalkorú karakterekkel.

nagypetak

nagypetak

ágrólszakadt

• Archívum
  • 209 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.13, 09:13

Hát most vagy a kritika túlzó, vagy a könyv selejt. Rorimackben megbízhatunk, ez pedig azt jelenti, hogy messze kerülni kell az Árnyak ébredését. Kiváncsi leszek a t. zsűri véleményére...
Addig is, ha valaki olvasta, szóljon hozzá, please!
/% kritikára/

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2678 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.13, 08:59

Döntöttem, én is ilyeneket fogok írni. Ezt is kiadták valahogy, nem? Nem látok semmit, nem hallok semmit, ott se voltam, csak azt mondjátok meg, hol a kassza.

Dalton

Dalton

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 118 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.13, 08:44

És az Elveszett emberiség még ennél is rosszabb? Uramatyám.

Százalék a kritikának

Mosomedve

Mosomedve

Orbitron Megaharcos

• Fórumita
  • 1648 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.13, 06:23

ahhoz képest, hogy a Katedrális milyen színvonalas volt...
így múlik el a világ dicsősége
a démonos rész melyik regénybe volt? azt azért újra elolvasnám...:aboci:
a Katedrálist is az őzvérében történő szeretkezés naggyá

_Amon (NPC/NJK)

_Amon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.13, 05:47

Nem ártana, ha lassan azért megtanulna írni. Egy írónál azért annyira nem hátrány.

Egyébként mi történt, ebben a könyvben már semmi melegszex nincs? Nem lesz így díjazott. Se egy démon, aki hátulról megcsinálja a hamvas főhőst, se semmi? :aboci:

Rorimack: őszinte részvétem.
(százalék a kritikának)

Attila

Attila

Banned

• Fórumita
  • 4235 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.13, 04:40

Azért legyünk őszinték: ki várta azt, hogy a szerző majd pont ennél a könyvnél tanul meg írni?

Illes

Illes

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 228 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.13, 00:23

Hadd legyek én az első, aki beírja, az első száz hozzászólást... nem teszem, uncsi.

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.12, 23:48

Rorimack,

Hadd legyek én az első, aki közli veled, hogy nem vagy ojjektív és különben is, írj jobbat, ha tudsz. Százalék a kritikának.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6618 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.12, 23:48

Anthony Sheenard: Árnyak ébredése (kritika) (Rorimack)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4667

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]