Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Anthony Sheenard: Arnyak ebredese (kritika) (Rorimack)

• Válasz írásához lépj be
272 hozzászólás érkezett eddig

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.18, 08:57

shark: Nem látok semmilyen csúsztatást. A MU az elmúlt pár évben minimum kétszer, lehet, hogy többször is kiadót váltot. Miközben bombaüzlet.

Erre mondtam, hogy érdekes. (Hogy miért nem vették volna át a MU regényeket a terjesztők, amikor azoknak semmi köze sem volt a perekhez, azt persze én nem érthetem...)

Szóval, mielőtt csúsztatással vádolsz, tanulj meg olvasni.

Ndre

Ndre

Laikus járókelő

• Fórumita
  • 47 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.18, 08:57

OFF

Rorimack:

Rorimack 2006-07-17 15:59:17
ID: 64312 Értékelés: 50 %
Kedves Medve bá!

“Bocs, általában feltételezek az olvasókról egy Szövegértés Af-t. ígérem, legközelebb megpróbálok úgy írni, hogy mindenki értse.”

Khm.

NEM nekem szólt,de erről eszembe jutott,hogy TE “kritikát” írtál annó a blogomhoz …
Ja,s feltöltöttem képet magamról.
Köszönöm,hogy bíztattál.

Üdvözlettel Endre,Doroszló!

P.s.: Még hallasz rólam … O:-)

Lehet, hogy elfelejtik mit mondtál nekik, de soha nem fogják elfelejteni, hogy hogyan érezték magukat szavaidtól.

Carl W. Buehner

ON

sezlony

sezlony

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 106 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.18, 08:44

ColdW: a Nagate az Encouragement odaítélése után kb. négy hónappal jelent meg, de ez ne zavarjon az összeesküvéselméletek felvázolásában.

_shark (NPC/NJK)

_shark (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.18, 08:39

Kedves Rorimack:

Bar a tema elment masfele, az alabbi csusztatasodat azert meg kijavitom (bar  ismetlem a dolgot, Attilanak mar leirtam, mert ezzel o is porobalkozott:

"(és épp ott  tanyázott a MU (érdekes, hogy ettől az aranytojást tojó tyúktól mintha mindenki szabadulni  próbálna), " - Az Inomi tevekenysegenek beszuntetese mogott a Magus koruli perek allnak. Az  Inomi tehat nem azert nem ad ki Mysterious Universe regenyeket, mert veszteseget termelt volna,  hanem azert, mert EGYALTALAN SEMMIT NEM AD KI. Persze tudom, hogy ezzel magad is tisztaban vagy,  inkabb csak azoknak irom le ezt, aki esetleg meg ad az ilyen csusztatasokra. Az Inomi a perek es a  terjesztok aru-at-nem-vetele miatt megszunt letezni, tehat az aranytojast tojo tiktol valo szabadulas  igencsak toporzekolos csusztatas. Egyetlen kiado sem akart megszabadulni a Mysterious Universetol,  es nem is fog. Koszi.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-07-18 09:40:17 - shark által</font></small></b>

_Amon (NPC/NJK)

_Amon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.18, 07:43

ColdW:

http://www.sfportal.hu/dijak_palyazatok/di..._euroconon.html
Olvass bele a hozzászólásokba, mindent elmond.
Az ilyen díjak maximum a vitrinbe jók, valós teljesítményt nem tükröznek. Egyszerűen összehasonlíthatatlanok a különféle nyelveken megjelent művek.

Ajánlom figyelmedbe ezt a véleményt, amit jómagam is 100%-ban osztok (bár nem én írtam)
http://boncnok.freeblog.hu/archives/2006/0...k_az_Euroconon/

Egyébként javaslom a mi Sándorunknak, hogy olvassa végig azt a honlapot, sokat tanulhat belőle. Történetvezetést, karakter-tervezést, szóhasználatot, etc. Ráférne.

A zárójeleshez: Nem tudom Rorimack miért nem írta le, hogy László Zoltán a Nagaté-ért kapott díjat. :) Ha meg nem azért kapta, akkor nem tartozik a tárgyhoz.

Amúgy pedig jó lenne, ha végre nem ezek a "jelentős" díjak jelentenék a szintmérőt, semmi közük a színvonalhoz. Pláne, hogy ugye a zsűri rendszeresen el sem olvassa a munkát. :P

Az "elmesélés" pedig sok mindent jelenthet. :)

Scorba

Scorba

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3442 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.18, 07:21

ColdW: vajon hová akarsz kilyukadni ezzel a gasztronómiai érdeklődéssel?

syck: "kritikának álcázott vélemény", ez jó.
Már az elején megmondtuk Rorimacknak: haver, a véleményed nem elég objektív ahhoz, hogy kritikának minősüljön.
(figyelem, irónia!)

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.18, 07:21

"Mert ugye, látva az ajánlás körüli felzúdulásokat, azt ugye bunkóság lenne feltételezni, hogy ilyen jelentős európai díjat olvasatlanul ítélnek oda bárkinek is"

Ezt lehet tudni, hogy a bátorítás díjat tényleg "olvasatlanul" ítélik oda.

A "lentebbi kritikában" éppen ezért nem lett megemlítve: egyrészt, köze sincs az adott regényhez, másrészt László Zoltán nem tehet róla, hogy éppen akkor az Inominál volt (és épp ott tanyázott a MU (érdekes, hogy ettől az aranytojást tojó tyúktól mintha mindenki szabadulni próbálna), és éppen nem volt más fiatal szerző.).

nagypetak

nagypetak

ágrólszakadt

• Archívum
  • 209 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.18, 07:18

Tökfőzelék

Hozzávalók (4-6 személyre):
2,5 kg gyalult tök
5 dkg vöröshagyma
3 dl tejföl
7 dkg zsír
8 dkg liszt
kapor
ecet (citromlé)
cukor

A gyalult tököt sózd meg, s összekeverve hagyd állni 15-20 percig, majd csavard ki belőle a felesleges nedvességet. A zsírral és a liszttel készíts világos rántást, add hozzá az apróra kockázott hagymát, s a finomra vágott kapor felét, majd tedd bele a tököt is. Mérsékelt tűzön, időnként megkeverve párold, s szükség szerint engedd fel vízzel, vagy csontlével. Ha puha, keverd bele a tejfölt, sózd, cukrozd, savanyítsd kevés ecettel vagy citromlével és add hozzá a vágott kapor maradékát.

- konyhamester.hu

ColdW

ColdW

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 53 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.18, 05:32

Amon:

"Engem még mindig az idegesít, hogy olyan dolgokat ajánlgat körbe-körbe egy-egy író,   amit el sem olvas."

Lehet, hogy Watson nem olvasta, meg Quaglia sem... De honnan tudod,  hogy  nem mesélték el nekik szóról szóra? Például az Eurocon azon zsűritagjai, akik már amúgy is  meg  kellett tanuljanak magyarul, hogy elovashassák a Nagatét, s aztán annak alapján Európa legzseniálisabb ifjú   tehetségének szavazhassák László Zoltánt!
Mert ugye, látva az ajánlás körüli felzúdulásokat, azt   ugye bunkóság lenne feltételezni, hogy ilyen jelentős európai díjat olvasatlanul ítélnek oda   bárkinek is :-)))

(Zárójelben: Hm, hogy-hogy Rorimack ezt az apróságot elfelejtette megemlíteni  a  lentebbi kritikájában? Szándékosan? Tájékozatlanságból? Nem tartotta fontosnak?   Érdekes.)

Százalék a kritikának.

Scorba:

Mi is a helyzet ezzel a tökfőzelékkel? Mitől   lehet rossz? Elsózzák? Elcukrozzák? Tök helyett cukkiniből készítik? Vagy mi a baj?
És ha   kérhetlek, tekintsünk el Szélesi tökfőzelékétől, csak úgy elméletileg  kíváncsiskodom.

Javítva: 2006-07-18 06:33:31 - ColdW  által

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-07-18 06:34:18 - ColdW által</font></small></b>

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.18, 01:43

Ja, és az ajánlókról egy érdekes cikk:
http://observer.guardian.co.uk/print/0,,32...-102280,00.html

Rorimack

Rorimack

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1647 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.18, 01:36

syck: a regény a tied, csak fizesd ki a postaköltséget/küldj másik könyvet. Ha egy kicsit még vársz, hozzácsomagolok egy Elveszett emberiséget, meg beleteszem a Nemerét is.

_syck (NPC/NJK)

_syck (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.17, 23:26

igy masfel evnyi rpg.hu mentesseg utan visszaterve, azt kell mondanom semmi nem valtozott :)

Aki idaig megvette/ellopta a mu konyveket, az a kritikatol fuggetlenul ugyis megveszi/ellopja, akinek nem jon be a MU es/vagy sheenard stilusa az a krtikatol fuggetlenul tovabbra sem fogja megvenni. az a maradek ket rpg.hu user aki meg eleteben nem talalkozott se a muval se sheenarddal ugysem erti, mitol van vihar a biliben. max beall a nagyobb hangu moge, hatha a belterjes tarsadalom elismert tagjava valhat a kameleonszeru viselkedesevel. szoval celtalannak, de legalabbis oncelunak tartom az ilyen kritikanak alcazott velemeny publikalast.

a kritikabol hianyolom, h a szerzoje mit varna egy MU regenytol. ne adj isten ugy altalaban a sci-fi jellegu konyvektol. (nem, nem kell kifejteni re-postban :P ).

a % a kritikanak szol. azon kivul, h a regeny boritoja felkerult az rpg.hu ra, es general vagy 400-500 postot, sok haszna nincs.

most akkor megvegyem vagy ne vegyem? esetleg ha mar a kritika iroja megvette, eladja-e (neki ugyse kell)?

Ha igen akkor plizz rakd mar fel az aprohirdetesek koze. thx :)

blarke

blarke

Krystallide templar

• Fórumita
  • 2249 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.17, 21:28

shark: csak ket gondolat.
egy: _a tokfozeleket ruhellem, barmelyik szakacs kesziti el. keszitheti barmelyik mesterszakacs, attol meg utalni fogom_. na most ez erzesem szerint ket okbol santit: a konyvet allitasod szerint pont hogy nem ruhelled (es szerintem az allitas negaltja nem allja meg a helyet, ha pedig atalakitod az allitast, az se feltetlenul lesz igaz. ertsd: a /tokfozeleket szeretem, semmelyik mesterszakacs kesziti is el. keszitheti semmelyik mesterszakacs, attol meg imadni fogom. neszeneked, ha ezt ertelmezni fogod, elvesztem a matlogban, gomen. a te verziod meg: a MU-t szeretem, barki ir is bele, imadni fogom). namost 1. mi a parhuzam a regeny es a tokfozelek kozott? a tok a MU akar lenni, vagy a cselekmeny? na de mindegy. a lenyeg: attol, mert utalsz valamit, barki barmilyen jol is kesziti el, meg nem biztos, hogy ha valamit vegletekig imadsz, ne lehessen ugy elcseszni, hogy azt is szeretni tudd. (tudom, ettem mar sz_r huslevest, pedig elek-halok erte.) vagy ha nem igy gondolod, akkor hol latsz parhuzamot a tokfozelekkel? (no offense, csak nem ertem.)
masodik: 4000 (esetleg tobb) eladott peldany. a tehetetlensegi elvet nem tartom mervadonak, nem szokas masodik-harmadik konyvvel kezdeni egy ciklust, tehat feltetelezzuk, hogy ez kemenymag. nade, mekkora egy full atlagos sci-fi regeny remenyteli celkozonsege? termeszetesen ez a celkozonseg a sci-fit szeretok csoportja lesz. ok hanyan vannak? :) megtippelem, hogy nem 5-6000-en (meg Magyarorszagon sem), hanem kb akar tizszer annyian is (sot, tobbet). namost a 66.66% tetszesi arany es a 6.66%-os tetszesi arany kozott akad egy nagysagrendi kulonbseg. nem hiszem, hogy a 4000 fovel dobalkozni mervado. nincs semmi alapod arra, hogy a maradek rajongokat semlegesre allitsd be (es a "300 nekemnemtetszik" egyent kicsit gyengenek tartom - mondjuk arra sincs alap, hogy a maradekot "ruhellemmertxar" csoportba soroljam). en ugy gondolom, hogy az erintettek kozott (azok, akik nem vettek meg), nem 99%-ban vannak azok, akik azert nem vettek meg, mert nem tudnak a regenyrol vagy anyagi problemaik vannak es nem tudjak beszerezni ecetera. szoval imho a 4000-rel dobalkozas versus nepszeruseg kb olyan, mint biciklire ultetni a halat. van kozuk egymashoz (haha, mindketto van a Foldon), de nem biztos, hogy elegendo/megfelelo/blabla parhuzam.
*vallat von* visszaolvasva jo kusza lett, szoval bocsanat, de nem tudom jobban kifejezni at the moment. peace

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-07-17 22:28:40 - blarke által</font></small></b>

Raon

Raon

Révész

• Fórumita
  • 721 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.17, 16:40

shark:
Köszi, úgy látom, innentől egy helyben pogózunk, az meg nem az igazi. Nem értünk egyet, maradjunk ennyiben.

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.17, 16:00

És hurrá, van javítási funkció! Nah, végre van it valami, ami megér 99 pontot.

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.17, 15:59

Mindent leírtam, amit akartam, mondanivalóm nincs az új fejleményekkel kapcsolatban, de ha már megszólítottak pár napja:

Medve bá'

"Nehogy azt hidd, hogy ilyen olcsón megúszod az eszmecserét!"

De. hacsak nem tervezel ellenem valamiféle megtorlást. Rettegek, komolyan.

"A hamis nickkel kapcsolatban a tisztességet, utolsó mondatoddal kapcsolatban pedig épp a civilizáltságot hiányoltam. :)"

Bizony, a hamis nickek használatát én is tisztességtelennek tartom. Ezért nem teszek effélét.

<b><small><font color=red>Javitva: 2006-07-17 17:00:00 </font></small></b>

_shark (NPC/NJK)

_shark (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.17, 15:53

Arkhon: en erzesekrol beszeltem. Mondtam hogy igazad van, csak peldanak hoztam fel, hogy erzeseket kelteni sokfelekepp lehet.

Amon koszi, nem egeszen jo. Watson a MU vilagat ajanlotta, aminek tortenelmevel es reszleteivel tisztaban van hiszen olvasta. De mindegy mar :)

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.17, 15:46

shark: Apaként nem csoda, hogy könnyezett. Csak nem nagyon lehet összevetni egy ilyesfajta alkotást egy piacra szánt könyvvel.

_Amon (NPC/NJK)

_Amon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.17, 15:45

shark:

Elnézést kérek, mivel valótlanul állítottam, hogy kedves Watson nem olvasta azt a könyvet, amelyre feltettétek az ajánlóját.

Így jobb?

Engem még mindig az idegesít, hogy olyan dolgokat ajánlgat körbe-körbe egy-egy író, amit el sem olvas.
Gondolom Watson megmaradt reputációját tudatosan használja el a MÚra.

S nekem itt elég is volt.
<b><small><font color=red>Javitva: 2006-07-17 16:45:36 </font></small></b>

_shark (NPC/NJK)

_shark (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.07.17, 15:38

Akrhon: biztosan igazad van. De te pontosan tudod mibol keszul teszem azt a kolbasz? Engem nem is  erdekel inkabb :) az eredmeny igen. Huje erzelgos pelda, de az egyik baratomnak a kislanya irt egy  verset ami annyibol allt, hogy haromszor leirta egymas ala hogy Apa szeretlek. Ennyi volt a  "vers" a baratom megis konnyezett. Tudom, erzelgos szar pelda.

<b><small><font color=red>Javitva: 2006-07-17 16:39:21 </font></small></b>

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]