Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Inamorati, az interaktiv, folytatasos blogregeny (kritika) (Brutalis, Mantis)

• Válasz írásához lépj be
439 hozzászólás érkezett eddig

Brutalis

Brutalis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 372 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.03, 08:53

ZsigaBacsi, Bravecat:

elnézést kérek a hozzászólásaim az oldalhoz nem illő szóhasználatáért. A véleményem tartalmát ugyan fenntartom, de valóban nincs értelme a cikkek környéki hozzászólásokon alpárian fogalmazni.

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.03, 08:32

Brutalis:

Figyelj, Te tudod, de egyetértek Rerynia-val, szóval, mi lenne akkor, ha mindezt más formában adnátok/adnának elő a vitapartnerek? Mert egymás gyalázása nem tom, mire jó (az ingyencirkuszon kívül), és asszem, ez a stílus az oldalt is minősíti, akármennyire is szeretnénk, hogy ne így legyen.

Rerynia

Rerynia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.03, 08:26

Brutalis:

Szerinted mit lehetne/kellene tenni/változtatni, hogy egymással egyet nem értő emberek higgadtan tudjanak kommunikálni a cikkek alatt? Szerintem volna erre igény, meg jót is tenne a hangulatnak, a színvonalnak, és persze mindannyiunknak is.

Brutalis

Brutalis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 372 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.03, 08:10

ZsigaBacsi

Bravecat akkor, amikor meglátta a "picsa" szót Redguy hozzászólásában, egyszeriben felhatalmazva érezte magát arra, hogy az érdemi tartalom mellett eloldalazzon. Ha olyasvalaki jön egyet nem érteni, akivel még zseb-vákuumgenerátorral sem lehet kiszivattyúzni egyetlen incifinci érvet sem, akkor mi van? És ha a nagy érvhiány közepette azért elpörög az illető magában - a gép forog, az alkotó nyálcsíkot húz a vezérlőpulton, akkor mi van? Én írjam az érveket helyette is, és cáfoljam meg, amíg az illető boldogan gagyog a sarokban, vagy mi? Ez a téma láthatólag sorozatban termeli az efféle egyedeket.

(Hú, Brutalis-Brutális, tééényleg? Megyek, szerzetbe vonulok.)

Amúgy elődordulhat, mivel kalapács van a kezünkben - de csak felettébb ritkán fordul elő, hogy olyasvalakit nézünk szögnek, aki nem szög. A hisztis kivonulások nagy számának oka pedig abban keresendő, hogy a fórumokon legalább annyi a hülye, mint a buszon, csak nehezebb őket figyelmen kívül hagyni. Rendszerint az a baj, hogy nem csak, hogy nem értünk egyet az illetővel, de emellett a célpont érvelni nem tud, vitázni nem tud, de azt azért elvárja, hogy a vitapartner gömbölyödjön össze a földön, és mélán higgyen benne. Miért is?

Bravecat,

a vagány és cizellált vérhányás, amit idéztél, olyan szinten személyeskedő, aljas, primitív, ostoba és gerinctelen, hogy Peter Chen nevét a közelébe írni is felér egy nyilvános kútba fosással. Összevetve azzal, hogy a korábbi, Inamoratit védő hozzászólók épp valami ki nem fejtett személyeskedésre gerjedtek ezerrel, ez az izé különösen visszatetsző kis pattanásnak tűnik az internet seggén. De ez természetesen a szubjektív magánvéleményem. Neked tetszhet a kettős mérce, az izzadságszagú szurkálódás, de azért ugye nekem nem kell, hogy tetsszen? :D

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.03, 08:06

Rerynia:

Igen, igen, szerintem is. :D

Rerynia

Rerynia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.03, 08:05

ZsigaBacsi:

Legyen ez a reménysugár, hogy nem muszáj ölre menni hozzászólásban. Hm? :D

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.03, 07:59

Rerynia:

Tökéletesen egyetértek Veled. :D

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.03, 07:55

Amon, figyi, olyan nehéz elhinni, hogy ha valaki nem ért egyet Veletek, akkor az lehet esetleg egy különálló személy is, nem valaki másnak a másodnickje? Azér' csak el lehet hinni, hogy ami itt folyik, az egyre több ember szemét csípi, nem? Mi ebben a meglepő? Elvégre, Ti magatok provokáljátok ki általában ezeket a vitákat, a sokszor direkt bunkó hsz.-eitekkel, csak azért, hogy ingyencirkusz legyen a népnek. (Erre páran már utalgattak is.) Persze, akinek nem inge, ne vegye magára.

Ja, most regisztráltam, igen, eddig csak olvastam a kritikákat és hsz.-eket, aztán eszembe jutott, hogy mondom hozzászólok már végre valamihez. És?

Ja. Inamorati sux. Egy szóval nem mondtam, hogy szeretem. Mér' kell azt hinni, hogy mindenki, aki nem ért egyet Veletek, az rajongó? (Vagy másodnick, ugye.)

Rerynia

Rerynia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.03, 07:54

ZsigaBacsi:

Segond. :D

Én nem küldök fel ide írásomat. Mert nem jó, és nem akarom azt megkapni  rá, mint itt sokan. Sem kritikában, sem hozzászólóktól. Még akkor se, ha megérdemelném. Mert nem  venné be a gyomrom az anyázást, és valszleg én is kivonulnék hisztizve. Elviekben szép szókapcsolat  az írói alázat, de gyakorlatban, azt hiszem, ritka erény. Ennyiből megértem a  kivonulókat.

Többé-kevésbé kívülállóként én úgy látom, kicsit mindenkinek igaza van, és kicsit  senkinek nincs. Vannak trollok. Vannak etetők, akik imádják csalogatni a trollokat. De vannak  ellenvéleménnyel élők, akik normálisan állnak a dolgokhoz, mégis bepöccennek rájuk, mire ők is  bepöccennek, és ilyen csúnya vége lesz. Na ez a nem jó.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-08-03 08:55:17 - Rerynia által</font></small></b>

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.03, 07:47

Bocs, nem akartam általánosítani. :D Köszi a választ amúgy, ez végülis megválaszol pár dolgot... viszont, egy kérdésem lenne: ha tényleg ilyen sokan vonulnak ki innen "hisztisen", és mondják azt, hogy itt valami nincs rendben, szóval, nem lehet, hogy akkor abban tényleg van valami?
Bocs, nem "flémelni" akarok, de hát ha már tényleg rengeteg ilyen eset volt, akkor lehet, hogy el kéne gondolkozni pár dolgon. (Természetesen, msot sem általánosítani akarok.)

Rerynia

Rerynia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.03, 07:39

ZsigaBacsi:

Néhány békéltető gondolat a szellemi szintről.

Valóban sokszor indokolatlanul  durva az itteniek hozzáállása az ellenvéleményt felvonultatókkal szemben. Azt hiszem (anélkül, hogy  mentegeti akarnám ezt a fajta hozzáállást - legfeljebb a magam véleménye szerint magyarázom),  sokakban ez már ösztönös reakció. Mégpedig azért, mert hellyel-közzel ugyanazokkal a  hozzászólás-formákkal nagyon sok cikk alatt lehet találkozni, és egy idő után az az embernek olyan  lesz, mint a vörös posztó. Ezzel együtt én sem helyeslem a másik letámadását, és szintén nem érzem  hisztis kivonulásnak Bravecat hozzászólását. Csak elhiszem, hogy ha százan kivonulnak hisztizve  (mert láttunk már olyat is), akkor az ember hajlamos a százegyedikről is alapból ezt feltételezni.  Nem mondom, hogy ez helyes, csak azt, hogy vörös posztó. Nem tudok megoldást kínálni, de egy biztos:  kicsit több türelem mindkét félnek hasznára válna.

A százalékolásnál meg légyszi ne  általánosíts... akinek nem inge, hadd ne jöjjön flémelni. :D

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-08-03 08:40:18 - Rerynia által</font></small></b>

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)

_ZsigaBacsi (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.03, 07:31

Na, végigszenvedtem magam a kritikán és a közel 400 hsz.-en is... amikhez inkább nem szólnék  hozzá.

Viszont, kedves Brutális... (De találó neved van, drága.)
Most őszintén, mit kellett  volna reagálnia Bravecat-nak Mr. Redguy bunkó és személyeskedő hozzászólásaira?
Amúgy sztem B. nem  vonult ki hisztisen... ez csak ugyanolyan rosszindulatú sablon-puffogtatás, mint amit már  megszokhattunk Tőletek. Tudod, például az, amikor valaki olyan bukkan fel, aki véletlenül nem ért  egyet veletek, és akkor jön a nagy szöveg és az ujjal mutogatás, hogy "másodnincken írt be egy  korábbi gyökör, vazze!", meg hasonlók...
Grat a színvonalhoz. A százalékot a szellemi  szint kapja.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-08-03 08:34:18 - ZsigaBacsi által</font></small></b>

Rerynia

Rerynia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.03, 07:31

Bravecat: várom az érveket, viszonylag ráérek... :D

_Bravecat (NPC/NJK)

_Bravecat (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.03, 07:17

Brutalis- én a magam részéről a velem "párbeszédet" kezdeményező vielkedését éreztem "hisztisnek", de azt hiszem ez a hely talán nem arra szolgál hogy egymás pszihéjét elemezzük.. Bár hajlandó vagyok belemenni egy kétoldali-viselkedés boncolgatásba. (Főleg mert szakmámba vág:) De tényleg privátban és, ha komolyan érdekel.. akkor az már nem lejm.:D
-OFF END.-

Brutalis

Brutalis

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 372 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.03, 05:46

Hisztis kivonulás: csekkolva. Szavak mögé bújás: csekkolva. Valami újítást, ha kérhetem...

_Bravecat (NPC/NJK)

_Bravecat (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.02, 23:28

Privátban válaszoltam :) Üdítő volt őszintén szólva az itt olvasottak után.
És ime- legyen még egy bejegyzés..:D ha már szeretnéd azt a 400-at (?)..

Ja még annyit fűznék hozzá, hogy a guide több személy munkája. Mindenhová ki is van jelezve ki az aktuális post "szerzője"-gazdája.

A komolyságot továbbra is vitatnám. Észbontó érveim vannak Rerynia de szigorúan privátban:) és szigorúan, ha ráérünk..

Redguy nem kért hozzászólását mellőzném több szempontból is. Egy: én nem szeretnék káromkodni, sem sértegetni, sem személyeskedni, főleg interneten főleg olyanokkal való "társalgás" során akiket nem ismerek. Régimódi lehetek. Redguy nekem nem haverom/barátom/akárkim, hogy megengedjek vele egy ilyen közvetlen hangot. Hogy ő ezt ismeretlenül és látatlanban megteszi velem szemben, az egy dolog. Ezek után azt hiszem nem is szeretném megismerni... ( mindenkinek szuverén joga kire pazarol időt és kire nem. Számomra nem éri meg a javasolt google-t sem.)

_Amon (NPC/NJK)

_Amon (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.03, 07:46

The show must go on....

ZsigaBacsi, arany négyzetgyököm. Ezt most magadtól találtad ki, vagy valaki segített?

Szerinted mégis mit kéne gondolnunk rólatok? :)

Várj segítek:

ZsigaBacsi, Csatlakozott:: Ma, 08:24, minden adata titkos.
Bravecat, Csatlakozott:: 2006.08.1, minden adata titkos.

Egyik nick sem írt semmit a fórumra. De persze a farkasfalkát azt rendesen károgják ama feketére festett szájukkal.

Amúgy meg Bravecat itt húzta ki a gyufát (nálam):
"Egy cizelláltan vagány, mégis kultúrált reakciónak az itt elharapózott "ál-vitára"."

"Ál-vita": Hjam. Mintha csak az egyik félnek nem lenne épkézláb érve, a kritika adott. S azok _tények_. (Amúgy meg egybeírjuk, álvita, de ez részletkérdés)

"cizelláltan vagány, mégis kultúrált reakció": Aham. A reagálás lehetősége nélküli hátbaszúrás kísérlete. Az interjú a következőképpen készült: mr. GUIDE toprongy elkészített egy szándékosan ostoba, fölényeskedbni próbáló kérdéssort. Mantis ezt egyedül megválaszolta, majd kedves mr. gerincmentes GUIDE odaadta a két HP*-nak (az írók :D ), hogy olvasgassák, és _Mantis válaszainak ismeretében_ válaszolhassanak rá. :)

Ezen túlmenően szánalmas próbálkozás volt.

Aztán jött Beau másik próbálkozása a hisztivel. Apró oldalszúrások, megint csak a reagálás lehetősége nélkül. :P

Éjjen' a kútúrát' rejjakcijó. Meg cizelláltság bazmeg. Az.

Nem tudom, ki, kinek az álnickje, de igazán elhúzhatnának már inkább Perpetuum Inamorati -t írni. Azt legalább kevesebben olvassák, kevesebb agysejtet írunk a számlájára.

* HP - még véletlenül sem Rowling örökbecsűjére kell itt gondolni. Egyszerű hisztis picsa mindkettő.
<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-08-03 08:49:39 - Amon által</font></small></b>

Rerynia

Rerynia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.02, 07:11

Redguy:

Én Bravecatet nem éreztem olyan durvának, mint sokakat, akik itt korábban felléptek az IN  védelmében. Adott egy linket, ami neki bejött, és úgy gondolta, hogy más megvilágításba helyezi a  dolgokat. Nekem például nem jött be, de azt hiszem, a véleménykülönbség még nem ok arra, hogy  egymásnak essünk.

Bravecat:

A vicceket valóban nem kell komolyan venni. (-Mit iszol, Pistike!  -Sósavat! -Mit? -Hörrrrr) Nem hiszem azonban, hogy az IN-t az alkotók viccnek szánták. És néhány  reakció alapján azt hiszem, némelyek igenis komolyabban veszik a munkájukat kellemes szabadidős  tevékenységnél. Azt már csak nagyon halkan teszem hozzá, és ne is legyen igazam, hogy esetleg (a  dátum alapján) részben az itteni hozzászólások is inspirálhatták a cuccot. Visszavágásnak meg... nem  is tudom, kicsit arra emlékeztet, amikor felkerült ide egy "Milyen legyen az ideális M*  regény" (vagy hasonló) írás a Humor kategóriában, és a hozzászólók közül sokan úgy vélték, a  sértődöttség alig-poénba öltöztetett megnyilvánulásával van dolguk. Hogy akkor így volt-e, nem  tudom, nem is tartozik ide, de ebben az esetben én valami hasonlót érzek. U2U megy, privát kérdéssel.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-08-02 08:15:13 - Rerynia által</font></small></b>

Redguy

Redguy

Stray Bullet

• Fórumita
  • 866 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.02, 02:12

Bravecat,

Hé, heroina, te melyik inamoratis díszcsikló álnickje vagy?

Figyelj jól. Az Inamorati rossz. Nagyon rossz. Nem azért, mert egyeseknek nem tetszik, hanem mert az írás, mint szakma alapkövetelményeinek sem tesz eleget. Gyenge a plot, selejtes a jellemábrázolás, gagyi a fogalmazás, mi több, még nyelvtani és helyesírási hibák is vannak benne. Valakik írtak róla egy kritikát, amiben elmondták, mi az igazság és ezért hálásnak kellene lennetek. Ilyenkor egy dolgot tehetne egy normális önkritikával megáldott író; (gépelő?) befogja a pofáját, törli a netről a szart, majd elkezdi elölről a cuccot pár év múlva, amikor legalább arra a szintre eljut, hogy egy alanyt egyeztetni tudjon egy állítmánnyal. Erre mi törénik? Egy Guide nickű gerincmentes izé ellop egy régi cikket a Rúnából és nekiáll lihegni. Guide nem humoros, nem mérvadó és a legkevésbé sem frappáns. Ha jelzőket keresnék rá, akkor leginkább az ostoba és a szánalmasan kisszerű ugrana be.

Bravecat, annak a szerencsétlen, nagyképű és tehetségtelen inamoratis bagázsnak ennél többet már nem is árthattál volna.

Esküszöm, egy éve még azt hittem, hogy a magyar fantasy/scifi/rpg/buzivámpír scene már nem tud mélyebbre süllyedni, de Te felkopogtál alulról.

Én szégyellem magam helyetted, te szellemi és erkölcsi toprongy.

P.S.

Nem levelezgetek a magadfajtával, személyesen viszont állok rendelkezésedre/rendelkezésetekre. Egy rövid google-böngészés elég hozzá, hogy rájöjjetek, ki is vagyok, de ha ez meghaladja a képességeiteket, írjatok U2U-t.

_Jaqs (NPC/NJK)

_Jaqs (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.01, 22:22

A sokadnicken való "visszatérés" már bátor dolognak számít?

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]