Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Inamorati, az interaktiv, folytatasos blogregeny (kritika) (Brutalis, Mantis)

• Válasz írásához lépj be
439 hozzászólás érkezett eddig

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6722 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 12:21

Mi volna ha a trollok és etetőik visszavonulnának valahova? Pl. húzzatok Inamoratit olvasni, vagy mittomén. Egy mod lezárhatná már a komment-ablakot.

Cain

Cain

Walkin' Dead

• Fórumita
  • 1381 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 12:15

media

Részemről örülök hogy valaki korrekten is képes pozitívan nyilatkozni az IM-ről. Sőt, öszeségében is semmi bajom nincs azzal hogy valakinek tetszik a mű míg nekem nem.

De a  vita nem is ezen durvult el, hanem pl. Raffty azon kijelentésén hogy az ő olvasóinak x oldalaként  kellő mennyiségü vér és ondó kell semmmi más... a később előkerülő IM ellenes öszesküvéselméletekről nem is beszélve.

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-07-20 13:18:32 - Cain által</font></small></b>

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 12:05

media,

"Aki nem akarja, ne olvassa az Inamoratit, akinek tetszik, szórakozzon csak vele; na de így összekapni rajta, gyerekek..."

tisztázzuk: nem a kritika tárgyán megy a hömbölgés, hanem az idetóduló fanok és egyéb őrültek ostobaságain. :)

media

media

Éjszínű Denevér

• Fórumita
  • 34 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 11:28

Üdvözletem!

Az alant elterülő... hmm... hozzászólás-folyamnak (tudnék rá jobb szavakat, de azok, tartok tőle, moderálandóak) nagyjából a negyedéig jutottam. A továbbiakhoz nem volt gyomrom, ezért ha valaki már közölte volna, amit most fogok, elnézést kérek az ismétlődésért.

A kritika üt. Mondom ezt annak ellenére, hogy rendszeresen olvasom az Inamoratit. (FeedReaderrel az ember dolga nagyon leegyszerűsödik.) Kevés olyan dologra tudok benne rámutatni (mármint a kritikában), ami objektív szemléletmód mellett legalább részben ne bizonyulna igaznak.
Emellett az Inamorati egy szórakoztató valami tud lenni. (Ezen kijelentésemet az elvakultabb látogatók nyilván egyfajta szegénységi bizonyítványnak fogják tekinteni, de az már az ő bajuk.) Ezer sebből vérzik, az szent igaz; nekem is kismillió alkalommal állt égnek bizonyos dolgok miatt a hajam; de mindemellett egészében szemlélve, a körülményeit is figyelembe véve, és általában: egy csekély befogadói jóindulattal olvasva: szórakoztató. Kicsit gyerekes néhol, kicsit álfelnőttes másutt, logika tényleg nincs benne, de gyermekeim: leben, und leben lassen! A kritika teljesen jogos volt, sőt, legnagyobb részt még korrekt is, magánvélemény, szólásszabadság; hé, csak én emlékszem úgy, hogy ebben az országban valami jogokat hirdettek ki némely forradalmak alkalmával? Igazából a kommentárok is jogosak voltak, de inkább nevezhetőek ízléstelennek, mint konstruktívnak. Aki nem akarja, ne olvassa az Inamoratit, akinek tetszik, szórakozzon csak vele; na de így összekapni rajta, gyerekek...

icke/media
<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-07-20 12:30:51 - media által</font></small></b>

lenienn

lenienn

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1780 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 11:18

OFF

marvin, szivem, elküldi ám neked a jelszót a rendszer. csak mert tényleg rohadt idegesítő.

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 10:53

Na, az alant fekvő sok hiszti meg egyéb után végre végig is olvastam a kritikát! Fenomenális!

Kraus

Kraus

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 176 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 10:16

csak nem veszik magukra.. hisz nem az INt minősíti.

Rerynia

Rerynia

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 195 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 09:41

Elég? Majd jönnek megint a fanek balhézni, ezúttal a kép miatt. Ne legyen igazam. Vagy legyen?

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 09:37

Bepe szolid jelezese lehet, hogy talan eleg lesz mar... ;-)

KekPafrany

KekPafrany

Kotnyeles Saláta

• Fórumita
  • 608 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 09:33

Javaslom mindenkinek, hogy nézze meg a cikk melletti képet a főoldalon :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2734 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 09:23

OFF

(Hanna: Hol otthonról írok, hol nem, a jelszavam meg má' rég elhagytam.)

Bala

Bala

Programmer of FELDB

• Moderátor
  • 3765 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 08:33

ez a 327 hozzaszolas valamifele rekord, nem?

;-)

Aingus_Og

Aingus_Og

Énekmondó

• Fórumita
  • 636 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 08:01

Sziasztok!

Malbordus:

Leegyszerűsítem. A kritika nem említ pozitívumot, implicite azt állítja, hogy az IN-ben nincs pozitívum. Vagyis inkább a szerzők nem találtak a saját vizsgálati eljárásukkal.
Te állítod, hogy mindenben van, azaz az IN-ben is.
Mivel valaminek a nem-létét nem igazán lehet bizonyítani, ezért a logikai ellentmondást úgy lehet feloldani, ha a pozitív állítást bizonyítod. Ez egyébként a tudományokban bevett eljárás.

Ilyen módon, kell találnod egy pozitívumot, amit be kell mutatnod. Ezért lovagolunk a kérdésen. Arisztotelészi logika, tudod.

Namármost, még egy apróság.

"NEM szeretem, ezért is nem tartom kötelességemnek, hogy pozitívumokat soroljak fel." - írod te.

Vélhetőleg a kritikusok SEM szeretik, ezért nem is tartották kötelességüknek, hogy azt az egy-két (esetleg mégis előforduló) pozitívumot három átolvasással kimazsolázzák neked.

Minden jót:

Aingus Og

Jekyll

Jekyll

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 554 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 07:08

Malbordus:
"Szerintem olvassátok vissza az egész vitát onnantól, ahogy megjelentem."
Szerintem fogadd meg a saját tanácsodat. Szerencsés lenne, ha egy kevésbé frusztrált állapotodban visszaolvasnád a hozzászólásaidat és a reakciókat, azután pedig elgondolkodnál.

Remélem sikerül majd üstökön ragadnod az igazságérzetedet és a józanságodat legalább egy Mea Culpa erejéig. Talán túlzott naivitás a részemről, hogy - az eddigi produkcióid ellenére - feltételezek rólad ennyi korrektséget, de sebaj. Nem a "falkának" vagy az rpg.hu olvasóinak vagy személy szerint nekem hiányzik ez a gesztus, hanem neked. Nem gondolod, hogy tisztességes dolog lenne beismerni, hogy holdkóros papírelefánt voltál egy szemétégetőben? Miből gondolod, hogy megengedheted magadnak azt a luxust önmagaddal szemben, hogy ilyen tompa dorong legyél?

A vitapartnereid közül többen meglepő visszafogottsággal és türelemmel próbáltak érdemi eszmecserét folytatni és nem rajtuk múlt, hogy azt bírjad idehörögni, amit. Az itteni moderátorok pedig tisztelik a vélemény szabadságát és nem tartom valószínűnek, hogy kimoderálnák, hogy szarsz ránk, nagybetűkkel. Ezt amúgy a korábbi "válaszaidból" is érezni lehetett. Tartozol magadnak egy kanosszával...

bodzatea

bodzatea

Abyss mystic

• Fórumita
  • 2474 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 06:35

Raon:
ID:64747 Tizpontos gyakorlat :)

Hanna

Hanna

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 1706 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.20, 05:01

/OFF
Marvin, az Isten megáldjon, találd már meg a Kilépés/Belépés funkciót, mert ez így rém idegesítő...
/ON

THE_Eye

THE_Eye

Csillagvadász

• Fórumita
  • 1262 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.19, 23:38

Emberek, ez qrva jó volt! Köszönet BePé-nek a "kolléga" ACSD-jelöléséért. Elnézést a partvonalról bekiabálásért, de ez jól esett!

Malbordus... eh, baz+... :)

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2734 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.19, 22:54

Eye: Gondolkodtam rajta. És? Vagy nem nekem mondtad?

Raon

Raon

Révész

• Fórumita
  • 721 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.19, 22:45

Bruti:
Gondoltam egy próbát még megér, hátha.

Raon

Raon

Révész

• Fórumita
  • 721 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.07.19, 22:44

Malbordus:
Szeretnék rávilágítani a vitára egy másik nézőpontból, hátha úgy jobban átmegy, mi történt itt.

Ez az egész, amit csináltál, kizárólag arra volt jó, hogy eddig a Szélesi kritika vezetett a hozzászólások számában, de a te jóvoltadból az IN alaposan beelőzött. Sajnos.

Az általad beírtakat azért nem kritizálnám, mert olyan klasszikus tüneteket produkálsz, ami egyértelművé teszi, hogy ez csak egy típusreakció, amit a hozzád hasonló tapasztalatlan (és személyeskedés nélküli ténymegállapítással mondva: naiv) fórumozók ilyen helyzetekben jó eséllyel el szoktak követni.
A fikázás és rosszindulat mögött mindössze ez áll: akik szerinted támadtak, azok csak tisztában vannak az efféle viták lefolyásával, főbb és gyenge pontjaival, és a meggyőzés bevett szabályai szerint jártak el. Azzal, hogy rámutattak a bejegyzéseidben szereplő támadási felületekre, lényegében megadták a segítséget neked ahhoz, hogy más lehess, mint az eddigiek - hogy gondolkodj, szerezz xp-t, tanulj. Lényegében megmérettetél, kaptál némi útmutatást, csak nem éltél ezzel a lehetőséggel. Annyira belelovaltad magad a sértődésbe, hogy minden észrevételt támadásnak vettél, ahelyett, hogy elgondolkoztál volna azon, mi miért lett odaírva. Ha már bizalomról beszélsz, meg tiszteletről embertársaink iránt (legalábbis úgy vettem észre, ezt hiányoltad a kritikából is), te magad miért nem adtad meg ugyanezt másoknak? Mennyivel jobb az a sztereotípia, amit te csinálsz (tt. félreérthető helyzetben egyből a rosszabb verzióra gondolni, hogy itt téged elnyomnak), annál, amivel te vádolsz másokat? (tt. hogy agyatalnul fikázzák az IN-t, ahelyett, hogy újraírnák... izé, megadnák a kellő segítséget a szerzőknek)
Nem lett volna jobb a türelemre és a tájékozódásra helyezni a hangsúlyt, hogy ne öntökönrúgás (ha nő vagy, értelemszerűen behelyettesítendő) legyen belőle? Vagy érvelni a hiszti helyett, és legalább megpróbálni normálisan kommunikálni? Aztán ha nagyon nem megy, még mindig bedobhattad volna a törülközőt...
Valószínűleg erre azt fogod mondani, hogy de igen, én megpróbáltam - ám erre meg az a válasz, hogy lehet, de a neten át csak annyi látszik, amennyit leírsz, és ha nem csatolod mellé a fejedet két példányban, senki nem fogja kitalálni, mit miért akartél leírni. Ha pontatlanul fogalmazol, vagy félreérthetően, akkor az értetlenkedő v. gúnyos reakciókon nincs mit csodálkozni. Sosem tapasztaltál még olyat, hogy ha a felelő hülyeséget beszél, az osztály röhögni kezd? Ismeretlen emberektől ne várj tündéri hozzáállást - nem hinném, hogy innen hallod először.

Aztán a "fikázók" álláspontja meg nem azért tűnik annyira egységesnek, mert nagy összeesküvéssel kizárólag téged tekintettek célpontnak, hanem mert lehet némi igazuk... Ha képben lennél az itteni élettel kapcsolatban, jelentősen árnyalhatná számodra a történteket, ha tudnád, melyik nick úgy általában milyen véleményeket szokott megfogalmazni - és információjellege annak lenne, ha látnád, itt olyanok is egyértelmű állásfoglalással jöttek elő, akik amúgy ritkán szólnak hozzá az efféle vitákhoz, vagy ha igen, nem ennyire "karcosan". Vajon miért?

Ami igaz: páran ezt olyan formában tették, hogy közben elszórakoztatták egymást és magukat. De ez nem feltétlen erkölcstelen, és amúgy nem is könnyű csinálni - egyrészt próbálj meg te is szellemes lenni, ha ennyire a sikerre/elismerésre hajtasz (az legalább stílusos, ha már nem feltétlenül lesz igazad), másrészt meg ha ez élőben menne, megértenéd, hogy ezt rajtad kívül senki nem veszi véresen komolyan. Itt ilyen vicces emberek vannak, na. :)

Ami még elgondolkodtató: mennyiben lehetsz képes közvetíteni a mondanivalód, ha a te személyre szabott és egyedi véleményed helyett egy olyan reakció-sorozat látszik, amilyenból havonta kettőt lehet olvasni tetszőleges újonnan regisztrált fórumitától akár itt is? És ez miért a "mi" (falka, flémkommandó, elit-fikaosztag) hibánk?

Végezetül a kritika gúnyos=nem elég építő voltához: szerintem fogalmad sincs, hogy miért így lett megírva. Ez azért szomorú, mert ha megkérdezed, ahelyett, hogy egyből leminősíted, többen elmagyarázták volna. Ha gondolod, én még most is szívesen megteszem, de ez így is hosszú lett, meg jó lenne látni, hogy lenne értelme, és nem csak a vita miatt vagy itt. A lehetőség persze még mindig adva van, hogy a látszatot korrigáld - csak rajtad áll.

borúra derű,
Raon

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]