Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Might and Magic reneszansz - Heroes of Might and Magic V (Ravenheart)

• Válasz írásához lépj be
42 hozzászólás érkezett eddig

Xeper

Xeper

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 510 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.15, 13:53

Nagyon jó leírás, teljesen egyetértek minden porcikájával :(
A játék élvezetes és szép is -na igen, az intrót magyarok csinálták :)

Kharon

Kharon

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 146 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.14, 18:01

Na ja... ez az értékelés

Kharon

Kharon

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 146 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.09.14, 18:00

Kellemea iromány, grats!

Szívembpl beszél mindenki, anikor kevesli a varászlatokat illetve a Might and Magic vonulatot ("álá" H3) hiányolja... Sajna én is ezek között vagyok, mindenesetre annyira bejön minden hiányoságával együtt a játék, hogy szombat esténként összeülünk haverom lakásában és sok kellemes sörital mellett sok kellemes órát szerez nekünk a gém Hot Seatben.. Nincs is annál szeb, mint amikor öten ülünk a gép előtt és a folyamatos elbutulás állapotában próbáljuk elverni egymást... Szvsz erre való ez a játék, a H4ben volt ettől valami kis eltérés (ki is maradt az életünkből), viszont mi a H1 óta gyepáljuk egymást (nem vagyunk már mai srácok), de még mindig élvezzük. Aki H4et akart, az csalódott... Picit mi is, hiszen (valamiért) kéuzzel rajzolt dolgokra vártunk, megjelent a főcím, anyázás ("Ez nem kézzel rajzolt bzze!" :( ) és három perc játék után beleszeretés... Nagyon el van találva, az értékelés a játéknak és a cikknek is szól, mindkettő élvezetes volt, köszi

Ravenheart

Ravenheart

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2870 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.07, 07:07

Wow. Kicsit távol voltam nettől mostanában, most volt szerencsém átrágni magam az értékeléseken. Köszönöm a korrekt véleménynyilvánítást, főleg az építő jellegű kritikákat (külön öröm, hogy fikázás nem volt). A nyelvezeten majd igyekszek javítani, de hát 576Kbyte-on nevelkedtem, nézzétek el :(.
Pár megjegyzés a játékkal kapcsolatban:
-A "darkos" jelleg inkább a történet bizonyos fordulataira vontakozik, nem a játék látványvilágára. Mint írtam, kissé rajzfilmszerű, á la WarCraft3. A Dark Messiah viszont tényleg komorabb hangulatú, bár emiatt kissé Quake1 szerű lett a színvilága (sok a barna, meg persze a vörös :)).
-A csatárlánc sajnos továbbra is működik, és tényleg nagyon irreális, ahogy hősről hősre hajigáljuk fáradhatatlan egységeinket.
-Készül már a Heroes5 kiegészítője, az új nép pedig a törpék lesznek, ami több mint meglepő, hisz különálló népként még soha nem szerepeltek. Stronghold úgy néz ki még várat magára.
-A Zoltan és Laszlo neveket már a M&M6-7 random nevei közt is láthattuk.
-A Heroes1-et én a pelenkás gargoyle-ok láttán hagytam abba :D, meg mert akkor már megvolt a Heroes2 is.
-Mint mondtam, a Heroes5 újrakezdés, ne várjunk kapcsolatot a régebbi Might and Magicekkel. Itt már nincs Caneghem bátyó, mások munkája. Várjuk ki a végét, ki tudja, mi lesz még Ashanból. A M&M megemésztett már pár világot és kontinenst, gondoljunk csak a M&M8-ban bemutatott Jadame-ra, és jókedélyű népeire.

Végül e havi rossz hírünk: eltolták a Dark Messiah megjelenését. Várhatunk még egy hónapot.

Kerecsen

Kerecsen

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 475 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.04, 14:11

sujozsi!

Próbáltad már az options-ben kikapcsolni? :(

sujozsi

sujozsi

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 374 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.09.01, 15:46

sztem mindenki téved...
a legjobb az Heroes I., a lila sárkány ellenére ...
nem tudom a többi rész is bír e azzal a funkcióval hogyha valaki ír neked msnen akkor visszarak a windowsba, mintha ALT TAB-t nyomtam volna...
de ez nekem kifejezetten előtérbe helyezi...

most egy kis vélemény, nekem többek között az volt a bajom z ötben, hogy a harcot hihetetlen lassítja, az egyébként hangulatos animáció had, mely minden egyes támadást bearanyoz...

TREX

TREX

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.31, 23:09

a kettővel még nem játszottam, az is kell :o)

_failord (NPC/NJK)

_failord (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.31, 15:04

Sőt, a "Phantom Forces" már a 2-ben is benne volt "Mirror Image" néven.

kamykaze

kamykaze

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 15:56

ja! EZ a százalék a cikké :(

kamykaze

kamykaze

Érdeklődő fórumozó

• Fórumita
  • 71 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 15:55

nagyon jó cikk, nagyon részletes, mutatja is, hogy egy ilyen jól sikerült játék megérdemel egy ilyen bemutatót. grat! % a cikké.
akiknek bejött a H4, azok nagy ivben fogják hajitani a játékot, akiknek a H3 jött be igazán, azok rá fognak kattanni...
akit érdekel hasonló leirás ugyanerről:
http://www.fatraktor.hu/modules.php?name=N...r=0&thold=0
egyvalami viszont nagyon nagy újitás, ami tudtommal a H4-ben nem volt benne:
ez a Duel opció, ami hálóban AZONNALI csatára ad lehetőséget, nem kell fejlesztgetni a hősöket, kapunk egy magas szintű hőst seregekkel, skillekkel, varázstárgyakkal, igy akár negyedóra alatt sz@rrá verhetjük a havert LAN-on v neten :(
hát nem naccerűűűűű???

Sonko

Sonko

Távgyógyító

• Fórumita
  • 3270 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 15:09

Hát h4-ről nekem azóta is rémálmaim vannak. Én végignyomtam az első 3 részt, megszoktam a játékmenetet, a hősöket, a történetet, játszottam a MM6-tal, szóval beleéltem magam.

Aztán jött a heroes 4. Először megláttam a történetet "gyütt a meteor, oszt' szétégett a világ, van új". Na ekkor nyeltem egy jelentőset, de mondom, Heroes, biztos jó.

A következő lelki sérülést a grafika okozta. Az a monitorra hányt cukormáz, amitől kifolyt a szemem... broáf. Na jó, heroes, biztos jó ez, csak én vagyok a fóka.

Aztán első csatámat is megéltem. A csípőficamos-nevetséges gold golem, meg leprechaun teljesen valószerűtlen animáción - ami ráadásul sokkal elnagyoltabb volt, mint a h3 "valószerű" egységei - a kisközség jellegű vár után meg sem lepődtem. Következő meglepetés (csúnya) akkor ért, amikor az egységek egyszerre támadtak.
Kb. az egész heroes stratégiát alapjában rengette meg ez a lépés, szóval csak kicsit volt merész húzás. Na gondoltam, azért ezt a pályát végigtolom, oszt' érzékeny búcsút veszek e játéktól. Nem tudtam megtenni: mikor az egyik egységemet valaki reflexből visszadobta (távolsági visszatámadás - MARGIT NOOOORMÁLIS?), akkor csaptam sikítva a reset gombra.

Ezek után a heroes 4, a "jó", és az "újszerű" szavak egy mondatban szereplése heveny gurgulázásra késztet sokszor.

A h5-tel még nem játszottam - az ismertető alapján nem is lesz nagy kedvencem. Visszasírom Erathiát :(

_Tivo (NPC/NJK)

_Tivo (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.29, 09:37

Nekem a negyedik rész is nagyon bejött, sokkal jobban mint a három. Sok hiányosság van az ötben: kevés (rettentően kevés) varázslat, nincs karaván, a hős nincs a csatában, a lények nem tudnak hős nélkül mászkálni, visszaredukálódtak a heti lényszaporulathoz, képzettségek megint csak háromszintűek ( a képességek persze javítanak a dolgon de nem eleget). De a sok előnye: lények speckói, kezdeméynezési sorrend, várak speckói jó lehetőségeket adnak. Szerintem a négyre épített őtődik rész lett volna az igazi. A négyet meg azért nem szerették sokan, mert a három rendszerét megszokták, nem tudtak áttérni egy új és jobb metódusra. A grafika meg egyálltalán nem szempont (persze egy alap szinten túl) egy ilyen játéknál, mert ez ugye stratégia.

VIC

VIC

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.28, 10:58

Mendark:

Köszi.
:-(((

Mendark

Mendark

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 104 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.28, 09:55

TREX:
A "Phantom Forces" Benne volt a 3-ban is "Clone" néven. Úgyanúgy eltűnt ha csak egyet is belesebeztek.

VIC:
Csatárlánc.

VIC

VIC

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 383 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.27, 20:57

Még csak most kezdtem a játékot, tehát nem ismerem még eléggé.

A 4. részben volt egy okos újítás:  a karavánok. Nem tudom, van-e ilyesmi ebben is vagy marad a régi, jól bevált "csatárlánc";  hősökkel végig a pálya hosszán?

<b><small><font color=brown>Javítva: 2006-08-27 21:59:47 - VIC által</font></small></b>

TREX

TREX

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 102 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.27, 12:25

háhármat szerettem.
hánégy legjobb!
hánégy hánégy!!!
háöt kell. :o)

a cikkben emlegetett és dícsért "Phantom Forces" pl. a hánégyből lett átemelve, nem? na, majd meglátjuk milyen hagyományokhoz tér meg, és milyeneket teremt ez a háöt. ;o)

Tilleo

Tilleo

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2251 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.27, 06:51

Szvsz a HoMM 4. rész lett kiemelkedő alkotás.. ez visszatért a 3-hoz.. ami egyfajta szerepjátékkal vegyített arcade szintű stratégia, míg a 4-et valódi stratégiai játéknak nevezném.

Tilleo

Alyr_Arkhon

Alyr_Arkhon

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2004 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.26, 14:28

van ám magyar verzió is. http://www.bama.hu/index.php?apps=cikk&cikk=46536

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6204 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.25, 21:57

Korrekt kis cikk lett. A game egyértelműen beszerzendő.

xinaf

xinaf

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 999 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.25, 21:43

Azért nagyon remélem, hogy lesz olyan folytatás, ami a heroes 4 vonalát követi... nekem az is nagyon bejött.

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]