Ugrás tartalomhoz

Fotó
- - - - -

Fistful o` Zombies (Attila)

• Válasz írásához lépj be
12 hozzászólás érkezett eddig

Xik_uz

Xik_uz

Rendszeres fórumozó

• Archívum
  • 217 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 15:34

Részemről nem lelkesedem a vadnyugatért, de ez a zombi-apokalipszis téma azért adhat neki egy kis pikáns ízt. Furcsa párosítás, de hát végül is jó, hogy nem halt ki a kreativitás az RPG-ből. ;)

Azért mázlijuk van a zombiknak, hogy az akasztás helyett nem az égetés volt a legnépszerűbb ítélet arrafelé...

Angelyr

Angelyr

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 209 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.29, 09:23

...és pont ez jó a szerepjátékban! Mindenki azzal és úgy játszhat, amivel és ahogy akar.

Én pl nem tudnék élvezni egy ilyen piff-puff-hopp-egy-zombi-kiterült játékot. De szerencsére más játékosok (hmm... vagy nevezzük piaci igénynek?) eldöntik, hogy van e erre igény, vagy nincs!

Akinek tetszik, jó játékot kívánok!

Az ismertető meg korrekt!

Tisztelettel:
-=A=-

kalandvadasz

kalandvadasz

jómunkásember

• Fórumita
  • 1433 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.28, 18:12

Pett-moondevil: megnyugtatlak, én már jó pár ötletet felhasználtam, CoC és Hunter meséimben, példának okáért az Enter the Zombie-ból, annak némelyik ötlete igazán cool. Ezt a westerneset nem olvastam még, de bizonyára ez is pofás.

Egyébként próbáljatok már nem csak heti rendszerességű, vérkomoly patykban gondolkodni! Van, aki mondjuk havi egyszer, vagy fél évente(!!) egyszer tud lelülni játszani, és akkor inkább szeretne nagyon durvát játszani (pl. egy a Maverick-stílusú gőzhajó az utolsó túlélőkkel marha király lehet) minthogy high-fantasyben valami szokványos gonoszvarázslós, énvagyokahősös, elfes, orkos okosságot.

J'Role: én meg pl. hányok már a fantasytől. Sárkányoktól nemkülönben. Ízlések és pofonok. ;)

A vadnyugat pedig a kedvencem. Már a Deadlandset is megkajoltam... A Bang! pedig valami állat volt... Épp a közeljövőben tervezek egy többnapos banzájt 1863-ban, Gettysburgnél, ahol nagyon máshogy alakulnak a dolgok... És pont zombik által :D Szóval jól fog jönni ez a könyvecske.

Itthon kapható??

vadász

Eye

Eye

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 966 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.28, 17:26

Oszinten szolva engem is foglalkoztat, hogy vegulis jatszik-e valaki ilyen jellegu jatekokat, vagy inkabb csak mulatsagos olvasmanykent funkcionalnak?

Akarhogyis van, en orulok ha a kreativitas burjanzik. ;)

_J'role (NPC/NJK)

_J'role (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.28, 16:39

Maga az ismertető nem rossz, de engem sosem kötött le igazán a vadnyugati téma. Éljen a D&D! Ott vannak sárkányok ;)

Pett-moondevil

Pett-moondevil

Törzs-fórumozó

• Fórumita
  • 572 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.28, 12:52

A cikk jó, informatív, köszi.
De. Ki vesz meg ENNYI zombit?!?! Tapasztalataim szerint nem feltétlenül kell zombi világ egy zombis meséhez, és ez az AFMBE tízesével szórja a világötleteket. Van olyan, aki legalább minden ötödiket felhasználja abból, amit megvesz?

Mammon

Mammon

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 131 Hozzászólás
Hírnevek

Kelt 2006.08.28, 11:27

Hangulatos! ;)
Igazán zombisat még sose meséltem (max "testőrként" pár darab zombi mint akadály), hiába, az valahogy olyan menekülős-hentelős, és a karakterek meg sosem élvezik a jaj-jaj-fussunk-gyorsan-mert-megesznek típusú meséket... inkább héroszok ők, és halálig harcolnak, még a tolvaj is... a varázslókat meg hagyjuk, mert... na. :D
Na persze egy mágia nélküli világban izgi lehet... de olyanba meg csak scifit meséltem, abba meg nem akartam beletenni.
Bár... még... ki tudja? :D

Fywillan

Fywillan

Rendszeres fórumozó

• Fórumita
  • 320 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.28, 10:07

Zombi-western szerepjáték... Úgy tűnik, már nem tudnak mit kitalálni. De némelyiknek a háttérsztorija egész jó. Lehet, hogy meg kéne vennem?

Marvin

Marvin

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 2328 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.28, 09:26

Az utsó mondatban 2 "inkább" van, a többi elég jó.

_Chase (NPC/NJK)

_Chase (NPC/NJK)
  • Látogató

Kelt 2006.08.28, 05:25

Hm...Hangulatosnak tünik. Határozottan tetszik. THX az ismertetőt

alister

alister

Régi fórumozó

• Fórumita
  • 3449 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.28, 00:02

Tetszik...;)

Orestes: a "halálvilág" egy kidolgozott háttérvilág az All Flesh Must Be Eaten RPG-hez... kb olyan, mint a DnDhez/ADnDhez kiadott világok (az AFMBERPGről bővebben lásd a http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?id=3179 oldalt).

Orastes

Orastes

Hordószónok

• Fórumita
  • 6156 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.27, 23:12

Pofás a cikk, meg jók a leírások a kábojokról, meg a westernról, de mi a rák az a "halálvilág"? Amúgy a cucc aranyos, kicsit bizarr, bejövős.

CikkBot

CikkBot

Régi fórumozó

• Admin
  • 6332 Hozzászólás
Érdemrendek
Hírnevek

Kelt 2006.08.27, 23:12

Fistful o` Zombies (Attila)

http://www.rpg.hu/iras/mutat.php?cid=4712

[Fantasy háttér] [Sötét háttér]